Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Nittaku Violin

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Nittaku Violin

    Nittaku Violin black tag - 85g - 450 lei

    Contact : 0768899912
    Ultima editare de Lazar Alexandru; 15.nov.2017, 20:36.

  • #2
    http://www.tenismasa.ro/nittaku-violin/521.htm
    Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

    Comentariu


    • #3
      Este varianta veche, cu tăbliță neagra. Nu se mai fabrica, probabil din acest motiv este mai scump decât unul nou.

      Comentariu


      • #4
        Intradevar Caludiu84 , varianta lemnului pus la vanzare de mine este cea veche cu tablita neagra . Pretul pachetului este unul corect !
        Sper sa isi gaseasca un proprietar pe masura si sa nu ramana in biblioteca mea

        Comentariu


        • #5
          , la pretul asta va rog poze mai multe si pe Cant, oare cat este de lovit....? mersi!





          cat este de greu?... si doriti si schimburi cu alte lemn?...
          Ultima editare de leo33; 13.nov.2017, 12:23.

          Comentariu


          • #6

            Comentariu


            • #7
              Cred totusi ca se acorda, din punct de vedere financiar, o importanta mult prea mare culorii tablitelor, (la Nittaku) sau a fluturasilor (la Butterfly).... NU am prea vazut (la TV) nici un profesionist jucand cu lemne vechi, de colectie...
              Evident ca un lemn facut in anul 2010 nu se mai fabrica, pentru ca a fost produs in 2010, acum se fac lemne din 2017...compozitia lemnului e aceeasi...difera doar forma sau culoarea tablitei ( sau a fluturasului ), in functie de politica producatorului.

              Stiu...o sa imi spuneti ca un lemn vechi e mai uscat, are un simt deosebit, bla.. bla...cu toate acestea, nu le foloseste nici un jucator de top...de ce oare?
              Locul lemnelor vechi este in colectia personala a amatorilor pasionati.
              Pentru colectionari, nici un pret nu este prea mare...pentru jucatori conteaza ce face cu bucata aceea de lemn la masa de joc....nu culoarea tablitei sau a fluturasului aduce punctele.

              Deasemenea, sa recunoastem, niciunul dintre noi, in prezent, nu ( mai ) este jucator de top...asa ca pentru hobby-ul lui poate plati oricat il tine buzunarul.

              P.S. - "scump dom'le, scump... in alta parte era mai i-eftin ... "
              Ultima editare de gabikr; 14.nov.2017, 01:10.
              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

              Comentariu


              • #8
                Din cauza lipiciului pe bază de apa care penetreaza lemnul nu mai există ,,lemn uscat,,.Lemnele vechi au valoare pt.colectionari dar la joc dupa cateva lipiri adauga cateva grame de apa si nu mai este uscat. Va spun din experiență.
                *** T05/JWM/GD 612

                Comentariu


                • #9
                  In mod normal, nu intervin in anunturile amaturistilor insa se impun ceva precizari care tin cumva de realitate...incep cu anuntul vanzatorului : Violin nu e un lemn rar ( se fabrica inca, asa cum ti-a indicat un alt coleg alaturi de pretul cu care se comercializeaza ), nu e intr-o stare perfecta ( ar trebui sa arate ca scos din cutie si nu e cazul de fata ) iar pretul este necomentabil, e cat valoreaza el pentru cel care il vinde. Continui cu o mai veche dilema data de lemnele vechi fata de cele noi si de ce nu apar in mana profesionistilor lemnele valoroase, scumpe si de demult...simplu ! Ei stiu si au transpirat maxim pentru asta, ca nu setupul face diferenta ci orele petrecute in sala de joc...plus ca mai au un avantaj imbatabil ! Lor li se prezinta un lot de lemne ( prototipuri, etc ) din care isi aleg 2-3 cele mai ok ( si se pricep la a alege si la a " simti " un lemn, credeti-ma )...nu va bate mama Viscariilor cu fluture negru ( un lemn de fabrica, sa-i zicem asa ) un lemn fara serie, fara inscriptii pe maner, ales pe spranceana de un jucator in top 200 mondial...si inchei cu lemnul uscat versus umed...atata timp cat nu picura apa din el, e numai bun de jucat ! Spor la vanzare !
                  TRUST NO ONE !

                  Comentariu


                  • #10


                    - - - Actualizat - - -

                    Am analizat parerea fiecaruia , tin sa va multumesc pentru comentariile profi pe care mi le-ati oferit .

                    Concluzia este ca nu am capacitatea de a estima corect valoarea si atunci astept oferte .


                    Va multumesc pentru intelegere .

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X