Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Prima paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Prima paleta

    Buna ziua.

    De o bucata de vreme m-a prins microbul tenisului de masa si daca pana acum am jucat cu ce s-a nimerit, cum s-a nimerit. Acum as dori sa fac tranzitia la o paleta mai ok si sa incep sa iau lectii cu un antrenor pt a invata corect loviturile.

    Citind forumul mi-am cam prins urechile in tot felul de lemne, fete.

    Pt un incepator care vrea sa invete corect loviturile ce setup de paleta ati recomanda intr-un buget de maxim 300 de lei?

    Sa iau una preasamblata sau sa cumpar fete si lemn si sa vad unde pot sa le asamblez? Ce este mai bine in acest buget?

    In cazul al doilea, ma poate indruma cineva catre o persoana care asambleaza palete in București?

    Multumesc.

  • #2
    Aici vei primi toate raspunsurile : https://pingpongshop.ro
    TRUST NO ONE !

    Comentariu


    • #3
      @danmihai, multumesc de raspuns.

      Nu stiu insa cum ajuta pe un habarnist un link catre un site care comercializeaza echipamente.

      Comentariu


      • #4
        Intra pe ANUNTURI VANZARE-CUMPARARE si intreaba pe : andro Romania , sfat pentru cumpararea paletelor , indrumare pt. configurarea paletei , butterfly Romania .
        Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
        Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
        Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de nicup Vezi post
          Buna ziua.

          De o bucata de vreme m-a prins microbul tenisului de masa si daca pana acum am jucat cu ce s-a nimerit, cum s-a nimerit. Acum as dori sa fac tranzitia la o paleta mai ok si sa incep sa iau lectii cu un antrenor pt a invata corect loviturile.

          Citind forumul mi-am cam prins urechile in tot felul de lemne, fete.

          Pt un incepator care vrea sa invete corect loviturile ce setup de paleta ati recomanda intr-un buget de maxim 300 de lei?

          Sa iau una preasamblata sau sa cumpar fete si lemn si sa vad unde pot sa le asamblez? Ce este mai bine in acest buget?

          In cazul al doilea, ma poate indruma cineva catre o persoana care asambleaza palete in București?

          Multumesc.
          Bună, și eu sunt începător joc de 1.4ani.Ce-ti recomand este:
          http://www.tt-shop.ro/my-1st-butterf...sriver-fx.html
          Este foarte, foarte bună. Mai trebuie să pui 25 lei +transport.

          Trimis de pe al meu LG-H960 folosind Tapatalk

          Comentariu


          • #6
            Cauta una second hand oricum exista riscul destul de serios sa vrei sa o schimbi dupa doua luni si daca o cumperi de 9 pierzi usor un 30%.

            Ca idee lemnul sa nu aiba compozite sa fie maxim off- iar fetele pana in 42 de grade. Bafta.
            Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

            Comentariu


            • #7
              Buna ziua.

              Multumesc tuturor de raspuns.

              O sa ma consult si cu persoana cu care voi incepe sa iau lectii si, pe baza mesajelor din acest topic si a ceea ce imi va spune el, voi ajunge la o decizie.

              Zi faina

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de nicup Vezi post
                Buna ziua.

                Multumesc tuturor de raspuns.

                O sa ma consult si cu persoana cu care voi incepe sa iau lectii si, pe baza mesajelor din acest topic si a ceea ce imi va spune el, voi ajunge la o decizie.

                Zi faina
                Decizie foarte bună - bravo.

                Trimis de pe al meu LG-H960 folosind Tapatalk

                Comentariu


                • #9
                  Buna ziua,
                  Acum 10 luni cand m-am apucat de tenis eram in aceeasi situatie.
                  Am facut o paleta joola lemn falcon fast si fete joola mambo. Am jucat foarte putin cu ea deoarece nu m-am putut obisnui cu ea. Pentru 90% din jucatori nu ar fi considerata o paleta grea sau rea. Eu m-am orientat la un lemn mai usor.
                  Daca credeti ca va aranjeaza va ofer aceasta paleta GRATUIT!
                  Considerati ca a venit Mos Craciun mai devreme!
                  Ramane sa va hotarati si in caz afirmativ imi trebuie doar adresa de livrare.

                  Cele bune
                  Daniel Gheorghe

                  Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de nicup Vezi post
                    Buna ziua.

                    De o bucata de vreme m-a prins microbul tenisului de masa si daca pana acum am jucat cu ce s-a nimerit, cum s-a nimerit. Acum as dori sa fac tranzitia la o paleta mai ok si sa incep sa iau lectii cu un antrenor pt a invata corect loviturile.

                    Citind forumul mi-am cam prins urechile in tot felul de lemne, fete.

                    Pt un incepator care vrea sa invete corect loviturile ce setup de paleta ati recomanda intr-un buget de maxim 300 de lei?

                    Sa iau una preasamblata sau sa cumpar fete si lemn si sa vad unde pot sa le asamblez? Ce este mai bine in acest buget?

                    In cazul al doilea, ma poate indruma cineva catre o persoana care asambleaza palete in București?

                    Multumesc.
                    Salutare,

                    Ma poti suna la orice ora 0766.544.295 sa imi explici jocul tau si ce iti doresti la această primă paleta iar eu am sa incerc sa iti recomand in functie de bugetul tau cea mai buna configurație pentru stilul tau de joc.
                    Dealtfel te pot sfătuii si in legatura cu un antrenor.

                    Toate bune,

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • #11
                      Buna ziua.

                      Revin cu o actualizare asupra topicului.

                      In cele din urma am discutat cu @Durdun Gheorghe care m-a asistat ca pe un habarnist in alegerea unei palete potrivite pt stilul si nivelul meu de joc.


                      Apreciez seriozitatea si promptitudinea cu care George a tratat acest subiect.

                      George, multumesc.

                      Zi faina tuturor.

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X