Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

    Postat în original de defensestyle
    georgica tu crezi ca ai intelege ceva daca ai juca cu ma lin ? lasati vrajeala asta pt ca in 5-10 minute cat dureaza meciul...amatorul nu o sa inteleaga nimik.Ar trebui sa joace constant ca sa inteleaga ceva si sa progreseze.
    Exact ..... motiv pentru care pe langa o limitare a numarului de jucatori legitimati ..... si ma repet spunand cu 1 este suficient ..... trebuie limitat si nivelul valoric, astfel incat doar jucatorii din B sau doar jucatorii din A si B sa aiba drept de joc. In plus nu prea cred ca un jucator bun de superliga ar fi dispus sa piarda 1 zi jucand mult sub nivelul sau ..... decat contra unor avantaje materiale si nu mi se pare normal ca acest lucru sa fie permis.
    Ideea dl Bodeanu este buna ..... eu as zice ca jucatorii din B sa fie admisi indiferent daca adversarul are sau nu jucator legitimat, dar cel de A sa fie admis doar daca si echipa adversa are un jucator legitimat care poate fi sau A sau B.
    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

    Comentariu


    • #27
      Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

      Interesant... inca putin si ma convingeti sa ma apuc sa-mi fac echipa
      Iulian Toma

      Comentariu


      • #28
        Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

        Postat în original de rflash
        Postat în original de defensestyle
        georgica tu crezi ca ai intelege ceva daca ai juca cu ma lin ? lasati vrajeala asta pt ca in 5-10 minute cat dureaza meciul...amatorul nu o sa inteleaga nimik.Ar trebui sa joace constant ca sa inteleaga ceva si sa progreseze.
        Exact ..... motiv pentru care pe langa o limitare a numarului de jucatori legitimati ..... si ma repet spunand cu 1 este suficient ..... trebuie limitat si nivelul valoric, astfel incat doar jucatorii din B sau doar jucatorii din A si B sa aiba drept de joc. In plus nu prea cred ca un jucator bun de superliga ar fi dispus sa piarda 1 zi jucand mult sub nivelul sau ..... decat contra unor avantaje materiale si nu mi se pare normal ca acest lucru sa fie permis.
        Ideea dl Bodeanu este buna ..... eu as zice ca jucatorii din B sa fie admisi indiferent daca adversarul are sau nu jucator legitimat, dar cel de A sa fie admis doar daca si echipa adversa are un jucator legitimat care poate fi sau A sau B.
        Rflash, ai pus punctul pe i. Cred ca propunerea ta este cea mai buna pentru echilibrarea echipelor si, mai ales, pentru a stimula progresul amatorilor.
        Daca se hotaraste in final ceva apropiat de modelul propus de Rflash, vorba dr-ului Toma, incep sa caut parteneri pentru echipa.
        P.S. Cred ca si Defensestyle are partea lui de dreptate, ceea ce recomanda si mai mult solutia lui Rflash.
        Blog de tenis de masă

        Comentariu


        • #29
          Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

          Postat în original de mircea.garaz
          Am votat pentru participarea jucatorilor legitimati in numar nelimitat.Pentru ca nu este un regulament pentru campionatul pe echipe propun:
          Echipele care au reusit sa "LEGITIMEZE" jucatori care figureaza in evidentele FRTM vor juca fara a infuenta clasamentele,vor fi premiati cu diplome si vor contribui din plin la ridicarea nivelului competitiei
          Chestia cu jucatul hors-concours nu va contribui deloc la ridicarea nivelului ..... la diversele turnee unde s-a practicat acest lucru multa lume nu si-a dat nici un interes in a juca inca un meci degeaba. Astfel in majoritatea cazurilor unul dintre cei doi, fie amatorul fie legitimatul va juca doar ca sa se bifeze meciul .... iar acest lucru poate fi numit oricum numai progres nu.
          In plus sunt destui jucatori in B care nu stiu daca ar reusi sa intre in top 10 Amatur ....
          Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

          FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
          BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

          Comentariu


          • #30
            Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

            pe toate le stie DOMNUL RUSU CRISTIAN! MARE JUCATOR ! MARE CARACTER ! MARE DE TOT ...

            Comentariu


            • #31
              Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

              La Zalău au fost 19 echipe, intr-un concurs "maraton" si s-a jucat sub forma eliminatorie, gen CUPA. In campionat nu vom juca eliminatoriu, ci vom stratifica echipele dupa valoare.
              Pentru ca acest campionat sa poata sa functioneze, trebuie sa luam in calcul un numar mult mai mare de echipe, poate 40, 50.
              Asa cum s-a mai discutat in acest topic, ne putem organiza in campionate zonale si campionat national.
              Pentru inceput, propun ca toate echipele sa participe la faza zonala, iar primele 18 sa formeze (fie la sfarsitul toamnei, fie la primavara ) o superliga Amatur.
              Am facut cateva calcule si am incercat sa creez 6 zone intr-o varianta cat mai echilibrata, atat valoric, cat si numeric.
              Propunerea mea este urmatoarea:
              Crearea a 6 zone, in care echipele ( in jur de 10) sa joace tur-retur, intr-o organizare proprie- fie intr-un centru care poate gazdui mai multe meciuri o data, fie la sediul fiecarei echipe.
              Cele 6 grupe sunt
              Moldova Nord, in care se pot ocupa de organizare -evident, daca dansii doresc- Catalin Cozma, Dan Chirap, Marius Gatea
              Moldova Sud, Brăila si Dobrogea-Paul Dragomir, Iulian Toma, Aurel Fratea
              București, Ilfov si imprejurimi- Rares Leorda, Dan Bodeanu, Crisrian Rusu, Valentin Mircea;
              Muntenia - Sorin Botarca, Dan Bodeanu
              Transilvania Nord - Florin Apian, Dorel Nistor, Toth Laszlo,
              Transilvania Centru- Rares Leorda, D-l Kantor, etc.
              Din fiecare grupa se califica 3 echipe in Play OFF, care se va disputa tot in doua faze.
              Impartirea pe zone se va definitiva dupa inscrierea echipelor, pe criterii de egalitate valorica, iar persoanele pe care le-am propus sunt cateva din cele care s-au ocupat de organizarea de turnee in zonele respective in ultima perioada. Bineinteles, oricine doreste si crede ca poate ajuta la buna desfasurare a campionatului este bine venit si rugat sa se anunte; imi cer scuze celor pe care i-am omis din neatentie.
              Va rog sa comentati ideea; orice propunere este bine venita;
              Cei care vom participa la turneul de la Mangalia vom discuta despre aceasta.

              Comentariu


              • #32
                Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

                Este o idee excelenta, pe care trebuie sa o gandim foarte atent la fiecare detaliu!
                www.clubarena08.ro

                Comentariu


                • #33
                  Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

                  Imi permit sa-mi dau si eu cu parerea cu privire la aceasta chestiune. Cred ca, daca acest lucru ar fi posibil, ideal ar fi ca acest campionat pe echipe sa se desfasoare intr-un week-end (in care sa fie inclusa bineinteles si ziua de vineri) in care sa poate sa se inscrie oricate echipe si care sa mearga pana la capat (adica pana la cunoasterea campioanei). Ceva asemanator cu Campionatele pe echipe de juniori sau cadeti.
                  Exista riscul ca echipele care nu se califica in primele 18 care ar urma sa joace in superliga sa nu mai aiba nici o "tragere de inima" sa joace sau, din clipa in care, sa zicem dupa 2-3 etape sunt cunoscute echipele calificate, restul etapelor sa nu se mai tina sau sa fie echipe care nu se mai prezinta.
                  Daca s-ar anunta din timp perioada in care va avea loc Amatur Team, inscrierile numai pe forum pana, sa zicem cu 3 zile inainte, atunci stabilirea capilor de serie s-ar face rapid (poate chiar si tragerea la sorti). Echipele mai slab cotate ar veni sa joace calificari vinerea. Celelalte echipe vin de sambata dimineata si cred ca, pana duminica la pranz s-ar cunoaste echipa campioana. Bineinteles, este o parere. Cheltuielile cu deplasarea ar fi mult-mult mai mici decat mai multe deplasari de cate o zi pe parcursul unui an. Si asa este diminuat riscul de a avea multe etape in care cate o echipa sau mai multe nu se prezinta (din cauza ca meciurile nu mai au miza reala).
                  In alta ordine de idei... ma inscriu la premierea echipelor medaliate si nu numai, precum si la organizare (daca este cazul).
                  Si iaca-ta ca Amatur Team are si el deja 2 "sponsori".
                  BUTTERFLY Romania
                  Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                  E-mail: office@prosoftbn.ro
                  BUTTERFLY Store Bucuresti
                  Tel. Mihai: 0736-887467
                  E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                  Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                  Instagram: @butterflyromania
                  YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                  http://www.tt-shop.ro
                  http://www.butterfly.tt
                  http://www.tenisdemasa.ro

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

                    Postat în original de rasvan
                    Imi permit sa-mi dau si eu cu parerea cu privire la aceasta chestiune. Cred ca, daca acest lucru ar fi posibil, ideal ar fi ca acest campionat pe echipe sa se desfasoare intr-un week-end (in care sa fie inclusa bineinteles si ziua de vineri) in care sa poate sa se inscrie oricate echipe si care sa mearga pana la capat (adica pana la cunoasterea campioanei). Ceva asemanator cu Campionatele pe echipe de juniori sau cadeti.
                    Exista riscul ca echipele care nu se califica in primele 18 care ar urma sa joace in superliga sa nu mai aiba nici o "tragere de inima" sa joace sau, din clipa in care, sa zicem dupa 2-3 etape sunt cunoscute echipele calificate, restul etapelor sa nu se mai tina sau sa fie echipe care nu se mai prezinta.
                    Daca s-ar anunta din timp perioada in care va avea loc Amatur Team, inscrierile numai pe forum pana, sa zicem cu 3 zile inainte, atunci stabilirea capilor de serie s-ar face rapid (poate chiar si tragerea la sorti). Echipele mai slab cotate ar veni sa joace calificari vinerea. Celelalte echipe vin de sambata dimineata si cred ca, pana duminica la pranz s-ar cunoaste echipa campioana. Bineinteles, este o parere. Cheltuielile cu deplasarea ar fi mult-mult mai mici decat mai multe deplasari de cate o zi pe parcursul unui an. Si asa este diminuat riscul de a avea multe etape in care cate o echipa sau mai multe nu se prezinta (din cauza ca meciurile nu mai au miza reala).
                    In alta ordine de idei... ma inscriu la premierea echipelor medaliate si nu numai, precum si la organizare (daca este cazul).
                    Si iaca-ta ca Amatur Team are si el deja 2 "sponsori".
                    bravo rasvan !!! subscriu ideii tale, care mi se pare cea mai buna ( pina acum )

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

                      intre jucatorii din divizia b si primii 15 amatori nu este nici o diferenta asa ca cei din B ar trebui lasati sa joace....
                      daca ar juca si ceilalti cat de cat buni ar face-o numai pt bani si atat...
                      din cate am citit eu pe aici AMATURUL a fost facut pt amatori asa ca daca s-ar da "liber" la toti probabil ca si-ar pierde farmecul...
                      si in plus cu un meci jucat contra unui"profesionist" nu progresezi...
                      totusi se pot organiza in afara circuitului si turnee pt toata lumea unde poti juca cu oricine...
                      organizate constant(o data la 2 luni cel putin)cred ca ar fi un lucru benefic pt tot tenisul din romania,care si asa este la pamant (in afara circuitului vostru AMATUR)....
                      daca nu le organizati voi ,chiar nu ar avea cine pt ca federatia a reusit sa distruga si memorialul "Angelescu" care se tinea regulat de foarte multi ani.....

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: AmaTuR TEAM, CAMPIONAT PE ECHIPE

                        Bravo, super idee.Sa speram ca poate o sa se faca ceva.

                        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X