Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București - Unde inscriu baiatul la tenis?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: o intrebare

    Pai inseamna ca nici eu nu stau mai prejos cu cei 3 ani ai mei

    Comentariu


    • #27
      Re: o intrebare

      Sustin parerea lui Filo. Joc de aproximativ 30 de ani la nivel de amatori cel putin o data pe saptamana, in ultimii ani si cu fosti profesionisti, carora pot sa spun doar ca le fac fata si din cand in cand le mai iau un set sau un meci (binenteles "3 din 5"). Diferenta este imensa, si un amator (oricat de bun) nu face fata unui jucator caruia, ani de zile, antrenorul i-a explicat ca "jocul de picioare" si pozitionarea in momentul lovirii bilei este esentiala si l-a obligat sa se corecteze daca nu facea acest lucru. Aici se face diferenta, noi (amatorii de nivel peste mediu) lovim sau "frecam" la fel de bine bila, dar nu avem acel reflex corect invatat din start. Fara suparare din partea lui cata_60 si Dragomir Paul(pe care il stimez in mod deosebit pentru mesajele de suflet pe care le-a postat de-a lungul timpului pe acest forum).
      Viscaria
      Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • #28
        Re: o intrebare

        Foarte corecta observatia lui Flam, asa e, picioarele si pozitia la lovire inseamna foarte mult , nu trebuie sa agati mingia , si oricum daca ai agatato si ai dat pe masa ea poate venii inapoi si e mai mult ca sigur punct ptr. adversar . Dar deja e o observatie fina care depaseste statutul de amator.
        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
        Fete de palete tenis de masa
        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

        Comentariu


        • #29
          Re: o intrebare

          Sile...daca iti place tenisu de masa...adica
          daca IUBESTI TENISU DE MASA.....eu te sustin
          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

          Comentariu


          • #30
            Re: o intrebare

            In AMATur si eu il sustin!
            Viscaria
            Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

            Comentariu


            • #31
              Re: o intrebare

              Draga, Sile
              Daca vei gasi un antrenor foarte bun ,daca vei avea timp si daca i-ti doresti cu adevarat sa faci performanta o sa reusesti chiar si de la aceasta virsta ,dar in afara de picioare si pozitia corecta la lovirea mingii mai sunt inca 3 lucruri esentiale pentru a deveni un mare jucator de tenis de masă (si nu numai de tenis de masă):inteligenta in joc ,adaptare rapida la jocul oricarui adversar si nu in ultimul rind un psihic foarte tare.

              Comentariu


              • #32
                Re: o intrebare

                Postat în original de sile
                Am si eu o intrebare
                joc de foarte mult timp ping-pong , dar nu am reusit sa ajung la niciun club pentru a juca ping pong de performanta
                am 17 ani
                cunoaste-ti cumva vreun club prin București ?
                vi se pare tarziu sa incep sa joc la un club ? ...... ma refer de performanta
                Daca ma suni la 0723045045, pot sa-ti spun unde se pot face antrenamente si juca in onoare sau calificari. Asta ca sa fiu sigur ca esti intradevar interesat.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #33
                  Unde inscriu baiatul la tenis in București?

                  buna seara.Sunt noua pe acest forum ,mi-am creat cont, sincer ,pentru baiatul meu care are 13 ani si s-a indragostit subit de acest sport. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi ! Unde sa-l inscriu sa ia lectii ?.(vreau sa va spun ,ca pentru un incepator,tine paleta binisor. )
                  Nu mai stie nimeni unde se poate practica acest sport....
                  multumesc anticipat !

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: rugaminte

                    La palatul copiilor, profesor antrenor Ion Macarenco. Tel.0744528592
                    Sau George Durdun, jucator divizie. Tel. 0766544295
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: rugaminte

                      - in zona Piata Resita - sos. giurgiului, antrenor Florin Milciu, tel: 0722 155 704 , are deja copii pe care ii antreneaza si cu care participa si la diferite concursuri : baietii si fete si antreneaza copii de cativa ani, depinde si zona unde stati sa fie mai usor.. sa ajunga mai des, antrenamentele sunt aproape in fiecare zi.
                      Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                      Fh: Xiom Omega II euro black
                      Bh: Xiom Omega I euro max red
                      Glue: Xiom i-bond
                      http://www.okclub.lx.ro

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X