tt-shop.ro 468x60vivasportshop.ro 1 468x60ttmall.ro 468x60
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 45 din 58

Subiect: Explicatie

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    29.06.2011
    Locație
    Galati
    Vârstă
    47
    Postări
    7.792
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    359 z 11 h 50 m
    Timp online pe zi
    3 h 13 m
    Reputație
    29631

Istoric - pe scurt

Reiau, pe scurt, povestea să înțeleagă măcar restul lumii de ce ne blocăm în povești de astea telenuvelistice.

Organizatorul de la Giurgiu care e întotdeauna cu Regulamentul AmaTur la îndemână, dar fără al citi sau înțelege, postează intenția unui Turneu B în topicul Calendar 2018, loc unde se discută despre turneele A și A+.
    Moderatorul mută postul în topicul corect, așa cum spune Regulamentul:
    Citat Postat în original de Regulament AmaTur
    Programarea turneelor B se face cu acordul coordonatorilor naționali responsabili pentru cele 8 zone și se anunță intenția de organizare, OBLIGATORIU, în secțiunea aferentă fiecărei zone.
    ...și explică, folosind un ton civilizat:
    Citat Postat în original de Kralizec
    Dupa cum bine stiti, turneele B nu se posteaza in sectiunea Calendar. Doar aici.
    Povestea ar fi trebuit să se încheie aici.
    Dar...
    Citat Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    Si de abia acum v-ati dat seama? Ca mai erau destule turnee B anuntate aici, ati avut grija sa le stergeti acum. Comportamentul asta mi se pare de gradinita si nu face decat sa ma amuze. Ordin de la seful gradinitei?
    La care moderatorul, iritat pentru că genul acesta de limbaj nu e folosit prima dată, răbufnește:

Citat Postat în original de Kralizec Vezi post
    Mare nesimtit sunteti!!!
    Afirmație cu care nu pot să nu fiu de acord. Deși mă feresc să o reproduc eu însumi!
    Citat Postat în original de marcelgiosan
    De obicei ma feresc sa ma cobor la nivelul asta, pentru ca inevitabil te umpli de noroi in astfel de situatii. O sa fac, de dragul dumneavoastra, o exceptie.
    Faceti de rusine toti organizatorii din AmaTur cu modul in care va comportati.
    Regret ca mi-a fost dat sa va cunosc!
    Pe 8 Septembrie as dori sa organizez un turneu B la Giurgiu
    D-l Kralizec, foarte atent, imi spune ca nu am voie sa postez aici, si mi-a sters mesajul, de doua ori. Dar unde scrie d-le Kralizec ca eu nu pot anunta turneele B aici, ca doar mai erau si altele, sterse in timpul acestei discutii. Denumirea acestui topic este "Calendar Amatur 2018". In acest calendar nu sunt incluse si turneele B? Ca ne plangem ca nu sunt suficiente turnee B iar cand sunt anuntate le dosim sa nu le vada nimeni. Bagati aceasta discutie la fight, nu o dositi si pe asta.
    Am stat și eu, ieri, la fel cum a stat Florin azi și am citit tot topicul să văd cine altcineva a anunțat Turnee B.
    Raspunsul e NIMENI. Nu exista nici un post despre turnee B.
    După cum nu există posturi șterse de către Organizatorii de Turnee (ei sunt singurii care au privilegiu de a-și sterge propriile posturi pentru a putea optimiza prezentarea unui turneu).
    Lucru confirmat atat de FlorinBN cât și de Clau care pot vedea toate posturile șterse.

Știe toată lumea că vă place "fight-ul" acesta verbal. Respiră din toate postările pe care la faceți.
    Luați în calcul că pot exista oameni care să nu "vibreze" la acest gen de adrenalină. Cu siguranță eu unul nu.
    Și atunci în loc să vă răspund la fraza "Ordin de la seful gradinitei?" cu sloganul celebru de care se "bucură" partidul de guvernământ zilele astea, cum am făcut-o în intimitate, am ales să-mi exprim public doar regretele că am ajuns să vă cunosc. Și să vă ignor de aici înainte!
    Nu puteți avea pretenții de respect atunci când nu aveți buna cuviință a unui dialog civilizat.
    Blade: Nittaku Septear; FH: Xiom Vega Pro, BH: Xiom Vega Pro

ͲЯѺՆՆ
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    50
    Postări
    2.752
    Timp total online
    199 z 6 h 14 m
    Timp online pe zi
    1 h 50 m
    Reputație
    4963
    Citat Postat în original de clau Vezi post
    Oare de ce mereu ironiile (deloc subtile), scandalurile si balacareala sunt produse de aceleasi persoane? Sa fie o coincidenta?

