Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare paleta

    Buna ziua,
    Am jucat pana acum cu o paleta hobby care nu prea are viteza si cred ca ar fi timpul sa ma gandesc sa fac o schimbare asa ca apelez la recomandarile voastre.
    Eu m-am gandit la lemn galaxy-y2 si fete rakza 7.
    La fel, poate imi puteti spune cate ceva despre tibhar smash, are un prieten si as putea cumpara lemnul. Poate imi puteti recomanda altceva in acelasi buget. Multumesc!

  • #2
    Ce buget aveti? Va recomand paleta pe care am la vânzare, are viteza si control bun in acelasi timp, fetele sunt in stare buna!
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

    Comentariu


    • #3
      Eu va recomand alta paleta!
      Si apropo, viteza si controlul sunt invers proporționale.
      T05-ALC-T05
      Adrian Gorum

      Comentariu


      • #4
        Ce altceva imi puteti recomanda?

        - - - Actualizat - - -

        Postat în original de krisztalori Vezi post
        Ce buget aveti? Va recomand paleta pe care am la vânzare, are viteza si control bun in acelasi timp, fetele sunt in stare buna!
        M-am gandit ca pana in 300-350 ron e suficient pentru ce vreau momentan. Imi puteti trimite un pm cu ce paleta aveti la vanzare?

        Comentariu


        • #5
          Inainte de a cumpara ceva, va sfatuiesc sa cautati pe cineva in Deva, inclusiv cu ajutorul forumului sau al listei jucatorilor din Amatur si sa va intalniti sa vedeti ce inseamna o paleta profesionala. Trecerea de la o paleta hobby la una profesionala este un pas destul de mare. S-ar putea sa va para „racheta” paleta profesionala. Nu va cunosc nivelul de joc dar daca ati jucat cu paleta hobby cred ca un lemn all wood all+ sau off- (iar daca aveti un nivel tehnic bun-ceea ce ma indoiesc deoarece ati jucat pana acum cu o paleta hooby - poate ceva din gama inferioara de Off, imblanzit cu niste fete soft) ar fi foarte util pentru inceput. Oricum incercati sa cautati pe cineva cu o paleta profesionala, rugati acea persoana sa v-o imprumute, tineti minte configuratia cu care ati jucat si daca ati putut-o stapani, ceva detalii despre nivelul dumneavoastra de joc (atuuri si deficiente) ca sa ne facem si noi o idee si sa va dam sfaturi utile astfel incat sa nu regretati achizitia facuta. Mult succes in continuare.
          Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
          FH: Butterfly Dignics 05
          BH: Tibhar Grass D.TecS

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Mihai905 Vezi post
            Inainte de a cumpara ceva, va sfatuiesc sa cautati pe cineva in Deva, inclusiv cu ajutorul forumului sau al listei jucatorilor din Amatur si sa va intalniti sa vedeti ce inseamna o paleta profesionala. Trecerea de la o paleta hobby la una profesionala este un pas destul de mare. S-ar putea sa va para ?racheta? paleta profesionala. Nu va cunosc nivelul de joc dar daca ati jucat cu paleta hobby cred ca un lemn all wood all+ sau off- (iar daca aveti un nivel tehnic bun-ceea ce ma indoiesc deoarece ati jucat pana acum cu o paleta hooby - poate ceva din gama inferioara de Off, imblanzit cu niste fete soft) ar fi foarte util pentru inceput. Oricum incercati sa cautati pe cineva cu o paleta profesionala, rugati acea persoana sa v-o imprumute, tineti minte configuratia cu care ati jucat si daca ati putut-o stapani, ceva detalii despre nivelul dumneavoastra de joc (atuuri si deficiente) ca sa ne facem si noi o idee si sa va dam sfaturi utile astfel incat sa nu regretati achizitia facuta. Mult succes in continuare.
            Am fost la o sala si am jucat cu una off din cate mi-a spus proprietarul paletei si m-am inteles binisor cu ea pentru inceput. De catre ei mi-a fost recomandata una cu mai multa viteza si intr-adevar cu cea hobby imi cam obosesc mana degeaba, merge destul de lent.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de alexgheorghitoaia Vezi post
              Buna ziua,
              Am jucat pana acum cu o paleta hobby care nu prea are viteza si cred ca ar fi timpul sa ma gandesc sa fac o schimbare asa ca apelez la recomandarile voastre.
              Eu m-am gandit la lemn galaxy-y2 si fete rakza 7.
              La fel, poate imi puteti spune cate ceva despre tibhar smash, are un prieten si as putea cumpara lemnul. Poate imi puteti recomanda altceva in acelasi buget. Multumesc!
              Salut,

              Trecerea de la o paleta la hobby la o paleta profesionala este destul de dificila si poate avea atat efecte pro cat si contra daca nu alegem corect caracteristicile acestei prime palete profesionale.
              Iti recomand un lemn all-wood ALL+ poti arunca un ochi pe andro Baseline ALL+, andro CS5 ALL+ sau daca iti permite bugetul un lemn mai calitativ andro Temper Tech ALL+ , sfatul meu este sa mergi pe un lemn mai bunicel deoarce acesta nu este consumabil cum sunt fetele si daca ai grija il poti tine o viata, dar acum bineinteles ca tu sti mai bine ce buget iti poti aloca pentru aceasta investitie.
              Referitor la fete avem o promotie in limita stocului la super fetele andro RASANT in grosime 1.7mm, fete europene, fabricate in Germania, medii spre moi ca duritate, cu un raport viteza-control foarte bun, fete ce merg bine pe oricare dintre lemnele de mai sus, impreuna construind o prima paleta profesionala mult peste orice inseamna hobby, dar si alte palete profi in bugetul acesta.

              Cu prietenie,

              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

              Comentariu


              • #8
                Eu te sfătuiesc sa mergi pe m?na lui George Durdun. El este jucător profesionist care cunoaște foarte bine caracteristicile materialelor si știe ce paleta se potrivește unui jucător, in funcție de nivelul de joc si de capacitățile de moment si de perspectiva ale jucătorului.

                Comentariu


                • #9
                  Buna ziua!
                  As vrea sa ma ajutati sa aleg o combinatie buna de lemn si fete pentru tatal meu ( o sa aniverseze in curand 70 de ani si da, este inca in forma buna si joaca tenis de 2-3 ori pe saptamana).
                  Vreau sa ii fac cadou co paleta de tenis'custom" potrivita stilului lui de joc( nivel intermediar, joaca relativ aproape de masa, allaround, nu joaca cu foarte mult spin).
                  Am un buget rezonabil - sa zicem 1000 ron +/-
                  Va multumesc anticipat si doresc tuturor celor de aici numai bine!

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Marian Nicoara Vezi post
                    Buna ziua!
                    As vrea sa ma ajutati sa aleg o combinatie buna de lemn si fete pentru tatal meu ( o sa aniverseze in curand 70 de ani si da, este inca in forma buna si joaca tenis de 2-3 ori pe saptamana).
                    Vreau sa ii fac cadou co paleta de tenis'custom" potrivita stilului lui de joc( nivel intermediar, joaca relativ aproape de masa, allaround, nu joaca cu foarte mult spin).
                    Am un buget rezonabil - sa zicem 1000 ron +/-
                    Va multumesc anticipat si doresc tuturor celor de aici numai bine!
                    salut, Marian

                    unde locuiesti? in bucuresti sau in provincie?

                    o solutie ar fi un lemn yasaka sweden classic (sau new sweden classic), adica un lemn all-arround, pe care sa pui doua fete moi, care au control f bun dar si spin.
                    lemnul e undeva la 150 ron nou, iar fetele costa in jur de 300 si ceva de lei perechea (poti pune fete tot yasaka, ca yasaka rakza 7 soft)...dar ai multe marci din care sa alegi.

                    toate bune!
                    Viscaria
                    FH - tenergy 05
                    BH - tenergy 05 fx

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X