Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de cata_60 Vezi post
    Nu as dori sa se rastalmaceasca ultima mea postare cum ca am acuzat sau am vreo suspiciune asupra cuiva,vreau doar sa fim in siguranta daca proprietarul actual al site-ului are chef sa-l inchida din diverse motive...Macar sa avem un back-up
    Asa le vad si eu Cata ,sti foarte bine ,altele sunt problemele importante in amatur ,dar ne ocupam de gainarii.

    Comentariu


    • Postat în original de GeluBv
      Din bugetul AmaTur nu cred ca se pot lua bani si nu as vrea sa intru in discutii amanuntite, dar pot asa pe scurt sa spun ca in 2017 s-a micsorat taxa la 1 leu pentru bugetul TF (diplome,cupe, medalii, etc) .
      Un raspuns al unui membru din Comitetul de Conducere care a explicat foarte clar destinatia banilor aprobati din Taxa,pentru bugetul TF+(diplome,cupe,medalii) cind mi s-a cerut si salvare la ambele sali la A+ de la Mediaș si am solicitat sprijin financiar,deoarece doar salvarile depaseau bugetul turneului.Dar acuma aflam ca o parte din bani s-au chieltuit pe B+ care nu au fost prinse in bugetul Amatur,si raspunsul lui Marcel cand mi-am oferit disponibilitatea de a sponsoriza cateva turnee ,a fost ca sunt deja sponsori pentru tot,care de la inceput mi s-a parut curioasa deoarece loc de sponsori este tot timpul si toti din lumea asta se bucura sa vina cati mai multi,dar deh si la Turneul Final de la Targoviște s-au uitat cativa sponsori.

      Comentariu


      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
        Pe mine ma deranjeaza foarte tare aceasta tacere din partea sefului Amatur, Giosan Marcel, care se face ca ploua de ceva vreme. S-au cerut aici niste raspunsuri la care se pot da raspunsuri concrete si rapide. Daca nu se pot da aceste raspunsuri, sa zicem din cauze de Fisc, sa se spuna. Raspunsurile pe care le asteptam de la coordonatorul Amatur sunt cele referitoare la transparenta cheltuielilor in Amatur, ma gandesc ca exista un Excel cu incasarile din taxe, sponsorizari etc respectiv cheltuieli. Eventual Sorin Botarca ne poate da aceste raspunsuri. Macar pe anii 2017 si 2018.
        Apoi repartizarea meselor Amatur, inclusiv a acelora primite de la ITTF.
        Daca d-l Giosan nu da aceste raspunsuri poate ca ar trebui sa ne lase, nu cred ca este de neinlocuit, ce se intampla acum la nivel decizional mi se pare balamuc. De fapt inca de anul trecut d-l Giosan promite ca se retrage dar inca se mai gandeste. Dupa cate stiu eu munca in folosul Amatur nu este remunerata la nivelul conducerii. Oare ce il tine pe d-l Giosan acolo de nu vrea sa plece cu nici un chip? Sunt interese financiare? Adaptam si interpretam regulamentul Amatur in functie de aceste interese?
        In acest balmuc de vorbe, in care fiecare dintre cei care scriu isi platesc politele, scotand inregistrari din arhive, cu atacuri sub centura si agresivitati verbale fara numar, nu cred ca se poate construi un dialog. Adica, nu este posibil si nici nu merita ca vreun coordonator sa dea raspunsuri in acest topic. Propunerile asteptate s-au transformat in reprosuri fara noima si daca veti continua astfel nu veti primi raspunsuri.

        Aici este topicul Propuneri 2019

        Deschideti un alt topic, numti-l Intrebari, contestatii, reprosuri. Acolo, ca sa poata exista un dialog, ar trebui ca unul dintre contestatari mai aprig si mai lucid, sa compuna un set de 10 intrebari decente catre intreg Comitetul Amatur ( ca doar am citit aici ca se stie ca nu exista un sef, ci un comitet cu 5 membri) la care comitetul, dupa cateva saptamani de pregatire, si inainte de Turneul Campionilor ar trebui sa raspunda.

