Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Innerforce / Layer ALC vs ZLC - care e mai rapid ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Innerforce / Layer ALC vs ZLC - care e mai rapid ?

    Innerforce / Layer ALC vs ZLC - care e mai rapid, si cu cat de mult ?

    cine a jucat cu ambele si ma poate lamuri ? unii spun ca alc ul e mai rapid , altii zlc ul ?


    eu am un layer alc si mi se pare destul de lent , in comparatie cu boll alc de ex

  • #2
    Am in posesie pe cele doua cat si Apolonia (care este tot un fel de Innerforce ZLC). Conteaza foarte mult si greutatea lemnelor ALC 87, ZLC 86 si Apolonia 90.
    La jocul scurt executand in aceeasi maniera lovitura, ZLC este cel mai lent, apoi vine ALC si Apolonia undeva la egalitate. La loviturile de putere medie Alc devine mai rapid decat Apolonia. Top speedul ca sa zic asa este cam la egalitate la toate 3. La loviturile mai puternice a aparut marea problema pe care am avut-o cu Innerforce. Viteza sa este nonliniara. Spre deosebire de celalte doua daca dai ceva mai tare se va duce ceva mai tare pastrandu-se raportul intre forta aplicata loviturii si viteza la ZLC unele din lovituri incep sa zboare dincolo de masa. Am renuntat sa mai joc cu el pentru ca nu l-am inteles. Unora le place aceasta viteza nonliniara cu explozie la loviturile medii spre puternice si lovituri puternice mie nu imi place pentru ca prefer predictibilitatea si plasamentul mingilor.

    Oricum diferentele intre ele sunt aproape insesizabile in ceea ce priveste viteza si diferentele cred ca sunt date foarte mult de gramaj. Singura particularitate o are Innerforce ZLC cu acea viteza non-liniara.

    Toate 3 sunt mai lente la loviturile scurte si medii decat Viscaria (87g), Spirit (93g), Boll Alc (87), Boll ZLC (86g), insa ca topspeed diferenta nu mai este chiar asa frapanta poate doar cu Boll (ZLC) care dintre toate mi se pare cel mai rapid.
    Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
    FH: Butterfly Dignics 05
    BH: Tibhar Grass D.TecS

    Comentariu

    Who has read this thread:
    Procesare...
    X