Moderatorii si-au facut treaba foarte bine.

Si evident motivatia din spate e intotdeauna legata de bani.
    Dl. Cornel, inca nu am uitat scandalul cu mesele, unde chiar colegii d-voastra v-au atentionat de anumite... sa le zicem nereguli.

Cat despre ceilalti, dantim, etc... nu e ceva nou ca le plac scandalurile si profita de orice ocazie sa isi verse veninul.

Ma astept acum sa imi sariti si mie in cap. Doar pentru ca doresc sa se respecte regulile pe forum de catre toata lumea.

Poate ar fi mai bine fara acest forum?
    Intreb si eu.. pentru ca in ajutor pentru salvarea forumului nu ati sarit.
    Doar la criticat si la pretentii apar comentarii.
    Trist.
    Cu mine ce ai,eu nu cred ca postez ceva aiurea oricum nu cred ca tu dar Amaturul a ajuns o mica dictatura

organizator turnee
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Giurgiu
    Vârstă
    51
    Postări
    2.108
    Timp total online
    83 z 11 h 21 m
    Timp online pe zi
    46 m
    Reputație
    4190
    Citat Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Reiau, pe scurt, povestea să înțeleagă măcar restul lumii de ce ne blocăm în povești de astea telenuvelistice.

Organizatorul de la Giurgiu care e întotdeauna cu Regulamentul AmaTur la îndemână, dar fără al citi sau înțelege, postează intenția unui Turneu B în topicul Calendar 2018, loc unde se discută despre turneele A și A+.

Dar...

La care moderatorul, iritat pentru că genul acesta de limbaj nu e folosit prima dată, răbufnește:

Afirmație cu care nu pot să nu fiu de acord
    Nu stiu la ce te referi sefu cum ca nu cunosc regulamentul. Intentia de a organiza un B pe 8 Septembrie am postat-o asa cum scrie in regulament in zona turneelor B zona 3 vizibila doar de organizatori, probabil nu ai fost atent. A doua zi, dimineata, am anuntat si in zona vizibila de toata lumea si anume in topicul Calendar Amatur 2018. Acum spune-mi te rog, ca tot mi-ai aratat regulamentul, unde scrie ca turneele B nu se pot discuta in zona vizibila laolalta cu turneele A si A+ pentru ca polueaza.
    Si observ ca tu incalci regulamentul cand ai chef, anunti turneu B in aceiasi zi cu un turneu A la o distanta de mai putin de 300 Km intre ele, ca doar esti sefu.
    Si aia cu pesedeul tine-o pentru tine ca sa nu mai fie alti nevoiti sa ti-o dea.

webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Postări
    1.160
    Timp total online
    92 z 17 h 39 m
    Timp online pe zi
    47 m
    Reputație
    988
    Nu stiu la ce te referi sefu cum ca nu cunosc regulamentul. Intentia de a organiza un B pe 8 Septembrie am postat-o asa cum scrie in regulament in zona turneelor B zona 3 vizibila doar de organizatori, probabil nu ai fost atent. A doua zi, dimineata, am anuntat si in zona vizibila de toata lumea si anume in topicul Calendar Amatur 2018. Acum spune-mi te rog, ca tot mi-ai aratat regulamentul, unde scrie ca turneele B nu se pot discuta in zona vizibila laolalta cu turneele A si A+ pentru ca polueaza.
    Si observ ca tu incalci regulamentul cand ai chef, anunti turneu B in aceiasi zi cu un turneu A la o distanta de mai putin de 300 Km intre ele, ca doar esti sefu.
    Si aia cu pesedeul tine-o pentru tine ca sa nu mai fie alti nevoiti sa ti-o dea.
    Ban 24 de ore Cornel67.
    Unii nu stiu cand sa se opreasca.

Lucrurile sunt foarte clare.
    Turneul B a fost mutat, NU sters in sectiunea potrivita.
    Au explicat acest lucru 3 moderatori si un organizator Amatur.
    Insa dl Cornel continua telenovela la nesfarsit.
    Va rog dl Cornel sa incetati. Peste 24 de ore, dupa ce va linistiti (sper) o sa aveti din nou acces la forum.

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    44
    Postări
    3.582
    Timp total online
    98 z 21 h 28 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    9238

Explicatie

Dar...

Afirmație cu care nu pot să nu fiu de acord. Deși mă feresc să o reproduc eu însumi!

Am stat și eu, ieri, la fel cum a stat Florin azi și am citit tot topicul să văd cine altcineva a anunțat Turnee B.
    Raspunsul e NIMENI. Nu exista nici un post despre turnee B.
    După cum nu există posturi șterse de către Organizatorii de Turnee (ei sunt singurii care au privilegiu de a-și sterge propriile posturi pentru a putea optimiza prezentarea unui turneu).
    Lucru confirmat atat de FlorinBN cât și de Clau care pot vedea toate posturile șterse.

Știe toată lumea că vă place "fight-ul" acesta verbal. Respiră din toate postările pe care la faceți.
    Luați în calcul că pot exista oameni care să nu "vibreze" la acest gen de adrenalină. Cu siguranță eu unul nu.
    Și atunci în loc să vă răspund la fraza "Ordin de la seful gradinitei?" cu sloganul celebru de care se "bucură" partidul de guvernământ zilele astea, cum am făcut-o în intimitate, am ales să-mi exprim public doar regretele că am ajuns să vă cunosc. Și să vă ignor de aici înainte!
    Nu puteți avea pretenții de respect atunci când nu aveți buna cuviință a unui dialog civilizat.
    Multumesc de explicatii.Am inteles.
    Sunt lamurit de evolutia situatiei si e regretabil ca se intampla la nivelul nostru al organizatorilor.
    Cred ca este si o lipsa de comunicare sau mai bine zis o lipsa acuta de sistem in ceea ce inseamna acordarea titulaturii de organizator si a dreptului de a organiza .
    Si afirmatie cu care nu esti tu deacord Marcele nu este deloc o caracteristica a unui moderator.Pacat ca exista si astfel de frustrari la nivelul unui moderator.
    Fara a avea tenta presonala propun retragera dreptului de moderator a lui Kralizec care se foloseste de metode mai putin etice si impotriva titulaturi de moderator.

webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Postări
    1.160
    Timp total online
    92 z 17 h 39 m
    Timp online pe zi
    47 m
    Reputație
    988

Explicatie

Citat Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Fara a avea tenta presonala propun retragera dreptului de moderator a lui Kralizec care se foloseste de metode mai putin etice si impotriva titulaturi de moderator.
    In ce calitate e facuta propunerea/cererea?
    Ati contribuit cu ceva la sustinerea acestui forum? Platiti hosting/intretinere site?
    Ati ajutat sau ajutati la problema cu GDPR-ul?
    Acest topic oricum e pe alta tema!

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    44
    Postări
    3.582
    Timp total online
    98 z 21 h 28 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    9238
    Citat Postat în original de clau Vezi post
    In ce calitate e facuta propunerea/cererea?
    Ati contribuit cu ceva la sustinerea acestui forum? Platiti hosting/intretinere site?
    Ati ajutat sau ajutati la problema cu GDPR-ul?
    Acest topic oricum e pe alta tema!
    Buna Seara Domnule Valentin,
    Sunt Emi de la Joola ,am mai vb noi in repetate randuri si am vazut anuntul cu inchiderea temporara a forumului si vreau saa imi exprim regretul fata de acest fapt si daca se poate sa venim in sprijinirea dumneavoastra cu orice v-a stau la dispozitie.
    Imi pare nespus de rau.
    Cu stima Emi.

Este mesajul meu catre Domnul Valentin la cateva minute dupa inchiderea temporara a forumului.
    Ce ajutor pot sa ofer cuiva caruia mi-am oferit disponibilitatea dar nu a reactionat?
    Dar asta este cu totul si cu totul alta tema Clau.
    In ce calitate cer schimbarea acestui moderator?
    in calitatea unui membru al acestui forum care sunt nemultumit de atitudinea lui ca moderator.Nu am personal nimic cu calitatea lui de organizator Amatur, chiar il apreciez foarte mult in ceeea ce face si am colaborat cu el in repetate randuri.Nu am nimic personal cu el in calitate de coordonator al Amaturului, chiar am fost presedinte de sedinta cand a fost nominalizat si eu am fost cel care l-am sustinut pt aceasta propunere, chiar l-am prezentat in fata tuturor ca o persoana implicata in acelasi timp cand i-am nominalzat si pe Vranceanu si Pali Tokos si am fost initiatorul Comisiei de disciplina unde i-am propus personal pe Vela.Pali.Gogu si Vranceanu dar titulatura de moderator nu il reprezinta cu parere de rau.
    Un moderator nu are frustrari si nu intra in conflict cu membri forumului si nu are voie sa foloseasca asemenea limbaj.
    Sunt un sustinator al acestei miscari si al acestui forum.

