tt-shop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3tt-shop.ro 468x60 2
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 20

Subiect: Concurs de tenis de masa pe echipe international!

  1. #1
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740

    Concurs de tenis de masa pe echipe international!

    Tenis de masa fara frontiere!



    Clubul Sportiv Tibclau Oradea impreuna cu Asztalitennisz Klub Debrecin , s-au unit cu scopul promovarii tenisului de masa si invita toti iubitorii tenisului la un Campionat International inedit pe echipe. Echipele vor fi formate din 2 jucatori, se joaca doua meciuri individuale, un dublu si iar doua meciuri individuale, daca se ajunge la scorul 3-0 pentru una din echipe nu se joaca si ultimele doua meciuri la individual ( Davis ). Campionatul va fi organizat pe 6 etape, deschiderea si prima etapa cu denumirea Cupa BMW G.W.P. OPEL WEST Oradea va fi organizata la Oradea in 3 februarie ora 10-00. Calea Aradului nr 62 . Era Shopping Park sala Era ( poarta 2 ). Se joaca pe 8 mese I.T.T.F ( mingi de plastic ) Etapa a doua se organizeaza la Asztalitenisz Klub Debrecen in luna martie . Taxa de participare 25 lei sau 1700 ft si se asigura apa - bogracs.

    Materiale de premiere
    Primele 3 echipe vor fi premiate dupa fiecare etapa astfel:

    Loc 1 - Cupe, medalii si diplome
    Loc 2 - Medalii si diplome
    Loc 3 - Medalii si diplome

    La fiecare etapa jucatorii vor primi puncte si in functie de punctele acumulate la sfarsitul etapei a 6-a se vor premia primii 8 jucatori astfel:

    Locurile 1, 2 si 3. Cupa, medalie, diploma+ cadou surpriza
    Locurile 5-8 .Medalie, diploma+cadou surpriza


    Persoana de contact Varady Tibi
    Info tel 0747278743 www tibclau.ro , inscrieri se pot face pe forum, telefonic sau pe adresa tibclau@gmail.com
    La inscriere mentionati numele echipei, numele celor doi jucatori si localitatea.
    Va asteptam cu drag.
    Ultima modificare făcută de liviut12; 04.03.2018 la 15:16.

  2. Îmi place Marian Bogdan, INDISPONIBIL, sorin1218, ClaudiuManoiu le-a plăcut acest mesaj
  3. #2
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    Avand in vedere ca doar in ultimele zile s-au inscris echpile, acum o sa fac o lista cu cei inscrisi , dar mai intai o sa detailez sistemul de joc.

    Se va face 4 grupe de cate 4 echipe, in grupa joaca fiecare echipa cu fiecare, se califica primele doua, dupa care se face eliminatorii. O echipa va juca cel putin cu 3 echipe. Poate participa orice jucator indiferent de nivel, categorie, alcatuirea echipelor poate fi legitimat- legitimat, elte- elite, elite- avansat sau mixt baiat - fata etc.
    Daca vor fi mai multe de 16 echipe, atunci probabil se va face grupe de 3 echipe, se califica toti si apoi eliminatorii.
    Se va juca sistemul 2 seturi castigate din 3.

    Echipele inscrise:

    1. Szemerszki Richard- Kiss Sandor- Ungaria
    2. Malinak Istvan-Pupos Gabor- Ungaria
    3. Kovacs Zsolt-Gyorgy Istvan- Ungaria
    4. Kornya Tamas- Kornya Adam- Ungaria
    5. Szende Jozsef-Kis Miklos-Debrecen
    6. Gallocsi Bela-Gacsaly Istvan-Debrecen
    7. Tic Ioan-Szalay Liviu- Oradea
    8. Bondar Tavi- Sabadus Dinu- Oradea
    9. Simu Marius-Cavasdan Doru-Oradea
    10. Varady Tibor-Roatis Ghita-Oradea
    11. Balint Doru-Tunduc Nelu-Alesd
    12. Nadaban Misu-Nadaban Horatiu- Alesd
    13. Sarca Ovdiu-Jurje Alex- Marghita
    14. Mitar Marius-Botas Constantin-Sannicolau Mare
    15. Oproi Eugen-Clisic Iosif-Sannicolau Mare
    16. Keresztesi Janos- Satu Mare

    Mai sunt echipe din Salonta, Marghita, Ungaria si probabil din Oradea care se vor mai inscrie sau care deja s-au inscris, dar eu nu-i stiu inca nominali.
    Jucatori din Ungaria mare parte sunt legitimati.
    Ultima modificare făcută de liviut12; 03.02.2018 la 22:47.

