Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Suspendări pentru absente nemotivate

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Suspendări pentru absente nemotivate

    începând din 18.02.2018, conform regulamentului, ma aflu in perioada de 3 luni de suspendare. Practic, sunt pedepsit ! Ma întreb, de ce ?! ... Răspuns : pentru ca am avut tupeul si obrăznicia si nesimtirea si a.m.d. sa ma âmbolnăvesc subit cu o zi înainte de turneu. Nu e de ajuns sa suferi din cauza bolii. Conducătorii noștri dragi considera ca trebuie sa fii si pedepsit pentru ca ți-ai permis sa te âmbolnăvești. Nu va supărați, dar trebuie sa analizați mai profund aplicarea si consecințele acestei reguli. Aștept răspunsul Dv. pana joi la ora 21.00, ora după care veți fi penalizați cu 6 puncte, chiar dacă va veți âmbolnăvi între timp.

  • #2
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    începând din 18.02.2018, conform regulamentului, ma aflu in perioada de 3 luni de suspendare. Practic, sunt pedepsit ! Ma întreb, de ce ?! ... Răspuns : pentru ca am avut tupeul si obrăznicia si nesimtirea si a.m.d. sa ma âmbolnăvesc subit cu o zi înainte de turneu. Nu e de ajuns sa suferi din cauza bolii. Conducătorii noștri dragi considera ca trebuie sa fii si pedepsit pentru ca ți-ai permis sa te âmbolnăvești. Nu va supărați, dar trebuie sa analizați mai profund aplicarea si consecințele acestei reguli. Aștept răspunsul Dv. pana joi la ora 21.00, ora după care veți fi penalizați cu 6 puncte, chiar dacă va veți âmbolnăvi între timp.
    Daca te gindesti ca a fost o pierdere ca n-ai ajuns la BAMBOO sa stii de la mine ca nu trebuie sa regreti nimic.PE BUNE!!!!!.....

    Trimis de pe al meu SM-G390F folosind Tapatalk
    LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

    Comentariu


    • #3
      - - - Actualizat - - -

      Postat în original de mateidumitru Vezi post
      începând din 18.02.2018, conform regulamentului, ma aflu in perioada de 3 luni de suspendare. Practic, sunt pedepsit ! Ma întreb, de ce ?! ... Răspuns : pentru ca am avut tupeul si obrăznicia si nesimtirea si a.m.d. sa ma âmbolnăvesc subit cu o zi înainte de turneu. Nu e de ajuns sa suferi din cauza bolii. Conducătorii noștri dragi considera ca trebuie sa fii si pedepsit pentru ca ți-ai permis sa te âmbolnăvești. Nu va supărați, dar trebuie sa analizați mai profund aplicarea si consecințele acestei reguli. Aștept răspunsul Dv. pana joi la ora 21.00, ora după care veți fi penalizați cu 6 puncte, chiar dacă va veți âmbolnăvi între timp.
      Mitica, esti un "bolnav" haios! In primul rand NU conducatorii nostri dragi considera ca trebuie sa fi pedepsit. Noi, ca si tine , ne conformam acestei reguli, iar in al 2-lea rand, cine s-ar fi gandit ca exact in ziua sau pre-ziua turneului se imbolnaveste omul de mai multe ori. Ai dreptate, se poate intampla oricui, pe mine personal m-ai pus in dificultate. Problema se pune ca este simplu sa zicem Da, nea Mitica a fost bolnav, se motiveaza, dar cum facem cand or sa spuna majoritatea acelasi lucru, ce facem, creem un precedent?
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de GeluBv Vezi post
        - - - Actualizat - - -

