tt-shop.ro 468x60 3vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60 2
R1 R1:  0
R2 R2:  0
N N:  0
Pagina 14 din 14 PrimulPrimul ... 4121314
Rezultate 196 la 210 din 210

Subiect: "Cupa Bamboo Table Tennis", Cluj Napoca - 17.02.2018

senior

Data înscrierii
    05.05.2011
    Locație
    nasaud
    Vârstă
    48
    Postări
    621
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    21 z 5 h 23 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    270
    Concursul de la clubul Bamboo a fost un dezastru,cel mai prost concurs la care am participat din 2007 pana acum,si har domnului am vreo 130 de prezente pana acum.Am jucat in grupa inferioara la masa 1,intr-o boxa (cusca)la o masa butterfly veche antica si de demult, unde in dreapta aveam un stilp colturos cam la 1m de coltul mesei,pe care l-am lovit de vreo 3 ori cu paleta si atunci a cam inceput sa-mi piara cheful de tenis. In sfarsit am ajuns in grupele superioare pe locul 3 si am fost mutat la masa 13 yasaka(masa buna),dar pe jos era un parchet laminat pe care alunecai si care iti fugea de sub picioare(nu era fixat bine) iar acolo cand te concentrai mai bine sa dai o serva auzeai cate o bila de bowling care parca te lovea in cap.Cu greu am ajuns in eliminatorii unde am fost mutat la masa 14 sus intr-o incapere plina de oglinzi unde am jucat la o masa Donic,cand jucai cu fata la oglinzi iti reflectau becurile din oglinda direct in ochi,acolo am clacat. In concluzie am jucat in trei locatii diferite,pe trei mese diferite,pe trei dusumele diferite,ce sa mai spun? a fost grozav. La sfarsit a urmat si cireasa de pe tort,cand am iesit din parcare a trebuit sa platesc taxa de parcare 57,5 lei ca doar noi astia din provincie santem plini de bani,a costat mai mult parcarea decat taxa de participare la concurs si ce am mai cheltuit eu pe acolo.Sa va fie rusine stimati organizatori ca va bateti joc de noi care venim de la sute de km,noi care venim sa ne relaxam nu sa ne enervam.Daca nu santeti in stare sa creati conditii egale pt fiecare participant,atunci nu va mai legati de asa ceva.Nu stiu care este opinia celorlalti participanti,dar pe mine daca mai organizati in asemenea locatii m-ati pierdut ca client.As mai avea multe de spus dar nu are rost,o zi buna va doresc!!!

2. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    junior
    Data înscrierii
    10.02.2013
    Locație
    razboieni
    Vârstă
    44
    Postări
    77
    Timp total online
    14 z 18 h 26 m
    Timp online pe zi
    10 m
    Reputație
    26
    Buna! Felicitări pentru organizare! Marinescu Răzvan,Purdea Raul și nu în ultimul rând dl Apian Florin!Locația a fost frumoasă!La cît mai multe organizații în această locație!***(Nu se poate sa mulțumiți pe toată lumea!) Felicitări!

4. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Kantor Imre-Zoltan le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place geluts nu le-a plăcut mesajul
    Super Moderator
    Data înscrierii
    05.03.2006
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    47
    Postări
    6.983
    Timp total online
    429 z 22 h 8 m
    Timp online pe zi
    3 h 45 m
    Reputație
    15551
    Finala Elite: Farcas Vlad - Mocean Dan 3-2

TEnergy 05 // Viscaria // TEnergy 05
    When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

Turnee Amatur - Bistrita

6. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place tavy, Pop Sabin, PRIZA TOK le-a plăcut acest mesaj
    Super Moderator
    Data înscrierii
    05.03.2006
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    47
    Postări
    6.983
    Timp total online
    429 z 22 h 8 m
    Timp online pe zi
    3 h 45 m
    Reputație
    15551
    TEnergy 05 // Viscaria // TEnergy 05
    When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

Turnee Amatur - Bistrita

8. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Pop Sabin, flowmaster, PRIZA TOK le-a plăcut acest mesaj
    junior

Data înscrierii
    16.11.2012
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    42
    Postări
    91
    Timp total online
    2 z 5 h 4 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    121
    Cel mai nașpet, pe limba dlui Marinescu, turneu la care am participat.

Au existat 3 probleme mari. Felul în care au fost alocați jucătorii la mese, faptul că parcarea a costat 5 lei/oră și atitudinea dlui Marinescu când i-am spus că nu a făcut bine.

La turneul ăsta au existat condiții de joc extrem de diferite. De la impecabil (masa VIP), la foarte bune (mesele șase, opt), bune (masa șapte) apoi, ok, acceptabil, nesatisfăcătoare și până la de-a dreptul de rahat (mesele din sala de fitness unde am jucat și eu). Ei, ce faci în condițiile astea ca organizator? Pentru că înțeleg, ai vrut să organizezi un turneu să joace cât mai multi oameni, ceea ce este un efort apreciat, în general, de toți amaturiștii.

Dar când condițiile de joc diferă atât de drastic, poți măcar, să alegi o metodă de alocare a grupelor la mese aleatorie și transparentă, adică să tragi la sorți, adică să dai cu banu', nu știu cum să mai spun să înțeleagă mințile luminate a dlui Marinescu și Farcaș Vlad. Îi pun la un loc pe cei doi pentru că în mod tipic, atunci când nu e transparență în luarea deciziilor nu e nici asumare a responsabilității. Nu a ieșit nimeni să zică, bă, eu am decis cine unde joacă și am greșit, îmi cer scuze. Dar nu, nici vorbă. Dar ajung și la asta, și anume problema nr. 3 și cea mai gravă.

Cum spuneam, când ai o situație de genul ăsta te asiguri că toți participanții pot avea o șansă să joace la masa VIP de exemplu. Oricine, începător sau elită sau pe locul 5005 în clasament trebuia să aibă o șansă să joace pe masa VIP, sau 6 sau 8 sau pe oricare altă masă. Asta, domnilor este soluția echitabilă, democratică și de bun simț și singura ieșire cât de cât onorabilă în situația respectivă. Dacă prin tragere la sorți eu, de exemplu picam să joc la aceeași masă cu condiții vitrege de joc la care am jucat, n-aveam nimic de comentat. Bă, asta e, azi n-am avut noroc să joc la masa VIP, dar aș fi putut să o fac dacă sorții, providența, universul mi-ar fi fost favorabile. Dar faptul că dnii Marinescu sau Vlad Farcaș au decis în locul sorții, providenței, universului că eu voi juca unde am jucat nu este acceptabil pentru mine. Mărturisesc că aș fi jucat mai împăcat la una din cele două mese nașpa la care am jucat, dacă la cealaltă l-aș fi avut coleg de suferință pe dl. Farcaș Vlad. Ar fi fost mișto să se alăture și el corului de „băga-mi-aș...” care a răsunat pe tot parcursul inferioarelor în sala de fitness. Așa sunt eu, cred în echitate și solidaritate la bine și mai ales la greu.

Problema nr. 2 este parcarea. Nu m-a afectat direct, că n-am venit cu mașina, dar am înțeles că a fost gestionată tipic, adică, nici nu ne-am gândit. Încă un cadou mișto pentru cei veniți din altă parte.

Iar în al treilea rând este atitudinea organizatorului principal dl Marinescu. Când i-am spus că nu așa se face a dat-o în miștocăreală de București. Gen atac la persoană, că ce sunt eu deștept și că aici nu e muzică (știa că eu mai fac și muzică). Deci complet aiurea... Ce-are sula cu prefectura? Nici vorbă de, bă, îmi pare rău am cam dat-o-n bară, dar am învățat multe din asta și data viitoare încercăm să facem ceva mai bun. Nu. Nici vorbă. Le dădea înainte cu cine mă cred eu și alea, alea că el nu organizează turnee pentru mine. Dar pentru cine frate, mânca-ți-aș pentru alea trei grupe care au jucat în condiții ideale? Când am văzut reacția i-am spus că e prost și i-am arătat și degetul mijlociu, asta pentru atacul gratuit la persoană (pentru deget acum regret, pentru faptul că e prost și calitate umană slabă eu nu mai pot să fac nimic). Oricum. Cam asta e.

Senzația mea este că nu eu am fost problema la acest turneu. Eu doar am avut coaiele să-i spun dlui Marinescu ce și cum. Faptul că el a pierdut ocazia să-și ceară scuze tuturor participanților cărora le-a lăsat un gust amar cu felul în care a gestionat toată tărășenia e altceva.

De ce atitudinea este, după părerea mea cea mai gravă dintre probleme? Pentru că nu-ți lasă speranță în viitor. Un eșec se întâmplă și trece, dar când atitudinea este cea a dlui Marinescu, gen „eu nu am greșit nimic, vii tu să faci pe deșteptul aici”, îți dai seama că nici în viitor lucrurile nu se vor ameliora. Aici nu mai e vorba de mese și condiții de joc. Eu mi-am luat timpul să scriu acest post exact pentru asta. Pentru a lăsa o portiță ca în viitor lucrurile să se amelioreze și poate și dl. Marinescu învață ceva din asta.

O zi bună tuturor!!!
    Poți să știi!

10. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    senior

Data înscrierii
    23.04.2014
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    43
    Postări
    460
    Timp total online
    23 z 3 h 12 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    324
    Bună ziua!
    In sala cu parchet melaminat s-au jucat superioarele la avansaţi 3 grupe pe o masă.Asta spune multe.
    In cealaltă parte erau mese libere, abia am convins doi colegi să vină să joace unde erau mese libere.După 30 de minute am văzut că a aflat şi unul dintre domnii organizatori.
    Eu am vrut să plec acasă deşi eram calificat în eliminatorii, dar numai faptul că am picat cu un prieten m-a mai ţinut acolo.Am socializat cu el la beri până într-un târziu când am avut şi noi o masă unde să ne desfăşurăm,deja eram tulburat,colegul era tulburat de mult,era foarte nemulţumit,zicea că e cel mai prost turneu la care a participat în amatur.Eu am băut numai din solidaritate.
    Toată ziua m-am lovit de pereţi.Aşa e la tenis,sport extrem.
    Recunosc că am făcut blat în eliminatorii,adică nu am jucat pe bune.
    Puteţi să mă daţi afară din Amatur,după ultimele 3 turnee la care am participat,Sibiu cu mult lăudata sală Aria unde în inferioare era un condens ca într-o saună udă,Mediaş unde totul a fost ok cu excepţia condensului creeat când a apărut openul,era sala supraaglomerata,dar a rezolvat-o organizatorul,tot respectul pt implicare,dar tot la Mediaş a mai fost ceva urât,eliminatorii avansaţi pe 2 mese.
    Turneul de la Cluj a fost cireaşa de pe tort,a avut de toate,foarte diversificat.
    Felicitări domnilor organizatori!
    Aşteptăm ediţia viitoare.
    Evident ca să nu venim.
    Felicitări încă odată domnilor organizatori pentru tot interesul pe care vi l-aţi dat!
    Să auzim de bine!

12. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    junior Avatarul lui ivascu cosmin
    Data înscrierii
    23.01.2017
    Locație
    viseu de sus maramures
    Vârstă
    35
    Postări
    56
    Timp total online
    1 z 4 h 38 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    16
    Noi baieti din viseu vrem sa reprosam doar faptul ca la acel club nu vom mai merge niciodata faptul ca era foarte cald fara aer si stramt mai era si pardoseala care se misca si ne puteam lovi in orce moment. Parcarea numai zic.totul.pt.bani.cred. multumim organizatorilor.din viseu am participat 17 concurenti nu 2 sau 4.doar la alta sala vom mai merge la cluj.horia demian sau polivalenta.

14. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place alx_vass, adi catri, Space, marin bada, Rozenfeld.IT, PRIZA TOK le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    23.04.2014
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    43
    Postări
    460
    Timp total online
    23 z 3 h 12 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    324
    Sunteţi culmea acum,au făcut căldură dacă au văzut că ne-am dezbrăcat la tricou şi pantaloni scurţi

junior Avatarul lui raresparjol
    Data înscrierii
    01.02.2015
    Locație
    cluj napoca
    Vârstă
    37
    Postări
    235
    Timp total online
    5 z 8 h 28 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    17
    Una peste alta tovarasi....e greu sa multumesti pe toata lumea....insa la masa vip....as fi jucat si eu....dar se pare k doar "elitele" au avut acces....desi am platit si eu taxa la fel ca si iei....dar asta e....succesuri....in continuare...pe viitor poate tineti cont de parerile colaboratorilor
    Lemn: Liu shiwen zlf
    Fh:tenergy 05
    Bh:tenergy 05

17. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Space, Iaru Horatiu le-a plăcut acest mesaj
    cadet
    Data înscrierii
    28.04.2014
    Locație
    Dej
    Vârstă
    28
    Postări
    34
    Timp total online
    10 h 39 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    37
    Salut,

doresc si eu sa imi exprim nemultumirea, fata de concursurile organizate exact ca si acesta de la Cluj, zic asta deoarece am participat si la King-Pong Oradea care de altfel sa tinut tot in conditii proaste, improprii.
    1. Conditii improprii pentru tenis de masa. Nu poti sa joci pe parchet, cu oglinzi in jur, prost iluminat, inaltime de aprox 3-4 metri, si locuri foarte stramte la masa de joc, inafara de vreo 2-3 mese care erau mai acceptabile.(Cluj)
    2. Nu aveai loc la masa, era super stramt, suprafata de beton, inaltime de aprox 3-4 metri, sala cu becuri tip neon care te orbeau...(inaltime necorespunzatoare a salii), intrai in sala te lovea miros "puternic si amarui" neaerisit.(King-Pong Oradea)

Nu doresc sa dau vina in totalitate pe organizatorii acestor turnee de la Cluj si Oradea, dar doresc sa imi exprim nemultumirea si fata de Conducerea Amaturului deoarece permit organizarea unor astfel de concursuri in aceste conditii foarte proaste!
    As dori cel putin retrogradarea pe viitor al acestor turnee de la Cluj si Oradea, la concurs tip B, nicidecum concurs A.

Am ajuns intr-o situatie care ne injoseste mult, adica pentru bani, hai sa facem concurs tip A si sa ingramadim mesele de tenis, nu conteaza unde si cum, ca este intr-un garaj, sala de fitnes, frizerie doar sa avem numarul de mese pe care il impune un concurs de tip A.

Asa cum Amatur are reguli care se impun obligatoriu fiecarui turneu (de genul turneu A sa aiba 12 mese), as dori o completare cu privire la spatiul de joc, suprafata, iluminarea si inaltimea salii.

Si organizatorii sa fie obligati sa afiseze imagini cu sala unde se va tine concursul. Nu de alta dar sunt multi care vin sute de km si ajung sa fie dezamagiti complet fata de conditiile de joc. Macar asa sti daca mergi sau nu la concurs. Ma trezesc maine-poimaine ca ajung la un concurs si trebuie sa joc sub apa.

Dar ce doresc sa subliniez si nu sa incriminez este reglementarea acestor caracteristici de catre conducerea Amatur care se impun.(Suprafata, iluminat, inaltimea salii, spatiul minim la masa de joc, etc)

19. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    senior

Data înscrierii
    05.04.2010
    Locație
    Suceava
    Vârstă
    56
    Postări
    187
    Timp total online
    2 z 8 h 11 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    177
    O bila neagra pt.organizatori...
    Pe viitor,dorim organizarea unor competitii pe masura numelui de CLUJ NAPOCA
    Sa demonstram.

21. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    03.06.2012
    Locație
    Sighetu Marmatiei
    Vârstă
    41
    Postări
    655
    Timp total online
    57 z 46 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    1052
    Felicitari pentru organizare. Un turneu foarte tare. Conditii foarte bune . Atitudinea organizatorilor ireprosabila . Timp pentru socializare intre meciuri destul de putin (3 grupe superioare pe o masa), se putea incerca si 4 , cred. Spatiul de joc conform standardelor . Suprafata ideala precum zicea un coleg :"doar esti obisnuit cu schiul"(Cosmin Cont). Zgomotul de fond (bowling + muzica )ideal pentru concentrare. In rest ma bucur ca am reusit sa imi revad prietenii. FELICITARI!!!!!!!
    Lemn:Levi Off Fh:Xiom Vega China,Bh: Joola Rhyzm-P
    http://www.tenismasa.ro/

23. Mulțumesc PaliHR au mulțumit pentru mesaj
    boboc
    Data înscrierii
    04.05.2010
    Locație
    Maramures
    Vârstă
    37
    Postări
    7
    Timp total online
    4 h 21 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    4
    si pate cu fainosag sa mi dati, altu' nu mai vin la Cluj !! In rest, paleta sus !!!

