Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfaturi configurare paleta profi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Sfaturi configurare paleta profi

    Daca detii banii necesari cumpara paleta si vezi cum te descurci.Dupa ai sa vezi daca ai facut alegerea buna si vei fi dezamagit sau nu de ea.Oricum e o paleta pt. avansati.
    Xi En Ting-X828
    Pryde 30
    Calibra LT Sound

    Comentariu


    • #27
      Re: Sfaturi configurare paleta profi

      As vrea sa-ti spun ca "maximalist" in cazul oricui, ar trebui sa insemne "calitativ" si nu "cantitativ". O paleta BUNA este cea care se potriveste abilitatilor si stilului de joc a fiecaruia. De aceia BUNA este o notiune relativa la parametri enumerati, nu la pret, estetica sau dorinte nerealiste.
      Trebuie sa te gandesti bine daca vrei ca noua paleta sa te ajute sa-ti dezvolti jocul eficient sau sa impresionezi prietenii cu frumoasa paleta cu care trimiti 80 % dintre mingii, cu viteza sunetului catre ei, fara vre-o legatura cu masa.
      Daca optezi pt varianta a doua, macar nu ne face pe noi partasi la asta.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #28
        Re: Sfaturi configurare paleta profi

        Postat în original de Xqt
        Nimeni nu ma ajuta ? As vrea ca toate sa fie de la Butterfly. Au viteza buna cele de la butterfly ? Sau ar trebuia sa ma orientez la alte fete ?
        Fara suparare, dar intrebarea ta e sinonima cu " Au viteza buna cele de la WW, sau trebuie sa ma orientez catre alta marca ? Cauta pe butterfly-online.com si vei vedea ca bf are cam atate fete cate tipuri de masini sunt pe lumea asta!Concret de la superlenesul ANTI, la supersonicele TENERGY!!! Mai baieti, mai rasfoiti si voi sectiunea Echipamente, si nu mai stresati prin intrebari tip "blonde vopsite" pe acei oameni dotati cu o nemasurata rabdare, care de ani de zile nu mai contenesc sa va repete niste lucruri deja postate de nenumarate ori! Incepeti sa semanati cu celebrul personajul din poveste,care aproape mort de foame, langa o gramada de paine uscata nu gaseste nimic mai bun de facut decat sa intrebe cu jumatate de gura: dar..muieti is posmajii !!!(link. Povestea lenesului de Ion Creanga, asta pentru a scapa de o eventuala noua intrebare)
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #29
          Re: Sfaturi configurare paleta profi

          Subscriu la tot ce au spus cei de mai sus, se pricep. Merita sa-l suni pe valigti, de la el mi-am luat si eu prima paleta. Daca nu poti proba mai multe configuratii (asa ar fi cel mai bine), incearca sa-ti iei ceva cat mai echilibrat care sa se potriveasca nivelului tau de joc si nu fete sau lemne foarte rapide pe care sa nu le poti controla.
          Inainte sa-mi iau prima paleta, am avut ocazia sa dau niste mingi cu lemne de carbon off+ si fete rapide gen bryce sau tenergy si nu puteam controla mingea deloc. Pana la urma am ajuns la configuratia din semnatura... daca vrei neaparat Butterfly, din ce am probat mi-au placut Primorac off- (de control) si Jonyer (mai rapid) si dintre fete Solcion (cele mai echilibrate din ce am jucat) si Tackiness C (pentru spin). Cu mentiunea ca eu am jucat muuuult mai putin tenis de masă decat cei de mai sus
          Noroc la alegeri
          P.S. Ca sa incerc si eu o comparatie cu componente hardware, as asemana echipamentele off+ cu un mouse performant setat la rezolutie foarte mare care iti fuge mereu pe ecran la cea mai mica atingere
          Jun Mizutani
          Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • #30
            Re: Sfaturi configurare paleta profi

            Postat în original de Xqt
            Dar cunoasteti cumva lemnul care il vreau eu ? Nu are control bun ?
            Cu acomodarea nu ar fi o problema deoarece nu o voi schimba repede deci am timp sa ma obisnuiesc.
            Cu siguranta voi lua legatura cu Valigti si Visco.
            Sunt putin "maximalist" deci as vrea ceva foarte bun. Poate asta explica ca am i7 + asus rampage extreme + crosfire de 4870 x2 !
            Sunteti oameni foarte de treaba , ma bucur ca sunteti atat de deschisi si vorbiti cu mine.
            acea paleta nu este pt tine! sunt oameni grei in tenisul de masa care nu pot controla acel lemn plus acele fete! nu tot ce e mai scump , mai puternic ti se potriveste! credema ca spun ce am simtit pe pielea mea! ciao

            Comentariu


            • #31
              Re: Sfaturi configurare paleta profi

              Ce parerea aveti despre aparatu asta ? E bun ? Oare este corect pretul ? http://www.tt-shop.ro/index.php?ww=show ... er2=&val2= .
              Iar referitor la paleta , am timp sa ma obisnuiesc cu ea , daca nu pot , am o alta paleta cu lem Butterfly Primorac carbon cu ceva fete tot de la Butterfly !