        Mitica, esti un "bolnav" haios! In primul rand NU conducatorii nostri dragi considera ca trebuie sa fi pedepsit. Noi, ca si tine , ne conformam acestei reguli, iar in al 2-lea rand, cine s-ar fi gandit ca exact in ziua sau pre-ziua turneului se imbolnaveste omul de mai multe ori. Ai dreptate, se poate intampla oricui, pe mine personal m-ai pus in dificultate. Problema se pune ca este simplu sa zicem Da, nea Mitica a fost bolnav, se motiveaza, dar cum facem cand or sa spuna majoritatea acelasi lucru, ce facem, creem un precedent?
        Nu, nu am zis ca eu sau altul trebuie exceptați de la aplicarea acestei reguli. Am vrut sa se înțeleagă ca trebuie schimbată regula pentru toată lumea. Trebuie găsită o regula care sa nu-i eticheteze pe toți absenții ca pe niște infractori. Trebuie creată posibilitatea ca fiecare absent sa poată dovedi ca a avut motive obiective, de forța majora, care l-au împiedicat sa participe. Caz in care absentele sa fie motivate si nepenalizat.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de mateidumitru Vezi post
          .... Trebuie creată posibilitatea ca fiecare absent sa poată dovedi ca a avut motive obiective, de forța majora, care l-au împiedicat sa participe. Caz in care absentele sa fie motivate si nepenalizat.
          Aaaa, ok, pai dovedeste cu certificate medicale ca ai fost bolnav si se rezolva!
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de GeluBv Vezi post
            Aaaa, ok, pai dovedeste cu certificate medicale ca ai fost bolnav si se rezolva!
            De acord, dar asta trebuie specificat in regulament, sa știe toată lumea ce are de făcut. Acum, după câteva luni, de unde sa mai iau certificat medical ? Si, relativ la ziua de sâmbătă, eu nici n-am putut sa ma dau jos din pat ( am dat telefon la un medic sa-mi spună ce medicamente sa iau). Peste vreo săptăm?na, când o sa reușesc sa ma dau jos din pat, ce medic o sa-mi dea mie adeverința medicală,retroactiv ? Sunt convins ca nimeni nu-si da seama cum e, dacă n-a fost niciodată intr-o asemenea situație.

            Comentariu


            • #7
              ...daca omul ramane cu masina in drum din motive obiective si nu ajunge la turneu, va fi pedepsit?
              am trait personal o experienta de acest gen. am plecat din Sibiu spre Victoria la un turneu, cu vreo 4 participanti, in masina...sponsorului. la iesirea din Sibiu politia a ''rechizitionat masina'' pe motivul lipsa rovigneta (expirase cu o zi inainte). in plus am fost opriti sa scriem si niste declaratii. noroc ca ne-au cules de pe drum alti participanti care mai aveau loc in masina.

              o gluma pentru domnul Matei:

              maestre, cand veti reusi sa va ridicati din pat, ce medic le va da adeverinte tuturor celor pe care ii veti bate mar? (la tenis de masă, bineinteles)

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de mateidumitru Vezi post
                ... ce medic o sa-mi dea mie adeverința medicală,retroactiv ? ...
                Numai pentru ultimul R2 este necesar. O adeverinta medicala de la ultimul "accident". Cazurile de fortza majora sunt exonerate, nu mai avem loc in regulament)

                Ultima editare de GeluBv; 19.feb.2018, 16:32.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de adimucu Vezi post
                  ...daca omul ramane cu masina in drum din motive obiective si nu ajunge la turneu, va fi pedepsit?
                  am trait personal o experienta de acest gen. am plecat din Sibiu spre Victoria la un turneu, cu vreo 4 participanti, in masina...sponsorului. la iesirea din Sibiu politia a ''rechizitionat masina'' pe motivul lipsa rovigneta (expirase cu o zi inainte). in plus am fost opriti sa scriem si niste declaratii. noroc ca ne-au cules de pe drum alti participanti care mai aveau loc in masina.

                  o gluma pentru domnul Matei:

                  maestre, cand veti reusi sa va ridicati din pat, ce medic le va da adeverinte tuturor celor pe care ii veti bate mar? (la tenis de masă, bineinteles)
                  Ei vor primi adeverința de la morga.

                  Comentariu


                  • #10
                    Stati o secunda, Va rog!

                    Mai alaltaieri, in total vreo 2o9 oameni plus insotitorii plus cei care au muncit pentru succesul programului si-au terminat programul cu o intarziere de minim o ora pentru ca doi inscrisi la matineu n-au reusit nici sa-si anunte absenta, nici sa-si ridice telefonul cand ii sunau colegii/cunostintele sambata dimineata pe la 9/9,15...
                    Daca sunt sanatosi, si nu erau in imposibilitatea de a-si folosi telfonul, probabil cel mai corect ar fi penalizarea directa... Cand iti bati joc de 209 de semeni, e totusi ceva. 209 e ore, cam 26 de zile lucratoare, daca, calculam numai timpul celor care au fost in concurs.

