tt-shop.ro 468x60 3tt-shop.ro 468x60pingpongshop.ro 468x60
Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Recomandare paleta

boboc
    Data înscrierii
    08.11.2017
    Locație
    Deva
    Vârstă
    22
    Postări
    4
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    8 h 5 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    0

Recomandare paleta

Buna ziua,
    Am jucat pana acum cu o paleta hobby care nu prea are viteza si cred ca ar fi timpul sa ma gandesc sa fac o schimbare asa ca apelez la recomandarile voastre.
    Eu m-am gandit la lemn galaxy-y2 si fete rakza 7.
    La fel, poate imi puteti spune cate ceva despre tibhar smash, are un prieten si as putea cumpara lemnul. Poate imi puteti recomanda altceva in acelasi buget. Multumesc!

organizator turnee
    Data înscrierii
    02.02.2010
    Locație
    Sinpaul, Mures
    Vârstă
    38
    Postări
    1.276
    Timp total online
    95 z 10 h 45 m
    Timp online pe zi
    49 m
    Reputație
    557
    Ce buget aveti? Va recomand paleta pe care am la vânzare, are viteza si control bun in acelasi timp, fetele sunt in stare buna!
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS Hurricane Neo 3 provinciala 2,1/ 37

3. Nu-mi place clau nu le-a plăcut mesajul
    senior
    Data înscrierii
    12.03.2008
    Locație
    Topoloveni
    Vârstă
    49
    Postări
    520
    Timp total online
    60 z 8 h 22 m
    Timp online pe zi
    31 m
    Reputație
    664
    Eu va recomand alta paleta!
    Si apropo, viteza si controlul sunt invers proporționale.
    T05-Viscaria-T05
    Adrian Gorum

5. Îmi place clau le-a plăcut acest mesaj
    boboc
    Data înscrierii
    08.11.2017
    Locație
    Deva
    Vârstă
    22
    Postări
    4
    Timp total online
    8 h 5 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    0
    Ce altceva imi puteti recomanda?

- - - Actualizat - - -

Citat Postat în original de krisztalori Vezi post
    Ce buget aveti? Va recomand paleta pe care am la vânzare, are viteza si control bun in acelasi timp, fetele sunt in stare buna!
    M-am gandit ca pana in 300-350 ron e suficient pentru ce vreau momentan. Imi puteti trimite un pm cu ce paleta aveti la vanzare?

senior

Data înscrierii
    18.05.2015
    Locație
    Străoane, Vrancea
    Vârstă
    36
    Postări
    309
    Timp total online
    11 z 13 h 20 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    215
    Inainte de a cumpara ceva, va sfatuiesc sa cautati pe cineva in Deva, inclusiv cu ajutorul forumului sau al listei jucatorilor din Amatur si sa va intalniti sa vedeti ce inseamna o paleta profesionala. Trecerea de la o paleta hobby la una profesionala este un pas destul de mare. S-ar putea sa va para „racheta” paleta profesionala. Nu va cunosc nivelul de joc dar daca ati jucat cu paleta hobby cred ca un lemn all wood all+ sau off- (iar daca aveti un nivel tehnic bun-ceea ce ma indoiesc deoarece ati jucat pana acum cu o paleta hooby - poate ceva din gama inferioara de Off, imblanzit cu niste fete soft) ar fi foarte util pentru inceput. Oricum incercati sa cautati pe cineva cu o paleta profesionala, rugati acea persoana sa v-o imprumute, tineti minte configuratia cu care ati jucat si daca ati putut-o stapani, ceva detalii despre nivelul dumneavoastra de joc (atuuri si deficiente) ca sa ne facem si noi o idee si sa va dam sfaturi utile astfel incat sa nu regretati achizitia facuta. Mult succes in continuare.
    Lemn: Butterfly Viscaria
    FH: Butterfly Tenergy 05
    BH: Butterfly Tenergy 05

8. Îmi place andreyutzu, kdt123, georgianc le-a plăcut acest mesaj
    boboc
    Data înscrierii
    08.11.2017
    Locație
    Deva
    Vârstă
    22
    Postări
    4
    Timp total online
    8 h 5 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    0
    Citat Postat în original de Mihai905 Vezi post
    Inainte de a cumpara ceva, va sfatuiesc sa cautati pe cineva in Deva, inclusiv cu ajutorul forumului sau al listei jucatorilor din Amatur si sa va intalniti sa vedeti ce inseamna o paleta profesionala. Trecerea de la o paleta hobby la una profesionala este un pas destul de mare. S-ar putea sa va para „racheta” paleta profesionala. Nu va cunosc nivelul de joc dar daca ati jucat cu paleta hobby cred ca un lemn all wood all+ sau off- (iar daca aveti un nivel tehnic bun-ceea ce ma indoiesc deoarece ati jucat pana acum cu o paleta hooby - poate ceva din gama inferioara de Off, imblanzit cu niste fete soft) ar fi foarte util pentru inceput. Oricum incercati sa cautati pe cineva cu o paleta profesionala, rugati acea persoana sa v-o imprumute, tineti minte configuratia cu care ati jucat si daca ati putut-o stapani, ceva detalii despre nivelul dumneavoastra de joc (atuuri si deficiente) ca sa ne facem si noi o idee si sa va dam sfaturi utile astfel incat sa nu regretati achizitia facuta. Mult succes in continuare.
    Am fost la o sala si am jucat cu una off din cate mi-a spus proprietarul paletei si m-am inteles binisor cu ea pentru inceput. De catre ei mi-a fost recomandata una cu mai multa viteza si intr-adevar cu cea hobby imi cam obosesc mana degeaba, merge destul de lent.

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    30
    Postări
    1.315
    Timp total online
    38 z 20 h 32 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    1634
    Citat Postat în original de alexgheorghitoaia Vezi post
    Buna ziua,
    Am jucat pana acum cu o paleta hobby care nu prea are viteza si cred ca ar fi timpul sa ma gandesc sa fac o schimbare asa ca apelez la recomandarile voastre.
    Eu m-am gandit la lemn galaxy-y2 si fete rakza 7.
    La fel, poate imi puteti spune cate ceva despre tibhar smash, are un prieten si as putea cumpara lemnul. Poate imi puteti recomanda altceva in acelasi buget. Multumesc!
    Salut,

Trecerea de la o paleta la hobby la o paleta profesionala este destul de dificila si poate avea atat efecte pro cat si contra daca nu alegem corect caracteristicile acestei prime palete profesionale.
    Iti recomand un lemn all-wood ALL+ poti arunca un ochi pe andro Baseline ALL+, andro CS5 ALL+ sau daca iti permite bugetul un lemn mai calitativ andro Temper Tech ALL+ , sfatul meu este sa mergi pe un lemn mai bunicel deoarce acesta nu este consumabil cum sunt fetele si daca ai grija il poti tine o viata, dar acum bineinteles ca tu sti mai bine ce buget iti poti aloca pentru aceasta investitie.
    Referitor la fete avem o promotie in limita stocului la super fetele andro RASANT in grosime 1.7mm, fete europene, fabricate in Germania, medii spre moi ca duritate, cu un raport viteza-control foarte bun, fete ce merg bine pe oricare dintre lemnele de mai sus, impreuna construind o prima paleta profesionala mult peste orice inseamna hobby, dar si alte palete profi in bugetul acesta.

Cu prietenie,

înțelept
    Data înscrierii
    25.02.2008
    Locație
    Deva
    Vârstă
    67
    Postări
    2.680
    Timp total online
    71 z 4 h 51 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    3313
    Eu te sfătuiesc sa mergi pe mâna lui George Durdun. El este jucător profesionist care cunoaște foarte bine caracteristicile materialelor si știe ce paleta se potrivește unui jucător, in funcție de nivelul de joc si de capacitățile de moment si de perspectiva ale jucătorului.

12. Mulțumesc Durdun Gheorghe au mulțumit pentru mesaj
    boboc
    Data înscrierii
    02.06.2018
    Postări
    1
    Timp total online
    14 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    1
    Buna ziua!
    As vrea sa ma ajutati sa aleg o combinatie buna de lemn si fete pentru tatal meu ( o sa aniverseze in curand 70 de ani si da, este inca in forma buna si joaca tenis de 2-3 ori pe saptamana).
    Vreau sa ii fac cadou co paleta de tenis'custom" potrivita stilului lui de joc( nivel intermediar, joaca relativ aproape de masa, allaround, nu joaca cu foarte mult spin).
    Am un buget rezonabil - sa zicem 1000 ron +/-
    Va multumesc anticipat si doresc tuturor celor de aici numai bine!

14. Îmi place andreyutzu le-a plăcut acest mesaj
    cadet
    Data înscrierii
    10.12.2015
    Locație
    bucuresti
    Vârstă
    40
    Postări
    43
    Timp total online
    4 z 1 h 29 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    24
    Citat Postat în original de Marian Nicoara Vezi post
    Buna ziua!
    As vrea sa ma ajutati sa aleg o combinatie buna de lemn si fete pentru tatal meu ( o sa aniverseze in curand 70 de ani si da, este inca in forma buna si joaca tenis de 2-3 ori pe saptamana).
    Vreau sa ii fac cadou co paleta de tenis'custom" potrivita stilului lui de joc( nivel intermediar, joaca relativ aproape de masa, allaround, nu joaca cu foarte mult spin).
    Am un buget rezonabil - sa zicem 1000 ron +/-
    Va multumesc anticipat si doresc tuturor celor de aici numai bine!
    salut, Marian

unde locuiesti? in bucuresti sau in provincie?

o solutie ar fi un lemn yasaka sweden classic (sau new sweden classic), adica un lemn all-arround, pe care sa pui doua fete moi, care au control f bun dar si spin.
    lemnul e undeva la 150 ron nou, iar fetele costa in jur de 300 si ceva de lei perechea (poti pune fete tot yasaka, ca yasaka rakza 7 soft)...dar ai multe marci din care sa alegi.

toate bune!
    Killerspin Diamond CQ
    Donic Bluefire M1
    Tibhar Evolution FX-P

Subiecte similare

1. Recomandare paleta
    De Costache George în forumul Echipament
    Răspunsuri: 17
    Ultimul post: 24.07.2016, 14:03
  2. recomandare paleta
    De vladn88 în forumul Echipament
    Răspunsuri: 5