Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2017", Sfântu Gheorghe - 11.11.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Citesc destul de des aceste postari, si se pare ca nu mai este nimic de spus, si totusi sunt dator sa aduc multumirile noastre catre toti participantii si sponsorilor nostri!

    Se pare ca trendul de nemultumiri s-a schimbat putin si nu am cuvinte sa va multumesc, desi sa nu credeti ca nu stim cate lipsuri au fost, gen lumina prost distribuita sau cimentul de pe laturile aferente, etc;

    Daca este sa ne raportam in aproximatie - la egalitate putem observa lejer ca unii au avut cupele mai micute dar mai mari ca intotdeauna, unii au avut cupele mai mici dar sala cu parchet, unii care au luat locul 3 la open sau amatori au primit o cupa mai mica decat locul 1 la incepatori (desi daca mergem la pariu as pune totul pe cupa cea mica, adica pe openist sau amator), unii au jucat pe ciment in gr inf si pe parchet in superioare (cine a apucat!), altii (gen casigatorul de la amatori sau elite) au avut cupele mai mari dar la schimb au sudat toata ziua cu lumina de care stim, in principiu toti am avut cate o problema, asa ca ne cerem inca odata scuze;

    Imi pare rau de cei ce nu au prins loc la acest turneu si aduc scuzele mele ca nu s-au suplimentat locurile ca in anii trecuti, dar motivul principal a fost ca in anii trecuti s-a cam gresit si acum stim cu totii cat de nociv este sa ne supra-aglomeram. Nu usor a fost sa vedem pe lista de asteptare unii dintre cei mai bine cotati sau cele mai colorate personaje, dar cum am mai spus, atat s-a putut, logistica nu ne-a permis mai mult de 270 pers. Da, nu a fost placut ca lista de Incepatori a fost scurta, dar si mai dureros a fost ca au ramas pe dinafara altii cu pretentii (coordonatori sau prieteni cu pozitie bunicica in clasament). Au venit de la departare colegi (Vatra Dornei, etc) in speranta ca pot participa in locul eventualilor nemotivati, dar nu au prins loc din cauza sau datorita celor care au fost prezenti in procent de 100%;

    Vineri a avut loc si dezbaterea finala in ceea ce priveste o eventuala schimbare de reguli in AmaTur, si cat de curand o sa sintetizeze Marcel cele ce dvs ati propus, numai ca dupa cum observati nu s-a stat degeba si ne cerem scuze ca nu vin informatiile la minut;

    In speranta ca multe lucruri s-au rezolvat incercam sa simplificam putin evidentele , gen R1, si sa ramana numai cele cu adevarat importante. Unii spun la evidente "dictatura" altii observa ca sunt lucruri ce pun pe fagas normalitatea si as da exemplu ca daca acum cativa ani nu se prezentau 5-10 % din cei inscrisi, acum avem o participare de aproape 100% (chiar nu este greu sa anunti o retragere!);


    In incheiere tin sa aduc in atentia dvs aprecierile mele fața de unele persoane (enumerate mai jos) care s-au daruit neconditionat acestei comunitati si poate impreuna cu dvs facem efortul necesar pentru ai incuraja sa ramana alaturi de noi, cu stima pentru:
    -Marcel Giosan
    -Florin Apian
    -Pali Tokos (incearca sa stai aproape #rezistam#impreuna!)
    -Claudiu Vela

    Tot asa de mult apreciez si efortul sponsorilor nostri, si multumesc din suflet oamenilor George D, Razvan C, Emi B, Tiberiu T, Gelu/Irina cu speranta ca si voi ramaneti alaturi de noi.

    Felicitari OLI & Company!

    Mergem inainte, nu pentru ca era mai bine!
    Ultima editare de GeluBv; 13.nov.2017, 16:58.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Apropo Gelu felicitari la toti pentru organizarea si desfasurarea turneului deci si tie

      Comentariu


      • Postat în original de dantim Vezi post
        Apropo Gelu felicitari la toti pentru organizarea si desfasurarea turneului deci si tie
        Vorba banatanului ,cind ii fain ii fain

        Comentariu


        • Postat în original de dantim Vezi post
          Apropo Gelu felicitari la toti pentru organizarea si desfasurarea turneului deci si tie
          Ce Danut, mai vrei un butoias?

          Comentariu


          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
            Ce Danut, mai vrei un butoias?
            Nu, el mi-a dat mie!
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
              Ce Danut, mai vrei un butoias?
              Nu ,de ce tu mai vrei niste mese ai vazut ce faine sint alea noi de la Buttefly eee

              Comentariu


              • Postat în original de dantim Vezi post
                Nu ,de ce tu mai vrei niste mese ai vazut ce faine sint alea noi de la Buttefly eee
                Nu le-am vazut Danut, cred ca au fost la voi in sala, special cred pt. valoarea afisata de tine in ultima vreme. Nu m-ai chemat si pe mine acolo sa le vad, ti-era ca le iau la Elite. Sau si mai probabil sa nu te ușurez de vreun paharel

                Comentariu


                • Postat în original de Kralizec Vezi post
                  As dori sa le MULTUMESC colegilor, amicilor si prietenilor din Arad (Ghita Lacatis si Doru Neamț), Oravita, Resita, Simeria, Teregova si Marghita pentru surpriza pe care mi-au oferit-o chiar aici, la Turneul Final 2017, acordandu-mi o Diploma de Multumire din ceramica si un tricou Butterfly! VA MULTUMESC DIN SUFLET si va promit ca si in 2018 voi fi alaturi de voi, atat ca pot eu.

