Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandari pentru cineva care sparge multe mingi cu FH topspin

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandari pentru cineva care sparge multe mingi cu FH topspin

    Am un coleg care sparge cateva mingi pe saptamana, nici nu conteaza prea mult ce model sunt mingile - Donic de antrenament, Butterfly Youth, Yasaka Superior. Colegul loveste tare cand da cu topspin pe forehand. Este ceva la tehnica asta care face sa spargi mai multe mingi cu cat lovesti mai tare ? Mai prinde mingi si cu cantul paletei (paleta cu fete lisa, fara banda de cant) din cand in cand.
    Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

  • #2
    cati ani ai 13, 14 ani?.... nu ai ce face toata ziua?.... numai prosti scri pe aici........ vad ca peste noapte ai devenit si expert sa dai sfaturi la altii,,,, de ce mai pui intrebari ciudate?...
    Ultima editare de leo33; 16.nov.2017, 11:55.

    Comentariu


    • #3
      Eu intrebam ceva serios, scrieti in alta parte astfel de lucruri. Eu vorbesc despre cineva care joaca tenis de masă aproape in fiecare zi a saptamanii
      Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

      Comentariu


      • #4
        Nu cred ca loveste el asa de tare inca crapa mingiile pe capete... Calitatea mingiilor este o problema. Cumpara mingii 3*, de la firme recunoscute (iar aici tin sa recomand mingiile ANDRO 3* - sunt de un raport calitate/pret nemaipomenit, insa la fel de bune sunt Nittaku premium, Stiga Optimum, Xiom 3*, chiar si Xu Shao Fa), si procentul mingiilor sparte va scadea considerabi. Totodata, principala cauza a mingiilor sparte este lovitura acesteia cu cantul paletei, nu forta "titanica" cu care da topspin prietenul tau.

        Comentariu


        • #5
          D-ul. Claudiu are dreptare legata de calitatea mingilor. Mai conteaza si spatiul in care se joaca, un perete de care se loveste mingea in cazul spatiilor necorespunzatoare (distanta mica dintre masa si perete).
          blade :TB ALC
          fh : joola rhyzm-P, 2.0
          bh : andro rasant grip, 2.0

          Comentariu


          • #6
            Masa e din beton nefinisat ?

            Comentariu


            • #7
              Nu jucati cu Hutanu Alin!!! A fost abuzat cand era mic) , sparge mingea pana sa ajunga la perete, noroc ca nu nimereste masa, nu mai vorbesc cand prinde cant/muchie ca gasesti bucati prin sala.

              O sa apara bilutze cu airbag si numai pentru aparatori.


              Tot ce vedeți în poză este spărtură marca Alin!
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #8
                Masa e normala - marca Active Poate si distanta mica (2m) pana la perete ajuta sa se sparga mingile... Ii spunem sa-si puna banda de cant cu burete
                Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

                Comentariu


                • #9
                  Poate a gresit sportul care i se potriveste !


                  Comentariu


                  • #10
                    Da, poate o fi mai bun la alt sport Dar cica joaca tenis de vreo 10 ani, a luat si un trofeu la o competitie pe corporatii.. Intre timp ne distruge toate mingile, am luat vreo 80 ca sa ne tina o vreme
                    Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

                    Comentariu


                    • #11
                      Recomandarea e simpla ...jucati numai cu mingile lui !
                      Ultima editare de TBSS; 16.nov.2017, 15:23.

                      Comentariu


                      • #12
                        Eu mi-am pus grip de mâner pe cant. L-am tăiat la lățime cant și l-am lipit cu lipici de fețe.
                        Mingile de plastic se sparg când le lovești cu muchia lemnului. Am spart și joola flash, xushaofa, yihne, etc...
                        Daca acoperi cantul cu ceva e ok. Mai există și soluția să lași fetele un pic mai mari ca lemnul.
                        Emy poate-si amintește că am spart 4 joola flash într-un set la Reșița...
                        De când am lipit materialul moale pe cant am scăpat de spart mingi. Chiar și așa am mai spart vreo două dar într-un interval mare de timp .
                        Blade : 729 Dinasty Hinoki off
                        FH: Xiom Asia Japan
                        BH:Xiom Asia Japan

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X