Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa de la Poalele Tâmpei", Brașov - 23.06.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari Johnny!

    Comentariu


    • Prea fain ca sa mai poti comenta ceva

      Comentariu


      • Felicitari pentru toti cei care sau implicat la desfasurarea acestui turneu super tare din toate punctele de vedere...multumim

        Comentariu


        • Bravo Jon!
          FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
          BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
          BH:Stiga Energy Absorber

          Comentariu


          • Postat în original de dantim Vezi post
            Prea fain ca sa mai poti comenta ceva
            Dane ,zi de bine daca nu ai gasit nimic negativ.Sau nu poti sa faci compromisuri.?

            Comentariu


            • Felicitări Balla Peter pentru primul loc 1 succes în continuare.

              Comentariu


              • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                Dane ,zi de bine daca nu ai gasit nimic negativ.Sau nu poti sa faci compromisuri.?
                Ar fi prea multe de spus. TOTUL, numai de bine, despre acest turneu. O singură precizare însă, Gelu nu a vrut să-mi spună unde sunt dușurile, dar le-am găsit. ��

                Comentariu


                • La cit de mult am fugit la acest turneu, am făcut febra musculara. Si acum ma mai dor picioarele.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                    Dane ,zi de bine daca nu ai gasit nimic negativ.Sau nu poti sa faci compromisuri.?
                    Ce cind am fost la tine la Dumbravita am comentat ceva,la Mediaș da ca sa terminat piinea si tu ai zuitat carnea in frigider

                    Comentariu


                    • Postat în original de dantim Vezi post
                      Ce cind am fost la tine la Dumbravita am comentat ceva,la Mediaș da ca sa terminat piinea si tu ai zuitat carnea in frigider
                      Poti sa comentezi si de bine Dane dar cum spuneam mai devreme ti-e frica sa nu iti strici reputatia.
                      Ma bucur pentru tine ca te-ai simtit bine si pentru organizatori ca au reusit un turneu emblema cum au vrut dealtfel sa fie toate turneele din Brașov.

                      Comentariu


                      • Dupa mult timp vad ca se poate organiza si un turneu la inalta clasa,felicitari tuturor celor implicati !
                        Din pacate, am programat sa ajung,dar nu s-a putut,totusi mi-am trimis echipamentul la sala,dar n-a fost sa fie.
                        Felicitari tuturor participantilor,bravo premiantilor si cinste invisilor.
                        Adevarat o sala superba cu conditi deosebite,inimosii sclavi acetui sport care au pus umarul pentru un festival de asemenea anvergura si totusi se poate !!!
                        Ultima editare de Antal Denes; 24.iun.2018, 13:40.

                        Comentariu


                        • Postat în original de dantim Vezi post
                          Ce cind am fost la tine la Dumbravita am comentat ceva,la Mediaș da ca sa terminat piinea si tu ai zuitat carnea in frigider
                          Asa e Dane de ce am mai rade,cand ne intalnim in cazul in care n-ar fi si cate una !
                          Ex. Cand s-a terminat ceaunul si ei nici n-au stiut uni ca a fost !!!

                          Comentariu


                          • Am fost onorat si incantat in acelasi timp sa joc in sala in care trei ani am fost doar spectator.Organizare si conditii excelente.organizatorii,implicati 100% chiar daca,au fost si la masa de joc.Felicitari !Nu voi face o lista cu cei remarcati pentru ca ar fi prea lunga.Il felicit totusi pe Balla Peter.

                            Comentariu


                            • Felicitari Balla Peti si Sass Imre! Bravo!

                              Comentariu


                              • Postat în original de coco68 Vezi post
                                Ar fi prea multe de spus. TOTUL, numai de bine, despre acest turneu. O singură precizare însă, Gelu nu a vrut să-mi spună unde sunt dușurile, dar le-am găsit. ��
                                Tu ai facut prea des baie, te-ai sters foarte des, s'apai la cat stai tu la un meci iti trebuie calendar pe set-uri,... m-am gandit sa nu ramai prin baie.

                                Despre turneu ce sa zic, a fost un turneu normal, ne-a ajutat si "Sala", au fost suficiente mantinele, am inceput meciurile cu aproape o ora mai devreme decat ora anuntata, s.a.m.d.

                                S-ar fi terminat exact la ora anuntata, numai ca titirezul sef a stat la un meci cu Teo in eliminatorii 50 minute, ma rugam sa iasa mingea de pe masa, da' ce sa-i faci, asta este, tot prietenul meu ramane . M-am dus la ei sa-l invat pe Teo cum sa loveasca si sa nu mai stea in jocul titirezului. Titirezul cica "filmeaza-ma si pe mine", cat tupeu, i-am luat telefonul si l-am abandonat la 50 m, sper ca-mi multumeste ca i-am salvat bateria

                                Sala Sporturilor din Brașov se preteaza pentru turnee de calitate, se preteaza pentru un Turneu al Campionilor, numai ca la un turneu de calitate nr max de jucatori este de 6 /masa si numai cu incepere dimineata, deci 20 mese x 6 =120 partipanti (max).

                                Daca nu sunt oferte sau cereri pentru Turneul Campionilor o sa incercam un mega turneu in combinatie cu Sf Gheorghe, adica 20 mese/ 120 la Brașov (Alex) si 35 mese/210 la Sf Gh (Oli), toti dimineata.

                                Or sa fie discutii pe care le cunosc, cum ar fi: de ce aia joaca la Sf.Gh si nu la Brașov? de ce nu bagati si dupa-amiaza pe jumatate din mese? noi de ce jucam mereu unde este lumina mai slaba? Nu o zic cu arogantza, este simplu, nu se poate!

                                -In final, tin sa multumesc celor care au inteles regulile stabilite de organizatori, le cer scuze celor nemultumiti ca i-am luat de mana si i-am bagat la masa. Nu stiu cati au digerat sistemul de 3 /grupa in superioare, dar recomand celor implicati sa adopte metoda, si anume:

                                -de regula avem 10 mese disponibile la ora pranzului cand vin ceilalti, deci trebuie sa ne restrangem cu cele 20 de grupe pe 10 mese. Daca avem grupe de 4 in superioare ne intindem prea mult pana la eliminatorii , asa ca putem face grupe de 3.

                                -In conditiile de mai sus avem 3 grupe / masa, in loc de 2 grupe /masa (cred ca stie toata lumea!), ideea este ca daca trimiti la masa 3 grupe se produce o bulibaseala.. Eu am trimis la mese primele 10 grupe, dupa care am strigat ca la sistemul eliminatoriu, adica imediat cum venea o foaie pleca grupa nr 11, se mai elibera o masa pleca gr 12 (era simplu, pleca la aceiasi masa). In felul acesta se stia cam cand iti vine randul si am scurtat binisor timpii morti, nu era nicio masa libera.

                                -In conditiile in care trimiti toate cele 27 grupe la mese te alegi cu ele nefolosite. EX:Se termina primele meciuri la o masa (cele 3 grupe), ramane masa goala , si pana cand se termina sa zicem la ultima masa dureaza vreo ora, asa ca pe sistemul gen eliminatorii, vine o grupa a plecat urmatoarea si nici nu se calca pe picioare 9 insi /masa.

                                Multumesc tuturor celor implicati, sa ne revedem sanatosi!
                                Ultima editare de GeluBv; 25.iun.2018, 10:22.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu









                                • Comentariu






                                  • Comentariu


                                    • Felicitari organizatorilor Gelu, Bogdan, Alex dar si celor care v-au ajutat si nu i-am mentionat ,conditii excelente fara timpi morti generati de organizare. Felicitari castigatorilor...

                                      Comentariu


                                      • Felicitări tuturor participanților! Felicitări Alex și Gelu pentru organizare + Vișan de la butoane! Mîncarea bună și suficientă, sala frumoasă, vremea a ținut cu noi, meciuri tari, totul "pe repede" și la 2o.3o plecam spre Ploiești! Bonus - o cupă �� în mașină! Mulțumim Brașov, mulțumesc tuturor celor care au fost implicați în organizarea și desfășurarea acestui turneu! Să ne revedem cu bine și spor la antrenamente!!!
                                        BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                        Blade: KAZAK
                                        FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                          Tu ai facut prea des baie, te-ai sters foarte des, s'apai la cat stai tu la un meci iti trebuie calendar pe set-uri,... m-am gandit sa nu ramai prin baie.

                                          Despre turneu ce sa zic, a fost un turneu normal, ne-a ajutat si "Sala", au fost suficiente mantinele, am inceput meciurile cu aproape o ora mai devreme decat ora anuntata, s.a.m.d.

                                          S-ar fi terminat exact la ora anuntata, numai ca titirezul sef a stat la un meci cu Teo in eliminatorii 50 minute, ma rugam sa iasa mingea de pe masa, da' ce sa-i faci, asta este, tot prietenul meu ramane . M-am dus la ei sa-l invat pe Teo cum sa loveasca si sa nu mai stea in jocul titirezului. Titirezul cica "filmeaza-ma si pe mine", cat tupeu, i-am luat telefonul si l-am abandonat la 50 m, sper ca-mi multumeste ca i-am salvat bateria

                                          Sala Sporturilor din Brașov se preteaza pentru turnee de calitate, se preteaza pentru un Turneu al Campionilor, numai ca la un turneu de calitate nr max de jucatori este de 6 /masa si numai cu incepere dimineata, deci 20 mese x 6 =120 partipanti (max).

                                          Daca nu sunt oferte sau cereri pentru Turneul Campionilor o sa incercam un mega turneu in combinatie cu Sf Gheorghe, adica 20 mese/ 120 la Brașov (Alex) si 35 mese/210 la Sf Gh (Oli), toti dimineata.

                                          Or sa fie discutii pe care le cunosc, cum ar fi: de ce aia joaca la Sf.Gh si nu la Brașov? de ce nu bagati si dupa-amiaza pe jumatate din mese? noi de ce jucam mereu unde este lumina mai slaba? Nu o zic cu arogantza, este simplu, nu se poate!

                                          -In final, tin sa multumesc celor care au inteles regulile stabilite de organizatori, le cer scuze celor nemultumiti ca i-am luat de mana si i-am bagat la masa. Nu stiu cati au digerat sistemul de 3 /grupa in superioare, dar recomand celor implicati sa adopte metoda, si anume:

                                          -de regula avem 10 mese disponibile la ora pranzului cand vin ceilalti, deci trebuie sa ne restrangem cu cele 20 de grupe pe 10 mese. Daca avem grupe de 4 in superioare ne intindem prea mult pana la eliminatorii , asa ca putem face grupe de 3.

                                          -In conditiile de mai sus avem 3 grupe / masa, in loc de 2 grupe /masa (cred ca stie toata lumea!), ideea este ca daca trimiti la masa 3 grupe se produce o bulibaseala.. Eu am trimis la mese primele 10 grupe, dupa care am strigat ca la sistemul eliminatoriu, adica imediat cum venea o foaie pleca grupa nr 11, se mai elibera o masa pleca gr 12 (era simplu, pleca la aceiasi masa). In felul acesta se stia cam cand iti vine randul si am scurtat binisor timpii morti, nu era nicio masa libera.

                                          -In conditiile in care trimiti toate cele 27 grupe la mese te alegi cu ele nefolosite. EX:Se termina primele meciuri la o masa (cele 3 grupe), ramane masa goala , si pana cand se termina sa zicem la ultima masa dureaza vreo ora, asa ca pe sistemul gen eliminatorii, vine o grupa a plecat urmatoarea si nici nu se calca pe picioare 9 insi /masa.

                                          Multumesc tuturor celor implicati, sa ne revedem sanatosi!
                                          Ar fi prea fain
                                          Ultima editare de Vizitator; 25.iun.2018, 13:44.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Kis Istvan Vezi post
                                            ..............................................................
                                            O seara faina tuturor.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                              Posibile dubluri in baza de date:

                                              Butnoiu Dorin ... Butunoiu Dorin
                                              Moldovanu Dragos ... Moldovanu Dragos Stefan

                                              Daca sint aceiasi jucatori dati un semn.
                                              Aceleasi pers doar ca corect este:
                                              Butunoiu Dorin in loc de Butnoiu Dorin
                                              la Moldovanu a raspuns Gica Tobosaru!!!
                                              13 Rules

                                              Comentariu


                                              • Bandiți de cupe.

                                                Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X