Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B la Suceava

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B la Suceava

    Primul concurs AMATOUR a avut onoarea sa se desfasoare la Suceava.E un inceput promitator datorita uriasului potential al acestui sport.Sint sigur ca vor urma intreceri disputate ,deoarece exista multi jucatori de valoare,care vor apare.
    Rezultatele vor fi comunicate moderatorului acestui topic,pentru a realiza primele clasamente.
    Toti cei care doresc sa se inscrie la urmatorul concurs din Suceava, o pot face direct pe forum sau trimitind un e-mail la katyacsinia(at)gmail.com cu datele de inscriere.
    Asteptam puternicele echipe din Rădăuți,Fălticeni,G.Humorului,V.Dornei...sa ni se alature.
    Urmatorul concurs din Suceava va fi anuntat din timp pe forum si mass-media, pentru ca toti cei care doresc sa participe sa o poata face.
    A fost un test reusit si asteptam cit mai multe orase sa se alature acestui super proiect,numit simplu AMATOUR.
    Mizutani SZLC
    Dignics 05

  • #2
    Felicitari pentru realizare.
    Suntem interesati de numaerul de jucatori, de modul de organizare, de clasament. Nu cred ca este necesar sa astepti sa valideze Filo rezultatele, ele sunt cele declarate de organizatori.
    La cate mese s-a jucat, cat de palpitanta a fost finala, sfaturi pentru turneele de maine si poimaine asteptam de la tine si de la altii.
    Blade: Butterfly Photino
    Fh: Butterfly Tenergy 05
    Bh:Yasaka Rakza 9

    www.lovetodance.ro

    Comentariu


    • #3
      ...in primul rind felicitari pentru rezultat,Bebe.
      Concursul de aici s-a desfasurat in sala de sport a Liceului Stefan cel Mare. Am jucat in sistem fiecare cu fiecare,3 din 5 seturi.
      Au fost 3 mese,perioada de desfasurare 20.30-23.30,numarul de participanti 6.
      A fost un test reusit pentru viitoarele concursuri ce vor urma.
      Mizutani SZLC
      Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        Mutumesc la fel Katy! Sper sa ne intalnim o data si o data sa jucam si noi (daca ne intalnim in concurs ... sa ne intalnim doar in finala )Aici la bucuresti a fost o finala criminala intre mine si eugen cu niste schimburi de mingii super misto si cu rasturnari de scoruri incredibile
        Blade: Butterfly Photino
        Fh: Butterfly Tenergy 05
        Bh:Yasaka Rakza 9

        www.lovetodance.ro

        Comentariu


        • #5
          ...Eugen e un jucator f.bun.Am toata stima pentru el.
          Eu unul sint curios sa-l cunosc pe tatal tau,Dan2.
          Promit sa trag o fuga intr-o simbata sa ne cunoastem.
          Mizutani SZLC
          Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Foarte bine ai face Katy! Dar sa stii ca dak nu ne cunoastem pana in martie ... o sa ne cunoastem la turneul de la Bistrița ... la care eu unul cred ca o sa ajung impreuna cu tatal meu :P O sa ne cunoastem noi o data si o data! (Cat de disputate sunt meciurile tale cu Eugen??) ca de cate am jucat cu el ... a iesit spectacol
            Blade: Butterfly Photino
            Fh: Butterfly Tenergy 05
            Bh:Yasaka Rakza 9

            www.lovetodance.ro

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Bebe
              Foarte bine ai face Katy! Dar sa stii ca dak nu ne cunoastem pana in martie ... o sa ne cunoastem la turneul de la Bistrița ... la care eu unul cred ca o sa ajung impreuna cu tatal meu :P O sa ne cunoastem noi o data si o data! (Cat de disputate sunt meciurile tale cu Eugen??) ca de cate am jucat cu el ... a iesit spectacol

              adevarul este ca avem si stiluri oarecum apropiate...dar eu nu pot sa uit ca joc mai bine atunci cand am in fata un jucator de valoare...drept pt care iti multumesc Bebe si pt aprecieri si pt ca joci asa bine, pt ca numai asa dau tot ce am mai bun...Abia astept sa ne vedem la turneul urmator!
              Apropo, in ce data este la Bistrița? Exista pe undeva pe forum calendarul intalnirilor din tara, la turneele A? As vrea sa imi fac programul de pe acum...

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Eugen
                Apropo, in ce data este la Bistrița? Exista pe undeva pe forum calendarul intalnirilor din tara, la turneele A? As vrea sa imi fac programul de pe acum...
                La Bistrița e in 5 martie si la Suceava depinde de organizatorul local dar in decursul lunii aprilie, iar la Oradea in mai probabil la inceputul lunii.

                Comentariu


                • #9
                  ...cu Eugen e o adevarata placere sa joci.Nici un meci nu seamana cu altul.Cred ca scoate ce e mai bun din tine,adica trebuie sa te intrebuintezi la maxim, daca vrei sa ajungi undeva.Spectacol,da,cred ca e cuvintul potrivit.
                  Mizutani SZLC
                  Dignics 05

                  Comentariu


                  • #10
                    va multumesc tuturor pt ce ati scris aici..este valabil si pentru voi cel putin dublu...daca nu as juca cu jucatori mai buni decat mine (ca voi doi sau ca filo, pe care nu as vrea sa il lasam deoparte) nu as juca la fel de bine,

                    Multumesc inca o data!