                    Am avut vreo doi-trei jucatori care au trebuit sa se retraga din turneu, nemaiputand ramane din cauza altor obligatii pentru ca am avut o intarziere de 4o-5o de minute la unele categorii, fata de programul scontat, cu toate ca superioarele avansatilor si openului le-am inceput partial inainte de terminarea inferioarelor, eliminatoriile elite-ului inainte de terminarea tuturor superioarelor, etc.

                    Intarzierea insa se datoreaza nu numai colegilor retrasi tarziu sauabsenti neanuntati. Foarte des se intampla ca o masa sa stea goala 2-3-5 minute pana cand strigam si gasim persoana care a uitat ca ar trebui sa urmeze in programul grupei, sau care nu anticipa ca meciul in curs de desfasurare s-ar termina atat de repede. Dureros este insa si cand un intarziat de la masa de joc striga tare pe forum dupa turneu ca ua fost multi timpi morti...

                    Adevarul si solutia e cam la mijloc, ca de obicei.
                    Asa-i?

                    Va salut cu respect,

                    Pali
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • #11
                      2:41 - marcelgiosan accesat R1 pentru acest post: Turneu A+ "Magic Spin", Brăila - 24-25.02.2018 de BOARIU TIMOFTE DANUT
                      Se retrage Boariu...... rog mult sa inteleg si eu ce inseamna aceasta notificare. Cu stima Dan Borsec.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de BOARIU TIMOFTE DANUT Vezi post
                        2:41 - marcelgiosan accesat R1 pentru acest post: Turneu A+ "Magic Spin", Brăila - 24-25.02.2018 de BOARIU TIMOFTE DANUT
                        Se retrage Boariu...... rog mult sa inteleg si eu ce inseamna aceasta notificare. Cu stima Dan Borsec.
                        Retragerile in timpul regulamentar nu se mai monitorizează ca anul trecut. Adică nu mai apar in profilul jucătorilor de pe www.amatur.ro
                        Am accesat butonul R1 doar ca să știu eu că am operat retragerea respectivă în fișierul turneului.
                        Stați liniștit. E de bine.
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de GeluBv Vezi post
                          Aaaa, ok, pai dovedeste cu certificate medicale ca ai fost bolnav si se rezolva!
                          Domn MATEI,daca dai o bere buna ,te rezolv eu cu o adeverinta medicala de sanatate,putem enumera in ea orice boala.Mai greu cu un certificat medical trecut la urgenta,deoarece Amaturul nu ti-l plateste 100%,asa cum prevede legea.
                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                            Domn MATEI,daca dai o bere buna ,te rezolv eu cu o adeverinta medicala de sanatate,putem enumera in ea orice boala.Mai greu cu un certificat medical trecut la urgenta,deoarece Amaturul nu ti-l plateste 100%,asa cum prevede legea.
                            De ce ma provoci!?
                            -citatul meu
                            -prevede legea sa plateasca Amatur
                            -rezolvi cu mentiunea oricarei boli.

                            Eu am vrut sa-l inteleg pe Mitica, acum intelege-l si rezolva-l!
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • #15
                              Concret daca este bolnava si nu poate veni la concurs,orice persoana aflata in aceasta situatie,se prezinta la medicul de familie unde este inscris,este consultata si daca este bolnava,i se elibereaza o adeverinta medicala de justificare a starii sale de sanatate.Adeverinta este valabila in orice situatie unde este necesara o justificare a starii de sanatate,ma gandesc ca si in Amatur.Cu certificatul medical este alta poveste.
                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                Domn MATEI,daca dai o bere buna ,te rezolv eu cu o adeverinta medicala de sanatate,putem enumera in ea orice boala.Mai greu cu un certificat medical trecut la urgenta,deoarece Amaturul nu ti-l plateste 100%,asa cum prevede legea.
                                Pai tu esti veterinar si nea Titi nu mai este taur

