Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București - Unde inscriu baiatul la tenis?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • București - Unde inscriu baiatul la tenis?

    cine are mai putin de 12 ani si e pasionat de tenis de masă poate veni la css pajura București Bd.Ion Mihalache nr 162.[/list]

  • #2
    in primul rand bine ai venit pe forum
    si cu astialalti mai batrani nimic?
    ma gandeam la ceva concursuri, antrenamente chiar si platite, meciuri cu alti jucatori?
    apropo n-ai un messenger sau un mail ca sa mai schimbam o impresie, doua?

    Comentariu


    • #3
      daca vrei vb pe messanger

      Comentariu


      • #4
        Unde se pot face cursuri pentru copii?

        Am constatat ca fata mea de 9 ani are ceva aptitudini pentru acest sport. Am gasit un antrenor 'ad-hoc' dar acesta si-a cam atins limitele si as vrea sa merg mai departe. Are cineva idee unde se fac antrenamente pentru copii?
        Tibhar Carbo fibre
        Yasaka Mark V GPS FH
        Donic Gallardo sound BH

        Comentariu


        • #5
          incearca la BNR (evident la clubul sportiv de pe langa BNR, in zona Cotroceni)

          sau la CSS Pajura (b-dul 1 Mai)


          asteapta putin si sunt convins ca vor aparea si raspunsuri cu maim ulte detalii

          Comentariu


          • #6
            Re: Unde se pot face cursuri pentru copii?

            Postat în original de Flo
            Am constatat ca fata mea de 9 ani are ceva aptitudini pentru acest sport. Am gasit un antrenor 'ad-hoc' dar acesta si-a cam atins limitele si as vrea sa merg mai departe. Are cineva idee unde se fac antrenamente pentru copii?
            Dak vrei ca fata ta sa faca performanta in tenisul asta ... iti pot recomanda cateva cluburi .. unde sunt antrenori profesionisti:

            1. Stirom București (langa policolor, pe bulevardul theodor pallady)
            2. Strada Fizicienilor ( la Dumitrescu ... antrenorul otiliei badescu la 9 ani)
            3. La arenele BNR

            si cam atatea stiu eu unde se pot face antrenamente pentru fete
            Blade: Butterfly Photino
            Fh: Butterfly Tenergy 05
            Bh:Yasaka Rakza 9

            www.lovetodance.ro

            Comentariu


            • #7
              9 ani e cam tarziu pentru performanta,dar totusi i-ti recomand pajura cauta pe elena antohe

              Comentariu


              • #8
                Merci de sfaturi.
                Pajura e foarte departe.
                O sa incerc la BNR si pe Fizicienilor (stiu clubul).
                Intre timp pentru cei interesati ftp://194.126.176.91 user anonim pw pingpong (cat am compu deschis...)
                Tibhar Carbo fibre
                Yasaka Mark V GPS FH
                Donic Gallardo sound BH

                Comentariu


                • #9
                  la BNR cautal pe Dan Antohe sotul Elenei,i-ti si o vorba buna daca vrei,doar sa-mi spui numele fetei.

                  Comentariu


                  • #10


                    chiar .. pentru astia mai mari .. chiar si platit .. nu se pot face antrenamente??? ...
                    k pana oi avea copil de 12 ani o sa dureze ceva!

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: :Buna..daca esti din București..sala vei gasi!

                      Sala de antrenament .... ,,am auzit ca Otilia Badescu isi va putea desfasura activitatea in sala de sport a unui colegiu....Sper ca va dori sa lucreze si cu amatori,ar fi un lucru grozav....
                      Astept cu nerabdare!!!!

                      Comentariu


                      • #12
                        are cineva antrenor?

                        Unde se poate gasi un antrenor in București (preferabil sectorul 2), si cam cat e pretul pe ora? Nu pt tenis de performanta sau copii, ci la nivel de seniori/amatori.

                        E cineva care a luat/ia ore? Sunteti multumiti? Ati observat o imbunatatire masiva?