                    Comentariu


                    • #11
                      Maitre... (si tu stii, Eugene, ca doar tie iti spun asa), cand citesc discutia de pe forum (acesteia careia ii subscriu) tu probabil ca esti deja in patucul din Sinaia si, casatorit cum te stiu, alaturi de tine, in carpushoare, se afla si sotioara ta, CEA care ni te-a rapit in weekend-ul asta de la masa de tenis si te-a dus la munte! O grea lovitura pentru mine, un adevarat top spin sub centura, pentru ca doar in preajma unui jucator bun ca tine am reusit sa joc din ce in ce mai bine (nu suficient cat sa te bat mereu... ) si ocaziile astea sunt cele mai placute tocmai in weekend... Probabil ca dintre toti cei de pe forum, noi doi ne-am intalnit de cele mai multe ori, nu o data sfarsind prin a striga acel minunat cuvant-exclamatie (netradus pana acum de cineva mie) "CHO!!!". Joci din ce in ce mai bine!
                      Frate, eu astept momentul in care top spin-ul tau de rever va fi tare decat "iarba dracului" zgandarita cu rever-ul de nea Adrian si decat taiatul scurt si apasat bagat de Gicone pana in plaselele mesei. Eu ma simt inca departe de asa marete realizari, dar tu poti salva onoarea Miramarului. Pe Bebe (si nu te supara, bebica) il ai deja in vizor, trebuie doar sa te concentrezi.

                      Sper sa te intorci de sambata seara, ca-n ziua a 7-a eu pasesc, o data cu primul claxon de autobuz, pe poarta "Arenei" (unii ii spun si Miramar)... sper sa intindem sfoara alba de celuloid alb intre noi pana seara.

                      PS. Iertata sa-mi fie exprimarea din randurile de mai sus, dar uneori ma plictisesc si dau drumu' la dictionarul de expresii croshetate. Hai, ca e tarziu si maine merg prin IDM. Noapte buna copii...

                      Comentariu


                      • #12
                        Costin ... tu ai spus asta ca sa ma ambitionezi pe mine??Cand tu ai zis ca eugen creste in valoare(ceea ce e foarte adevarat) cred ca nu ai luat in seama ca si eu cresc in valoare! ... nu stiu dak mai tii minte primele meciuri ale mele cu eugen .. in care imi era cu adevarat frica sa incep cu reverul ... la meciul de la turneu .. nu stiu daca ai observat dar am inceput cu reverul .. poate chiar mai mult decat cu forehandul .. inca mai gresesc destule cu reverul, dar promit sa ma antrenez la rever :P si atunci o sa vedem meciuri intre eugen si cu mine in care o sa zici ca e cine stie ce nivel .. cu topspinuri de la mare distanta de masa si cu forehandul si cu reverul adik niste schimburi parerea mea superbe! Cu forehandul le facem si acuma ... dar sa incepem si cu reverul
                        Blade: Butterfly Photino
                        Fh: Butterfly Tenergy 05
                        Bh:Yasaka Rakza 9

                        www.lovetodance.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          foarte frumos discursul costin dar sa nu uitam ca shi eugen ar trebui sa ne datoreze shi noua o buna parte din evolutia lui deoarece cand joci aproape zi de zi cu gicone care este un jucator exceptional dupa parerea mea nu ai cum sa avansezi deci in concluzie cu parteneri ca tine, ca gicone, ca tata(nu se mai poate misca dar oricum joaca bine) care joaca fff bine este normal sa avansezi (concluzia: daca ai parteneri avansezi in joc). Tin pe chestia asta sa va multumesc shi tie, shi lui eugen, shi lui gicone ca aty jucat cu mine shi mi-ati fost niste parteneri foarte buni, pt ca fara voi nu as fi reusit sa-l bat pe vali asa cum am facut shi sa iau locul 7 la turneul AMATour.



                          !!!Va Multumesc!!!

                          Comentariu


                          • #14
                            bebe sa nu uiti ca shi cu mine chiar daca sunt un jucator junior shi nu joc decat de doi ani ( acum fara sa ma laud ) ai facut un meci absolut superb shi se vede ca 8 ani de zile ai facut tenis de masă la nivel mare

                            Comentariu


                            • #15
                              tenis

                              Postat în original de katyacsinia
                              ...cu Eugen e o adevarata placere sa joci.Nici un meci nu seamana cu altul.Cred ca scoate ce e mai bun din tine,adica trebuie sa te intrebuintezi la maxim, daca vrei sa ajungi undeva.Spectacol,da,cred ca e cuvintul potrivit.
                              salut ACSINIA !
                              CE MAI FACI ?
                              DE CE NU MAI PARTICIPI LA TURNEE ?
                              LA SV. CAND SE FACE CONCURS ?
                              multumesc !
                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                              FH: Tenergy 05 FX
                              BH: Tenergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #16
                                vb. cu anu" trecut :P :P :P

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X