  4. Mulțumesc Kralizec au mulțumit pentru mesaj
  5. #3
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    S-au mai inscris:

    Mitar Marius= Botas Constantin- Sannicolau Mare
    Poporoi Eugen-Clisic Iosif-Sannicolau Mare
    Kersztesi Janos- -Satu Mare

  6. #4
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    La prima etapa s-au prezentat 18 echipe. Au fost 6 grupe de 3, s-au calificat toti pe tabloul eliminatoriu, iar clasamentul final este urmatorul:


    1.Popa Octavian-Vaida Sorin-Oradea-16 puncte
    2.Birtalan Laszlo-Birtalan Robert-Oradea-12 puncte
    3.Tic Ioan-Szalay Liviu-Oradea-8 puncte
    4.Kornya Adam-Kornya Tamas-Salonta-6 puncte
    5.Gacsaly Istvan- Somogy Gabor-Ungaria-4puncte
    6.Simu Marius- Cavasdan Doru-Oradea-4 puncte
    7.Sabadus Dinu-Tutos Ludovic-Oradea-Marghita-4 puncte
    8.Malinak Istvan-Pupos Gabor-Ungaria-4 puncte
    9.Mitar Marius-Clisic Iosif-Sannicolau Mare-2 puncte
    10.Pap Joszef-Szel Janos-Salonta-2 puncte
    11.Balint Doru-Pop Gabriel-Salonta-Oradea-2 puncte
    12.Ardai Arthur-Nadaban Horatiu-Oradea-Alesd-2 puncte
    13.Duca Petru-Moca Iuliu-Marghita-2 puncte
    14.Szemerszki Richard-Kiss Sandor-Ungaria-2 puncte
    15.Varady Tibi-Roatis Ghita-Oradea-2 puncte
    16.Botas Constantin-Oproi Eugen-Sannicolau -2 puncteMare
    17.Gardo Ferenc-Todea Andrea-Sacuieni-1 punct
    18.Kovacs Zsolt-Gyorgy Istvan-Ungaria-1 punct


    Punctele acordate sunt:
    Loc 1- 16 puncte
    Loc 2- 12 puncte
    Loc 3- 8 puncte
    Loc 4- 6 puncte
    Loc 5-8- 4 puncte
    Loc 9-16- 2 puncte
    Loc 17-32- 1 punct

    Punctele se acorda individual fiecarui jucator. La etapele urmatoare nu este obligatoriu sa joci cu acelasi partener, dar poate fi si acelasi.

    Clasament dupa prima etapa:

    1 Popa Octavian Oradea 16
    2 Vaida Sorin Oradea 16
    3 Birtalan Laszlo Oradea 12
    4 Birtalan Robert Oradea 12
    5 Tic Ioan Oradea 8
    6 Szalay Liviu Oradea 8
    7 Kornya Adam Salonta 6
    8 Kornya Tamas Salonta 6
    9 Gacsaly Istvan Ungaria 4
    10 Somogy Gabor Ungaria 4
    11 Simu Marius Oradea 4
    12 Cavasdan Doru Oradea 4
    13 Sabadus Dinu Oradea 4
    14 Tutos Ludovic Marghita 4
    15 Malinak Istvan Ungaria 4
    16 Pupos Gabor Ungaria 4
    17 Mitar Marius Sannicolau Mare 2
    18 Clisic Iosif Sannicolau Mare 2
    19 Pap Jozsef Salonta 2
    20 Szel Janos Salonta 2
    21 Balint Doru Alesd 2
    22 Pop Gabriel Oradea 2
    23 Ardai Arthur Oradea 2
    24 Nadaban Horatiu Alesd 2
    25 Duca Petru Marghita 2
    26 Moca Iuliu Marghita 2
    27 Szemerszki Richard Ungaria 2
    28 Kiss Sandor Ungaria 2
    29 Varady Tibi Oradea 2
    30 Roatis Ghita Oradea 2
    31 Botas Constantin Sannicolau Mare 2
    32 Oproi Eugen Sannicolau Mare 2
    33 Gardo Ferenc Sacuieni 1
    34 Todea Andrea Sacuieni 1
    35 Kovacs Zsolt Ungaria 1
    36 Gyorgy Istvan Ungaria 1
    Ultima modificare făcută de liviut12; 03.02.2018 la 23:00.

  7. Îmi place Kralizec, sorin1218 le-a plăcut acest mesaj
  8. #5
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    Castigatorii primei etape!
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Fara frontiere.jpg 
Afișări:	28 
Mărime:	93,8 KB 
ID:	14734

  9. Îmi place Kralizec le-a plăcut acest mesaj
  10. #6
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740

  11. #7
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    Urmatoarea etapa se va desfasura la Debrecen in data de 3 martie 2018!
    Ultima modificare făcută de liviut12; 16.02.2018 la 23:29.

  12. #8
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    Astazi s-a desfasursat a doua etapa campionatului in localitatea Debrecen. S-au prezentat 13 echpe din Romania si Ungaria. Echipele au fost impartite in 4 grupe, dupa care toate echipele s-au calificat pe tabloul eliminatoriu, iar clasamentul final este:

    Loc 1: SOMOGYI Gábor-FÓRIÁN Albert-Ungaria-16
    Loc 2: SZALAY Liviu-TIC Ioan-Oradea-Oradea-12
    Loc 3: SZENDI Csaba-TARSOLY Zoltán-Ungaria-8
    Loc 4: VÁRADI Tibor-PETŐ Dalma-Oradea-6
    Loc 5-8: SZEMERSZKI Richárd-KISS Sándor-Ungaria-4
    Loc 5-8: TŐTŐS Lajos-PÁLFI Zsolt-Marghita-Oradea-4
    Loc 5-8: ROATIS Ghica-CAVASDAN-Doru-Oradea-4
    Loc 5-8: DUKA Péter-MOKA Gyula-Marghita-4
    Loc 9-13: MALINÁK Stefán-VÁRADI Zsolt-Ungaria-2
    Loc 9-13: KORNYA Ádám-KORNYA Tamás-Salonta-2
    Loc 9-13: GYURICZA Gergely-LAKATOS Bence-Ungaria-2
    Loc 9-13: GYÖRGY István-KOVÁCS Zsolt-Ungaria-2
    Loc 9-13: PAP József-SZÉL-Ákos-Salonta-2

  13. Îmi place Antal Denes, Marian Bogdan le-a plăcut acest mesaj
  14. #9
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    Asa arata clasmentul dupa cele doua etape:

    Loc/Nume/Localitate/Puncte/Participari.

    1 Tic Ioan Oradea 20 / 2
    2 Szalay Liviu Oradea 20 / 2
    3 Somogyi Gabor Ungaria 20 / 2
    4 Popa Octavian Oradea 16 / 1
    5 Vaida Sorin Oradea 16 / 1
    6 Forian Albert Ungaria 16 / 1
    7 Birtalan Laszlo Oradea 12 / 1
    8 Birtalan Robert Oradea 12 / 1
    9 Kornya Adam Salonta 8 / 2
    10 Kornya Tamas Salonta 8 / 2
    11 Cavasdan Doru Oradea 8 / 2
    12 Tutos Ludovic Marghita 8 / 2
    13 Varady Tibor Oradea 8 / 2
    14 Roatis Ghita Oradea 8 / 2
    15 Szendi Csaba Ungaria 8 / 1
    16 Tarsoly Zoltan Ungaria 8 / 1
    17 Malinak Istvan Ungaria 6 / 2
    18 Duca Petru Marghita 6 / 2
    19 Moca Iuliu Marghita 6 / 2
    20 Szemerszki Richard Ungaria 6 / 2
    21 Kiss Sandor Ungaria 6 / 2
    22 Peto Dalma Oradea 6 / 1
    23 Gacsaly Istvan Ungaria 4 / 2
    24 Simu Marius Oradea 4 / 1
    25 Sabadus Dinu Oradea 4 / 1
    26 Pupos Gabor Ungaria 4 / 1
    27 Pap Jozsef Salonta 4 / 2
    28 Szel Akos Salonta 4 / 2
    29 Palfi Zsolt Oradea 4 / 1
    30 Kovacs Zsolt Ungaria 3 / 2
    31 Gyorgy Istvan Ungaria 3 / 2
    32 Mitar Marius Sannicolau Mare 2 / 1
    33 Clisic Iosif Sannicolau Mare 2 / 1
    34 Balint Doru Alesd 2 / 1
    35 Pop Gabriel Oradea 2 / 1
    36 Ardai Arthur Oradea 2 / 1
    37 Nadaban Horatiu Alesd 2 / 1
    38 Botas Constantin Sannicolau Mare 2 / 1
    39 Oproi Eugen Sannicolau Mare 2 / 1
    40 Varadi Zsolt Ungaria 2 / 1
    41 Gyuricza Gergely Ungaria 2 / 1
    42 Lakatos Bence Ungaria 2 / 1
    43 Gardo Ferenc Sacuieni 1 / 1
    44 Todea Andrea Sacuieni 1 / 1
    Ultima modificare făcută de liviut12; 09.03.2018 la 01:16.

  15. Îmi place Marian Bogdan le-a plăcut acest mesaj
  16. #10
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    Poze de la etapa din Debrecen.





  17. #11
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    Urmatoarea etapa 29 aprilie 2018 la Oradea sala Tibclau!

  18. #12
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    La a treia etapa s-au prezentat 7 echipe din Oradea , Marghita si Sacuieni, s-a jucat fiecare cu fiecare,iar clasamentul final este:



    Loc 1: Vaida Sorin-Popa Octavian-Oradea-16
    Loc 2:Tic Ioan-Szalay Liviu-Oradea-12
    Loc 3: Varadi Tibor-Popescu Cornel-Oradea-8
    Loc 4: Roatis Ghita-Cavasdan Doru-Oradea-6
    Loc 5: Pop Gabriel-Otto-Oradea-Marghita-4
    Loc 6: Duca Peter-Moka Iuliu-Marghita-4
    Loc 7: Gardo Ferenc-Todea Andrea-Sacuieni-4
    Ultima modificare făcută de liviut12; 01.05.2018 la 00:05.

  19. #13
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    Asa arata clasamenul dupa trei etape!


    Loc/ Nume/Localitate/Puncte/Participari

    1 Tic Ioan Oradea 32/3
    2 Szalay Liviu Oradea 32/3
    3 Popa Octavian Oradea 32/2
    4 Vaida Sorin Oradea 32/2
    5 Somogyi Gabor Ungaria 20/2
    6 Forian Albert Ungaria 16/1
    7 Varady Tibor Oradea 16/3
    8 Cavasdan Doru Oradea 14/3
    9 Roatis Ghita Oradea 14/3
    10 Birtalan Laszlo Oradea 12/1
    11 Birtalan Robert Oradea 12/1
    12 Duca Petru Marghita 10/2
    13 Moca Iuliu Marghita 10/2
    14 Kornya Adam Salonta 8/2
    15 Kornya Tamas Salonta 8/2
    16 Tutos Ludovic Marghita 8/2
    17 Szendi Csaba Ungaria 8/1
    18 Tarsoly Zoltan Ungaria 8/1
    19 Popescu Cornel Oradea 8/1
    20 Malinak Istvan Ungaria 6/2
    21 Szemerszki Richard Ungaria 6/2
    22 Kiss Sandor Ungaria 6/2
    23 Peto Dalma Oradea 6/1
    24 Pop Gabriel Oradea 6/2
    25 Gardo Ferenc Sacuieni 5/2
    26 Todea Andrea Sacuieni 5/2
    27 Gacsaly Istvan Ungaria 4/1
    28 Simu Marius Oradea 4/1
    29 Sabadus Dinu Oradea 4/1
    30 Pupos Gabor Ungaria 4/1
    31 Pap Jozsef Salonta 4/2
    32 Szel Akos Salonta 4/2
    33 Palfi Zsolt Oradea 4/1
    34 Otto Marghita 4/1
    35 Kovacs Zsolt Ungaria 3/2
    36 Gyorgy Istvan Ungaria 3/2
    37 Mitar Marius Sannicolau Mare 2/1
    38 Clisic Iosif Sannicolau Mare 2/1
    39 Balint Doru Alesd 2/1
    40 Ardai Arthur Oradea 2/1
    41 Nadaban Horatiu Alesd 2/1
    42 Botas Constantin Sannicolau Mare 2/1
    43 Oproi Eugen Sannicolau Mare 2/1
    44 Varadi Zsolt Ungaria 2/1
    45 Gyuricza Gergely Ungaria 2/1
    46 Lakatos Bence Ungaria 2/1
    Ultima modificare făcută de liviut12; 07.05.2018 la 00:27.

  20. #14
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    Urmatoarea etapa se va desfasura tot la Oradea sala Tibclau din Era Park duminica 13 05 2018!

  21. #15
    senior

    Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    Oradea
    Vârstă
    47
    Postări
    456
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    30 z 7 h 57 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    740
    La a patra etapa s-au prezentat 5 echipe din Oradea, ca deobicei s-a jucat fiecare cu fiecare, iar clasamentul arata astfel:

    Loc 1: Vaida Sorin-Popa Octavian- Oradea-16
    Loc 2: Szalay Liviu-Tic Ioan-Oradea-12
    Loc 3: Balogh Attila-Cotca Dacian-Oradea-8
    Loc 4: Varadi Tibi-Sabadas Dinu-Oradea-6
    Loc 5: Tutos Csaba-Pop Gabriel-Oradea-4
    Ultima modificare făcută de liviut12; 13.05.2018 la 23:39.

Subiecte similare

  1. PLOIESTI: Campionat tenis de masa pe echipe 2017
    De ADN în forumul Competiții locale
    Răspunsuri: 155
    Ultimul post: 30.05.2018, 01:34
  2. C E Tenis de masa pe echipe
    De Antal Denes în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 26
    Ultimul post: 09.12.2017, 12:25
  3. Sovata - Cantonamentul international de tenis de masa - 19-28 august 2013
    De Kralizec în forumul Locuri în care ne putem antrena
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 06.08.2013, 09:15
  4. Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 06.07.2012, 12:24
  5. Concurs international minicadet Italia
    De dawei air în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 06.01.2010, 18:39

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •