tt-shop.ro 468x60 3tt-shop.ro 468x60 2tt-shop.ro 468x60
Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 52

Subiect: Suspendări pentru absente nemotivate

înțelept
    Data înscrierii
    25.02.2008
    Locație
    Deva
    Vârstă
    68
    Postări
    2.883
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 7 h 14 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    3424

Suspendări pentru absente nemotivate

Începând din 18.02.2018, conform regulamentului, ma aflu in perioada de 3 luni de suspendare. Practic, sunt pedepsit ! Ma întreb, de ce ?! ... Răspuns : pentru ca am avut tupeul si obrăznicia si nesimtirea si a.m.d. sa ma îmbolnăvesc subit cu o zi înainte de turneu. Nu e de ajuns sa suferi din cauza bolii. Conducătorii noștri dragi considera ca trebuie sa fii si pedepsit pentru ca ți-ai permis sa te îmbolnăvești. Nu va supărați, dar trebuie sa analizați mai profund aplicarea si consecințele acestei reguli. Aștept răspunsul Dv. pana joi la ora 21.00, ora după care veți fi penalizați cu 6 puncte, chiar dacă va veți îmbolnăvi între timp.

senior
    Data înscrierii
    04.02.2013
    Locație
    BECLEAN B-N
    Vârstă
    52
    Postări
    824
    Timp total online
    43 z 7 h 49 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    131
    Citat Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Începând din 18.02.2018, conform regulamentului, ma aflu in perioada de 3 luni de suspendare. Practic, sunt pedepsit ! Ma întreb, de ce ?! ... Răspuns : pentru ca am avut tupeul si obrăznicia si nesimtirea si a.m.d. sa ma îmbolnăvesc subit cu o zi înainte de turneu. Nu e de ajuns sa suferi din cauza bolii. Conducătorii noștri dragi considera ca trebuie sa fii si pedepsit pentru ca ți-ai permis sa te îmbolnăvești. Nu va supărați, dar trebuie sa analizați mai profund aplicarea si consecințele acestei reguli. Aștept răspunsul Dv. pana joi la ora 21.00, ora după care veți fi penalizați cu 6 puncte, chiar dacă va veți îmbolnăvi între timp.
    Daca te gindesti ca a fost o pierdere ca n-ai ajuns la BAMBOO sa stii de la mine ca nu trebuie sa regreti nimic.PE BUNE!!!!!.....

Trimis de pe al meu SM-G390F folosind Tapatalk
    LEMN TIMO BOLL SPIRIT FH TENERGY 05 HARD BH TENERGY 05 HARD

3. Îmi place Space le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.523
    Timp total online
    128 z 4 h 16 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    15320
    - - - Actualizat - - -

Mitica, esti un "bolnav" haios! In primul rand NU conducatorii nostri dragi considera ca trebuie sa fi pedepsit. Noi, ca si tine , ne conformam acestei reguli, iar in al 2-lea rand, cine s-ar fi gandit ca exact in ziua sau pre-ziua turneului se imbolnaveste omul de mai multe ori. Ai dreptate, se poate intampla oricui, pe mine personal m-ai pus in dificultate. Problema se pune ca este simplu sa zicem Da, nea Mitica a fost bolnav, se motiveaza, dar cum facem cand or sa spuna majoritatea acelasi lucru, ce facem, creem un precedent?

înțelept
    Data înscrierii
    25.02.2008
    Locație
    Deva
    Vârstă
    68
    Postări
    2.883
    Timp total online
    77 z 7 h 14 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    3424
    Citat Postat în original de GeluBv Vezi post
    - - - Actualizat - - -

Mitica, esti un "bolnav" haios! In primul rand NU conducatorii nostri dragi considera ca trebuie sa fi pedepsit. Noi, ca si tine , ne conformam acestei reguli, iar in al 2-lea rand, cine s-ar fi gandit ca exact in ziua sau pre-ziua turneului se imbolnaveste omul de mai multe ori. Ai dreptate, se poate intampla oricui, pe mine personal m-ai pus in dificultate. Problema se pune ca este simplu sa zicem Da, nea Mitica a fost bolnav, se motiveaza, dar cum facem cand or sa spuna majoritatea acelasi lucru, ce facem, creem un precedent?
    Nu, nu am zis ca eu sau altul trebuie exceptați de la aplicarea acestei reguli. Am vrut sa se înțeleagă ca trebuie schimbată regula pentru toată lumea. Trebuie găsită o regula care sa nu-i eticheteze pe toți absenții ca pe niște infractori. Trebuie creată posibilitatea ca fiecare absent sa poată dovedi ca a avut motive obiective, de forța majora, care l-au împiedicat sa participe. Caz in care absentele sa fie motivate si nepenalizat.

