Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

indrumare: fete Donic formula 1 si formula 2

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • indrumare: fete Donic formula 1 si formula 2

    am primit doua fete de paleta Donic formula 1 [rosie 2.0]si cealalta formula 2 [neagra 2.0] daca se poate sa-mi da-ti si mie un sfat in legatura cu ce lemn ar trebui sa achizitionez pentru cele doua fete, mersi anticipat .

  • #2
    Re: indrumare

    Bine ai venit Ochideurs. Este mai mult o chestiune de potrivire intre stilul de joc + nivelul jucatorului si echipament decat o potrivire intre componentele echipamentului.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: indrumare: fete Donic formula 1 si formula 2

      In prezent joc cu F1. Asa cum a zis si Visco nu prea exista compatibilitati garantate pentru fete si lemn. Daca vrei "racheta" le vei pune pe un lemn off sau off+, daca vrei sa le temperezi si sa castigi la control pe ansamblu, le pui pe un all+.Mie imi place foarte mult F1, foarte rapida la capace, cu un spin fbun.Poate ar mai fi loc de putin mai mult control....Atentie la lipiri si dezlipiri, buretele este destul de fragil ! Simpla dezlipire a benzii de cant, poate provoca dezmembrarea buretelui pe margini !
      Revenind la "mariajul" fețe-lemn, ca mai peste tot in viata, vei constata ca "gradina vecinului este intotdeauna mai verde" decat a ta, iar paleta ideala este intotdeauna alta. Ce sa-i faci, asta e boala noastra a amatorilor, suntem convinsi ca acel "plus" infinitezimal care ne va departaja in castigator va veni "fara discutie", de la noul lemn sau de la noile fețe proaspat cumparate!
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        Re: indrumare: fete Donic formula 1 si formula 2

        Bravo Laky. Un post plin de adevar!
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: indrumare: fete Donic formula 1 si formula 2

          Postat în original de OCHIDEURS
          am primit doua fete de paleta Donic formula 1 [rosie 2.0]si cealalta formula 2 [neagra 2.0] daca se poate sa-mi da-ti si mie un sfat in legatura cu ce lemn ar trebui sa achizitionez pentru cele doua fete, mersi anticipat .
          cred ca un Butterfly Korbel ar fi bun, cel putin stiind ca io am jucat cu F2 pe Mazunov
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #6
            Re: indrumare: fete Donic formula 1 si formula 2

            vreau sa-ti spun ca yo abia mi-am luat paleta de la valigti si exact F1 numai ca yo am luat lemn Tibhar IV-L DHT OFF+ ...daca esti un pic "vitezoman" mie personal mi se pare o combinatie buna

            Comentariu


            • #7
              Re: indrumare: fete Donic formula 1 si formula 2

              mersi ptr. sfaturi , nu m-as fi incumetat sa cumpar fetele la cat joc eu o data pe saptamana 2-3 ore ,acum caci le am sunt nevoit sa fac o paleta de joc nu cred ca locul acestora sunt in vitrina , mai studiez am primit si un sfat de la un coleg de forum tin pe aceasta cale s-ai multumesc ,paleta trebuind sa fie complectata de un lemn ca sa fie utilizata ,o sa vad ce o sa iasa , desi cred ca treaba tine mai mult de stiinta de a lovi mingea corect si de mult antrenament dar jobul ne omoara.

              Comentariu


              • #8
                Re: indrumare: fete Donic formula 1 si formula 2

                in legatura cu cele doua fete donic f2 am facut un visit pe siteul donic.com si am vazut cateva lemne care ar fi aproape de specificatiile de pe fete - OF, acestea fiind ;DONIC "Epox Carbotec , DONIC "Waldner Dotec Carbon , DONIC "Persson Dotec OFF , DONIC "Waldner Dotec AR , DONIC "Waldner Senso V1 , V 2 dupa cum am enumerat ,o parere in legatura cu un lemn cu carbon sa nu , lemnele respective ar fi pana in 200 ron ,oare merita sa fie investita suma

                Comentariu


                • #9
                  Re: indrumare: fete Donic formula 1 si formula 2

                  Waldner Senso V1 e un lemn superfain. Control bun , viteza OFF- pui mingea unde vrei cu el , mai ales daca joci doar din cand in cand io zic ca e lemnul potrivit.
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X