organizator turnee
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Giurgiu
    Vârstă
    51
    Postări
    2.108
    Timp total online
    83 z 11 h 21 m
    Timp online pe zi
    46 m
    Reputație
    4190
    Eu am crezut ca la rubrica Fight discutiile pot fi mai dure ca de aia este rubrica Fight, adica in traducere cearta. In zona asta dai si tu dar mai si primesti. Daca esti asa sensibil si nu suporti sa mai si primesti atunci nu te mai apuci de cearta. Domnul Giosan (sefu) a dat cu sete, mai precis a marturisit ca mi-a dat-o prin gura de foarte multe ori cand a vazut ca am scris despre gradinita, o amintire nevinovata a mea de cand eram copil. Si eu nici nu m-am referit la d-l Giosan cand am vorbit despre seful gradinitei, vad ca s-a autopropus.

Și atunci în loc să vă răspund la fraza "Ordin de la seful gradinitei?" cu sloganul celebru de care se "bucură" partidul de guvernământ zilele astea, cum am făcut-o în intimitate , am ales să-mi exprim public doar regretele că am ajuns să vă cunosc. Și să vă ignor de aici înainte!
    Eu pur si simplu i-am sugerat sa si-o dea si el insusi prin gura ca sa nu o primeasca de la altii. Eu sunt banat seful nu.
    Si am impresia ca sefu vrea sa mearga chiar mai departe cu pedepsirea mea pentru indrazneala de a il fi infruntat, nu se va opri aici.
    Ultima modificare făcută de Cornel 67; 12.08.2018 la 07:01.

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    58
    Postări
    5.252
    Timp total online
    167 z 28 m
    Timp online pe zi
    1 h 24 m
    Reputație
    10469
    AM fost atentionat sa citesc si eu mesajele de mai sus; multumesc de idee, altfel nu prea am tangenta cu FIGHT...

Eu zic ca fiind sectiunea FIGHT, oricine poate sa scrie ce-l taie capul, idei spuse la repezeala sau la suparare, in limitele unei cenzuri personale si fiecare dintre membri alege daca citeste sau nu, crede sau nu. Oricum, nu aici se stabilesc reguli, numiri sau destituiri. Organizatorii, coordonatorii si moderatorii trebuie sa invete sa si primeasca pumni in cap, nu numai laude, chiar daca nemeritat ( si pumnii si laudele ). Iar asta nu ar trebui sa creeze motive de ingrijorare.
    Recunosc ca nu mi-a placut ideea cu <datul in gura>, asta numai la copii se practica civilizat, pana la varsta de 3-4 ani. Precis exista si expresii mai subtile.
    In privinta moderatorului, din cate stiu este numit, nu ales. Administratorul il numeste si il destituie, iar noi, ca cititori, putem sa ii oferim like sau dislike.
    Pe scurt, ne placem sau nu, ne acceptam sau nu, viata site-ului merge inainte.

- - - Actualizat - - -

Aici sigur e o greseala, distanta limita intre A si B este de 100 km.

webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Postări
    1.160
    Timp total online
    92 z 17 h 39 m
    Timp online pe zi
    47 m
    Reputație
    988
    Eu am crezut ca la rubrica Fight discutiile pot fi mai dure ca de aia este rubrica Fight, adica in traducere cearta. In zona asta dai si tu dar mai si primesti. Daca esti asa sensibil si nu suporti sa mai si primesti atunci nu te mai apuci de cearta. Domnul Giosan (sefu) a dat cu sete, mai precis a marturisit ca mi-a dat-o prin gura de foarte multe ori cand a vazut ca am scris despre gradinita, o amintire nevinovata a mea de cand eram copil. Si eu nici nu m-am referit la d-l Giosan cand am vorbit despre seful gradinitei, vad ca s-a autopropus.

Eu pur si simplu i-am sugerat sa si-o dea si el insusi prin gura ca sa nu o primeasca de la altii. Eu sunt banat seful nu.
    Si am impresia ca sefu vrea sa mearga chiar mai departe cu pedepsirea mea pentru indrazneala de a il fi infruntat, nu se va opri aici.
    Vad ca nu v-ati racorit destul dl Cornel.
    Va mai ofer 24 de ore de liniste.

Ca sa nu mai fie nevoie sa va treziti cu noaptea in cap (vad pastarea d-voastra la ora 5.43) va zic eu aici cand expira banul:
    Banul va fi scos pe 13.08.2018, ~11:00

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    54
    Postări
    5.056
    Timp total online
    118 z 20 h 12 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    14922
    Si eu vad de aici aproape la fel ca Dan2.

