Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prahova", Blejoi - 02-03.06.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Se retrage Ceacarescu Adrian.

    Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

    Comentariu


    • Este vorba de Ceacarescu Cristian din Slobozia,scuze

      Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

      Comentariu


      • Postat în original de victor.arad Vezi post
        Din Arad ma inscriu : Avram Victor - Elite
        Te-ai trezit si tu?

        Postat în original de Migo Vezi post
        Buna ziua, Bogdan Nicula - București, incepatori, era confirmat pe lista acum cateva zile, astazi insa apare pe lista de asteptare, care ar fi explicatia?
        Multumiri.
        Nicula Bogdan aparea in lista principala la actualizarea din 18.05. La urmatoarea, cea din 22.05, deja era in lista de asteptare. De atunci s-au mai inscris alti jucatori cu loc in clasament mai bun....
        Desi in luna Mai a participat la doua concursuri B, cele 8 puncte acumulate (4 la Sibiu si 4 la Pitești) inca nu-i permit sa urce mai sus de locul 3278 in AmaTur.

        Comentariu


        • Din Pitești, la Open: Corbu Mihai Cosmin


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comentariu


          • Se retrage Ciprian Cudalbu.

            Comentariu


            • De ce nu se ia si dupa media punctelor, au prioritate cei de la amatori la open, ocupa locurile celor care au voie sa participe la categoria respectiva!

              Comentariu


              • Postat în original de mihaicosmin Vezi post
                De ce nu se ia si dupa media punctelor, au prioritate cei de la amatori la open, ocupa locurile celor care au voie sa participe la categoria respectiva!
                Cred ca e o conspiratie!

                Lasand gluma la o parte, iti recomand sa citesti topicul turneului inainte de a posta ceva, deoarece s-a scris de mai multe ori (inclusiv in anuntul turneului) despre limitarea la o anumita data a inscrierilor:

                Data limită de înscriere la Turneul A+ "Cupa Prahova" este Luni 28.05.2018, ora 21.00.

                Vă rugăm să încercați să vă definitivați programul pentru week-end-ul 2-3 Iunie până luni, la termenul limită, când se va cunoaște și Clasamentul la 01.06.2018 pentru eventualele schimbări de categorie. în funcție de înscrierile din această săptăm?nă este posibil să se mărească numărul de locuri la Elite și să scadă numărul de locuri la Open.

                P.S.
                Luni la ora 21.00 este data limită pentru înscrieri conform Clasamentului. Adică cine este pe lista principală e sigur de locul său și poate să-și organizeze în mod corespunzător deplasarea și cazarea pe perioada turneului.
                înscrierile vor continua până Sâmbătă 02.06.2018, respectiv Duminică 03.06.2018 pentru locurile rămase neocupate sau pentru locurile care se vor vacanta în urma retragerilor, dar începând cu termenul limită se va ține cont de principiul "primul venit, primul servit".

                Mulțumim pentru înțelegere!

                Comentariu


                • Se retrage (tot accidentat) Pascu Răzvan de la Open din Magureni. Mult succes!

                  Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • Nedelcu Mihai și Constantinescu Daniel - Azuga- se retrag

                    Comentariu


                    • Niculescu Daniel
                      Pitești
                      Se retrage

                      Comentariu


                      • Se retrage de pe lista de asteptare, categoria ,,incepatori,, Olaru Viorel din Cocorastii Mislii.

                        Comentariu


                        • Buna dimineata.

                          Va rog ,transport 1 persoana catre sala din Blejoi, plecare din București ,duminica 03.06.2018.

                          Comentariu


                          • Chiar dacă dacă se poate, va rugam.. Și Marola Dan

                            Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • Plec pe 03.06.2018 din Ramnicu Valcea, orele 05.30, singur in masina. Traseu : Rm.Valcea-Pitești-Targoviște-Blejoi. Doritorii de transport contactati-ma la 0772297153 sa ne intelegem.

                              Comentariu


                              • Marola Dan are nevoie de transport din gara Ploiești Sud pana la Blejoi

                                Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • Duminica dimineata

                                  Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Multumesc pentru precizari, daca deschideam mai bine ochii...
                                    Stima

                                    Comentariu


                                    • Iorgoiu Constantin se retrage

                                      Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L31 folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Se retrag Paraschiv Claudiu si Ciocau Viorel de la avansati.
                                        Multumesc
                                        Blade: - Andro Temper Tech FH: Rasanter R47 , BH: Tenergy 64

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                                          Cred ca e o conspiratie!

                                          Lasand gluma la o parte, iti recomand sa citesti topicul turneului inainte de a posta ceva, deoarece s-a scris de mai multe ori (inclusiv in anuntul turneului) despre limitarea la o anumita data a inscrierilor:
                                          Cu tot respectul pentru organizatori dar de ce nu se respecta regulamentul si schimbam regulile in timpul jocului?

                                          Conform pct 4.1.5 din regulament, citez
                                          4.1.5 Participantii cu drept de joc în circuitul AmaTur se pot înscrie la categoria din care fac parte, conform mediei detinute, sau la categoria imediat superioară, în ordinea înscrierilor confirmate de participant pe forum si nu se admit înscrieri din oficiu, exceptie de la această regulă se face numai la turneele A+ unde înscrierea/participarea se face în functie de clasament, prioritate având cei din categoria respectivă, asa cum sunt mentionati la art. 2 sau în cazul wild-cardurilor oferite de organizator?

                                          De unde pana unde a aparut acest termen limita de inscriere stabilit cu 5-6 zile inainte de data turneului.

                                          Unde scrie asa ceva in regulament?

                                          Unde scrie in regulament ca la turneele A+ se aplica regula ?primul venit -primul servit? dimpotriva e stabilt clar ca la A+ se aplica regula prioritatii categoriei si locului in clasament.

                                          Din cate stiu eu acest tip de turnee tip A+ sunt destinate adunarii celor mai buni si fideli jucatori din circuit in acel moment. Nu cred ca e normal ca la astfel de turnee sa paticipe jucatori cu 2,3 sau 4 turnee la activ in timp ce jucatori cu zeci de turnee si pozitionati sus in clasament pe categoria lor sa ramana acasa pe motiv ca cineva s-a gandit sa faca o smecherie sa nu respecte regulamentul sa favorizeze anumite persoane impunand un termen aberant de inscriere ?dupa clasament? ? ce e smecheria asta ??? ( dau doar exemplul lui Radu Costica locul 37 in clasament, cu grila plina de turnee care nu poate participa din cauza acestui termen de inscriere impus pe langa regulament ).

                                          Daca scrie in regulament ca prioritatea este data de categorie si locul in clasament va rog sa-l respectati. Daca vreti sa schimbati regulile va rog sa le faceti la inceputul anului cand se actualizeaza regulamentul.

                                          As intelege aplicarea regulii ?primul venit-primul servit? in conditiile in care locurile nu ar fi fost ocupate la vreuna din categorii, dar in situatia in care sunt liste de asteptare este total incorecta aplicarea acestei reguli conform pct 5.3.3 din regulament:

                                          5.3.3.Organizarea turneelor tip A+.
                                          Se organizează în săli care permit desfăsurarea turneului pe minim 20 de mese, pentru un minim de 120 + 60 participanti, în conditiile nedepăsirii sub nici o formă a unui număr de 6 jucători la masă în grupele inferioare. La turneele A+ nu se acceptă sistemul de joc cu grupe inferioare de 4 jucători. Conditiile de desfăsurare a turneelor A+ vor trebui omologate de către Comitetul Director AmaTur, înainte de postarea turneului pe forum, acestea fiind standardizate în functie de tipul de sală de sport avută la dispozitie. Numărul maxim de mese ce pot fi amplasate într-o sală de sport se stabileste astfel:
                                          Sală Polivalentă - maxim 20 mese;
                                          Sală de sport tip Năstase cu 2 rînduri de scaune - maxim 16 mese;
                                          Sală de sport tip Năstase fără tribune - maxim 12 mese;
                                          În cazul în care organizatorii nu au la dispozitie o sală polivalentă, pentru asigurarea numărului minim de locuri/mese se pot folosi două săli de capacitate mai mică sau se pot organiza categoriile în două zile consecutive. Pentru asigurarea fluentei de desfăsurare a concursului, organizatorul local va solicita ajutorul tehnic a cel putin doi Coordonatori AmaTur sau Organizatori AmaTur cu experientă pentru organizarea tehnică a celor 4 categorii. Fiind turnee cu participare natională, organizatorii vor avea în vedere posibilitătile de cazare, de masă si de petrecere a timpului liber al participantilor. ?n situatia depăsirii numărului de locuri rezervat turneului, prioritate au jucătorii din categoria respectivă, în ordinea clasamentului. Turneele A+ se desfăsoară, obligatoriu, pe patru categorii, după cum urmează: Elite,Open, Avansati si începători.


                                          Chiar daca stiu ca voi supara pe unii colegi, avem un regulament in vigoare care ar trebui respectat asa cum e el.

                                          Nu ma intereseaza ca aceasta precizare aberanta cu termen de inscriere a fost strecurata in textul anuntului turneului, precizarea nu este conform regulamentului in vigoare.

                                          Cu stima,
                                          Dorin

                                          Comentariu


                                          • Nu sunt implicat in asta, dar daca a fost mentionat de la inceput ca inscrierile dupa clasament se incheie la 28.05, cand oricine avea grila plina si punctaj fara numar putea sa se inscrie si sa aibe locul garantat, de unde aceste nemultumiri?

                                            Mi se pare normal ca, daca vrei sa te inscrii in ultimul moment(aka ultima saptamana, in conditiile in care turneul a fost postat la inceputul lunii, adica acum 4 saptamani), sa prinzi loc doar daca mai e ceva disponibil.

                                            Asta in conditiile in care unii oameni vin de la sute de km distanta si trebuie sa-si faca anumita aranjamente / sa-si ia cazare / etc, e ilogic sa afli doar joi cu 2 sau 3 zile inainte daca ai prins sau nu loc.

                                            Cine a avut sa se inscrie trebuia sa se inscrie de mult si sa se retraga ulterior, daca nu mai putea ajunge. Nu invers.

                                            Comentariu


                                            • Cu parere de rau trebuie sa ma retrag !

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Ma Rola Vezi post
                                                Marola Dan are nevoie de transport din gara Ploiești Sud pana la Blejoi

                                                Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk
                                                Ia un marfar daca tot esti la gara

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de dorinmo Vezi post
                                                  Cu tot respectul pentru organizatori dar de ce nu se respecta regulamentul si schimbam regulile in timpul jocului?

                                                  Conform pct 4.1.5 din regulament, citez
                                                  4.1.5 Participantii cu drept de joc în circuitul AmaTur se pot înscrie la categoria din care fac parte, conform mediei detinute, sau la categoria imediat superioară, în ordinea înscrierilor confirmate de participant pe forum si nu se admit înscrieri din oficiu, exceptie de la această regulă se face numai la turneele A+ unde înscrierea/participarea se face în functie de clasament, prioritate având cei din categoria respectivă, asa cum sunt mentionati la art. 2 sau în cazul wild-cardurilor oferite de organizator?

                                                  De unde pana unde a aparut acest termen limita de inscriere stabilit cu 5-6 zile inainte de data turneului.

                                                  Unde scrie asa ceva in regulament?

                                                  Unde scrie in regulament ca la turneele A+ se aplica regula ?primul venit -primul servit? dimpotriva e stabilt clar ca la A+ se aplica regula prioritatii categoriei si locului in clasament.

                                                  Din cate stiu eu acest tip de turnee tip A+ sunt destinate adunarii celor mai buni si fideli jucatori din circuit in acel moment. Nu cred ca e normal ca la astfel de turnee sa paticipe jucatori cu 2,3 sau 4 turnee la activ in timp ce jucatori cu zeci de turnee si pozitionati sus in clasament pe categoria lor sa ramana acasa pe motiv ca cineva s-a gandit sa faca o smecherie sa nu respecte regulamentul sa favorizeze anumite persoane impunand un termen aberant de inscriere ?dupa clasament? ? ce e smecheria asta ??? ( dau doar exemplul lui Radu Costica locul 37 in clasament, cu grila plina de turnee care nu poate participa din cauza acestui termen de inscriere impus pe langa regulament ).

                                                  Daca scrie in regulament ca prioritatea este data de categorie si locul in clasament va rog sa-l respectati. Daca vreti sa schimbati regulile va rog sa le faceti la inceputul anului cand se actualizeaza regulamentul.

                                                  As intelege aplicarea regulii ?primul venit-primul servit? in conditiile in care locurile nu ar fi fost ocupate la vreuna din categorii, dar in situatia in care sunt liste de asteptare este total incorecta aplicarea acestei reguli conform pct 5.3.3 din regulament:

                                                  5.3.3.Organizarea turneelor tip A+.
                                                  Se organizează în săli care permit desfăsurarea turneului pe minim 20 de mese, pentru un minim de 120 + 60 participanti, în conditiile nedepăsirii sub nici o formă a unui număr de 6 jucători la masă în grupele inferioare. La turneele A+ nu se acceptă sistemul de joc cu grupe inferioare de 4 jucători. Conditiile de desfăsurare a turneelor A+ vor trebui omologate de către Comitetul Director AmaTur, înainte de postarea turneului pe forum, acestea fiind standardizate în functie de tipul de sală de sport avută la dispozitie. Numărul maxim de mese ce pot fi amplasate într-o sală de sport se stabileste astfel:
                                                  Sală Polivalentă - maxim 20 mese;
                                                  Sală de sport tip Năstase cu 2 rînduri de scaune - maxim 16 mese;
                                                  Sală de sport tip Năstase fără tribune - maxim 12 mese;
                                                  În cazul în care organizatorii nu au la dispozitie o sală polivalentă, pentru asigurarea numărului minim de locuri/mese se pot folosi două săli de capacitate mai mică sau se pot organiza categoriile în două zile consecutive. Pentru asigurarea fluentei de desfăsurare a concursului, organizatorul local va solicita ajutorul tehnic a cel putin doi Coordonatori AmaTur sau Organizatori AmaTur cu experientă pentru organizarea tehnică a celor 4 categorii. Fiind turnee cu participare natională, organizatorii vor avea în vedere posibilitătile de cazare, de masă si de petrecere a timpului liber al participantilor. ?n situatia depăsirii numărului de locuri rezervat turneului, prioritate au jucătorii din categoria respectivă, în ordinea clasamentului. Turneele A+ se desfăsoară, obligatoriu, pe patru categorii, după cum urmează: Elite,Open, Avansati si începători.


                                                  Chiar daca stiu ca voi supara pe unii colegi, avem un regulament in vigoare care ar trebui respectat asa cum e el.

                                                  Nu ma intereseaza ca aceasta precizare aberanta cu termen de inscriere a fost strecurata in textul anuntului turneului, precizarea nu este conform regulamentului in vigoare.

                                                  Cu stima,
                                                  Dorin

                                                  Comentariu


                                                  • Tin sa precizez ca dorinmo nu vorbeste in numele mei si ca, desi ii multumesc ca a pus problema asta, nu l-am rugat sa o faca, pt ca nu stiu cui ii apartine acest nume de utilizator si nu am discutat nimic cu el legat de aceasta problema. Este posibil sa te cunosc, Dorin, insa stiu sigur ca nu am discutat nimic cu tine pe problema asta. Am discutat doar cu 2 persoane faptul ca nu am urmarit postarile pe site ( in afara de prima zi cand a fost afisat turneul si cand am citit ca inscrierrea e in ordinea clasamentului, la fel ca la toate celelalte A+ ) si ca, din cauza asta, m-am inscris cu 3 ore mai tarziu decat trebuia. Nu am facut si nu am de facut nici un repros la adresa organizatorilor. Este adevarat ca am facut pur si simplu exchibitii ca sa ajung la acest turneu, rezervandu-mi si masina si amanandu-mi toate urgentele de luni, la fel cum este adevarat ca am stat linistit stiind ca am asigurata participarea, insa nu am facut nici un repros nimanui. Este adevarat ca nu mi-a trecut prin cap ca se vor schimba regulile si ca nu am avut timp sa urmaresc postarile organizatorilor, insa in cele doua discutii pe care le-am avut pe tema asta mi-am asumat vina si am acceptat situatia. Desi multumesc pentru intentie, as prefera sa nu se mai foloseasca numele meu pentru reprosuri la adresa organizatorilor, cat timp eu nu am nici un repros de facut.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X