Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Info identificare lemn

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Info identificare lemn

    Salut!

    Este vorba despre lemnul prezentat in foto.

    Nu pot nicicum pricepe din pastila sigla sau simbolurile.

    Este facut din 7 furnire, gros de 8 mm , cu masa de 119,98 g.

    Merci.




    - - - Actualizat - - -

    se pare ca este un lemn coreean.
    un singur lemn DEF
    zeci de fețe diverse

  • #2
    Nimeni dintre forumisti nu a mai vazut sigla asta pe undeva?
    un singur lemn DEF
    zeci de fețe diverse

    Comentariu


    • #3
      s-ar putea sa fie litere arabe, indiene sau vietnameze...ca la altceva nu ma duce mintea.

      - - - Actualizat - - -

      incearca sa afli din aproape in aproape de unde provine...

      Comentariu


      • #4
        ms.

        mi-a zis cineva ca parca ar fi un scris coreean.
        un singur lemn DEF
        zeci de fețe diverse

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de dolly Vezi post
          Salut!

          Este vorba despre lemnul prezentat in foto.

          Nu pot nicicum pricepe din pastila sigla sau simbolurile.

          Este facut din 7 furnire, gros de 8 mm , cu masa de 119,98 g.

          Merci.




          - - - Actualizat - - -

          se pare ca este un lemn coreean.


          uite lemnul tu de valoare ce este unul de 2 banii, lemn hobby asa cum ti-am spus de la inceput pe care la i curatat si ai mers pe OLX sa vinzi ce ai dat jos de pe el, si vii aici cu prosti, aici sunt lemne profesionale , lemnele hobby daca ati plac lasale pentru tine


          ,,, in poza este lemnul de mai sus cu fete de paleta pe el



          Te rog nu mai vinde prostiile astea, astea trebuie aruncate la gunoi,,, scuze dle. cum poti sa vinzi asa ceva?... nu sunt bune de nimic daca nu sti , nu se pot lipi, sunt curatate de pe paleta hobyy , daca era anuntul uni copil nu ma deranja, dar esti om mare dle.am ramas socat cand am vazut anuntul tau, te-am rugat sa-ti stergi anuntul azi dimineata, nu ai 10 lei ...?.. hai sa ne vedem si ati dau eu, nu mai fa de rusine tenisul de masa! de nu stiu cate ori ti-am spus ca te ajut cu placere, mai ales ca esti de la mine din oras, scuze, daca te-am suparat nu am nimic cu tine,nu intaleg comportamentul tau...


          https://www.olx.ro/oferta/fete-palet...tml#b323c15de3 ,,, vedeti linkul sa vedeti ce vinde !







          Ultima editare de leo33; 27.feb.2018, 22:53.

          Comentariu


          • #6
            Ai fost rugat sa te joci pe patratica ta ...

            O data, de doua ori, de trei ori. Vad ca iti este imposibil sa intelegi un text scris. Unde vezi ca vand acel lemn aici sau pe olx? Nu il vand nicaieri, il folosesc eu.

            In alta ordine de idei, cate conturi zici ca ai in total pe olx?

            Sase? Zece? Ba esti din Sibiu, ba din Timișoara, ba din Arad sau București.

            Mai vinzi lipici din acela de doi lei? Habar nu ai cati se plang de spurcaciunea aia la care ii spui tu lipici.

            Imi pare rau ca nu exista un bution de ignore ... te ții ca r?ia după turmă.
            Ultima editare de dolly; 28.feb.2018, 16:53.
            un singur lemn DEF
            zeci de fețe diverse

            Comentariu


            • #7
              De fapt.. exista buton de ignore

              PS: Nu am treaba cu nici unul dintre voi. M-am bagat in seama pentru ca ai "criticat" forumul ca nu ar avea anumite optiuni
              lemn: Waldner Dotec Carbon
              fețe: Dignics 05/Dignics 05

              Comentariu


              • #8
                Spune-mi, rogu-te, unde gasesc acel buton. Pe telefon nu il gasesc (sau nu il vad, ...).
                un singur lemn DEF
                zeci de fețe diverse

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de dolly Vezi post
                  Spune-mi, rogu-te, unde gasesc acel buton. Pe telefon nu il gasesc (sau nu il vad, ...).
                  Fișiere atașate
                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de dolly Vezi post
                    Ai fost rugat sa te joci pe patratica ta ...

                    O data, de doua ori, de trei ori. Vad ca iti este imposibil sa intelegi un text scris. Unde vezi ca vand acel lemn aici sau pe olx? Nu il vand nicaieri, il folosesc eu.