                                - - - Actualizat - - -

                                Virstele peliculei din Amatur cum este nea Titi ar trebui sa fie scutiti de aceste retrageri deoarece la un moment ne e dor sa ii vedem la turnee dar nu mai pot participa ei asa ca mai pieptana-ti broasca

                                Comentariu


                                • #17
                                  Bine, Priză-n toc, eliberează tu o adeverință sa se șteargă încet cu ea
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Nu cred ca mai e nevoie de adeverinta. Pentru nici unul.
                                    4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de &1c Vezi post
                                      Nu cred ca mai e nevoie de adeverinta. Pentru nici unul.
                                      Cei ce se-aseamănă se-nteleg unul pe altul.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                        Cei ce se-aseamănă se-nteleg unul pe altul.
                                        Postat în original de PaliHR Vezi post
                                        Stati o secunda, Va rog!

                                        Mai alaltaieri, in total vreo 2o9 oameni plus insotitorii plus cei care au muncit pentru succesul programului si-au terminat programul cu o intarziere de minim o ora pentru ca doi inscrisi la matineu n-au reusit nici sa-si anunte absenta, nici sa-si ridice telefonul cand ii sunau colegii/cunostintele sambata dimineata pe la 9/9,15...
                                        Daca sunt sanatosi, si nu erau in imposibilitatea de a-si folosi telfonul, probabil cel mai corect ar fi penalizarea directa... Cand iti bati joc de 209 de semeni, e totusi ceva. 209 e ore, cam 26 de zile lucratoare, daca, calculam numai timpul celor care au fost in concurs.

                                        Am avut vreo doi-trei jucatori care au trebuit sa se retraga din turneu, nemaiputand ramane din cauza altor obligatii pentru ca am avut o intarziere de 4o-5o de minute la unele categorii, fata de programul scontat, cu toate ca superioarele avansatilor si openului le-am inceput partial inainte de terminarea inferioarelor, eliminatoriile elite-ului inainte de terminarea tuturor superioarelor, etc.

                                        Intarzierea insa se datoreaza nu numai colegilor retrasi tarziu sauabsenti neanuntati. Foarte des se intampla ca o masa sa stea goala 2-3-5 minute pana cand strigam si gasim persoana care a uitat ca ar trebui sa urmeze in programul grupei, sau care nu anticipa ca meciul in curs de desfasurare s-ar termina atat de repede. Dureros este insa si cand un intarziat de la masa de joc striga tare pe forum dupa turneu ca ua fost multi timpi morti...

                                        Adevarul si solutia e cam la mijloc, ca de obicei.
                                        Asa-i?

                                        Va salut cu respect,

                                        Pali
                                        O sa ne intelegem cat de curand, si foarte probabil ne vom da seama impreuna ca norma impusa este impotriva acelora care afla luni ca nu pot ajunge sambata, dar amana/uita/etc. anuntarea retragerii si o fac numai cu cateva ore inaintea concursului cand poate deja cei in fata carora rezervau degeaba locul de pe lista inscrisilor nu isi mai pot modifica programul sau contra acelora care joi seara la noua sunt deja accidentati/bolnavi/etc. dar in loc sa se retraga, risca asteptand sa se refaca. Cu riscurile asumate n-au ce sa faca nici cei care se aseamana in punctualitate, nici cei cu dezordinea...
                                        Revenind la nos moutons, eu sunt sigur ca cei in masura nu vor sanctiona pe nimeni care da un mesaj organizaotrului, ca uite, cu 5/65/175 de minute in urma am cazut la pat, dar te anunt si mai ai timp sa-l suni pe cel de pe lista de asteptare... Tinta oricarei norme e binele. Si sa stiti ca de cand ne luptam cu inscrierile nefondate, cu neanuntarea retragerii, etc, am devenit mult mai simtiti, si munca organizatrilor a devenit mult mai usoara. Dar si Dvs. ati organizat turneu, sau acolo nu s-a pus problema listei de asteptare sau a intarzierii grupelor?

