Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Ardealul", Bistrița - 07.07.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pana la ora inceperi v-a mai fi o actualizare a clasamentului !
    Uni urca,iar alti mai coboara in clasament,nu multe doar vor fi .

    Comentariu


    • Postat în original de spaller Vezi post
      Nu mi se pare corect ce se intimpla,un jucator de la open de pe locul 380-390 nu poate juca iar un jucator de pe locul 1000-1100 poate juca, ori la avnsati ori la incepatori.Asta s-a intamplat datorita faptului ca a aparut peste noapte si categoria incepatori . Nu mi se pare corect ca un incepator de pe locul 1100 ce are 3-4 turnee la activ sa joace,iar altul care a fost la o gramada de turnee de peste 10 ani,(130 turnee) si este pe locul 390 la open sa nu joace.Este cea mai mare prostie care a aparut in amatur la ora actuala.
      Trebuiau impartite locurile dupa clasament pt.3 categorii iar incepatorii sa mearga la turnee A sa creasca in clasament cum am facut si noi la randul nostru.Nu mi se pare corect ca eu din judet de pe locul 390 sa nu pot participa la turneu ,iar un incepator de pe locul 1100 din BUCURESTI (ex) sa poata participa.Ar trebui gandita mai bine problema asta...sau poate eu am avut ghinionul sa trec la open luna asta,si trebuie sa fiu pedepsit ,ca daca nu..... ,eram printre primii 10 la avansati.Poate se iau masuri pt.viitor !!!!
      Dar vi se pare corect ca domnul Pralea sa nu aiba parte de categorie care cred ca are cam cele mai multe turnee Amatur.?
      Acesata problema se putea discuta de la inceput cand am facut aceea simulare si ati vazut estimarea.pe.locuri si stiati ca nu prindeti loc.Toti acestia care v-a treziti acum cu fel si fel de propuneri nu faceti altceva decat presiuni asupra organizatorilor care la majoritatea turneelor au facut compromisuri de spatiu si timp si in final din punctul meu de vedere au fost majoritatea sau putem sa zicem.toate turneele A+ niste nereusite pt.majoritatea jucatorilor si organizatorilor dar se doreste si se promoveaza aceste turnee ca "cireasa de pe tort" a turneelor Amatur.
      Este necesar regandirea acestor sa devina ceea ce se doreste .Puncte de reper in ceea ce inseamna calitatea si renumele turneelor.

      Comentariu


      • Laszlo Levente -din M-Ciuc- la open

        Comentariu


        • Dena Cornel,Giurgiu,open.

          Comentariu


          • Dupa logica unora, doar openistii si cei de la elite au dreptul de a participa. Pai la avansati sa fii pe locul 7-800 e un fel de 3-400 pentru open. La open iei 24 puncte doar daca treci de inferioare, pe cand la avansati ca sa ajungi la 18 pct trebuie sa intri in primii 8.

            Turneele A+ ar trebui facute sa fie o combinatie intre cei mai buni si cei mai activi jucatori din circuit in anul respectiv. Si nu turnee pentru toata lumea.

            Cine vrea participare garantata sa participe la turnee A+ si 5 turnee A intr-un an si nu o sa aiba niciun fel de probleme.

            Comentariu


            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
              Dar vi se pare corect ca domnul Pralea sa nu aiba parte de categorie care cred ca are cam cele mai multe turnee Amatur.?
              D-nul Pralea daca va-ti uita mai bine este pe locul 628 si avea loc la avansati ,si nu cred ca dansul nu era de acord sa joace la avansati,.... pt. ca el cand a inceput turneele de tenis prin tara nu exista categoria INCEPATORI.....

              Comentariu


              • Să se facă, dom'le, încă o categorie la care să participe toți de pe listele de asteptare...și încă una la care sa fie obligați sa participe toți cei care s-au retras de mai mult de 7 ori într-un an... Și, bineînțeles, această categorie nu va mai avea o listă de așteptare... Dacă sunt prea mulți, să se organizeze la Sfantu Gheorghe. Sau pentru alte gusturi,la Blejoi... Acolo încap 125 de mese...😭😊

                Comentariu


                • Ori cata presiune se pune,n-ai cum sa-i multumesti pe toti,n-ai cum sa-i inghesuiesti ca pe sardele.
                  Capacitatea salilor isi spun cuvantul.

