Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

PRIMUL LIDER PROVIZORIU AL CIRCUITULUI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • PRIMUL LIDER PROVIZORIU AL CIRCUITULUI

    dupa turneul de la Oradea liderul provizoriu al circuitului este Popute Remus (remus pe forum)
    Ii asteptam pe ceilalti castigatori sa i se alature in postura de lideri provizorii, deci ii rog pe ceilalti organizatori sa-mi trimita cat mai repede situatiile. Inca nu stiu cum sa fac cu turneul de la Suceava datorita faptului ca au fost numai 6 jucatori desi eu stiu ca nivelul de joc din Suceava este extrem de ridicat deci eu as dori sugestii in felul urmator:
    il omologam cu 6 concurenti
    il punem pe Catalin sa mai caute 4 si sa joace numai meciurile care nu s-au disputat


    ce ziceti?

  • #2
    Eu propun sa-l omologam, jucatorii si-au castigat pe merit punctele, nu inseamna ca sunt mai slabi, ci mai putini. Se pot da puncte la cei veniti conform punctajului din regulament.
    O rejucare sau o completare de turneu nu va aduce nici un castig, chiar ar incurca lucrurile. Cei 4 concurenti pe care poate ii gaseste Catalin pot fi invitati la turneul viitor.
    Mai multa reclama la cunoscuti, daca e nevoie (si se poate) un anunt intr-un colt de ziar local vor putea aduce mai multi participanti.
    Este, totusi, primul turneu si merita respectat efortul organizatorilor.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Dan2
      Eu propun sa-l omologam, jucatorii si-au castigat pe merit punctele, nu inseamna ca sunt mai slabi, ci mai putini. Se pot da puncte la cei veniti conform punctajului din regulament.
      O rejucare sau o completare de turneu nu va aduce nici un castig, chiar ar incurca lucrurile. Cei 4 concurenti pe care poate ii gaseste Catalin pot fi invitati la turneul viitor.
      Mai multa reclama la cunoscuti, daca e nevoie (si se poate) un anunt intr-un colt de ziar local vor putea aduce mai multi participanti.
      Este, totusi, primul turneu si merita respectat efortul organizatorilor.
      ok sunt de acord, cu mentiunea ca este singurul turneu cu mai putin de 10 participanti omologat datorita faptului ca a fost primul si ca are 6 jucatori din circuit.

      Anunturile nu fac mare lucru si de ex. eu a trebuit sa sun aproape pe fiecare ca sa vina la concurs, asa ca tot pe cunoscuti te poti baza. Se poate face de ex. si un turneu pe 2 zile in care o grupa joaca o zi iar cealalta in alta zi (chiar si la o saptamana distanta) iar calificatii sa joace in alta zi, nu e nevoie ca concursul sa se tina intr-o singura zi.

      omologhez rezultatul astfel:

      locul 1 ACSINIA CATALIN
      locul 2 HETRIUC PETRICA
      locul 3 VELNICIUC LIVIU
      locul 4 MAHMOTE OVIDIU
      locul 4 CONSTANDACHE BENONE
      locul 6 SOSU GABI

      Comentariu


      • #4
        O singura mentiune: pe ocupantul locului 5 il cheama CONSTANDACHE BENONE. In permanenta si eu si frate-miu am avut probleme cu acel "N" inainte de "S".

        Sau sunt 2 ocupanti ai locului 4?
        Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
        FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
        BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de adytzu
          O singura mentiune: pe ocupantul locului 5 il cheama CONSTANDACHE BENONE. In permanenta si eu si frate-miu am avut probleme cu acel "N" inainte de "S".
          Sau sunt 2 ocupanti ai locului 4?
          ok, am modificat

          locul 4 au 2 persoane pentru ca au acelasi numar de puncte (nu se face departajare in aceste cazuri)

          Comentariu


          • #6
            Ar trebui ca punctajul fiecaruia sa fie media punctelor pt locurile obtinute.
            Cum faci la departajarea pt locul 1?
            Daca sunt 3 (sau 6???) cu acelasi punctaj? le dam la toti 10 p?
            Trebuie ca departajarea sa se faca si pe seturi, nu numai pe puncte.

            Comentariu


            • #7
              Din pct. meu de vedere puteai sa nu-i dai nici un punct ca m-a facut de ras. Ma asteptam la mai mult de la el. Dar ii dau circumstante atenuante ca nu a mai jucat serios de vreun an, datorita unui accident nefericit. Sper sa-si revina la adevarata lui valoare.
              Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
              FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
              BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Dan2
                Ar trebui ca punctajul fiecaruia sa fie media punctelor pt locurile obtinute.
                Cum faci la departajarea pt locul 1?
                Daca sunt 3 (sau 6???) cu acelasi punctaj? le dam la toti 10 p?
                Trebuie ca departajarea sa se faca si pe seturi, nu numai pe puncte.
                Pentru locurile 1 si 2 se face departajare pe seturi la egalitate de puncte iar de la locul 3 in jos nu se mai face departajare (asta e in cazul in care se joaca in grupa superioara)
                Am introdus regula aceasta datorita faptului ca la sistemul eliminatoriu am dat acelasi numar de puncte jucatorilor din aceeasi faza (sferturi, semifinale etc). Deci eu cred ca e corect si bine asa pentru toata lumea. Locul 1 si 2 sunt asa ceva mai deosebit asa ca acolo se va face departajare (daca de exemplu sunt 4 pe locul 1 cu acelasi punctaj 1 ia locul 1 unul ia locul 2 si 2 iau locul 3) sau se va juca meciuri de baraj pentru departajare daca organizatorul considera necesar si exista posibilitati.
                De ex la concursul de la Oradea am avut 3 pe locul 3 deci eu am dat 2 puncte in plus la un singur jucator (nu ma doare nici pixu` sa scriu pe 3 diplome locul 3)

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X