                                        O zi buna!
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de PaliHR Vezi post
                                          O sa ne intelegem cat de curand, si foarte probabil ne vom da seama impreuna ca norma impusa este impotriva acelora care afla luni ca nu pot ajunge sambata, dar amana/uita/etc. anuntarea retragerii si o fac numai cu cateva ore inaintea concursului cand poate deja cei in fata carora rezervau degeaba locul de pe lista inscrisilor nu isi mai pot modifica programul sau contra acelora care joi seara la noua sunt deja accidentati/bolnavi/etc. dar in loc sa se retraga, risca asteptand sa se refaca. Cu riscurile asumate n-au ce sa faca nici cei care se aseamana in punctualitate, nici cei cu dezordinea...
                                          Revenind la nos moutons, eu sunt sigur ca cei in masura nu vor sanctiona pe nimeni care da un mesaj organizaotrului, ca uite, cu 5/65/175 de minute in urma am cazut la pat, dar te anunt si mai ai timp sa-l suni pe cel de pe lista de asteptare... Tinta oricarei norme e binele. Si sa stiti ca de cand ne luptam cu inscrierile nefondate, cu neanuntarea retragerii, etc, am devenit mult mai simtiti, si munca organizatrilor a devenit mult mai usoara. Dar si Dvs. ati organizat turneu, sau acolo nu s-a pus problema listei de asteptare sau a intarzierii grupelor?

                                          O zi buna!
                                          Sunt de acord cu tine, dar trebuie creată si prevăzută in regulament si posibilitatea motivării justificate a retragerilor cauzate de forte majore, care nu se pot planifica.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                            Sunt de acord cu tine, dar trebuie creată si prevăzută in regulament si posibilitatea motivării justificate a retragerilor cauzate de forte majore, care nu se pot planifica.
                                            Nea Titi daca in decurs de 6 luni sau un an in medie sunt undeva la 10 participari per jucator in medie ,nu vb de varfuri si nici de 2-3 participari atunci 3 retrageri dupa termenul limita reprezinta 30% si este probabilitatea sa apara si o absenta nemotivate, atunci inseamna ca aceea persoana v-a incurca probabil si la turneele viitoare.
                                            Eu sunt de parere ,si cred ca si majoritatea, in cazul in care suntem predispusi sa ne imbolnavim destul de des ,mai ales iarna si primavara mai bine ne limitam sau nu participam in aceea perioada ,pentru ca riscul unui "accident" sau intrarea intr-o stare grava in timpul turneului din cauza suprasolicitarii organismului este mult mai mare si problemele se maresc si pentru cei din jur.

                                            Tocmai de aceeea sau prevazut 3 retrageri dupa limita si 2 absente nemotivate.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de adimucu Vezi post
                                              ...daca omul ramane cu masina in drum din motive obiective si nu ajunge la turneu, va fi pedepsit?
                                              am trait personal o experienta de acest gen. am plecat din Sibiu spre Victoria la un turneu, cu vreo 4 participanti, in masina...sponsorului. la iesirea din Sibiu politia a ''rechizitionat masina'' pe motivul lipsa rovigneta (expirase cu o zi inainte). in plus am fost opriti sa scriem si niste declaratii. noroc ca ne-au cules de pe drum alti participanti care mai aveau loc in masina.

                                              o gluma pentru domnul Matei:

                                              maestre, cand veti reusi sa va ridicati din pat, ce medic le va da adeverinte tuturor celor pe care ii veti bate mar? (la tenis de masă, bineinteles)
                                              )))


                                              Trimis de pe al meu HUAWEI SCL-L01 folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                Nea Titi daca in decurs de 6 luni sau un an in medie sunt undeva la 10 participari per jucator in medie ,nu vb de varfuri si nici de 2-3 participari atunci 3 retrageri dupa termenul limita reprezinta 30% si este probabilitatea sa apara si o absenta nemotivate, atunci inseamna ca aceea persoana v-a incurca probabil si la turneele viitoare.
                                                Eu sunt de parere ,si cred ca si majoritatea, in cazul in care suntem predispusi sa ne imbolnavim destul de des ,mai ales iarna si primavara mai bine ne limitam sau nu participam in aceea perioada ,pentru ca riscul unui "accident" sau intrarea intr-o stare grava in timpul turneului din cauza suprasolicitarii organismului este mult mai mare si problemele se maresc si pentru cei din jur.