25. Îmi place Rozenfeld.IT, Space, alx_vass le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    60
    Postări
    1.292
    Timp total online
    114 z 20 h 53 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    1746
    Prin aceasta postare,tin sa-i multumesc lui BOBY,pentru mai multe aspecte.
    1.Ca m-a arbitrat corect si totodata a si filmat finala de la Open desfasurata in camera VIP,care sincer pana la dansul nici nu stiam ca exista.M-a contactat imediat dupa semifinala si mi-a spus ca sa ma pregatesc sa joc intr-o camera deosebita,cu climatizare la cerere,la o masa de 7000 ron pe care o intalnesti in marile concursuri internationale si la care poate juca oricine care achita 40ron/ora de joc.Poate o data-n viata iti este dat sa joci intr-o astfel de locatie extraordinara.
    2.Tin sa-l felicit pentru munca depusa la antrenamente cu cei doi copii frumosi care au jucat finala de la Open,pentru nivelul ridicat atins de cei doi jucatori,sensibil egali ca valoare.Pentru pregatirea lor mentala,psihica la masa de joc,in desfasurarea oricarui meci disputat de cei clujeni.
    De asemenea tin sa-l felicit pe domnul ANDREICA-VISEU pentru corectitudinea de la masa de joc si alaturi de el si pe toti cei 16 jucatori de la VISEU,care l-au sustinut si incurajat in semifinala disputata cu mine.
    Consider ca am fost oarecum privilegiat,dar fara intentie din partea organizatorilor turneului ca am jucat la mese bune,la masa 5 unde fileul era cam "moale" si respectiv la masa 4 unde era ok(grupele superioare si semifinala).
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

27. Îmi place tavy le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    05.05.2011
    Locație
    nasaud
    Vârstă
    48
    Postări
    621
    Timp total online
    21 z 5 h 23 m
    Timp online pe zi
    11 m
    Reputație
    270
    Citat Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    Prin aceasta postare,tin sa-i multumesc lui BOBY,pentru mai multe aspecte.
    1.Ca m-a arbitrat corect si totodata a si filmat finala de la Open desfasurata in camera VIP,care sincer pana la dansul nici nu stiam ca exista.M-a contactat imediat dupa semifinala si mi-a spus ca sa ma pregatesc sa joc intr-o camera deosebita,cu climatizare la cerere,la o masa de 7000 ron pe care o intalnesti in marile concursuri internationale si la care poate juca oricine care achita 40ron/ora de joc.Poate o data-n viata iti este dat sa joci intr-o astfel de locatie extraordinara.
    2.Tin sa-l felicit pentru munca depusa la antrenamente cu cei doi copii frumosi care au jucat finala de la Open,pentru nivelul ridicat atins de cei doi jucatori,sensibil egali ca valoare.Pentru pregatirea lor mentala,psihica la masa de joc,in desfasurarea oricarui meci disputat de cei clujeni.
    De asemenea tin sa-l felicit pe domnul ANDREICA-VISEU pentru corectitudinea de la masa de joc si alaturi de el si pe toti cei 16 jucatori de la VISEU,care l-au sustinut si incurajat in semifinala disputata cu mine.
    Consider ca am fost oarecum privilegiat,dar fara intentie din partea organizatorilor turneului ca am jucat la mese bune,la masa 5 unde fileul era cam "moale" si respectiv la masa 4 unde era ok(grupele superioare si semifinala).
    Doctore tu ai avut pile pt.ca te-ai mutat cu domiciliul la Cluj si de aceea ai fost privilegiat ,daca era unul din Vatra Dornei nu cred ca avea vreo sansa sa joace la acea masa....

29. Îmi place Dan Universal le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Turneu B "Cupa INDOOR Table Tennis", Ploiești - 25.11.2017
    De george60 în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 99
    Ultimul post: 29.11.2017, 21:39
  2. Turneu B "Cupa Bamboo Table Tennis", Cluj Napoca - 28.10.2017
    De FlorinBN în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 31
    Ultimul post: 28.10.2017, 15:33
  3. Răspunsuri: 45
    Ultimul post: 05.06.2017, 11:22