Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Masa de tenis MARIS

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Masa de tenis MARIS

    Fiind in cautarea unei mese de tenis care sa se incadreze intr-un buget de 1000 lei, cu tot cu transport, am dat de masa MARIS fabricata la Fabrica de mese de biliard de la Branesti. La pretul de 999 lei cu transport inclus, vine cu:
    - blat de 18 mm, detasabila si transportabila in doua parti
    - Rama de rigidizare pe contur de 40x20
    - 8 role (din care 4 cu frane), cu sprijin in 12 puncte
    - Fileu cu clips inclus in pret
    - Picioarele din spate au sistem de reglare in inaltime, pentru obtinerea orizontalitatii
    - Cadru metalic din teava patrata 35X35
    Din descrierea de mai sus, mi se pare cam cea mai buna din categoria ei. Pentru cei care eventual au jucat pe o astfel de masa, v-as ruga sa-mi spuneti in cateva cuvinte daca isi merita banii.
    Ultima editare de laky; 06.oct.2017, 08:27.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

  • #2
    A sosit masa!!!!
    Este pe masura tuturor asteptarilor, la o calitate functionala si a finisarilor fara cusur! La pretul de 999 lei (cu transport inclus si plata la curier!!!), este cea mai buna masa din gama ei (sa-i zicem hobby avansat). Are o saritura f.bună, este deosebit de stabila datorita structurii cadrului metalic si rolelor cu franare și este foarte usor de manipulat. Ceea ce m-a frapat este calitatea extraordinara a cantului de rigidizare a blatului. Este un profil închis din teava de aluminiu cu sectiune dreptunghiiulara, deosebit de rigid si nu in ultimul rand foarte estetic. Vine in colet montata 95%, montajul final dureaza doar 10 minute. Fileul inclus in pret nu este categoria premium, dar pare stabil, oricum poate fi inlocuit cu orice tip de fileu. Eu zic ca este o masa la nivelul lui Joola Transport, dar la 60% preț.
    Am bagat-o in focuri inca de ieri, si am fost foarte multumiti de ea. O recomand tuturor celore ce cauta o masa f. buna la pret mic. Si nu in ultimul rand trebuie sa amintesc amabilitatea personalului de la Tatbiliard.ro, care au livrat masa in 24 h de la emiterea comenzii.
    In concluzie... punct ochit-punct lovit!!!
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      E bine de știut, mulțumim pentru informație.
      Andro TP Ligna CI Off
      Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
      Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

      Comentariu


      • #4
        Am cumparat si eu masa de tenis Maris , foarte buna , exact cum a spus ?laky? . Am o intrebare , e construita din PAL sau MDF ?

        Comentariu


        • #5
          Este din MDF și are deasupra o structura de melamina.
          Blade Buterfly Apolonia Tiago
          FH Tenergy 80
          BH Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Maris nu fac si mese din blat mai gros ? De 22 mm de exemplu
            Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

            Comentariu


            • #7
              https://www.tatbiliard.ro/Mese-Tenis...PEED-3198.html

              Are blat de 22 mm, stiti ceva despre masa asta ?
              Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X