        Comentariu


        • Postat în original de Dan2 Vezi post
          In acest balmuc de vorbe, in care fiecare dintre cei care scriu isi platesc politele, scotand inregistrari din arhive, cu atacuri sub centura si agresivitati verbale fara numar, nu cred ca se poate construi un dialog. Adica, nu este posibil si nici nu merita ca vreun coordonator sa dea raspunsuri in acest topic. Propunerile asteptate s-au transformat in reprosuri fara noima si daca veti continua astfel nu veti primi raspunsuri.

          Aici este topicul Propuneri 2019

          Deschideti un alt topic, numti-l Intrebari, contestatii, reprosuri. Acolo, ca sa poata exista un dialog, ar trebui ca unul dintre contestatari mai aprig si mai lucid, sa compuna un set de 10 intrebari decente catre intreg Comitetul Amatur ( ca doar am citit aici ca se stie ca nu exista un sef, ci un comitet cu 5 membri) la care comitetul, dupa cateva saptamani de pregatire, si inainte de Turneul Campionilor ar trebui sa raspunda.
          Vedeti d-voastra, eu unul speram sa existe un dialog. Nu ne puneti sa facem cereri scrise la care sa primim raspunsul in 30 de zile de la o comisie de ancheta special infiintata pentru a elucida misterele Amatur. Intrebarile mele sunt foarte simple si sunt in numar de doua, numai doua nu zece. Credeti ca ar trebui sa completam cu alte 8 intrebari ca sa se faca 10, cifra rotunda? Daca sunt 10 sunt cu noima, doua sunt fara noima?

          Comentariu


          • Tu vezi doar interesul propriu si doua intrebari. Pe langa cele doua intrebari ale tale, din lunga lista de reprosuri se mai pot remarca un numar enorm de alte intrebari puse direct sau aluziv de alte persoane, majoritatea fiind tendentioase. O singura lista cu intrebari extrase (asa cum s-a finalizat in anii trecuti lista cu propuneri), poate primi la fel de elegant o lista de raspunsuri pertinente.

            Comentariu


            • Postat în original de Dan2 Vezi post
              Tu vezi doar interesul propriu si doua intrebari. Pe langa cele doua intrebari ale tale, din lunga lista de reprosuri se mai pot remarca un numar enorm de alte intrebari puse direct sau aluziv de alte persoane, majoritatea fiind tendentioase. O singura lista cu intrebari extrase (asa cum s-a finalizat in anii trecuti lista cu propuneri), poate primi la fel de elegant o lista de raspunsuri pertinente.
              Care ar fi interesul meu propriu in cele doua intrebari?

              Comentariu


              • Deja esti tendentios Interesul tau este sa afli raspunsuri la cele doua intrebari pe care le-ai enuntat! Celelalte sa mai astepte!

                Comentariu


                • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                  unde am salvate circa 36 de giga doar cu subiectul Amatur unde este si regulamentul 2017 unde nu apare acel paragraf cu reglementarea turneelor A+ si era specificat acel vo
                  trecand in diagonala prin acest subiect, care a derapat total de la ce s-a vrut a fi initial, n am putut sa nu remarc cei 36 de giga de conversatii....sunt edituri care nu ajung la aceasta performanta )))

                  Comentariu


                  • Revenind la propuneri (vezi titlu subiect)

                    1. Acceptarea jucatorilor legitimati doar cu acordul Organizatorului. Gen turneul sa fie catalogat A - Master. Aici, cum a zis si Sorin Corneanu MP ul sa fie ridicat la open pana la 35.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Dan2 Vezi post
                      In acest balmuc de vorbe, in care fiecare dintre cei care scriu isi platesc politele, scotand inregistrari din arhive, cu atacuri sub centura si agresivitati verbale fara numar, nu cred ca se poate construi un dialog. Adica, nu este posibil si nici nu merita ca vreun coordonator sa dea raspunsuri in acest topic. Propunerile asteptate s-au transformat in reprosuri fara noima si daca veti continua astfel nu veti primi raspunsuri.

