tenismasa.ro 468x60vivasportshop.ro 1 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 19 din 19 PrimulPrimul ... 9171819
Rezultate 271 la 285 din 285

Subiect: Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    39
    Postări
    2.637
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    46 z 3 h 41 m
    Timp online pe zi
    23 m
    Reputație
    3734
    Cheltuielile pe ultimii 4 ani, centralizate:

Anul 2016:

2286 lei S-a stins datoria la Razvan Crisan pentru 50% din tricourile de la TF 2015 Focsani
    335 lei Taxa gazduire web pentru www.amatur.ro
    ??? lei - avans Emi Beltechi achizitie mese Amatur - program viitor
    2400 lei Actualizare clasament 2016 (Florin Apian)
    3807 lei TF 2016 (Med., Plachete, Soclu Trof. AmaTur, Mini Trof. AmaTur, Dipl., Personalizare tricouri)

Anul 2017:
    480 lei 2. Pachetul Pro vBulletin: 440 lei.
    324 lei Taxa gazduire web pentru www.amatur.ro
    4500 lei Turnee B TT Day 8 apr 2017
    2400 lei Actualizare clasament 2017 (Florin Apian)
    6950 lei Cheltuieli Turneul Final 2017

Anul 2018:

325 lei Taxa gazduire web pentru www.amatur.ro
    70 lei Denumire domeniu Amatur.ro
    6850 lei Medalii + Diplome WTTD 2018
    4500 lei WTTD 2018
    2400 lei Indemnizatie Florin Apian

2. Mulțumesc Dan2, Zosim1, cata_60 au mulțumit pentru mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    58
    Postări
    5.136
    Timp total online
    164 z 2 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 24 m
    Reputație
    10307
    Orice analiza a rezultatelor din 2018 ar trebui sa aiba in vedere rezultatele. Si primul criteriu ar trebui sa fie numarul de participanti:

Nemultumirile a catorva zeci de participanti sunt importante si trebuie discutate in cadru civilizat. Iar intrebarile ar trebui selectate si cerute de o persoana sau un grup reprezentativ. Aici, intre doua intrebari civilizate sunt multe branciuri, injuraturi si scuipat. Complet necivilizat.

4. Îmi place Dan Tigau le-a plăcut acest mesaj
    un simplu amator
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    50
    Postări
    2.675
    Timp total online
    196 z 20 h 44 m
    Timp online pe zi
    1 h 50 m
    Reputație
    4918
    Citat Postat în original de Dan2 Vezi post
    BIneinteles. Si eu am nemultumirile si intrebarile mele.
    Pe de alta parte am si multumiri si raspunsuri, din multe puncte de vedere, ultimii doi ani au insemnat o revenire a dorintei de participare in Amatur.
    Iar evenimentele TT Day 2017 si 2018 au reprezentat din punct de vedere decizional, organizatoric si imagistic cel mai important eveniment din Amatur in ultimii 8 ani, comparabil poate, doar cu emotia traita de campionii Amatur Roman si Traistariu atunci cand au dat mana la masa de joc cu Waldner si Persson.

LE. Din punct de vedere al organizarii, cei doi coordonatori care au miscat toate parghiile merite felicitarile tuturor, peste 2000 de persoane au cantat in cor partitura pregatita de dirijor!
    Acum sincer Dane ,dorinta ta este mai mult tehnico-financiara ca nu prea te vad jucind si sincer cred ca ii faci jocul dl Tigau