                    In alta ordine de idei, cate conturi zici ca ai in total pe olx?

                    Sase? Zece? Ba esti din Sibiu, ba din Timișoara, ba din Arad sau București.

                    Mai vinzi lipici din acela de doi lei? Habar nu ai cati se plang de spurcaciunea aia la care ii spui tu lipici.

                    Imi pare rau ca nu exista un bution de ignore ... te ții ca r?ia după turmă.
                    Am lipici de la leo si e f bun!am cumpărat varianta care lipește mai tare pentru am am bustarit fetele!

                    Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
                    tb alc t05/t05 fx

                    Comentariu


                    • #11
                      intr-adevar lemnul nu il vindeti, se vede din titlu ca doriti doar sa stiti cum se numeste.

                      doar din curiozitate am accesat linkul de pe olx. am o nelamurire. de ce acolo puneti fetele la vanzare, dar cu mentiunea ca in Arad le dati gratis? pot doar sa presupun: la aradeni nu puteti sa le luati bani pentru ca exista riscul sa fiti ''linsat'' (fizic sau psihic) daca nu ar fi bune...probabil frecventati salile prin Arad si nu va permiteti acest risc va rog s-o luati ca pe o gluma, dar alta explicatie nu am gasit.

                      - - - Actualizat - - -

                      Postat în original de leo33 Vezi post
                      Te rog nu mai vinde prostiile astea, astea trebuie aruncate la gunoi,,,
                      cam asta se vinde pe olx de obicei, chestii pe care oamenii nu vor sa le arunce sau sa le dea gratis. parca am vazut si o reclama la olx unde se spunea exact asta.
                      poate sunt oameni care chiar folosesc asemenea fete, n-avem de unde sa stim. exista destui care cunosc toate marcile si preturile.

                      totusi, e pacat sa le iei jos de pe burete. s-ar putea sa nu mai poata fi deloc folosite astfel.

                      serios vorbind, eu nu as vinde asa ceva. ar fi mai interesant sa le donati undeva la Clubul elevilor, sau la o scoala dintr-o comuna.


                      imi cer scuze pentru off-topic. trebuia sa discutam doar despre lemn aici...

                      Comentariu


                      • #12
                        Dolly, iti explic eu treaba cu leo33...iubeste tenisul atat de tare incat accepta cu greu acest gen de anunturi...aici e cumva un forum profesional, cu fete, lemne si tot felul de materiale care depasesc acel gen de palete vandute in Intersport & Co...ce vinde el e indiscutabil de calitate...e suficient sa-i studiezi anunturile, reputatia si tot ce a dobandit in Amatur...vizavi de anuntul tau, cred ca incerci sa starnesti curiozitatea unora sau altora...iti plac polemicile si intrigile...din fericire in tenis se joaca si teatru asa ca de ce nu ? Daca lemnul tau a fost atins de Ma Lin vreodata ? Sau de Waldner ? Intelegi cum stau treburile ? Fii adevarat, pune pret la ce vinzi, nu starni controverse, nu acuza ca sa nu fii acuzat ( sau invers ) si toti o sa ne bucuram de toate aceste lucruri...PS Apreciez, Adi pozitia ta iar de Clau nici nu mai pomenesc...
                        TRUST NO ONE !

                        Comentariu


                        • #13
                          Le dau moki in Arad, asa cum am zis, insa nu cred ca e cazul sa achit si transportul daca le vrea cineva din Tulcea...

                          Postat în original de adimucu Vezi post
                          intr-adevar lemnul nu il vindeti, se vede din titlu ca doriti doar sa stiti cum se numeste.

                          doar din curiozitate am accesat linkul de pe olx. am o nelamurire. de ce acolo puneti fetele la vanzare, dar cu mentiunea ca in Arad le dati gratis? pot doar sa presupun: la aradeni nu puteti sa le luati bani pentru ca exista riscul sa fiti ''linsat'' (fizic sau psihic) daca nu ar fi bune...probabil frecventati salile prin Arad si nu va permiteti acest risc va rog s-o luati ca pe o gluma, dar alta explicatie nu am gasit.

                          - - - Actualizat - - -



                          cam asta se vinde pe olx de obicei, chestii pe care oamenii nu vor sa le arunce sau sa le dea gratis. parca am vazut si o reclama la olx unde se spunea exact asta.
                          poate sunt oameni care chiar folosesc asemenea fete, n-avem de unde sa stim. exista destui care cunosc toate marcile si preturile.

                          totusi, e pacat sa le iei jos de pe burete. s-ar putea sa nu mai poata fi deloc folosite astfel.

                          serios vorbind, eu nu as vinde asa ceva. ar fi mai interesant sa le donati undeva la Clubul elevilor, sau la o scoala dintr-o comuna.


                          imi cer scuze pentru off-topic. trebuia sa discutam doar despre lemn aici...
                          - - - Actualizat - - -

                          @ danmihai

                          Man, tu poposesti des prin salile unde joaca tenis de masă amatorii, incepatorii, oamenii obisnuiti, pasionatii, nu stiu cum sa iti zic ... ?

                          Ce sunt acelea palete profesionale? Le poti defini?
                          Palete cu sigla ********* sau cu sigla ***** si gata, asta e tot? Musai sa lasi din jeb 1000 de lei pe o profesionala, da?

                          Adica tot ce vinde x-ulescu, y-ulescu si z-ulescu pe forum (desori cu niste texte retarde si agramate de te doare mecla) sunt numai si numai palete profesionale, iar tot restul este gunoi, huh?

                          Get real.
                          Ultima editare de dolly; 02.mar.2018, 15:30.
                          un singur lemn DEF
                          zeci de fețe diverse

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de dolly Vezi post
                            Le dau moki in Arad, asa cum am zis, insa nu cred ca e cazul sa achit si transportul daca le vrea cineva din Tulcea...



                            - - - Actualizat - - -

                            @ danmihai

                            Man, tu poposesti des prin salile unde joaca tenis de masă amatorii, incepatorii, oamenii obisnuiti, pasionatii, nu stiu cum sa iti zic ... ?

                            Ce sunt acelea palete profesionale? Le poti defini?
                            Palete cu sigla ********* sau cu sigla ***** si gata, asta e tot? Musai sa lasi din jeb 1000 de lei pe o profesionala, da?

                            Adica tot ce vinde x-ulescu, y-ulescu si z-ulescu pe forum (desori cu niste texte retarde si agramate de te doare mecla) sunt numai si numai palete profesionale, iar tot restul este gunoi, huh?

                            Get real.
                            Stii ce de ce Mertz sau Bmw sau altele cer cu pana la 10k de iepuroi peste concurenta ? Pentru ca si-au castigat acest drept facand o treaba buna de-a lungul timpului...de asta, Butterfly va face legea in sportul asta mult timp...nu compara mere cu pere pentru ca iesi pe minus la sfarsitul lunii...se bat unii pe Viscariile vechi si ghici ce ? Pariezi ca-s mai bune decat astea noi ?? Intreaba-l pe nduviscaria sau alti pasionati...lemnele adevarate vor valora si peste cativa zeci de ani pe cand gioarsele nu...poti polei cu aur un Logan si tot nu vei scoate banii pe el..cu toata consideratia pentru industria auto de la noi...
                            TRUST NO ONE !

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de danmihai Vezi post
                              Stii ce de ce Mertz sau Bmw sau altele cer cu pana la 10k de iepuroi peste concurenta ? Pentru ca si-au castigat acest drept facand o treaba buna de-a lungul timpului...de asta, Butterfly va face legea in sportul asta mult timp...nu compara mere cu pere pentru ca iesi pe minus la sfarsitul lunii...se bat unii pe Viscariile vechi si ghici ce ? Pariezi ca-s mai bune decat astea noi ?? Intreaba-l pe nduviscaria sau alti pasionati...lemnele adevarate vor valora si peste cativa zeci de ani pe cand gioarsele nu...poti polei cu aur un Logan si tot nu vei scoate banii pe el..cu toata consideratia pentru industria auto de la noi...
                              Am avut o discuție cu d-l dolly la un turneu la Arad si nu am ajuns nicăieri pentru ca domnia sa sustinea ca lemnul clono cu care joaca este la fel cu viscaria al meu pe care am dat 600 ron!am jucat cu clona de viscaria si nu are nici o treabă cu originalul poate si de aceea se vinde cu 15-20 $!i-am inteles pct de vedere ca butterfly are prețuri mari ....dar calitatea e ireproșabilă ma refer la lemne si fete!piata este libera fiecare joaca cu ce vrea!....trebuie sa existe totuși respect!

                              Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
                              tb alc t05/t05 fx

                              Comentariu


                              • #16
                                Sigur, pana te bate unul cu paleta de 16 lei nu realizezi ca mana si ochiul cam fac 99% din treaba. Si chiar avem astfel de colegi printre noi, care joaca cu diverse lemne si fete nepretentioase - si total in afara trendului actual - si dau bataie fara probleme.

                                Cred ca aici esti de acord cu mine, macar atat ...

                                Iar ce ti-am aratat a fost o paleta facuta pe un lemn Huieson, nicidecum clona viscaria sau altceva. Daca retii, tu ai venit sa vezi cu ce lemn joc, intrucat ti s-a parut ca seamana sau nu cu ceva cunoscut tie.

                                Retii asta?
                                Ultima editare de dolly; 02.mar.2018, 20:46.
                                un singur lemn DEF
                                zeci de fețe diverse

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de dolly Vezi post
                                  Sigur, pana te bate unul cu paleta de 16 lei nu realizezi ca mana si ochiul cam fac 99% din treaba. Si chiar avem astfel de colegi printre noi, care joaca cu diverse lemne si fete nepretentioase - si total in afara trendului actual - si dau bataie fara probleme.

                                  Cred ca aici esti de acord cu mine, macar atat ...

                                  Iar ce ti-am aratat a fost o paleta facuta pe un lemn Huieson, nicidecum clona viscaria sau altceva. Daca retii, tu ai venit sa vezi cu ce lemn joc, intrucat ti s-a parut ca seamana sau nu cu ceva cunoscut tie.

                                  Retii asta?
                                  Da antrenamentul face diferența!

                                  Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
                                  tb alc t05/t05 fx

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Micile detalii ale limbii scrise pot ?ntoarce o afirmație la 180 de grade, până ajunge negație.

                                    De exemplu, propoziția "Da antrenamentul face diferența!" poate fi citită în următoarele chei, știind că e scrisă deficitar:

                                    Da' antrenamentul face diferența! - denotă un ton un pic vindicativ;

                                    sau

                                    Da, antrenamentul face diferența! - denotă un ton aprobator;

                                    Tu pe care anume ai vrut să o zici? Eu o accept pe a doua ...
                                    un singur lemn DEF
                                    zeci de fețe diverse

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Eu zic sa va relaxati si sa nu mai cautati motive de contradictie ca de astea sunt pana la luna si inapoi. Va arde acum pe toti sub unghii sa discutatii discutii despre lemnu magic al lui colegu.

                                      Din cate am citit eu, forumul acesta este despre tenis de masă nu despre materiale profesionale de tenis de masă asa ca daca omul are un cont si respecta regulamentul cred ca poate sa-si posteze toate pasaricile ce le are in minte. Au mai fost pe aici discutii despre palete hobby, neprofesionale si nu a sarit nimeni ca ars din cate am vazut.

                                      Mai lasati-le zapacelii de materiale, de teorii, de zacusti din viscarii cu fluturi negrii ca nu va aduc decat timp pierdut si zero evolutie.( Nu te ajuta fluturele sa faci puncte dar daca iti face placere.... fiecare cu placaju lui)

                                      TENISUL DE MASA SI SPORTUL, IN PRIMUL RAND PENTRU NOI AMATORII, TREBUIE SA FIE O BUCURIE, DACA PE COLEGU IL BUCURA PLACAJUL LUI NU INTELEG CE ATATA VALVA.

                                      E CLAR PENTRU TOATA LUMEA CU CEL PUTIN UN NEURON CA MATERIALELE DE TENIS DE MASA CELE MAI CAUTATE SUNT BUTTERFLY DAR NU CRED CA DIFERENTA E ATAT DE MARE FATA DE RESTUL DONIC, JOOLA, NITTAKU, XIOM SI EI FAC FETE FOARTE BUNE SI LEMNE LA FEL.

                                      SI VA MAI DAU UNA:

                                      BOGDAN ROMAN A JUCAT O FINALA DE A+ PARCA PE FORHAND CU JOOLA UP, DECI CRED CA RESTU PUTETI VEDEA CUM ZICEA MAI CUNOSCUTUL ....

                                      O SEARA BUNA SI SPOR LA BUCURIE
                                      Ultima editare de eres01; 02.mar.2018, 22:43.
                                      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        mi-a placut filmul ))))

                                        am ras sa ma doara splina.

                                        asa ca imi mai permit si eu o gluma. poate lemnul acesta misterios coreean de pe care au fost jupuite mult mai misterioasele fete sa-i starneasca interesul lui Vlad Farcas. ca el sigur mai are niste glasspapier pregatit pentru viitorul campionat de profil

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          taci, ca si in Arad este un asemenea campionat, peste exact o saptamana.

                                          auzi tu, ... paleta cu fete de smirglu.
                                          un singur lemn DEF
                                          zeci de fețe diverse

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X