Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
    Cheltuielile pe ultimii 4 ani, centralizate:

    Anul 2016:

    2286 lei S-a stins datoria la Razvan Crisan pentru 50% din tricourile de la TF 2015 Focșani
    335 lei Taxa gazduire web pentru?www.amatur.ro
    ??? lei - avans Emi Beltechi achizitie mese Amatur - program viitor
    2400 lei Actualizare clasament 2016 (Florin Apian)
    3807 lei TF 2016 (Med., Plachete, Soclu Trof. AmaTur, Mini Trof. AmaTur, Dipl., Personalizare tricouri)

    Anul 2017:
    480 lei 2. Pachetul Pro vBulletin440 lei.
    324 lei Taxa gazduire web pentru?www.amatur.ro
    4500 lei Turnee B TT Day 8 apr 2017
    2400 lei Actualizare clasament 2017 (Florin Apian)
    6950 lei Cheltuieli Turneul Final 2017

    Anul 2018:

    325 lei Taxa gazduire web pentru?www.amatur.ro
    70 lei Denumire domeniu Amatur.ro
    6850 lei Medalii + Diplome WTTD 2018
    4500 lei WTTD 2018
    2400 lei Indemnizatie Florin Apian
    Nu inteleg de ce in 2016 la TF este un buget de 3800 alocat si in 2017 dublu de 7000 lei ce anume a influentat aceasta dublare.ca dupa cate stiu este anul in care se scoate trofeul Campion judetean AmaTur ? Categoria Amatori;

    Si dupa cum aminteam intr-un post mai sus coordonatori au votat pt chieltuirea banilor pentru Turneul Final si de aceea s-a renuntat la programul Mese pt Amatur si nici decum pt WTTD.In primul an 4500 pentru ce? si in al doilea an 11000 pentru ce mai oameni buni,voi chiar v-a bateti joc de tot Amaturul,sa faceti doar propaganda privata ,si sa v-a bateti cu pumnul in piept intre 2 banere ce am realizat noi pt voi etc.etc.Cand am avut discutia de sponsorizare cu Marcel despre primul Wttd a spus ca toate chieltuielile sunt suportate de sponsor.etc.etc.

    Sorine te rog detaileaza chieltuielile pe cele 2 Turnee Finale si bineinteles si pe cele 2 Wttd.Si cer si raspunsul coordonatorilor,a tuturor care au votat folosirea bugetului in scopurile Wttd.

    P.S.Apropo Cupele Turneului Final 2017 au fost cumparate din bani lui Oli si au costat 2700 de lei .

    Comentariu


    • Postat în original de Dan2 Vezi post
      Dane, tot sincer: in piesa asta ti se potriveste perfect rolul cetateanului turmentat. Votezi cand colo, cand colo, si te declari neutru Dar el apare doar in vreo doua tablouri, tu esti in toate
      Daca tot ai inceput ia scrie si tu cite mese ti-ai tras si mantinele si figuri etc....scrie si de ce te-au exmatriculat din conducere,de ce ti-au confiscat jucariile

      Comentariu


      • Postat în original de dantim Vezi post
        Daca tot ai inceput ia scrie si tu cite mese ti-ai tras si mantinele si figuri etc....scrie si de ce te-au exmatriculat din conducere,de ce ti-au confiscat jucariile
        Daca beau pe la turnee(cred ca 60 la suta din participanti o fac)nu inseamna ca sint si timpit si nu stiu ce combinatii ai facut in amatur,asa ca nu ma provoca.

        Comentariu


        • Emi, in primul rand as vrea sa clarificam sumele de la Turneele organizate de catre tine si valoarea mesei date de catre tine. (discutia initiala a fost ca o evaluam la 1500 lei si apoi am inteles ca se vrea evaluata la 2000 lei. Care e de fapt suma?) Apoi reglam si celelalte lucruri.

          Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
          www.clubarena08.ro

          Comentariu


          • Legat de detalierea cheltuielilor legate de TF si WTTD nu sunt in masura sa raspund eu, ca nu m-am ocupat direct la niciun eveniment de cheltuielile acestea. Eu am dat niste bani din buget si nu cunosc detaliere lor. Stiu doar cateva lucruri si nu ar fi relevant.

            Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • Propuneri pentru âmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

              Si noi chiar o luasem in serios cand s-a propus sa etalam ideile noastre cu privire la noul an competitional.
              Vad ca acest topic s-a transformat intr-un razboi al functiilor, dati covoarele de-oparte si imprastiati gunoiul peste tot.
              Ma gandesc cu stupoare ca vreo doi sefi de pe-aici vor fi inlocuiti cu altii care-si doresc cu ardoare locurile calde, si o fac intr-un mod mizerabil.
              Ce va face sa credeti ca intereseaza pe cineva cat a luat si cat a cheltuit, daca va place mai mult vinul sau berea, pentru cine scrieti toate astea?
              De ce nu va creati un topic privat si ne ocupati timpul sa va citim toate cacaturile voastre? Chiar nu va este rusine ?

              Daca am facut o propunere tampita acum cred cu tarie ca Amaturului ii trebuie o pauza de cel putin un an. Poate va mai dezmeticiti un pic.

              Nici nu stiu ce cuvant de incheiere sa pun....


              Rusine!


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Blade: lemn off...ce lemn !
              Bh: cu tepi
              Fh: fara tepi

              Comentariu


              • Eu vreau sa mai joc/al naibii de mult îmi place jocul cu paleta la masa/pe forum da,pierd,n am vrajeala multora /mai bine ia pauză forumul un an /jocul trebuie să meargă mai departe domnule client.

                Comentariu


                • O mare parte din nemultumiri, se datoreaza faptului ca membrii Amatur nu sunt informati si nu sunt intrebati cu privire la toate detaliile de organizare, nu exista transparenta a activitatii conducerii si coordonatorilor,a deciziilor luate, a voturilor,etc. Ba, mai mult, toate astea sunt secretizate. Daca pui intrebari care deranjeaza conducerea, nu primesti raspuns de la cei competenti. Insisti, mai intrebi o data. Degeaba. Si atunci e normal sa te enervezi si sa folosesti alte abordari. Deabia atunci esti bagat in seama si, ca urmare a deranjului care l-ai provocat, esti banat. Avem totusi noroc ca nu puteti sa ne omorati.
                  In alta ordine de idei, ca sa stim pe cine alegem sa ne conduca, trebuie neaparat sa stim daca cei ce ne-au condus pina acum, ne-au condus bine sau rau. Unul dintre criteriile de apreciere, trebuie sa fie bilantul. Consider ca este obligatoriu sa ne fie adusa la cunostinta, balanta de venituri si cheltuieli a Amaturului, de cand fiinteaza el ( fiindca veniturile si cheltuielile se reporteaza in fiecare an ). Veniturile si cheltuielile trebuie prezentate defalcat, insotite de acte doveditoare (facturi, chitante fiscale). De abia dupa aceea putem sa concluzionam daca banii au fost folositi in interesul membrilor Amatur si cine este responsabil pentru distribuirea cheltuielilor.

                  Comentariu


                  • Postat în original de sorin_client Vezi post
                    Si noi chiar o luasem in serios cand s-a propus sa etalam ideile noastre cu privire la noul an competitional.
                    Vad ca acest topic s-a transformat intr-un razboi al functiilor, dati covoarele de-oparte si imprastiati gunoiul peste tot.
                    Ma gandesc cu stupoare ca vreo doi sefi de pe-aici vor fi inlocuiti cu altii care-si doresc cu ardoare locurile calde, si o fac intr-un mod mizerabil.
                    Ce va face sa credeti ca intereseaza pe cineva cat a luat si cat a cheltuit, daca va place mai mult vinul sau berea, pentru cine scrieti toate astea?
                    De ce nu va creati un topic privat si ne ocupati timpul sa va citim toate cacaturile voastre? Chiar nu va este rusine ?

                    Daca am facut o propunere tampita acum cred cu tarie ca Amaturului ii trebuie o pauza de cel putin un an. Poate va mai dezmeticiti un pic.