              Comentariu


              • #32
                Re: Sfaturi configurare paleta profi

                Am terminat paleta !
                Lemn : http://sportcom.ro/Timo-Boll-T5000-OFF-,p-484.html
                Fete : http://sportcom.ro/Tenergy-05,p-377.html
                http://sportcom.ro/Tenergy-64,p-490.html
                Deocamda mai astept putin , sa vad ce prioritati mai am ! Dar dupa ce rezolv una alta le cumpar cu siguranta ! Multumesc pentru toate sfaturile , si sper sa iasa o paleta buna !

                Comentariu


                • #33
                  Re: Sfaturi configurare paleta profi

                  Timo Boll T5000 nu este OFF-, ci OFF+. E mare diferenta...
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Sfaturi configurare paleta profi

                    ...trei pagini de forum consumate, gura batuta de pomana!!! Si iacata-l pe proaspatul sofer urcandu-se in Porche si de la primul drum dandu-se cu capul de toti peretii!!! Iar peste vreo cateva zile vom vedea la rubrica vanzari: vand Tenergy,Timo Boll T5000, nus ce dracu are da numai cu a sasea la 7000 de ture merge dracovenia asta de paleta !!! Trecand pe serioase, cred ca ceri sfaturi numai asa, sa te aflii in treaba si sa consumi timpul celor bine intentionati, binevoitori a da sfaturi surzilor.Cine are urechi, sa auda.....dar nu cred ca tu vei fi acela.
                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Sfaturi configurare paleta profi

                      Ai mesaj pe privat.
                      BUTTERFLY Romania
                      Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                      E-mail: office@prosoftbn.ro
                      BUTTERFLY Store Bucuresti
                      Tel. Mihai: 0736-887467
                      E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                      Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                      Instagram: @butterflyromania
                      YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                      http://www.tt-shop.ro
                      http://www.butterfly.tt
                      http://www.tenisdemasa.ro

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Sfaturi configurare paleta profi

                        Bine domnule , cum crezi tu. Nu va fi la vanzari stai linistit. Se poate inchide deoarece am terminat. Voi tine legatura cu cativa dintre voi pe pm ! O zi buna tuturor , si ma scuzati ca am stat la povesti 3 pagini ) , si va multumesc pentru sfaturi si idei !

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Sfaturi configurare paleta profi

                          Daca vrei sa te convingi ca sunt serios poti sa intri pe www.mygarage.ro si cauti Xqt si ai sa vezi ca nu sunt un copilas de 10 ani plictisit care nu are ce face si cere numai sfaturi sa se afle in treaba !
                          Va rog sa inchideti topicul ! Poate sa il si stergeti )

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Sfaturi configurare paleta profi

                            Mama, a fost genial ultimul post, cu garajul )
                            N-am avut cu ce sa-mi omor 5 minute si am intrat sa vaz postarile lui Xqt de pe acel forum, si asa e, omul are dreptate, nu e un copilas de 10 ani care sta sa intrebe aiureli, ci unul de 17 ani )
                            Thanks man for sharing
                            Blade: Butterfly Korbel
                            FH / BH : Donic Desto F3 / Tibhar Rapid Soft

                            Blade: Stiga Clipper Wood
                            FH / BH : Butterfly Sriver

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Sfaturi configurare paleta profi

                              Din pacate exista oameni care intreaba, dar nu folosesc.
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                17 ? Se pare ca ai nevoie de ochelari

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                  Bine baieti ! Eu am iesit de pe forum ! Las profesionistii. Toate cele bune. Fiecare face ce vrea el asa ca nu trebuie sa va intereseze , doar am cerut sfaturi. Nu cred ca daca ai o paleta foarte buna nu te poti obisnui cu ea. Visco nu doar intre , eu deobicei fac ! Iar moderatoru ar trebui sa faca ordine cand este vorba despre off topic !
                                  Metall imi pare rau sa te dezamagesc , dar habar nu ai despre ce vorbesti poate ai vazut id-ul meu de messenger si tia fost greu sa te uiti in profil la ziua de nastere ! Desi asa e cel mai bine , prima data sari si dupa aia te corectezi

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                    ai cerut "sfaturi"
                                    cand ai intrebat de paleta care vrei.....noi iarasi ti-am dat "sfaturi"
                                    si ce ai facut tu cu ele????
                                    ai tinut cont de ele??
                                    sau macar te-ai uitat la ele?
                                    nu e nimeni rau intentionat aici crede-ma!!!
                                    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                      Postat în original de Xqt
                                      Bine baieti ! Eu am iesit de pe forum ! Las profesionistii. Toate cele bune. Fiecare face ce vrea el asa ca nu trebuie sa va intereseze , doar am cerut sfaturi. Nu cred ca daca ai o paleta foarte buna nu te poti obisnui cu ea. Visco nu doar intre , eu deobicei fac ! Iar moderatoru ar trebui sa faca ordine cand este vorba despre off topic !
                                      Metall imi pare rau sa te dezamagesc , dar habar nu ai despre ce vorbesti poate ai vazut id-ul meu de messenger si tia fost greu sa te uiti in profil la ziua de nastere ! Desi asa e cel mai bine , prima data sari si dupa aia te corectezi
                                      nu este nevoie sa rabufnesti asa fata de cei care au incercat sa te ajute. sunt in totalitate de acord cu cele spuse de Bogdan. daca nu aveai de gand sa asculti sfaturile celor de aici, trebuia sa incepi primul post cu " Fiecare face ce vrea el asa ca nu trebuie sa va intereseze" si atunci nu se mai ostenea nimeni sa dea o mana de ajutor.
                                      Ca idee, cumpara-ti racheta, incearca sa joci cateva seturi cu ea si poate vei intelege cele trei pagini din acest topic.
                                      Pana atunci toate cele bune si vezi sa nu te loveasca usa in partea dorsala!
                                      Lemn : Donic Persson Carbotec
                                      FH : Butterfly Bryce
                                      BH : difera doar culoarea....

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                        "Pana atunci toate cele bune si vezi sa nu te loveasca usa in partea dorsala!"
                                        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                          eu inteleg frustrarea lui Xqt, laky s-a luat de el degeaba, a inceput cu un limbaj si o ironie gratuita. Daca dai un sfat pe forum nu trebuie sa ai pretentia ca sfatul tau sa fie ascultat! Poate primesti sfaturi ce se bat cap in cap, eu unul pe la inceputuri am primit sfaturi care nu prea se "pupau". De aici si pana la a face un om probabil indragostit de tenis de masă sa paraseasca un forum pt. ca un user mai vechi a fost "atins" in mandria lui de sfatuitor profesionist... Regretabil, si cred ca nu face cinste acestui forum care e plin de OAMENI!
                                          Blade-Darker speed 90
                                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                          Bh- Testing

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                            Problema este ca nu a tinut cont de absolut nici un sfat, ci a urmat exact calea pe care ne-a impartasit-o de la inceput: aceea de a-si face o paleta "racheta" (greu de controlat, mai ales de catre un incepator), urmand sa se "obisnuiasca" cu ea.
                                            Aaa, si are dreptate, nu are 17ani, ci 20!!! (nu ca ar conta, dar am vrut sa elucidez misterul)
                                            FH: Butterfly Sriver FX
                                            Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                                            BH: Butterfly Sriver FX
                                            Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                              Anii au prea putina relevanta
                                              Parerea mea.
                                              Si da, am nevoie de ochelari, n-a gresit defel
                                              Iar daca vrea sa joace, oricum va juca, ca ii place pe un forum sau nu e altceva.
                                              De fapt nici eu nu ascult de sfaturi, ma sfatuiesc unii altii sa-mi iau ce stiu ei ca merge si pana la urma ma trezesc cu un setup de care nu stiu mai nimic, doar stiu sigur ca as vrea sa-l incerc.
                                              Si asa se aduna lemnele / fetele la colectie
                                              Important ar fi ca pana la urma sa intelegi, in urma greselilor facute si a sfaturilor primite, pe care ulterior le vezi de obicei cu alti ochi, de ce paleta nu e buna la scurte de pe masa, sau la retopspinuri, sau eu mai stiu la ce, iar urmatorul setup sa te faca fericit.
                                              Oricum, paleta buna la toate inca n-am avut, sau poate mana mea nu stie sa joace cu paletele de le-am avut / incercat pana acuma
                                              Blade: Butterfly Korbel
                                              FH / BH : Donic Desto F3 / Tibhar Rapid Soft