                  Comentariu


                  • Standul cu echipamente va fi asigurat de Viva Sport Shop, dealer oficial Stiga, Donic, Yasaka si Tibhar, in Romania.



                    Mingea oficiala a turneului: Stiga Perform *** 40+

                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Se retrage Stefan Patrick din Brașov de la Open(sunt la mare in aceea perioada si am aflat acum)
                      Va doresc un turneu cat mai reusit.

                      Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • Am facut o simulare a clasamentului cu turneele de pana acum si vor fi urmatoarele schimbari de categorie pentru cei inscrisi aici:

                        Elite to Open:
                        Istrate Cristian București 27.55

                        Open to Elite:
                        Farkas Bence Targu Mureș 30.43

                        Open to Avansati:
                        Pop Alexandru Oradea 19.91
                        Vieru Costica Botoșani 19.89

                        Avansati to Open:
                        Szabo Tamas Miercurea Ciuc 24

                        Incepatori to Avansati:
                        Pralea Constantin Alba Iulia 11.23
                        Vieru Teodora Vatra Dornei 10.56
                        Sterczer Sandor Sanzieni 10.83


                        Mai sint 4 turnee A in weekend care mai pot aduce modificari ... vedem duminica seara.
                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Buna,
                          FOCA MELANIA - RADAUTI - LA INCEPATORI
                          ONESEMNIUC IOAN - MILISAUTI - LA INCEPATORI.
                          Multumesc

                          Comentariu


                          • Se retrage Mihalca Bogdan
                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • Din Tg Mureș la avansați Sarcani Andrei și Ciurca Ovidiu
                              Postat în original de FlorinBN Vezi post
                              Se retrage Mihalca Bogdan
                              Trimis de pe al meu SM-P905 folosind Tapatalk

                              Comentariu


                              • Postat în original de sarcani Vezi post
                                Din Tg Mureș la avansați Sarcani Andrei
                                Imi pare rau, dar numai la categoria Incepatori va pot inscrie, conform mediei.
                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • Pentru mine este destul de jenant să fiu începător cu 260 turnee la activ. Propun ca cele două categorii să se numească amatori A și amatori B.In ultimul timp mișcarea AmaTur atrage tot mai mulți debutanți dintre care multi copii. Categoria începători este binevenită.

                                  Comentariu


                                  • Cred ca s-a propus schimbarea denumirii in Aspiranti (parca) dar n-a trecut.
                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Si pentru mine este jenant ca ma încadrez la categoria elite. Neinspirata si aceasta denumire. Elite ale tenisului sunt cei care joaca la Campionatul Mondial.
                                      T05-ALC-T05
                                      Adrian Gorum

                                      Comentariu


                                      • Pop Zoltan Dej elite se retrage.

                                        Comentariu


                                        • Se inscriu la avanstati Lorincz Zoltan si Vaszi Denes din Miercurea Ciuc

                                          Comentariu


                                          • Io va tzuc pe paleta si ma retrag , m-am saturat sa stau la coada si sa astept sa trec linia.
                                            Am stat destul la coada in copilarie, pe vremea impuscatului.
                                            Adrian PASCU-CLUJ elite si Istvan SZILAGYI DEJ -incepatori, ne retragem.

                                            Va doresc un turneu reusit si cat mai putina energie consumata in polemici!
                                            Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                                            Comentariu


                                            • Din Târnaveni la avansati Sabau Mircea si Sabau Gheorghe

                                              Comentariu


                                              • Super Combinatia - STIGA Table Tennis
                                                La orice lemn din seria Stiga Carbonado achizitionat, primesti CADOU o pereche de incaltaminte Stiga Instinct II !
                                                Grabiti-va, oferta este valabila in limita stocului disponibil!




                                                Carbonado aici: https://bit.ly/2MVihMs - disponibil spre testare in cadrul acestui turneu!
                                                Instinct II aici: https://bit.ly/2yHsWri - dispinibili la proba in carul acestui turneu!

                                                www.vivasportshop.ro
                                                www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                                Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                                Comentariu


                                                • Ciuca Dan - Pitești , Elite .

                                                  Comentariu


                                                  • Din Focșani, Corcoz Costin/Elite si Dumbravă Daniel la Open.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X