                                                Tocmai de aceeea sau prevazut 3 retrageri dupa limita si 2 absente nemotivate.
                                                Vreau sa înțelegeți ca eu nu sunt omul caruia sa-i facă plăcere sa încurce lumea cu înscrieri si retrageri nejustificate. Dorința mea este sa particip la câte doua turnee in fiecare sâmbătă. Din păcate, nu se poate. Dar am fost la turnee si când am fost bolnav, dacă puteam sa ma mișc , cât de cât. De exemplu, după turneul de la Topoloveni am răcit, după care am făcut pneumonie, pentru care fac tratament si acum. Cu toate acestea am participat, bolnav fiind,la turneele de la Vrset,Sibiu si Mediaș. Si de-abia așteptam turneul de la Dumbravita, care este preferatul meu. Si culmea, dimineața când sa ma dau jos din pat, mi s-a blocat spatele. Doar cine a pățit așa ceva crede ca nici nu poți sta in picioare de durere. Nici nu te poți ?ntoarce de pe o parte pe alta, când stai in pat. Si voi credeți ca nu este un motiv suficient pentru a nu putea sa participi ?! In cazul asta nu pot decât sa va doresc sa pățiți si voi la fel si-atunci veți crede.
                                                Mulțumesc Emy pentru invitația ,, subtila” de a sta acasă !
                                                Ultima editare de mateidumitru; 23.feb.2018, 21:04.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                  Vreau sa înțelegeți ca eu nu sunt omul caruia sa-i facă plăcere sa încurce lumea cu înscrieri si retrageri nejustificate. Dorința mea este sa particip la câte doua turnee in fiecare sâmbătă. Din păcate, nu se poate. Dar am fost la turnee si când am fost bolnav, dacă puteam sa ma mișc , cât de cât. De exemplu, după turneul de la Topoloveni am răcit, după care am făcut pneumonie, pentru care fac tratament si acum. Cu toate acestea am participat, bolnav fiind,la turneele de la Vrset si Mediaș. Si de-abia așteptam turneul de la Dumbravita, care este preferatul meu. Si culmea, dimineața când sa ma dau jos din pat, mi s-a blocat spatele. Doar cine a pățit așa ceva crede ca nici nu poți sta in picioare de durere. Nici nu te poți ?ntoarce de pe o parte pe alta, când stai in pat. Si voi credeți ca nu este un motiv suficient pentru a nu putea sa participi ?! In cazul asta nu pot decât sa va doresc sa pățiți si voi la fel si-atunci veți crede.
                                                  Mulțumesc Emy pentru invitația ,, subtila? de a sta acasă !
                                                  Nu este o invitatie subtila de a sta acasa dar poti sa o iei cum vrei tu Nea Titi.Este ok si nu se intampla nimica daca patesti odata treaba asta sau ghinionul asta ,nu se intampla nimica daca patesti si a doua oara treaba asta sau alta ,dar daca se intampla si a treia oara eu cred ca destinul nu ne ajuta la nesfarsit.Asa am crezut si eu cand am plecat la drum dupa un weekend de nesomn si un turneu si 2000 de km condusi si am atipit la volan ,o data ,a doua oara si a treia oara ..... si un sofer de tir mi-a deschis gemul si a strigat la mine "trage pe dreapta BAAAA" si am zis eu ca am un motiv anume pt care alerg asa ,pana am intrat intr-un buz cu 9 copii cu peste 150 km la ora ,acolo s-a blocat kilometrajul, si l-am katapultat peste 125 de metri pe plafon si eu am rupt masina in doua si am blocat autostrada timp de 8 ore ,si am stat prin spitale in Ungaria,si mi-a venit factura cu mai multe zerouri.Asa ca acuma cand vad un semn care zice ,egal in ce limba ,sa faceti pauza daca sunteti obosit ,chiar fac si e mult mai bine.
                                                  Nea Titi eu iti doresc multa sanatate si sa ne vedem la cat mai multe turnee ,si de ce nu poate la inca o Tabara ,dar destinul iti sugereaza sa faci o pauza de 3 luni,eu iti recomand sa o faci.Numai bine si insanatosire grabnica.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X