                    Nici nu stiu ce cuvant de incheiere sa pun....


                    Rusine!


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Ca...cum ii zici tu se scriu de ani de zile,degeaba propunem noi ca tot ce vor ei se regulamenteaza asa ca nu mai fi suparat

                    Comentariu


                    • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                      Emi, in primul rand as vrea sa clarificam sumele de la Turneele organizate de catre tine si valoarea mesei date de catre tine. (discutia initiala a fost ca o evaluam la 1500 lei si apoi am inteles ca se vrea evaluata la 2000 lei. Care e de fapt suma?) Apoi reglam si celelalte lucruri.

                      Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                      Ce vrea sa insemne acele ??? Adica valoarea care s-a dat avans pt.achizitionare de mese ! Cat s-a realzat din acel avansn si la ce cost ?
                      Am mai pus aceste intrebari !!!!
                      La fel si costurile la T. F. Dar au fost fara raspuns !!!
                      Sorine pacat ca esti amestecat in acest balci ! Stiu ca doar ca dai bani,dar pe ce baza ?
                      12/13000 fond se pt da drumul pentru rezervari si sindrofi,fonduri sunt !!!
                      Daca acuma sunt bani,atunci cand era 3A+ :2 A si 1 B cotizatieie /turneu,cat era ???

                      Comentariu


                      • Postat în original de sorin_client Vezi post
                        Si noi chiar o luasem in serios cand s-a propus sa etalam ideile noastre cu privire la noul an competitional.
                        Vad ca acest topic s-a transformat intr-un razboi al functiilor, dati covoarele de-oparte si imprastiati gunoiul peste tot.
                        Ma gandesc cu stupoare ca vreo doi sefi de pe-aici vor fi inlocuiti cu altii care-si doresc cu ardoare locurile calde, si o fac intr-un mod mizerabil.
                        Ce va face sa credeti ca intereseaza pe cineva cat a luat si cat a cheltuit, daca va place mai mult vinul sau berea, pentru cine scrieti toate astea?
                        De ce nu va creati un topic privat si ne ocupati timpul sa va citim toate cacaturile voastre? Chiar nu va este rusine ?

                        Daca am facut o propunere tampita acum cred cu tarie ca Amaturului ii trebuie o pauza de cel putin un an. Poate va mai dezmeticiti un pic.

                        Nici nu stiu ce cuvant de incheiere sa pun....


                        Rusine!


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Auzi, nu te mai agita atat ca stresul dauneaza. Nu vrea nimeni raul nimanui, nu vrem sa inchidem Amatur-ul. Noi astia mai carcotasi ne asiguram ca lucrurile merg inainte si ca merg bine si astfel o sa beneficiezi si tu. Nu avem de ce sa ne fie rusine ca nu ne-ai vazut in fundul gol. Dar asa cum stii si tu pentru ca lucrurile sa mearga bine trebuie sa existe si controale, cum e fiscul de pilda. Noi nu putem sa chemam fiscul ca sa se constate ce s-a intamplat cu banii colectati de la toti membrii Amatur. Ce putem face este doar sa se prezinte un bilant cat de cat exact, nu trebuie sa fie la virgula.
                        Daca cei care au avut acces la bani au actionat spre binele tuturor nu li se poate intampla nimic. In caz contrar e normal sa plece, sper ca esti de aceiasi parere.
                        Si nu vrea nimeni nici o functie, ca tot ii dai inainte cu functia.

                        Comentariu


                        • Poate e bine sau poate nu, totusi propun.

                          Deoarece turneele B au devenit mai rare decat turneele A propun ca in cazul in care un jucator are completata grila de turnee A si nu are completa grila de turnee B, atunci grila de turnee B sa poata fi completata cu turnee A desfasurate in ultimul an si care au iesit din calculul grilei de turnee A. In momentul in care ar participa la un B atunci automat ar trebui sa inlocuiasca din grila de B cel mai vechi A luat in calcul.

