Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Botoșani - 01.09.2018 (Zona 1)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Si m-a luat un pic valul cu problemele si n-am apucat sa felicit pe Albu Vlad, Alcu Catalin si Cozma Catalin pentru podiumul de la Elite, pe Calenciuc Dumitru care a avut parte de cea mai frumoasa galerie pe care am vazut-o pana acum in Amatur si pe Vasile Ursulean pentru binemeritatul loc 3, pe Ignatescu Bogdan care dupa accidentarea de la Iași a reusit sa joace finala la avansati... bravo bravo, pe Petrescu Claudel care a reusit un loc 3 dupa un parcurs greu si care va asteapta cu drag la turneul de la Putna, si nu in ultimul rand pe castigatorii de la incepatori, singurii care au reusit sa tina piept echipei moldovene si i-as enumera pe Ghitu Liviu din Onesti loc.1, Vieru Teodora loc.2... bravo bravo si Barabancea Lili loc.3.

    Bravo voua, ati fost cei mai buni !

    Legitimati, nelegitimati, felicit si echipa din Moldova pentru prestatia avuta, sunteti cu o clasa mai sus.

    Felicitari tuturor participantilor, printre picaturi am vazut schimburi de mingi cu adevarat spectaculoase, multi dintre d-vs au avut "nesansa" sa nu treaca de anumiti jucatori dar sunt sigur ca lupta pentru podium ar fi fost la fel de acerba indiferent cine ar fi fost finalistii.

    BRAVO !!!
    Ultima editare de sorin_client; 02.sep.2018, 14:59.
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu


    • Domnilor ce a fost , a fost . Turneul s-a incheiat cu bine si cei care trebuie sa traga invataminte din situatia creata , sa traga. Un coleg de-al meu imi spunea ieri pe drumul spre casa : " Sportul practicat la orice nivel profesionist sau amator e un lucru fantastic tocmai pentru ca are un regulament pe care il respecta toata lumea " Toti intram intr-o competitie cu aceleasi conditii si cel mai bun sa castige. Cand insa regulamentul nu este respectat de toata lumea treburile se schimba. Indiferent daca erau sau nu legitimati ( asta o spun nu ca sa ma scuz) regulamentul Amatur nu a fost respectat . Este nedrept fata de cei care au investit timp in detrimentul familiei, bani cheltuiti pe deplasari , pe cazari , pe materiale, ca sa ocupe un loc calificabil la orice A+ sau regional sau turneu final, spuneam este nedrept fata de acesti oameni sa vina niste jucatori buni ( nu putem comenta ) care desi au MP=0 intra si joaca la o categorie unde nu au drept de joc si bat tot. Unde-i satisfactia lor nu inteleg , dar unde-i frustrarea noastra vad foarte clar. Daca vor neaparat sa participe la Amatur sunt bineveniti dar sa inceapa ca toti de jos, sa vina la mai multe turnee, sa acumuleze puncte si dupa aceea sa joace la categoria unde ii permite MP-ul sa joace. Imi spuneti ca de vina este antrenorul moldovean ; pai numai faptul ca au venit cu antrenor trebuia sa va dea de gandit ca nu sunt amatori, antrenorul stabileste valoarea elevului si aplica tacticile de antrenament pe care le crede de cuviinta , nu hotaraste daca sa se respecte regulamentul Amatur sau nu pentru elevul sau. Orice a-ti spune si oricum a-ti da-o un lucru este cert : NU s-a respectat regulamentul Amatur cu privire la categoria la care au dreptul sa participe niste jucatori. O sa imi spuneti ca si la turneul de la Iași nu s-a respectat. Da, asa e, la Iași din 32 jucatori de la elite 12 aveau MP=0; nici la Iași nu s-a respectat regulamentul Amatur.
      Spun toate aceste lucruri pentru ca nu e corect; avem o regula , o respectam. Daca conducerea Amatur va considera ca regula e idioata , sa o scoata din regulament si putem dupa aia sa jucam la gramada fiecare cum ne convine, dar pana atunci .......
      Blade : Spinlord Ultracarbon Def
      FH : Spinlord Degu 2.1 mm
      BH : Spinlord Sternenfall OX

      Comentariu


      • Imi cer scuze pentru polemica starnita si in supararea mea am uitat sa felicit echipa de organizare , pe Sorin, pe Gabi Corneanu, pe Romeo si pe toti ceilalti prieteni ai nostri din Botoșani. Am vazut jucatori buni si foarte buni care ne-au incantat cu evolutiile lor la acest turneu si nu numai aici. Felicit pe toti colegii nostri care au ajuns sa joace in diferite faze ale acestui turneu si in special pe finalistii de la avansat , open si elite , finalisti cu care iesenii au placerea sa joace saptamanal. Suntem toti produsul acestui mare microb care se cheama tenis de masă.
        Felicitari inca o data pentru realizari si scuze celor pe care postarile mele i-au deranjat. Ne vedem la Neamț si la Putna in urmatoarele saptamani. O zi extraordina va doresc tuturor.
        Blade : Spinlord Ultracarbon Def
        FH : Spinlord Degu 2.1 mm
        BH : Spinlord Sternenfall OX

        Comentariu


        • Felicitări din partea mea și a lui Marola Dan domnului Ghitu Liviu pentru locul 1 !

          Comentariu


          • Felicitari Botoșani,











            Comentariu









            • ]



              Comentariu








              • Comentariu


                • Postat în original de ovidiuu Vezi post
                  Cu jucători legitimați nu prea cred, oricum merita felicitări pentru culoarul avut , eu având neșansa să joc cu un jucător legitimat
                  Poate ca ai dreptate Ovidiu dar sunt sigur ca asta te-a a mbitionat si mai mult si cu siguranta .....vei reusi .

                  Comentariu












































































                  • Blade: lemn off...ce lemn !
                    Bh: cu tepi
                    Fh: fara tepi

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X