6. Îmi place vasile fodoran, mironliviu le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.523
    Timp total online
    128 z 4 h 16 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    15320
    .... Trebuie creată posibilitatea ca fiecare absent sa poată dovedi ca a avut motive obiective, de forța majora, care l-au împiedicat sa participe. Caz in care absentele sa fie motivate si nepenalizat.
    Aaaa, ok, pai dovedeste cu certificate medicale ca ai fost bolnav si se rezolva!

8. Îmi place mironliviu le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    25.02.2008
    Locație
    Deva
    Vârstă
    68
    Postări
    2.883
    Timp total online
    77 z 7 h 14 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    3424
    Aaaa, ok, pai dovedeste cu certificate medicale ca ai fost bolnav si se rezolva!
    De acord, dar asta trebuie specificat in regulament, sa știe toată lumea ce are de făcut. Acum, după câteva luni, de unde sa mai iau certificat medical ? Si, relativ la ziua de sâmbătă, eu nici n-am putut sa ma dau jos din pat ( am dat telefon la un medic sa-mi spună ce medicamente sa iau). Peste vreo săptămâna, când o sa reușesc sa ma dau jos din pat, ce medic o sa-mi dea mie adeverința medicală,retroactiv ? Sunt convins ca nimeni nu-si da seama cum e, dacă n-a fost niciodată intr-o asemenea situație.

10. Îmi place INDISPONIBIL, vasile fodoran, Harry, mironliviu, Space le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.08.2010
    Locație
    Sibiu
    Vârstă
    48
    Postări
    1.248
    Timp total online
    18 z 2 h 47 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    1461
    ...daca omul ramane cu masina in drum din motive obiective si nu ajunge la turneu, va fi pedepsit?
    am trait personal o experienta de acest gen. am plecat din Sibiu spre Victoria la un turneu, cu vreo 4 participanti, in masina...sponsorului. la iesirea din Sibiu politia a ''rechizitionat masina'' pe motivul lipsa rovigneta (expirase cu o zi inainte). in plus am fost opriti sa scriem si niste declaratii. noroc ca ne-au cules de pe drum alti participanti care mai aveau loc in masina.

o gluma pentru domnul Matei:

maestre, cand veti reusi sa va ridicati din pat, ce medic le va da adeverinte tuturor celor pe care ii veti bate mar? (la tenis de masa, bineinteles)

12. Îmi place mateidumitru, Harry, mironliviu le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.523
    Timp total online
    128 z 4 h 16 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    15320
    ... ce medic o sa-mi dea mie adeverința medicală,retroactiv ? ...
    Numai pentru ultimul R2 este necesar. O adeverinta medicala de la ultimul "accident". Cazurile de fortza majora sunt exonerate, nu mai avem loc in regulament)

Ultima modificare făcută de GeluBv; 19.02.2018 la 16:32.

14. Mulțumesc mateidumitru au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place PaliHR, INDISPONIBIL, mironliviu, Space le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    25.02.2008
    Locație
    Deva
    Vârstă
    68
    Postări
    2.883
    Timp total online
    77 z 7 h 14 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    3424
    Citat Postat în original de adimucu Vezi post
    ...daca omul ramane cu masina in drum din motive obiective si nu ajunge la turneu, va fi pedepsit?
    am trait personal o experienta de acest gen. am plecat din Sibiu spre Victoria la un turneu, cu vreo 4 participanti, in masina...sponsorului. la iesirea din Sibiu politia a ''rechizitionat masina'' pe motivul lipsa rovigneta (expirase cu o zi inainte). in plus am fost opriti sa scriem si niste declaratii. noroc ca ne-au cules de pe drum alti participanti care mai aveau loc in masina.

o gluma pentru domnul Matei:

maestre, cand veti reusi sa va ridicati din pat, ce medic le va da adeverinte tuturor celor pe care ii veti bate mar? (la tenis de masa, bineinteles)
    Ei vor primi adeverința de la morga.

16. Îmi place mironliviu le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    42
    Postări
    7.102
    Timp total online
    163 z 20 h 26 m
    Timp online pe zi
    1 h 45 m
    Reputație
    14731
    Stati o secunda, Va rog!

Mai alaltaieri, in total vreo 2o9 oameni plus insotitorii plus cei care au muncit pentru succesul programului si-au terminat programul cu o intarziere de minim o ora pentru ca doi inscrisi la matineu n-au reusit nici sa-si anunte absenta, nici sa-si ridice telefonul cand ii sunau colegii/cunostintele sambata dimineata pe la 9/9,15...
    Daca sunt sanatosi, si nu erau in imposibilitatea de a-si folosi telfonul, probabil cel mai corect ar fi penalizarea directa... Cand iti bati joc de 209 de semeni, e totusi ceva. 209 e ore, cam 26 de zile lucratoare, daca, calculam numai timpul celor care au fost in concurs.