                                              Blade: Stiga Clipper Wood
                                              FH / BH : Butterfly Sriver

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                                Importanta este comunicarea ca fiind o cale de a avansa mai rapid catre cunoastere. De aceia mie nu-mi place sa dau "sfaturi" ci "sugestii". Doar ca oamenii fug de munca si in loc sa citeasca ce sa scris deja, cer aceleasi "sugestii" care s-au mai dat de zeci de ori. Cand vezi ca toate sugestiile date nu au nici un efect in ciuda sacrificiului pe care-l faci, incepi sa "obosesti" si sa-ti pui intrebarea daca merita...
                                                Lemn- Bty Viscaria
                                                FH - TENERGY 05
                                                BH - TENERGY 80

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                                  Postat în original de VISCO
                                                  Importanta este comunicarea ca fiind o cale de a avansa mai rapid catre cunoastere. De aceia mie nu-mi place sa dau "sfaturi" ci "sugestii". Doar ca oamenii fug de munca si in loc sa citeasca ce sa scris deja, cer aceleasi "sugestii" care s-au mai dat de zeci de ori. Cand vezi ca toate sugestiile date nu au nici un efect in ciuda sacrificiului pe care-l faci, incepi sa "obosesti" si sa-ti pui intrebarea daca merita...
                                                  true... true...
                                                  si mai ales ca s-a ajuns chiar sa fie sfatuit sa asculte sfaturile deja date. acest efect al "r?mei in zid" devine frustrant rapid.
                                                  Lemn : Donic Persson Carbotec
                                                  FH : Butterfly Bryce
                                                  BH : difera doar culoarea....

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Sfaturi configurare paleta profi

                                                    Nu stiu de ce tot dezbateti atata pe tema asta . Am cerut mai intai sfaturi , am analizat ceea ce ati zis ( nu aveti de unde sa stiti daca m-am interesat sau nu ) , asa ca cel care a zis ca "poate nici nu sa uitat se inseala " . Dupa ce am ales eu ceea ce mar interesa ati inceput unii sa sariti ! De ce ? Eu am cerut pareri despre paleta respectiva . Schimbati mentalitatea va rog. A mai zis cineva paca "nu tot ce e scump e bun" am inteles , dar daca eu tin sa o cumpar , ce se intampla ? Voi care cunoasteti mai multe trebuia sa veniti cu argumente , este buna , are control , e greu de stapanit , este foarte rapida , etc si nu sa sariti cu tot feluri de chestii.
                                                    Voi sunteti suparati ca nu v-am urmat sfatul ? V-am multumit de nu stiu cate ori daca cititi mai bine.
                                                    Tiboashca : Daca am fost sfatuit trebuia neaparat sa merg pe mana voastra ? Am primit diferite combinatii si le-am studiat , iar in final am venit eu cu o paleta. Si treaba cu frustrantul , daca nu ai rabdare sa ajuti pe cineva atunci nu o face.
                                                    Visco daca vreau neaparat ceva aia imi cumpar ! Si am zis ce parere aveti despre paleta si fete ! Si pentru tine este valabil , am citit toate sfaturile si la fel ti-am si multumit. Asa de mare este sacrificiul sa scri cateva randuri ? Daca fac alceva te enervezi ? Daca iti pui intrebarea daca merita sa ajuti pe cineva sau nu , mai bine lasa ! Iti ia 10 minute !
                                                    Mettal : Nu voi schimba paleta si nu se vor aduna in colectie ! Incercam sa dovedesc ca nu fac la plictiseala ceea ce am scris.
                                                    tzunny : Nu trebuie tot timpu sa ascult de altii ! Iar eu v-am cerut in final sfatul pentru o paleta , materialele fiind alese de mine.
                                                    mandrubogdan : Daca te face fericit chiar voi face o configuratie dupa tine sau voi ! Doar pentru linistea voastra ca sa nu fie efortul vostru depus degeaba.
                                                    A fost ultimul meu post in topicul asta ! Cu siguranta voi citii in continuare forumul ca imi place sa mai invat. Dar sfaturi nu cred ca voi mai cere Am primit 2 sau 3 numere de telefon care le-am salvat si o sa ii sun pe dansii !
                                                    Un sfat fiti mai deschisi si nu va enervati in halu asta de repede , nu are rost.
                                                    O zi buna tuturor !
                                                    OFF . Scuzati greselile de ortografie , probabil sunt , dar sunt la birou si nu pot sa fiu 100% atent la calculator !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X