                        Comentariu


                        • #13
                          poti veni la scoala de tenis topspin deschisa la arenele BNR jos.
                          acolo gasesti parteneri-antrenori care te pot invata multe din secretele acestui sport, iar tarifele nu sunt foarte mari 40 RON - sedinta de 1,5 ore sau abonament 300 RON - 12 sedinte x 1,5 ore.
                          pentru alte detalii, poti sa ne suni la 0722.291459

                          Comentariu


                          • #14
                            Cursuri de tenis in București

                            am cautat pe net un club de tenis de masă pentru cateva cursuri, lectii, etc., numai sambata sau duminica, dar nu am gasit nimic sigur.
                            m-ar interesa, bineinteles contra cost, daca cineva stie sa-mi dea informatii despre asa ceva.

                            Comentariu


                            • #15
                              Am eu ceva propuneri dar nu inteleg , esti din București ?
                              Si sa zici ceva sigur sa vorbim sa vedem daca se poate si cind , in principiu am inteles ca doresti numai simbata si duminica , cit timp vrei sa faci ? o luna , doua ? sau cind ai timp ?
                              Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                              Fete de palete tenis de masa
                              TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                              Comentariu


                              • #16
                                am vazut SALA d-le galant si, daca nu se intampla nimic deosebit, sunt negresit la galati pe 01.03.

                                Comentariu


                                • #17
                                  vino adi la iasi si ti predam noi cursuri ,lectii,etc
                                  TB ALC/05FX

                                  Comentariu


                                  • #18

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Exista Club in București pentru tenis de performanta?

                                      Am si eu o intrebare
                                      joc de foarte mult timp ping-pong , dar nu am reusit sa ajung la niciun club pentru a juca ping pong de performanta
                                      am 17 ani
                                      cunoaste-ti cumva vreun club prin București ?
                                      vi se pare tarziu sa incep sa joc la un club ? ...... ma refer de performanta

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: o intrebare

                                        pentru multi e tirziu si la 9 ani , de obicei cei care ajung bine pleaca de la 5-6 ani , deci la 17 , parerea mea e ca nu ai nici o sansa...
                                        Multi din ei muncesc de la 4 ore pe zi in sus ca sa mentina nivelul , sau sa-l creasca , deci sa recuperezi ce au cistigat ei dealungul vremii ...
                                        Dar nu-ti face probleme , participa la turneele noaste si o sa fi multumit , sint in toata tara , aproape saptaminal e pe undeva un turneu .
                                        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                        Fete de palete tenis de masa
                                        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: o intrebare

                                          Postat în original de valigti
                                          pentru multi e tirziu si la 9 ani , de obicei cei care ajung bine pleaca de la 5-6 ani , deci la 17 , parerea mea e ca nu ai nici o sansa...
                                          Multi din ei muncesc de la 4 ore pe zi in sus ca sa mentina nivelul , sau sa-l creasca , deci sa recuperezi ce au cistigat ei dealungul vremii ...
                                          Dar nu-ti face probleme , participa la turneele noaste si o sa fi multumit , sint in toata tara , aproape saptaminal e pe undeva un turneu .
                                          ok ms

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: o intrebare

                                            Postat în original de sile
                                            Am si eu o intrebare
                                            joc de foarte mult timp ping-pong , dar nu am reusit sa ajung la niciun club pentru a juca ping pong de performanta
                                            am 17 ani
                                            cunoaste-ti cumva vreun club prin București ?
                                            vi se pare tarziu sa incep sa joc la un club ? ...... ma refer de performanta
                                            nu ar fi chiar tarziu......problema e ca in bucuresti nu exista nici un club unde sa te poti antrena....
                                            in general cei care se apuca de la 5-6 ani pe la 16-17 ani ajung la saturatie si se lasa de tenis sau numai pot progresa....depinde doar de motivatia fiecaruia....
                                            sunt cativa jucatori f buni in europa care s-au apucat de tenis pe la 16-17 ani

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: o intrebare

                                              Eu am inceput la 31....
                                              Pentru nivelul de amatori este ok orice varsta la care te apuci, pentru profesionisti este extrem de dificil de la varsta asta, depinde aici si ce inseamna profesionisti, adica poti ajunge cu ambitie si consecventa pana la nivelul unui jucator de div B sau A dar mai sus e chiar dificil.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: o intrebare

                                                Eu am reinceput la 41 dupa o pauza de 25 de ani.Si ma descurc
                                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: o intrebare

                                                  Postat în original de cata_60
                                                  Eu am reinceput la 41 dupa o pauza de 25 de ani.Si ma descurc
                                                  sustin

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X