Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

nelamurire grosime fețe

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • nelamurire grosime fețe

    Nu prea stiu cum sa numesc topic-ul asta pentru ca am mai multe intrebari :
    1.Joc pe un yasaka gatien 3d cu mark V 30 grade si jucam pe un amati off- cu sriver fx, fețele sunt max si am o mica nelamurire cu grosimea buretelui. pe FH e totul ok (sriver fx nu prea m-a multumit la viteza) dar reverul imi cam scapa peste masa.Sa iau un burete mai subtire pe rever si o fata mai lenta?
    2.Mi-au sarit in ochi lemnele dotec si as vrea sa iau un waldner dotec ar si sa-l echipez cu un tibhar torpedo, am jucat multicel cu tibhar rapid si mi-au placut foarte mult(u mai stu grosimea ce e drept dar sigur nu sunt max).ce parere aveti?
    3.Lipici.Am inteles ca tehnologia noua de fețe cu tensor necesita lipici pe baza de apa in comparatie cu cele clasice care folosesc speed glue.Am inteles bine?se pot lipi si cele tensor cu speed glue?Cum sta treaba cu dilatarea fetelorâse pot taia daca se lipeste cu speed glue pe cantul lemnului?
    4.pentru ca nu mai am sriver Fx pe amati off- as vrea sa incerc niste bty solcion...pareri?
    5.Sper sa nu va certati si pe topicu asta )

  • #2
    Re: nelamurire grosime fețe

    nimeni?

    Comentariu


    • #3
      Re: nelamurire grosime fețe

      1. Da , te poate ajuta o fața cu burete mai subtire , iti creste controlul si iti scade viteza . Acum daca umbli si la grosime si la viteza feței... sa nu fie prea mult .
      2. bune si lemnele dotec de la Donic , multe din ele sint destul de rapide , recomand Dotec AR , fețele Tibhar torpedo foarte bune , dar sint si ele de viteza , au 102 la viteza , daca lipesti la fiecare ant. zic ca vor fi rapide , daca nu lipesti... nu scoti din ele decit 75% din ce pot ele sa faca .
      3. Lipiciurile dupa parerea mea ... merg toate , si cele clasice si cele pe "apa " , am mai zis-o , eu am lipit Solcion multe perechi , cu adeziv clasic , VOC ... si nu au avut nici pe dracu , sar mai tare la inceput apoi se "linistesc" .
      Chiar am facut probe , peste adezivul normal , am dat cu adeziv pe apa , FARA sa curatz fețele , si a mers si asa , nu recomand dar zic ca merge si asa . Apoi am dat cu booster ... deci am facut toate testele ... merge si asa.
      Daca lipesti cu clasic , lasi mai mult fețele inainte sa lipesti , sa-si revina la dimensiunile ei , si lipesti , apoi merg taiate . Deci nici o grija si aici .
      4. Solcion sint niste fețe bune , care merg pe foarte multe lemne , incusiv Amati , am si eu unul , am pus multe fețe pe el , cel mai bine cred ca a mers cu Proton , de la Gewo , fețe noi , tot pe "apa" .
      5. Nu cred ca se mai cearta nimeni pe topicul asta .. nu vad de ce , ai cerut sfaturi ... nu cred sa intervina vre-un iubitor de rautati .
      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
      Fete de palete tenis de masa
      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X