Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tensor cat mai liniar ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tensor cat mai liniar ?

    Buna ziua,
    Joc cu un lemn Xiom Fuga (koto - spruce - ayous - spruce - koto)
    Pe fh joc cu Hurricane 2 Neo iar pe bh cu Batterfly Tenergy 05 FX
    Doresc sa schimb fata H2N cu un tensor tare cat mai predictibil si caut alternative.
    Momentan ma gandesc la Tibhar Evolution MX-S (nu am jucat cu ea) sau altceva ???
    Caut o viteza mai mare pe fh (+25%) si ceva mai mult confort (cred ca pentru mine fetele chinezesti vor ramane un capitol inchis).
    Ca si stil de joc sunt o combinatie intre alloround si atac, adica am nevoie ca atunci cand se ofera oportunitatea sa pot accelera decisiv.
    Astept opiniile dvs

  • #2
    Yasaka rakza 9
    Blade : 729 Dinasty Hinoki off
    FH: Xiom Asia Japan
    BH:Xiom Asia Japan

    Comentariu


    • #3
      meteor 813
      un singur lemn DEF
      zeci de fețe diverse

      Comentariu


      • #4
        Tibhar Evolution Mxp
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Portos Vezi post
          Buna ziua,
          Joc cu un lemn Xiom Fuga (koto - spruce - ayous - spruce - koto)
          Pe fh joc cu Hurricane 2 Neo iar pe bh cu Batterfly Tenergy 05 FX
          Doresc sa schimb fata H2N cu un tensor tare cat mai predictibil si caut alternative.
          Momentan ma gandesc la Tibhar Evolution MX-S (nu am jucat cu ea) sau altceva ???
          Caut o viteza mai mare pe fh (+25%) si ceva mai mult confort (cred ca pentru mine fetele chinezesti vor ramane un capitol inchis).
          Ca si stil de joc sunt o combinatie intre alloround si atac, adica am nevoie ca atunci cand se ofera oportunitatea sa pot accelera decisiv.
          Astept opiniile dvs
          Salutare,

          Personal va recomand seria RASANTER V, fete special concepute pentru jocul liniar, drept, o varianta mai dura ar fi andro RASANTER V47 o fata cu o duritate crescuta mediu-hard sau pentru mai mult control puteti merge pe andro RASANTER V42 o foata cu o duritate a buretelui mediu spre moale ceea ce va confera mai mult control si bineinteles mai mult "confort"
          Din aceste fete atat block-urile cat si loviturile drepte pleaca cu o acceleratie mai mare fata de gama RASANTER R spre exemplu, care este conceputa pentru efect.
          Acum e vorba de grosime, daca aveti un joc de langa masa puteti merge pe 2.0mm sau chiar 2.3mm daca vreti si mai multa viteza.

          Toate bune !
          Ultima editare de Durdun Gheorghe; 22.ian.2018, 10:38.

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • #6
            Multumesc tuturor pentru sugestii facute.
            Toate cele bune !

            Comentariu


            • #7
              Nu pune mxp pe saraca fuga ca o sa dai numai avioane am si eu un fuga si am facutcombinatia, e nereusita .plus ca mxp numai liniar nu e . E una din fetele cu catapulta mare .
              Daca te referi liniar ca unghi de aruncare atunci da mxp e liniar. Dar tot nu e pt fuga.

              Omega v pro max e ce recomand .

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X