6. Îmi place mateidumitru le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    58
    Postări
    5.136
    Timp total online
    164 z 2 h 49 m
    Timp online pe zi
    1 h 24 m
    Reputație
    10307
    Citat Postat în original de dantim Vezi post
    Acum sincer Dane ,dorinta ta este mai mult tehnico-financiara ca nu prea te vad jucind si sincer cred ca ii faci jocul dl Tigau
    Dane, tot sincer: in piesa asta ti se potriveste perfect rolul cetateanului turmentat. Votezi cand colo, cand colo, si te declari neutru Dar el apare doar in vreo doua tablouri, tu esti in toate

un simplu amator
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    50
    Postări
    2.675
    Timp total online
    196 z 20 h 44 m
    Timp online pe zi
    1 h 50 m
    Reputație
    4918
    Dane, tot sincer: in piesa asta ti se potriveste perfect rolul cetateanului turmentat. Votezi cand colo, cand colo, si te declari neutru Dar el apare doar in vreo doua tablouri, tu esti in toate
    Asta este o gluma sau vrei sa fim seriosi,nu ma face sa scriu ca nu stiu cine are de pierdut,eu sint sigur ca nu eu

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    44
    Postări
    3.504
    Timp total online
    95 z 18 h 53 m
    Timp online pe zi
    57 m
    Reputație
    9009
    Citat Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
    Cheltuielile pe ultimii 4 ani, centralizate:

Anul 2016:

2286 lei S-a stins datoria la Razvan Crisan pentru 50% din tricourile de la TF 2015 Focsani
    335 lei Taxa gazduire web pentru www.amatur.ro
    ??? lei - avans Emi Beltechi achizitie mese Amatur - program viitor
    2400 lei Actualizare clasament 2016 (Florin Apian)
    3807 lei TF 2016 (Med., Plachete, Soclu Trof. AmaTur, Mini Trof. AmaTur, Dipl., Personalizare tricouri)

Anul 2017:
    480 lei 2. Pachetul Pro vBulletin: 440 lei.
    324 lei Taxa gazduire web pentru www.amatur.ro
    4500 lei Turnee B TT Day 8 apr 2017
    2400 lei Actualizare clasament 2017 (Florin Apian)
    6950 lei Cheltuieli Turneul Final 2017

Anul 2018:

325 lei Taxa gazduire web pentru www.amatur.ro
    70 lei Denumire domeniu Amatur.ro
    6850 lei Medalii + Diplome WTTD 2018
    4500 lei WTTD 2018
    2400 lei Indemnizatie Florin Apian
    Nu inteleg de ce in 2016 la TF este un buget de 3800 alocat si in 2017 dublu de 7000 lei ce anume a influentat aceasta dublare.ca dupa cate stiu este anul in care se scoate trofeul Campion judetean AmaTur – Categoria Amatori;

Si dupa cum aminteam intr-un post mai sus coordonatori au votat pt chieltuirea banilor pentru Turneul Final si de aceea s-a renuntat la programul Mese pt Amatur si nici decum pt WTTD.In primul an 4500 pentru ce? si in al doilea an 11000 pentru ce mai oameni buni,voi chiar v-a bateti joc de tot Amaturul,sa faceti doar propaganda privata ,si sa v-a bateti cu pumnul in piept intre 2 banere ce am realizat noi pt voi etc.etc.Cand am avut discutia de sponsorizare cu Marcel despre primul Wttd a spus ca toate chieltuielile sunt suportate de sponsor.etc.etc.

Sorine te rog detaileaza chieltuielile pe cele 2 Turnee Finale si bineinteles si pe cele 2 Wttd.Si cer si raspunsul coordonatorilor,a tuturor care au votat folosirea bugetului in scopurile Wttd.

P.S.Apropo Cupele Turneului Final 2017 au fost cumparate din bani lui Oli si au costat 2700 de lei .

10. Îmi place dantim, mateidumitru, mariomoro le-a plăcut acest mesaj
    un simplu amator
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    50
    Postări
    2.675
    Timp total online
    196 z 20 h 44 m
    Timp online pe zi
    1 h 50 m
    Reputație
    4918
    Daca tot ai inceput ia scrie si tu cite mese ti-ai tras si mantinele si figuri etc....scrie si de ce te-au exmatriculat din conducere,de ce ti-au confiscat jucariile

12. Îmi place mateidumitru, Cornel 67 le-a plăcut acest mesaj
    un simplu amator
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    50
    Postări
    2.675
    Timp total online
    196 z 20 h 44 m
    Timp online pe zi
    1 h 50 m
    Reputație
    4918
    Citat Postat în original de dantim Vezi post
    Daca tot ai inceput ia scrie si tu cite mese ti-ai tras si mantinele si figuri etc....scrie si de ce te-au exmatriculat din conducere,de ce ti-au confiscat jucariile
    Daca beau pe la turnee(cred ca 60 la suta din participanti o fac)nu inseamna ca sint si timpit si nu stiu ce combinatii ai facut in amatur,asa ca nu ma provoca.

Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    39
    Postări
    2.637
    Timp total online
    46 z 3 h 41 m
    Timp online pe zi
    23 m
    Reputație
    3734
    Emi, in primul rand as vrea sa clarificam sumele de la Turneele organizate de catre tine si valoarea mesei date de catre tine. (discutia initiala a fost ca o evaluam la 1500 lei si apoi am inteles ca se vrea evaluata la 2000 lei. Care e de fapt suma?) Apoi reglam si celelalte lucruri.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

15. Mulțumesc Zosim1 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Antal Denes le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    39
    Postări
    2.637
    Timp total online
    46 z 3 h 41 m
    Timp online pe zi
    23 m
    Reputație
    3734
    Legat de detalierea cheltuielilor legate de TF si WTTD nu sunt in masura sa raspund eu, ca nu m-am ocupat direct la niciun eveniment de cheltuielile acestea. Eu am dat niste bani din buget si nu cunosc detaliere lor. Stiu doar cateva lucruri si nu ar fi relevant.

17. Mulțumesc Zosim1 au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place dantim, Antal Denes le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    05.02.2011
    Locație
    botosani
    Vârstă
    49
    Postări
    1.690
    Timp total online
    59 z 2 h 42 m
    Timp online pe zi
    30 m
    Reputație
    3356

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Si noi chiar o luasem in serios cand s-a propus sa etalam ideile noastre cu privire la noul an competitional.
    Vad ca acest topic s-a transformat intr-un razboi al functiilor, dati covoarele de-oparte si imprastiati gunoiul peste tot.
    Ma gandesc cu stupoare ca vreo doi sefi de pe-aici vor fi inlocuiti cu altii care-si doresc cu ardoare locurile calde, si o fac intr-un mod mizerabil.
    Ce va face sa credeti ca intereseaza pe cineva cat a luat si cat a cheltuit, daca va place mai mult vinul sau berea, pentru cine scrieti toate astea?
    De ce nu va creati un topic privat si ne ocupati timpul sa va citim toate cacaturile voastre? Chiar nu va este rusine ?

Daca am facut o propunere tampita acum cred cu tarie ca Amaturului ii trebuie o pauza de cel putin un an. Poate va mai dezmeticiti un pic.

Nici nu stiu ce cuvant de incheiere sa pun....

Rusine!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

19. Îmi place Bogdan V, mariomoro, Antal Denes, silvinio le-a plăcut acest mesaj
    junior
    Data înscrierii
    11.05.2014
    Locație
    bucuresti
    Vârstă
    36
    Postări
    70
    Timp total online
    4 z 3 h 4 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    53
    Eu vreau sa mai joc/al naibii de mult îmi place jocul cu paleta la masa/pe forum da,pierd,n am vrajeala multora /mai bine ia pauză forumul un an /jocul trebuie să meargă mai departe domnule client.

