Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

trecere de la lisă la sandviș

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • trecere de la lisă la sandviș

    bună ziua, aș dori să trec de la față lisă pe backhand( poate chiar să ajung să o rotesc în m?nă la un moment dat) la short pips, deoarece cu reverul pot doar bloca lovituri drepte/topspinuri și ?mping/returnez serve...
    fiindu mi foarte greu să atac o bilă plină de backspin.. nu vreau să trec la short pips în speranța că voi putea ataca, ci în speranța că mi voi pune în dificultate adversarul/ să pot returna servele cu un efect mai greu de înțeles.
    vreau dacă puteți și ați jucat cu short pips să mi dați niște sfaturi legate de această față.. ce grosime să aibă buretele.. stilul meu de joc este aproape de masă.. lovitura preferată este loop ul de forehand cu mult efect urmată de una dreaptă puternică.
    mulțumesc anticipat.

    - - - Actualizat - - -

    up ###

  • #2
    Salut! ?ți recomand una dintre fețele speciale de la Spin Lord (tenis de masă) :Keiler sau Gipelsturm cu burete maxim!

    Comentariu


    • #3
      Draga emi,

      De obicei short pimps sunt pentru atac, joola expres ultra, spinlord waran,....

      Ce cauti tu sunt long pimpled rubber, care sa aiba deceptie mare si spin reversal. Uite aici cateva, arasez sa linkul.





      http://www.tabletennisdb.com/top-pip...tion-desc.html

      Recomandarea mea, dar aici cred ca sunt altii mai in masura, e sa alegi burete cat mai subtire pentru deceptie mare si spin reversal.
      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X