                  Multumim Claudiu pt tot ce ai facut pt noi si ne bucuram ca am putut să facem ceva frumos impreuna.
                  Anul viitor o sa facem si mai multe turnee.
                  Multumim Prietene

                  Comentariu


                  • Multumesc prietenilor mei care m-au ajutat la buna desfasurare a turneului.

                    Comentariu


                    • Am gasit paleta.Mi-a luat-o din greseala un coleg ( primorac carbon cu fete tenergy ) . Multumesc

                      In legatura cu turneul tot ce pot spune e ca au fost cele mai bune conditii de pana acum, lumina ne-a deranjat putin la inceput dar ne-am obisnuit cu ea pe parcurs. Se vede ca evoluam tot mai mult la capitolul organizare si conditii, ceea ce nu face decat sa ma bucure. Sa ne revedem sanatosi la urmatoarele turnee.

                      Comentariu


                      • Cine a uitat o pereche pantofi sport, talpa albă...
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Ma bucur ca s-a gasit mai ramane sa-si gaseasca si cealalta paleta stapanul.

                          Comentariu


                          • Postat în original de victor.arad Vezi post
                            Am gasit paleta.Mi-a luat-o din greseala un coleg ( primorac carbon cu fete tenergy ) . Multumesc

                            In legatura cu turneul tot ce pot spune e ca au fost cele mai bune conditii de pana acum, lumina ne-a deranjat putin la inceput dar ne-am obisnuit cu ea pe parcurs. Se vede ca evoluam tot mai mult la capitolul organizare si conditii, ceea ce nu face decat sa ma bucure. Sa ne revedem sanatosi la urmatoarele turnee.
                            Ma bucur ca s-a gasit ,mai ramane ca si cealalta paleta sa-si gaseasca stapanul.

                            Comentariu


                            • Comentariu


                              • Comentariu


                                • Nu ma pot abtine ! De cateva zile astept momentul sa felicit ,chiar nefiind prezent la aceste regal, pe organizatori , participanti, castigatori..Cuvintele frumoase au fost spuse deja, vreau sa rup cumva sirul unor mici contestatii,inerente dealtfel..Ma gandesc la cei ramasi acasa,( fiind unul dintre ei, normal) , frustrati si visatori in continuare (sper..!)si adaug o balada din popor, nu stim autorul, data ,etc...

                                  FANTEZII DE <<PINGUIN-FRUSTRAT- ABANDONAT-PE-BANCHIZA ->>

                                  SUNT AMATORI, CU VISE MARI, VOR CUPE,DIPLOME, MEDALII…
                                  INSA.. CAND VINE DIMINEATA,SI SE TREZESC…NU DAU DETALII !!
                                  <<-SI CE FRUMOS SCRISESEM, DOMNULE !>>LOCALITATE, NUME, TOATE …
                                  …ATAT DE REPEDE, APROAPE… MAI REPEDE DECAT POSTAREA…
                                  PE-ADOF (SI EINSTEIN,CHIAR!) L-A LUAT MIRAREA:
                                  << -CUM DE-I POSIBIL, ASTA-MI STA IN SPATE !!
                                  NICI NU APUC SA TERMIN FRAZA TOATA, CA , TZUSTI ,CA TAVALUGUL VINE
                                  CU TZUICA LUI,CEA VERDE , CEA <<DE - MENTA>>
                                  SI REPEDE, DIN GLEZNA ,FACE-O FENTA,
                                  SI S-A INSCRIS, MAI REPEDE CA MINE !>>

                                  - DAR…CE FOLOS, EL NU STIE, <<BIBANUL>>, CA DATA ASTA –I DUPA CLASAMENT,
                                  DEGEABA SARI SI MUSTI PRIMUL MOMEALA,ZADARNIC STAI PE FORUM PERMANENT !
                                  SI LA ANTRENAMENT.. DIN AN IN PASTE!(PROBABIL CA E SI EL , DIRIJAT
                                  DE- O <<STIUCA>> ,GOSPODINA ,FAMILISTA, NISTE COPII ..CE MAI,ESTE…LUAT !)

                                  SI IATA,CUM ,DEODATA… TOTU-I NEGRU,CHIAR SI BACOVIA S-AR MINUNA!
                                  CHIAR DACA AI FACUT EFORTURI , SCHIMBURI,BA CHIAR TI-AI LUAT UN NOU ECHIPAMENT,
                                  DE DATA ASTA ,SAMBATA.. AI NUNTA , ESTI LIBER DE CONCURS!( CHIAR PERMANENT
                                  DE AFLA DOAMNA!.CE VISEZI TU,IOANE,E..CAM TARZIU,CAM TRECE VREMEA TA !)