Clau, nu-i mai "oferii" ban, aici suntem la "fight". Despre faptul că un moderator face "nesimtit" un membru al acestui forum nu ne spui nimic?

ͲЯѺՆՆ
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    50
    Postări
    2.752
    Timp total online
    199 z 6 h 14 m
    Timp online pe zi
    1 h 50 m
    Reputație
    4963
    Citat Postat în original de GeluBv Vezi post

Clau, nu-i mai "oferii" ban, aici suntem la "fight". Despre faptul că un moderator face "nesimtit" un membru al acestui forum nu ne spui nimic?
    Bingo

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.07.2009
    Locație
    Focșani
    Vârstă
    39
    Postări
    1.877
    Timp total online
    107 z 19 h 32 m
    Timp online pe zi
    54 m
    Reputație
    4493
    De acord cu Dan Bodeanu si Gelu Vladoiu. Cred ca in cazul de față culpa este cumva comună si astfel Dena Corneliu nu merită să fie banat în condițiile în care discuțiile s-au purtat cel puțin în aceeași notă. Cei care se ocupă de partea de moderare a forumului ar trebui să-i sprijine pe cei care "nu știu" astfel încât aceștia să nu se mai regăsească în situații deranjante pe viitor...

webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Postări
    1.160
    Timp total online
    92 z 17 h 39 m
    Timp online pe zi
    47 m
    Reputație
    988

Explicatie

Citat Postat în original de GeluBv Vezi post

Ce a fost la inceput, oul sau gaina? Cine a incept?
    Moderatorul ar trebui sa fie bunul samartitean, sa intoarca si celalalt obraz?

Moderatorul a mutat turneul unde ii era locul si a explicat civilizat acest lucru. Vedeti primul mesaj din topic.
    Raspunsul a fost ignorarea moderatorului si cearea unui nou anunt... iar apoi insultarea moderatorului si a unui lider Amatur.

Eu asa vad lucrurile.

Cum ati fi procedat in locul moderatorului?
    Cum ar exista forumul fara moderatori!?

Ar fi turnee postate si la anunturile de vanzare, doar doar le vede mai multa lume...
    S-ar "injura" oamenii "subtil" in toate zonele forumului.

Asta se doreste? Asta inseamna democratia? Dreptul de a insulta si a nu respecta regulile forumului?
    Care de fapt nu sunt regulile forumului ci reguli de buna cuviinta si respect intre oameni.

PS: l-am banat temporar pe dl Cornel pentru ca desi lucrurile se linistisera, chiar avusese ultimul cuvant, vezi postul #33, nu i-a fost de ajuns si a continuat insultele. Chiar daca e zona de fight.

organizator turnee
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    41
    Postări
    5.913
    Timp total online
    128 z 12 h 51 m
    Timp online pe zi
    1 h 34 m
    Reputație
    12781
    Moderatorul, prin definitie este o persoana echidistanta, impartiala. Moderatorul trebuie sa fie obiectiv, pentru a-si putea duce la succes sarcina asumata.

Atunci insa cand un moderator este si egalul forumistului in cauza (in calitatea sa de organizator de turnee, respectiv persoana activa in organizarea circuitului de turnee), atunci deja intervine subiectivismul. Nu poti fi moderator al unui conflict iscat intre tine si o alta persoana.
    Analizand la rece, pare foarte usor de inteles de ce a invocat si Zosim1 interventia lui Clau, care este peste moderatori.

Poate ca domnul Dena halucineaza cand este convins ca au fost sterse postari despre turnee B in topicul amint.
    Insa ceea ce este sigur ca in topicul asemanator pentru anul 2017 se poate vedea si acum o postare a unui eveniment special care n-a fost nici turneu A, nici Aplus.
    (Nu deranjeaza pe nimeni postarea din decembrie 2017, stati linistit.)
    Problema este ca moderatorul trebuie sa-si pastreze obiectivitatea, indiferent de cine este persoana in cauza care a comis greseala.
    Si in plus, daca chiar moderatorul foloseste ton sau cuvant neadecvat, pe el cine il modereaza?

Am mai sugerat aceasta idee acum cateva luni, si tot din prietenie am repetat-o si aici, pe baza consideratiei pentru activitatea depusa, respectiv in ideea ca pe fiecare trebuie sa ne ajute cand primim cate un punct de vedere la care nu ne-am gandit.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

Subiecte similare

1. Explicatie vanzare - cumparare !
    De romanulvesel în forumul Fight Club
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 25.09.2017, 20:36
  2. explicatie ,,verde" !
    De ursuleanvasile în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 24.04.2008, 11:12

Permisiuni postare