                          Pe langa faptul mentionat mai sus (micsorarea numarul de turnee B) as mai adauga ca aceasta masura ar premia oarecum pe cei care participa la cat mai multe turnee si nici nu ar produce o inflatie de puncte intrucat numarul turneelor B calculate ar ramane tot de 4.
                          Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                          FH: Butterfly Dignics 05
                          BH: Tibhar Grass D.TecS

                          Comentariu


                          • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                            Poate e bine sau poate nu, totusi propun.

                            Deoarece turneele B au devenit mai rare decat turneele A propun ca in cazul in care un jucator are completata grila de turnee A si nu are completa grila de turnee B, atunci grila de turnee B sa poata fi completata cu turnee A desfasurate in ultimul an si care au iesit din calculul grilei de turnee A. In momentul in care ar participa la un B atunci automat ar trebui sa inlocuiasca din grila de B cel mai vechi A luat in calcul.

                            Pe langa faptul mentionat mai sus (micsorarea numarul de turnee B) as mai adauga ca aceasta masura ar premia oarecum pe cei care participa la cat mai multe turnee si nici nu ar produce o inflatie de puncte intrucat numarul turneelor B calculate ar ramane tot de 4.
                            Intr-o astfel de situatie, numarul de turnee B ar scadea dramatic, iar participantii ar fi interesati sa le inlocuiasca doar cu turnee A, doar sunt mai bine punctate!
                            Solutia pe care o propun este: mai multa initiativa locala, mai multi organizatori noi si locuri de concurs, chiar si cu 2-3-4 mese, ar completa turneele B lipsa.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                              Poate e bine sau poate nu, totusi propun.

                              Deoarece turneele B au devenit mai rare decat turneele A propun ca in cazul in care un jucator are completata grila de turnee A si nu are completa grila de turnee B, atunci grila de turnee B sa poata fi completata cu turnee A desfasurate in ultimul an si care au iesit din calculul grilei de turnee A. In momentul in care ar participa la un B atunci automat ar trebui sa inlocuiasca din grila de B cel mai vechi A luat in calcul.

                              Pe langa faptul mentionat mai sus (micsorarea numarul de turnee B) as mai adauga ca aceasta masura ar premia oarecum pe cei care participa la cat mai multe turnee si nici nu ar produce o inflatie de puncte intrucat numarul turneelor B calculate ar ramane tot de 4.
                              Cred ca printre masurile care trebuiesc luate pentru sporirea numarului de participanti la turneele B ar fii si:
                              1. Marirea numarului de turnee B luate in calcul la punctaj.
                              2. Aranjarea dupa regula sarpelui in grupa in functie de punctaj si nu de MP, dar doar la Incepatori si Avansati. Eventual daca totusi se face dupa MP sa se ia in calcul la MP si punctele obtinute la turneele B.

                              Comentariu


                              • Nu m-am pronuntat asupra organizarii ci am vrut sa aduc in discutie faptul ca numarul turneelor B s-a diminuat, B-urile sunt acum mai rare decat A-urile si cumva trebuie gasita o solutie in acest sens. Poate are cineva idei utile si puse cap la cap sa iasa ceva folositor.
                                Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                FH: Butterfly Dignics 05
                                BH: Tibhar Grass D.TecS

                                Comentariu


                                • Acele turnee B din 8 Aprilie TT Day au adus 6 mese Bty in contul amaturului si au fost folosite la turneul fina 2017

                                  Comentariu


                                  • Propun:
                                    Turneele (toate) sa se adune pentru clasament, sa nu se mai expire decat la ?mplinirea celor 12 luni.


                                    Motivul:

                                    Cei care muncesc sa dobandeasca acest merit, iar cei care acum au grila ”plina” sa aibe un motiv sa iasa din ”adormire”.
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      Propun:
                                      Turneele (toate) sa se adune pentru clasament, sa nu se mai expire decat la ?mplinirea celor 12 luni.