Am avut vreo doi-trei jucatori care au trebuit sa se retraga din turneu, nemaiputand ramane din cauza altor obligatii pentru ca am avut o intarziere de 4o-5o de minute la unele categorii, fata de programul scontat, cu toate ca superioarele avansatilor si openului le-am inceput partial inainte de terminarea inferioarelor, eliminatoriile elite-ului inainte de terminarea tuturor superioarelor, etc.

Intarzierea insa se datoreaza nu numai colegilor retrasi tarziu sauabsenti neanuntati. Foarte des se intampla ca o masa sa stea goala 2-3-5 minute pana cand strigam si gasim persoana care a uitat ca ar trebui sa urmeze in programul grupei, sau care nu anticipa ca meciul in curs de desfasurare s-ar termina atat de repede. Dureros este insa si cand un intarziat de la masa de joc striga tare pe forum dupa turneu ca ua fost multi timpi morti...

Adevarul si solutia e cam la mijloc, ca de obicei.
    Asa-i?

Va salut cu respect,

Pali
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

senior
    Avatarul lui BOARIU TIMOFTE DANUT
    Data înscrierii
    19.11.2017
    Locație
    Borsec Harghita
    Vârstă
    50
    Postări
    252
    Timp total online
    8 z 19 h 49 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    241
    2:41 - marcelgiosan accesat R1 pentru acest post: Turneu A+ "Magic Spin", Brăila - 24-25.02.2018 de BOARIU TIMOFTE DANUT
    Se retrage Boariu...... rog mult sa inteleg si eu ce inseamna aceasta notificare. Cu stima Dan Borsec.

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    29.06.2011
    Locație
    Galati
    Vârstă
    47
    Postări
    8.839
    Timp total online
    387 z 22 h 54 m
    Timp online pe zi
    3 h 9 m
    Reputație
    32024
    Citat Postat în original de BOARIU TIMOFTE DANUT Vezi post
    2:41 - marcelgiosan accesat R1 pentru acest post: Turneu A+ "Magic Spin", Brăila - 24-25.02.2018 de BOARIU TIMOFTE DANUT
    Se retrage Boariu...... rog mult sa inteleg si eu ce inseamna aceasta notificare. Cu stima Dan Borsec.
    Retragerile in timpul regulamentar nu se mai monitorizează ca anul trecut. Adică nu mai apar in profilul jucătorilor de pe www.amatur.ro
    Am accesat butonul R1 doar ca să știu eu că am operat retragerea respectivă în fișierul turneului.
    Stați liniștit. E de bine.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Xiom Vega Pro, BH: Xiom Vega Pro

20. Mulțumesc BOARIU TIMOFTE DANUT au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Zosim1, Tamas Vivien, sterczer sandor, vasile fodoran le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    61
    Postări
    1.388
    Timp total online
    127 z 19 h 5 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    1797
    Domn MATEI,daca dai o bere buna ,te rezolv eu cu o adeverinta medicala de sanatate,putem enumera in ea orice boala.Mai greu cu un certificat medical trecut la urgenta,deoarece Amaturul nu ti-l plateste 100%,asa cum prevede legea.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

22. Mulțumesc mateidumitru au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Iulian Gherasim, gicu_licu, roman bogdan, mironliviu le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.523
    Timp total online
    128 z 4 h 16 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    15320
    Citat Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    Domn MATEI,daca dai o bere buna ,te rezolv eu cu o adeverinta medicala de sanatate,putem enumera in ea orice boala.Mai greu cu un certificat medical trecut la urgenta,deoarece Amaturul nu ti-l plateste 100%,asa cum prevede legea.
    De ce ma provoci!?
    -citatul meu
    -prevede legea sa plateasca Amatur
    -rezolvi cu mentiunea oricarei boli.

Eu am vrut sa-l inteleg pe Mitica, acum intelege-l si rezolva-l!

maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    61
    Postări
    1.388
    Timp total online
    127 z 19 h 5 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    1797
    Concret daca este bolnava si nu poate veni la concurs,orice persoana aflata in aceasta situatie,se prezinta la medicul de familie unde este inscris,este consultata si daca este bolnava,i se elibereaza o adeverinta medicala de justificare a starii sale de sanatate.Adeverinta este valabila in orice situatie unde este necesara o justificare a starii de sanatate,ma gandesc ca si in Amatur.Cu certificatul medical este alta poveste.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

25. Mulțumesc mateidumitru au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place mironliviu le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Cazuri de indisciplină și de absențe nemotivate
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 47
    Ultimul post: Astăzi, 18:11
  2. Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 26.06.2016, 10:18
  3. Răspunsuri: 6