                      Aici este topicul Propuneri 2019

                      Deschideti un alt topic, numti-l Intrebari, contestatii, reprosuri. Acolo, ca sa poata exista un dialog, ar trebui ca unul dintre contestatari mai aprig si mai lucid, sa compuna un set de 10 intrebari decente catre intreg Comitetul Amatur ( ca doar am citit aici ca se stie ca nu exista un sef, ci un comitet cu 5 membri) la care comitetul, dupa cateva saptamani de pregatire, si inainte de Turneul Campionilor ar trebui sa raspunda.
                      Postat în original de Dan Tigau Vezi post
                      Voi chiar va considerati sefi fără raspundere.
                      Schimbați-va atitudinea si convingeti ca faceti o munca in folosul comunității nu ca luati decizii arbitrare " asa cum vrea p... lui Gelu" .
                      Te citez in memorabilă ta atitudine de la Brăila cand ai spus-o clar si răspicat in fata a peste 50 de oameni.
                      Nu a spus nimeni nimic pentru ca am fost toti șocați si rușinati de atitudinea ta .
                      Nu pentru că suntem noi prosti si tu puternic.
                      Nu e frumos Gelu si zău asteptam scuze daca poti sa o faci.
                      Multumesc!
                      Dan Tigau


                      Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                      ?mi place Dan2, dzolly, mariomoro le-a plăcut acest mesaj

                      Dane(Dan Bodeanu) din postarea de mai sus nu inteleg prea bine mesajul" Adica, nu este posibil si nici nu merita ca vreun coordonator sa dea raspunsuri in acest topic." ,raspunsuri te referi inclusiv la Like-uri date unora care folosesc cuvinte obscene ?
                      Sunt deacord cu tine sa nu se raspunda si sa nu se bage in seama mesajele tendentioase si care adreseaza jigniri altor membrii ai comunitatii,dar ca sa aratati comunitati ca v-a pasa de bunul mers al Circuitului veniti cu raspunsuri pragmatice si pertinente aici si acum si explicatile oamenilor de ce se uita anumite lucruri sa se transcrie si de ce lucrurile au mers prost la multe turnee A+ inloc sa mearga bine,si de ce exista lipsa asta de transparenta si de ce sa faca propuneri unora ca voi care oricum nu tineti cont de ele,etc.etc.Eu cred Dane ca ati ajuns inntr-un impas,aproape de colaps in formula actuala,lucru ce v-am avertizat de prin 2015 ca se v-a ajunge aici.

                      Asta este purul adevar,NIMENI nu vrea sa isi mai ia vreo responsabilitate si sa iasa public cu mai multe explicatii reale sa linisteasca spiritele,si daca se merge pe idea asteptarii pana la sedinta de la Turneul Final,pe care cineva zicea intr-un post ca e doar un pic de gargara lasata cu un sprit,cred ca nedesconsiderati si consider ca nu ma mai reprezentati .

                      Comentariu


                      • Postat în original de Lucian Plamada Vezi post
                        trecand in diagonala prin acest subiect, care a derapat total de la ce s-a vrut a fi initial, n am putut sa nu remarc cei 36 de giga de conversatii....sunt edituri care nu ajung la aceasta performanta )))
                        Am scris foarte clar subiectul Amatur asa cum am eu salvat ,unde gasesti daca doresti si cateva filmari de la anumite turnee ,de exemplu cateva ore de la Mangalia unde mi s-au furat cateva palete,de la Gura Humor unde onorabilul Avram este asteptat la masa 32 de minute ,de la Turneul Final Sf.Ghe unde de mai multe ori s-au furat materiale ,si toate astea sunt salvate in >Subiectul Amatur <unde specificam ca se afla si Regulamentul 2017.
                        Acum ai inteles de unde provin cei 36 de giga sortati din cateva sute de giga de filmari.