                                  EU, NU MA LAS…MA COSTA NUNTA ASTA CAT.. MITZUTANI , SUPER <<ZE LE CE>>,
                                  ERA MAI IEFTIN UN <<A PLUS>>,VEZI BINE,CHIAR DACA <<PINGUIN>> FIIND,
                                  VEDEAM A DOUA ZI , << YOUTUBE>> , CU JIND ,
                                  FINALELE ,SI MA-NTREBAM: DE CE?

                                  DE CE NU POT JUCA SI EU FINALA?? CA AM SI FETZE TIBHAR ,LEMNUL LEVI,
                                  E CU CARBON, ELASTIC,FEELING FIN,
                                  SI URMARESC, ATENT, INCHEIETURA LUI KREANGA,SERVA LUI MA-LIN
                                  TOPSPINUL DE REVER MA-LONG,SERVA LUI DIMA..

                                  BAG SAMA,VISE TATA…SAZI CUMINTE,SI BUCURA-TE PANA AI PUTERE
                                  SA TE APLECI, SIRETURILE-S GRELE..
                                  SI VEZI-TI TU DE VITE, OI, PURCEI, GAINI SI ALTE <<SPORTURI>>MULT MAI BUNE,
                                  SI PE <<YOUTUBE>>, MAI RAR ,NU-TI FACE BINE !AI GRIJA, AI DEJA HIPERTENSIUNE!

                                  NU-I MARE BAI, SE FACE SARA IN CURAND,SI..DUPA RUGACIUNEA CRESTINESCA ,
                                  MA CONCENTREZ DIN NOU,VISEZ CURAND….
                                  CA-L IAU PE <<MAZUNOV>> DIN CUI,SI, RAND PE RAND,
                                  SA JOC CU TOTI, LA OPEN ,CE PLACERE…SI BINE-AR FI SA NU MA MAI TREZEASCA
                                  DIN VISUL ASTA NIMENI,NICIODATA!..
                                  DAR ,PANA UNA-ALTA,HAI LA BANCA !…DA,VINE NUNTA,MARE BUCURIE, PE CAPUL LOR!
                                  (PE-AL NOSTRU .. MAI AGALE).. E DOAR UN IMPRUMUT PE TERMEN SCURT
                                  CA AM SI EU COPII CE STAU LA COADA, LA VISE ROZ ,PALETE DE-IMPRUMUT..

                                  PARAFRAZEZ ACI O <<SEMNATURA>>, CAM CANIBALA, DREPTU-I , PRECUM SUNA:
                                  E MIC, NEPRICEPUT, IN FRAC ..SI TOTUSI, IN ORICE <<PINGUIN>> E-O PARTE BUNA !
                                  MAZUNOV-FL-109GR.
                                  DONIC BLUEFIRE M2
                                  DONIC BLUEFIRE M2

                                  Comentariu


                                  • Comentariu


                                    • Comentariu


                                      • Multumesc frumos organizatorilor și celor din sală care au avut grijă să-mi pot recupera paleta.

                                        Comentariu


                                        • Un concurs minunat ,lumina a fost cea care a creat unele probleme dar toti au luptat in aceleasi conditii deci se anuleaza.Organizatori minunati si nu intregi la cap.Sa poti organiza un asa concurs rezolvand chiar la cel mai mic amanunt totul trebuie sa ai o doaga sau chiar mai multe lipsa.Va felicit din toata inima dragii mei nebunei si prieteni scumpi.Nu am participat ca concurent dar am trait toate clipele frumoase de la acest concurs din postura de antrenor .Am participa cu doi copii minunati cu dor de lupta ,chiar am urcat si pe podium cu Pintescu Teodora.Am vrut in mod special sa multumesc celor care sau gandit la noi cei care pregatim viitorul de miine in tenis si ne-a oferit frumoase cadouri si distictia de apreciere a activitatii.
                                          VA IMBRATISEZ CU DRAG PE TOTI CEI CARE VA IMPLICATI CU TRUP SI SUFLET IN MAREA FAMILIE AMATUR
                                          AL DUMNEAVOASTRA PRIETEN Marcu
                                          Blade . PHOTINO
                                          Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                          Comentariu


                                          • Comentariu


                                            • Comentariu


                                              • Comentariu


                                                • Rugăminte:
                                                  Știți cumva cine a ridicat premiul de Campion Județean AmaTur al lui Hariuc Costică din Vaslui?
                                                  Mulțumesc anticipat!
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                    Rugăminte:
                                                    Știți cumva cine a ridicat premiul de Campion Județean AmaTur al lui Hariuc Costică din Vaslui?
                                                    Mulțumesc anticipat!
                                                    L-am luat eu. A fost transmis catre Bularda Iulian care se va ocupa sa ajunga la Costica.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X