Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Topoloveni - 01.09.2018 (Zona 5)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari !
    Oricum stiti cum se spune : "Norocul ti-l faci cu mana ta ! " [emoji4]
    Postat în original de Dan Cinca Vezi post
    Am participat la un turneu foarte bine organizat la care s-au oferit conditii bune de joc apreciate atat de mine cat si de colegii de la Craiova care au participat la turneu.Noi vom reveni cu mare placere la Topoloveni cu mentiunea ca apreciem eforturile pe care gazdele le fac pentru buna desfasurare a turneelor.In final doresc sa precizez ca "am avut noroc " in unele meciuri)
    Sent from my K9 Smart 1GB using Tapatalk

    Comentariu


    • Postat în original de gicu_licu Vezi post
      Am tot asteptat ca poate, poate, vreun organizator, vreun competitor sau vreun spectator, va posta, macar,
      cateva imagini, pentru posteritate, cel putin cu festivitatile de premiere ale celor 4 categorii(sa nu mai vorbesc
      de filmarea vreunei finale).Stupoare, insa! Nimic, nimic si, iar, nimic, ca si cand turneul nici nu s-ar fi tinut!
      Jalnic!
      Presupun ca s-a mizat pe o participare numeroasa de, circa, 100-120 de jucatori(capacitatea maxima,
      pentru cele 20 de mese disponibile). In schimb, sa te trezesti cu, doar putin, peste jumatate din cei pe care sperai
      ca-i va gazdui sala, normal ca-ti cam strica socotelile. Dar, chiar pana-ntr-acolo, incat, pentru cei 35 de lei,
      taxa de inscriere, sa oferi DOAR 1 sticla de apa? Sau, poate, borcanele de magiun, cu care au fost cinstiti
      premiantii, erau legate cu fir de aur?! Jenant!
      In decursul catorva ani, de cand mai particip pe la turnee, pe ici, pe colo, prin localitati mai accesibile, ca distanta,
      dar si mai indepartate(Aiud, Reghin, Dumbraveni)concursurile tinute la Topoloveni, FIEFUL ZONEI 5, mi s-au parut
      cele mai austere, cu putinta. Nu am pretentia conditiilor oferite de orase din Ardeal sau Banat( deh, cum se zice,
      zone cu potential, nu ca saracia din Oltenia!): primiri cu paine si sare, intonarea imnului national, fructe, la alegere,
      aperitive, o delicioasa masa de pranz si, nelipsita, cafea(nu amintesc de licori bahice, nu pentru ca n-ar fi existat
      "in oferta", ci pentru ca eu nu obisnuiesc).
      Ma-ntreb, atunci, chiar atat de calici sa fi ajuns, si atat de dezinteresati de conditiile pe care ar trebui sa le asiguram
      celor pe care-i invitam sa ne calce pragul, in schimbul unei taxe, pare-se, din ce in ce mai consistenta?(Si, sa nu uitam,
      ca facem referire la un turneu Regional A+!)
      In atare situatie, eu, unul(si, poate, si altii, ca mine) am decis, cu regret, totusi, sa sterg, din lista participarilor viitoare,
      orasul Topoloveni.(Sunt constient de faptul ca nicio suflare topoloveneasca nu va regreta hotararea mea, cu atat mai mult
      cu cat, chiar azi, am fost inlocuit, cu brio, de, chiar, Primul Ministru!!!).
      Multumesc.
      Cred ca nu prea ati avut treaba cu Amaturul cu Topoloveniul cred ca nici atit,aici au avut loc printre cele mai faine turnee din circuit,probabil ca Sorin sa cam saturat de unele chestii si nu mai are aceeiasi placere ca pe vremuri

      Comentariu


      • E clar ca nu ati inteles nimic..eu v-am rugat sa comparati mere cu mere (adica Turneul A+ de la Topoloveni cu celelalte turnee A+ din tara, desfasurate in aceeasi zi) si dvs comparati mere cu gutui, adica turneul de anul acesta cu altele de acum citiva ani!!

        In plus, trageti niste concluzii grave referitor la modul de premiere.....nu anumite turnee sunt pe principiul enuntat de dvs (principiul Caritas) ci TOATE TURNEELE IN TOATE SPORTURILE

        Peste tot in lume...The Winner Takes It All !!

        A se vedea recentul turneu de la US Open....ce sa spuna jucatorii ce au iesit din primele tururi, fata de premiul lui Djokovic? Ca ei au cotizat si s-au ales cu "praful de pe toba pentru ca cei premiati-cam aceiasi: Nadal, Federer, Djokovic- sa plece cu cat mai multe ofrande" ?

        Postat în original de gicu_licu Vezi post
        este de domeniul evidentei ca, la acest turneu, in schimbul taxei de 35 de lei, noi, cei neinscrisi in niciuna din categoriile:
        podiumuri de premiere, copii(aici, nearticulat!) si, eventual, persoane cu handicap, am
        primit, doar, 1 bucata sticla de apa Dorna(sunt destui care ar putea sa confirme ca, la fel ca
        mine, s-au simtit nedreptatiti insa e mai comod sa stai sub semnul anonimatului!).
        Refuz sa cred ca anumite turnee ar fi pe principiul Caritas: cotizeaza o multime, care
        se alege cu praful de pe toba, pentru ca cei premiati-cam aceiasi!- sa plece cu cat mai
        multe ofrande(a se vedea intelesul figurativ al cuvantului!)]. The Winner Takes It All !
        Prin urmare, toate exemplele date de dumneavoastra: cadourile, pe langa traditionalele
        diplome, medalii si cupe, taxele micsorate, pentru unele categorii defavorizate etc. NU SUNT LA TEMA!
        Nu vreau sa continui aceste discutii, si pentru mine este ultima postare, dar daca nici acum nu ati inteles..imi pare rau.

        Comentariu


        • www.clubarena08.ro

          Comentariu


          • Alte poze facute.

            Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
            www.clubarena08.ro

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X