                                      Motivul:

                                      Cei care muncesc sa dobandeasca acest merit, iar cei care acum au grila ”plina” sa aibe un motiv sa iasa din ”adormire”.
                                      In situatia prezentata , in loc sa participi la un A+(la x km.) ,te duci la doua A-uri (in zona )! Sau ,avand 50 de turnee (proaste ) , devii campion (nat. jud .)in detrimentul celui care nu poate" marca " decat 30 (bune ).

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                        Propun:
                                        Turneele (toate) sa se adune pentru clasament, sa nu se mai expire decat la ?mplinirea celor 12 luni.


                                        Motivul:

                                        Cei care muncesc sa dobandeasca acest merit, iar cei care acum au grila ”plina” sa aibe un motiv sa iasa din ”adormire”.
                                        Ca sa ii pui la munca A urile sa se stearga la 6 luni ,de Beuri nu se pune problema ca mai putin si devin istorie A plusurile sa ramina la fel

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                          Poate e bine sau poate nu, totusi propun.

                                          Deoarece turneele B au devenit mai rare decat turneele A propun ca in cazul in care un jucator are completata grila de turnee A si nu are completa grila de turnee B, atunci grila de turnee B sa poata fi completata cu turnee A desfasurate in ultimul an si care au iesit din calculul grilei de turnee A. In momentul in care ar participa la un B atunci automat ar trebui sa inlocuiasca din grila de B cel mai vechi A luat in calcul.

                                          Pe langa faptul mentionat mai sus (micsorarea numarul de turnee B) as mai adauga ca aceasta masura ar premia oarecum pe cei care participa la cat mai multe turnee si nici nu ar produce o inflatie de puncte intrucat numarul turneelor B calculate ar ramane tot de 4.
                                          Mai bine eliminam turneele B si le inlocuim cu turnee A, astfel incat grila sa contina 6 turnee A+ si 12-14 turnee A...Si in loc sa faci turneu B, intr-o saptamana in 4 judete apropiate mai bine faci un turneu A...
                                          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                          Blade: KAZAK
                                          FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                          Comentariu


                                          • Propuneri pentru âmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

                                            Propun completarea regulamentului cu: in postarea anunțului oricărui turneu sa se specifice in mod clar câte meciuri sunt garantate oricărui participant.
                                            T05-ALC-T05
                                            Adrian Gorum

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                              Mai bine eliminam turneele B si le inlocuim cu turnee A, astfel incat grila sa contina 6 turnee A+ si 12-14 turnee A...Si in loc sa faci turneu B, intr-o saptamana in 4 judete apropiate mai bine faci un turneu A...
                                              Daca citeste nentu George nici la Tel George nu o sa mai participi

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Propun:
                                                Turneele (toate) sa se adune pentru clasament, sa nu se mai expire decat la ?mplinirea celor 12 luni.


                                                Motivul:


                                                Cei care muncesc sa dobandeasca acest merit, iar cei care acum au grila ?plina? sa aibe un motiv sa iasa din ?adormire?.
                                                Acele turnee sunt actualizate,eventual sa se treaca la B -urile lipsa cu corecturile necesare,adica loc in clasament conform grilei B
                                                Cate explicati ar trebui sa dea Florin ?
                                                Cred ca e o treaba de Sisif !!!
                                                Ultima editare de Antal Denes; 21.sep.2018, 20:17.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                  Propun:
                                                  Turneele (toate) sa se adune pentru clasament, sa nu se mai expire decat la ?mplinirea celor 12 luni.


                                                  Motivul:

                                                  Cei care muncesc sa dobandeasca acest merit, iar cei care acum au grila ”plina” sa aibe un motiv sa iasa din ”adormire”.
                                                  daca nu toate, macar sa se dubleze numarul turneelor A care se puncteaza. In acest fel si media o sa fie mult mai reala iar a "tranti" unele turnee ca sa "iti" iasa media , o sa fie mult mai greu(adica mai multe turnee la care o sa fie figurant). Buna ideea...
                                                  JOOLA Zelebro
                                                  FH Joola Rhyzer Pro 45
                                                  BH Joola Rhyzer Pro 45

                                                  Comentariu


                                                  • Propun ca la turneele A si A plus , sa se mareasca grila de punctare pt primi 4

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X