                        Comentariu


                        • Nu am nici o calitate, nu pot sa raspund la intrebari si nici nu ma ating exprimari de genul "ati ajuns inntr-un impas" sau v-am avertizat". Tu ai drumul tau, interesele tale, care uneori se suprapun peste interesele comunitatii, alteori nu. Repet ca este un comitet de 5 coordonatori, caruia trebuie sa i te adresezi civilizat (tuturor 5 si nu doar celor pe care nu-i mai stimezi), iar ca sa primesti raspunsuri, atat tu, cat si ceilalti ati putea adopta un ton civilizat si nu amenintator. Propunerea pe care am facut-o este decenta: preiei initiativa, aduni toate intrebarile intr-un singur pachet (doar intrebari puse civilizat) si sunt convins ca la intrebari civilizate se va raspunde decent.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                            Am scris foarte clar subiectul Amatur asa cum am eu salvat ,unde gasesti daca doresti si cateva filmari de la anumite turnee ,de exemplu cateva ore de la Mangalia unde mi s-au furat cateva palete,de la Gura Humor unde onorabilul Avram este asteptat la masa 32 de minute ,de la Turneul Final Sf.Ghe unde de mai multe ori s-au furat materiale ,si toate astea sunt salvate in >Subiectul Amatur <unde specificam ca se afla si Regulamentul 2017.
                            Acum ai inteles de unde provin cei 36 de giga sortati din cateva sute de giga de filmari.
                            Da Emi, m am gandit eu ca or fi filmari. Era o gluma, nu te supara[emoji846]. Desi atmosfera fiind tensionata am realizat ulterior ca ar putea fi interpretata astfel. Numai bine[emoji846]


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comentariu


                            • Postat în original de Dan2 Vezi post
                              Nu am nici o calitate, nu pot sa raspund la intrebari si nici nu ma ating exprimari de genul "ati ajuns inntr-un impas" sau v-am avertizat". Tu ai drumul tau, interesele tale, care uneori se suprapun peste interesele comunitatii, alteori nu. Repet ca este un comitet de 5 coordonatori, caruia trebuie sa i te adresezi civilizat (tuturor 5 si nu doar celor pe care nu-i mai stimezi), iar ca sa primesti raspunsuri, atat tu, cat si ceilalti ati putea adopta un ton civilizat si nu amenintator. Propunerea pe care am facut-o este decenta: preiei initiativa, aduni toate intrebarile intr-un singur pachet (doar intrebari puse civilizat) si sunt convins ca la intrebari civilizate se va raspunde decent.
                              Citat Anexa
                              Coordonatorii Zonali: Persoanele care cunosc problemele comunității, în special în zona de care aparțin. își desfășoară activitatea pe bază de voluntariat, propun sau revocă, prin vot, orice persoană care nu corespunde activitătii sale. Anual, de regulă înaintea Turneului Final, se întrunesc și supun la vot propunerile de âmbunătațire ale Regulamentului pentru următorul an competițional. Prin excepție, în cursul anului, au dreptul și obligația de a se pronunța, mai ales dacă Comisia de Disciplina sau Comitetul Director nu-și îndeplinesc obligațiile. La orice ședința live sau online participă în mod egal, cu drept de vot individual, toate persoanele (Comitet Director, Comisie de Disciplină și Coordonatori Zonali).

                              Eu asa credeam ca ,coordonatori toti au un cuvant de spus in ceea ce inseamna Circuitul Amatur ,dar se pare ca m-am inselat.Am recitit toate mesajele mele si nu m-am regasit in amenintator si nici nu am vazut un ton necivilizat.Asa vad eu ,daca tu ai alt unghi de vedere te rog sublineazal ca sa stiu unde se interpreteaza gresit.
                              Ca sa inteleg si tu te afli in barca cu noi astia care asteptam un raspuns de la cei 5 coordonatori

                              Comentariu


                              • Pentru improspatarea memoriei:

                                Anexa I - Organigrama AmaTur
                                Comitetul Director AmaTur:
                                1. Giosan Marcel - Președinte
                                2. Apian Florin
                                3. Toma Florin
                                4. Vela Claudiu
                                5. Vlădoiu Gelu

                                Coordonatorii naționali:
                                1. Apian Florin
                                2. Bodeanu Dan
                                3. Botirca Sorin
                                4. Bozga Lucian
                                5. Corcoz Costin
                                6. Cozma Cătălin
                                7. Frătea Aurel
                                8. Giosan Marcel
                                9. Kantor Imre Zoltan
                                10. Roman Bogdan
                                11. Toma Florin
                                12. Vela Claudiu
                                13. Vlase Gheorghe
                                14. Vlădoiu Gelu

                                Comentariu


                                • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                  Nu am nici o calitate, nu pot sa raspund la intrebari si nici nu ma ating exprimari de genul "ati ajuns inntr-un impas" sau v-am avertizat". Tu ai drumul tau, interesele tale, care uneori se suprapun peste interesele comunitatii, alteori nu. Repet ca este un comitet de 5 coordonatori, caruia trebuie sa i te adresezi civilizat (tuturor 5 si nu doar celor pe care nu-i mai stimezi), iar ca sa primesti raspunsuri, atat tu, cat si ceilalti ati putea adopta un ton civilizat si nu amenintator. Propunerea pe care am facut-o este decenta: preiei initiativa, aduni toate intrebarile intr-un singur pachet (doar intrebari puse civilizat) si sunt convins ca la intrebari civilizate se va raspunde decent.
                                  Nu am nimic cu d-voastra d-le Bodeanu dar foarte probabil d-voastra ati fost inlocuit de la conducerea Amatur tocmai pentru lipsa sau ambiguitatea raspunsurilor si pentru modul in care le-ati fentat. Sunteti de altfel foarte abil cu astfel de fente. Ati considerat ca Amatur-ul este al d-voastra. Este adevarat ca ati avut un foarte mare merit in crearea lui.
                                  Cred ca si d-l Giosan fenteaza pana va cadea in nas.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                    Pentru improspatarea memoriei:

                                    Anexa I - Organigrama AmaTur
                                    Comitetul Director AmaTur:
                                    1. Giosan Marcel - Președinte
                                    2. Apian Florin
                                    3. Toma Florin
                                    4. Vela Claudiu
                                    5. Vlădoiu Gelu

                                    Coordonatorii naționali:
                                    1. Apian Florin
                                    2. Bodeanu Dan
                                    3. Botirca Sorin
                                    4. Bozga Lucian
                                    5. Corcoz Costin
                                    6. Cozma Cătălin
                                    7. Frătea Aurel
                                    8. Giosan Marcel
                                    9. Kantor Imre Zoltan
                                    10. Roman Bogdan
                                    11. Toma Florin
                                    12. Vela Claudiu
                                    13. Vlase Gheorghe
                                    14. Vlădoiu Gelu
                                    Citat Anexa regulament in explicatia Coordonatorului National,zonal cum ii mai zice.

                                    "?n cursul anului, au dreptul și obligația de a se pronunța, mai ales dacă Comisia de Disciplina sau Comitetul Director nu-și îndeplinesc obligațiile"

                                    Eu ,ca si tu cred ca cele doua comisi nu si indeplinesc obligatile,comisia de disciplina s-a desfintat,si Comitetul Director nu raspunde,e linia ocupata,si atunci este obligatia morala a voastra a Coordonatorilor sa veniti si sa remediati situatia.Asa vad eu lucrurile Dane.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                      Ca sa inteleg si tu te afli in barca cu noi astia care asteptam un raspuns de la cei 5 coordonatori
                                      BIneinteles. Si eu am nemultumirile si intrebarile mele.
                                      Pe de alta parte am si multumiri si raspunsuri, din multe puncte de vedere, ultimii doi ani au insemnat o revenire a dorintei de participare in Amatur.
                                      Iar evenimentele TT Day 2017 si 2018 au reprezentat din punct de vedere decizional, organizatoric si imagistic cel mai important eveniment din Amatur in ultimii 8 ani, comparabil poate, doar cu emotia traita de campionii Amatur Roman si Traistariu atunci cand au dat mana la masa de joc cu Waldner si Persson.

                                      LE. Din punct de vedere al organizarii, cei doi coordonatori care au miscat toate parghiile merite felicitarile tuturor, peste 2000 de persoane au cantat in cor partitura pregatita de dirijor!
                                      Ultima editare de Dan2; 20.sep.2018, 14:53.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                        BIneinteles. Si eu am nemultumirile si intrebarile mele.
                                        Pe de alta parte am si multumiri si raspunsuri, din multe puncte de vedere, ultimii doi ani au insemnat o revenire a dorintei de participare in Amatur.
                                        Iar evenimentele TT Day 2017 si 2018 au reprezentat din punct de vedere decizional, organizatoric si imagistic cel mai important eveniment din Amatur in ultimii 8 ani, comparabil poate, doar cu emotia traita de campionii Amatur Roman si Traistariu atunci cand au dat mana la masa de joc cu Waldner si Persson.
                                        Deci tu propui sa deschidem alt post unde putem sa ne spunem intrebarile si unde crezi ca vom primi si raspunsuri.
                                        Ultima editare de Zosim1; 20.sep.2018, 14:50.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                          ...
                                          Apropos: cati bani sunt in cont?
                                          N-am apucat sa fac punctarea incasarilor la zi, dar sunt undeva la 12.000 lei - 13.000 lei disponibil.
                                          www.clubarena08.ro

                                          Comentariu


                                          • Cheltuielile pe ultimii 4 ani, centralizate:

                                            Anul 2016:

                                            2286 lei S-a stins datoria la Razvan Crisan pentru 50% din tricourile de la TF 2015 Focșani
                                            335 lei Taxa gazduire web pentru?www.amatur.ro
                                            ??? lei - avans Emi Beltechi achizitie mese Amatur - program viitor
                                            2400 lei Actualizare clasament 2016 (Florin Apian)
                                            3807 lei TF 2016 (Med., Plachete, Soclu Trof. AmaTur, Mini Trof. AmaTur, Dipl., Personalizare tricouri)

                                            Anul 2017:
                                            480 lei 2. Pachetul Pro vBulletin440 lei.
                                            324 lei Taxa gazduire web pentru?www.amatur.ro
                                            4500 lei Turnee B TT Day 8 apr 2017
                                            2400 lei Actualizare clasament 2017 (Florin Apian)
                                            6950 lei Cheltuieli Turneul Final 2017

                                            Anul 2018:

                                            325 lei Taxa gazduire web pentru?www.amatur.ro
                                            70 lei Denumire domeniu Amatur.ro
                                            6850 lei Medalii + Diplome WTTD 2018
                                            4500 lei WTTD 2018
                                            2400 lei Indemnizatie Florin Apian
                                            www.clubarena08.ro

                                            Comentariu


                                            • Orice analiza a rezultatelor din 2018 ar trebui sa aiba in vedere rezultatele. Si primul criteriu ar trebui sa fie numarul de participanti:



                                              Nemultumirile a catorva zeci de participanti sunt importante si trebuie discutate in cadru civilizat. Iar intrebarile ar trebui selectate si cerute de o persoana sau un grup reprezentativ. Aici, intre doua intrebari civilizate sunt multe branciuri, injuraturi si scuipat. Complet necivilizat.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                BIneinteles. Si eu am nemultumirile si intrebarile mele.
                                                Pe de alta parte am si multumiri si raspunsuri, din multe puncte de vedere, ultimii doi ani au insemnat o revenire a dorintei de participare in Amatur.
                                                Iar evenimentele TT Day 2017 si 2018 au reprezentat din punct de vedere decizional, organizatoric si imagistic cel mai important eveniment din Amatur in ultimii 8 ani, comparabil poate, doar cu emotia traita de campionii Amatur Roman si Traistariu atunci cand au dat mana la masa de joc cu Waldner si Persson.

                                                LE. Din punct de vedere al organizarii, cei doi coordonatori care au miscat toate parghiile merite felicitarile tuturor, peste 2000 de persoane au cantat in cor partitura pregatita de dirijor!
                                                Acum sincer Dane ,dorinta ta este mai mult tehnico-financiara ca nu prea te vad jucind si sincer cred ca ii faci jocul dl Tigau

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de dantim Vezi post
                                                  Acum sincer Dane ,dorinta ta este mai mult tehnico-financiara ca nu prea te vad jucind si sincer cred ca ii faci jocul dl Tigau
                                                  Dane, tot sincer: in piesa asta ti se potriveste perfect rolul cetateanului turmentat. Votezi cand colo, cand colo, si te declari neutru Dar el apare doar in vreo doua tablouri, tu esti in toate

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                    Dane, tot sincer: in piesa asta ti se potriveste perfect rolul cetateanului turmentat. Votezi cand colo, cand colo, si te declari neutru Dar el apare doar in vreo doua tablouri, tu esti in toate
                                                    Asta este o gluma sau vrei sa fim seriosi,nu ma face sa scriu ca nu stiu cine are de pierdut,eu sint sigur ca nu eu

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X