21. Îmi place sorin_client le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    25.02.2008
    Locație
    Deva
    Vârstă
    68
    Postări
    2.705
    Timp total online
    71 z 18 h 25 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    3372
    O mare parte din nemultumiri, se datoreaza faptului ca membrii Amatur nu sunt informati si nu sunt intrebati cu privire la toate detaliile de organizare, nu exista transparenta a activitatii conducerii si coordonatorilor,a deciziilor luate, a voturilor,etc. Ba, mai mult, toate astea sunt secretizate. Daca pui intrebari care deranjeaza conducerea, nu primesti raspuns de la cei competenti. Insisti, mai intrebi o data. Degeaba. Si atunci e normal sa te enervezi si sa folosesti alte abordari. Deabia atunci esti bagat in seama si, ca urmare a deranjului care l-ai provocat, esti banat. Avem totusi noroc ca nu puteti sa ne omorati.
    In alta ordine de idei, ca sa stim pe cine alegem sa ne conduca, trebuie neaparat sa stim daca cei ce ne-au condus pina acum, ne-au condus bine sau rau. Unul dintre criteriile de apreciere, trebuie sa fie bilantul. Consider ca este obligatoriu sa ne fie adusa la cunostinta, balanta de venituri si cheltuieli a Amaturului, de cand fiinteaza el ( fiindca veniturile si cheltuielile se reporteaza in fiecare an ). Veniturile si cheltuielile trebuie prezentate defalcat, insotite de acte doveditoare (facturi, chitante fiscale). De abia dupa aceea putem sa concluzionam daca banii au fost folositi in interesul membrilor Amatur si cine este responsabil pentru distribuirea cheltuielilor.

un simplu amator
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    50
    Postări
    2.675
    Timp total online
    196 z 20 h 44 m
    Timp online pe zi
    1 h 50 m
    Reputație
    4918
    Citat Postat în original de sorin_client Vezi post
    Si noi chiar o luasem in serios cand s-a propus sa etalam ideile noastre cu privire la noul an competitional.
    Vad ca acest topic s-a transformat intr-un razboi al functiilor, dati covoarele de-oparte si imprastiati gunoiul peste tot.
    Ma gandesc cu stupoare ca vreo doi sefi de pe-aici vor fi inlocuiti cu altii care-si doresc cu ardoare locurile calde, si o fac intr-un mod mizerabil.
    Ce va face sa credeti ca intereseaza pe cineva cat a luat si cat a cheltuit, daca va place mai mult vinul sau berea, pentru cine scrieti toate astea?
    De ce nu va creati un topic privat si ne ocupati timpul sa va citim toate cacaturile voastre? Chiar nu va este rusine ?

Daca am facut o propunere tampita acum cred cu tarie ca Amaturului ii trebuie o pauza de cel putin un an. Poate va mai dezmeticiti un pic.

Nici nu stiu ce cuvant de incheiere sa pun....

Rusine!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ca...cum ii zici tu se scriu de ani de zile,degeaba propunem noi ca tot ce vor ei se regulamenteaza asa ca nu mai fi suparat

24. Îmi place Cornel 67, arjen_robben le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    01.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    60
    Postări
    5.605
    Timp total online
    129 z 5 h 8 m
    Timp online pe zi
    1 h 6 m
    Reputație
    4821
    Citat Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
    Emi, in primul rand as vrea sa clarificam sumele de la Turneele organizate de catre tine si valoarea mesei date de catre tine. (discutia initiala a fost ca o evaluam la 1500 lei si apoi am inteles ca se vrea evaluata la 2000 lei. Care e de fapt suma?) Apoi reglam si celelalte lucruri.

Ce vrea sa insemne acele ??? Adica valoarea care s-a dat avans pt.achizitionare de mese ! Cat s-a realzat din acel avansn si la ce cost ?
    Am mai pus aceste intrebari !!!!
    La fel si costurile la T. F. Dar au fost fara raspuns !!!
    Sorine pacat ca esti amestecat in acest balci ! Stiu ca doar ca dai bani,dar pe ce baza ?
    12/13000 fond se pt da drumul pentru rezervari si sindrofi,fonduri sunt !!!
    Daca acuma sunt bani,atunci cand era 3A+ :2 A si 1 B cotizatieie /turneu,cat era ???

Subiecte similare

1. Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2018
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 323
    Ultimul post: 29.11.2017, 18:51
  2. Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2016-2017.
    De marcelgiosan în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 133
    Ultimul post: 31.12.2016, 18:02
  3. AmaTur 2015-2016. Propuneri pentru imbunatatirea Circuitului !
    De Corcoz Costin în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 249
    Ultimul post: 16.03.2016, 14:38

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •