Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de arjen_robben Vezi post
    Foarte rentabil.deja ați exclus noțiunea de campion județean amatur.felicitari și mai așteptăm și alte propuneri inovatoare!!!!
    Mihai, propunerea lui Marius tine numai de linia nationala, nu aduce atingere celei judetene.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • Așa se înțelege?

      Comentariu


      • Da,așa se înțelege!Ideea de campion județean Amatur este foarte buna.Eu încercam sa aduc un plus jucătorilor din circuit și sa-i ??trag??un pic de urechi pe cei din fruntea clasamentului.Nu încercați sa intrați in polemica și cu mine,ca nu ține!

        Comentariu


        • Postat în original de PaliHR Vezi post
          Mihai, propunerea lui Marius tine numai de linia nationala, nu aduce atingere celei judetene.
          Pali cred ca ai tradus gresit.
          Campioni judeteni e una ,iar cei nationali cu totul altceva !

          Comentariu


          • Oameni buni!Nu am implicat cu nimic titlurile județene in discuție.Sunt foarte de acord cu ele!

            Comentariu


            • Daca tot suntem la tema premiere,oare Amaturul are doar participanti de premiat pentru eforturile de-a lungul anului? Oare nu trebuie sa ne gandim si la niste premii pentru Organizatori,Coordonatori care cred ca depun de asemeni eforturi pt.buna functionare a Circuitului?Sunt peste 100 de astfel de personaje implicate in acest circuit.Cum putem fi fata de acestia recunoscatori?

              Propunere
              1.Sa se gandeasca un sistem de premiere si pentru acestia .
              2.Si bineinteles sa se stabileasca o zi a Premierii Premiantilor ca daca vor fii atatea de premiat cu siguranta ziua Turneului Final va deveni un balci organizat.Nici premier.nici competitie.nici socializare.

              Comentariu


              • Foarte frumos si meritoriu loc
                1 Org .care adus cel mai mare beneficiu in contul amatur prin depuneri/an si asa locurile urmatoare.
                Deci au prioritate cei mai sarguinciosi organizatori.

                Comentariu


                • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                  Daca tot suntem la tema premiere,oare Amaturul are doar participanti de premiat pentru eforturile de-a lungul anului? Oare nu trebuie sa ne gandim si la niste premii pentru Organizatori,Coordonatori care cred ca depun de asemeni eforturi pt.buna functionare a Circuitului?Sunt peste 100 de astfel de personaje implicate in acest circuit.Cum putem fi fata de acestia recunoscatori?

                  Propunere
                  1.Sa se gandeasca un sistem de premiere si pentru acestia .
                  2.Si bineinteles sa se stabileasca o zi a Premierii Premiantilor ca daca vor fii atatea de premiat cu siguranta ziua Turneului Final va deveni un balci organizat.Nici premier.nici competitie.nici socializare.
                  Dupa taxe vad ca voi va premiatii singuri

                  Comentariu


                  • Postat în original de dantim Vezi post
                    Dupa taxe vad ca voi va premiatii singuri
                    Mai usor cu premiile ca nu mai este loc de defilare

                    Comentariu


                    • Postat în original de Ion Marius Vezi post
                      Oameni buni!Nu am implicat cu nimic titlurile județene in discuție.Sunt foarte de acord cu ele!
                      Ar trebui premiate si primele locuri la fiecare categorie pe judet, daca nu cu o cupa mica, macar cu o diploma si o medalie de campion judetean. Singurele conditii impuse ar trebui sa fie aceea a prezentei la cel putin 7 turnee intr-un an calendaristic si a MP de minim 7,5 pentru incepatori, 17,5 pentru avansati, 27,5 la open si cel mai bine clasat la elite (poate fi luata in calcul si varianta cu cel mai bine clasat la Open). Pentru a fi campion trebuie sa existe un anumit grad de implicare in circuit si performante bune la concursuri.
                      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                      FH: Butterfly Dignics 05
                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                      Comentariu


                      • Propun doua mari premii fara de care Amaturul ar fi cred eu istorie (Clau cu forumul si Florin cu clasamentul)
                        P. S. Clau schimba te rog maimutele astea zimbitoare ca sint oribile

                        Comentariu


                        • Postat în original de dantim Vezi post
                          Dupa taxe vad ca voi va premiatii singuri
                          Dane,tu trebuie sa fi numit in functia de sef de sindicat la pinguini ,ca vad ca te lupti incontinuare.

                          Comentariu


                          • Eu vreau sa fie respectati toti participantii nu o functie de lider

                            Comentariu


                            • Cei care sunt premiati la o categorie cu diferite titulaturi care nu sunt putine.
                              Sa nu mai fie catalogati la celelalte dinstincti !
                              Ori una ori alta.

                              Comentariu


                              • Vă respect și vă admir deopotrivă pe toți, când vă văd la masa de tenis....
                                Dar acum am o întrebare de bun simț.


                                Ați încropit comunitatea asta frumoasă (care acum are vreo 4000 de "comunitari" ) ca să jucați tenis de masă...sau să faceți reguli și să dați premii?!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                  Pali cred ca ai tradus gresit.
                                  Campioni judeteni e una ,iar cei nationali cu totul altceva !
                                  Daca nici voi nu va mai intelegeti atunci

                                  Comentariu


                                  • La A+ - ul de la Chiajna am vazut jucatori care au venit de la mari distante , cred ca si 400 km , 500 km.

                                    Propunerea mea este sa se acorde un mic bonus in puncte pentru aceste deplasari mari, iar daca unii au absente in clasament sau retrageri penalizate sa le fie motivate.
                                    Este un lucru corect si rezonabil pentru unii care joaca obositi,un drum lung este in detrimentul jocului lor.Totodata incurajeaza participarea la turnee A+.

                                    Comentariu


                                    • Propunere
                                      Premierea dl. Sorin Botarca pentru promovarea (dezvoltarea ) amaturului fiind si casierul acestei miscari de-a lungul anilor.
                                      Cred ca merita pentru efortul depus.
                                      Cei mai vechi stiu foarte bine si cu logistica cat a contribuit.
                                      Multumesc

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                        Propunere
                                        Premierea dl. Sorin Botarca pentru promovarea (dezvoltarea ) amaturului fiind si casierul acestei miscari de-a lungul anilor.
                                        Cred ca merita pentru efortul depus.
                                        Cei mai vechi stiu foarte bine si cu logistica cat a contribuit.
                                        Multumesc
                                        Va multumesc pentru gandurile bune, dar nu e nevoie de nimic. Sunt alti colegi care depun efort voluntar mult mai mare. Am facut totul cu dragoste de tenis si de colegi. Un astfel de premiu l-as considera nemeritat si as fi nevoit sa refuz. Va multumesc inca o data!

                                        Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                                        www.clubarena08.ro

                                        Comentariu


                                        • Pentru a putea face propuneri pentru imbunatatirea circuitului Amatur, trebuie sa fim in cunostinta de cauza.V-am mai rugat o data sa prezentati bugetul de venituri si cheltuieli, de la inceput pana in prezent, pentru a vedea cum au fost gestionati banii nostri. Va rog sa raspundeti la cerere. Nu va mai faceti ca ploua, pentru ca o sa ne facem si noi ca nu va mai bagam in seama si o sa alegem alti conducatori.

                                          Comentariu


                                          • Sorine aceasta propunere a fost facut foarte serios si la obiect.
                                            Meritele si contributia ta nu ti le poate sterge NIMENI !!!
                                            Fara entuziasmul tau in ani aceia( pionerat) na-am fi ajuns la acest nr.mare de participanti.
                                            Cu stima

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                              Pentru a putea face propuneri pentru imbunatatirea circuitului Amatur, trebuie sa fim in cunostinta de cauza.V-am mai rugat o data sa prezentati bugetul de venituri si cheltuieli, de la inceput pana in prezent, pentru a vedea cum au fost gestionati banii nostri. Va rog sa raspundeti la cerere. Nu va mai faceti ca ploua, pentru ca o sa ne facem si noi ca nu va mai bagam in seama si o sa alegem alti conducatori.
                                              Aveti la Organizare Amatur cate un topic dedicat fiecarui an in care se detaliaza si veniturile si cheltuielile. Anul acesta va fi publicat dupa incheierea lui.

                                              Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                                              www.clubarena08.ro

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                Pentru a putea face propuneri pentru imbunatatirea circuitului Amatur, trebuie sa fim in cunostinta de cauza.V-am mai rugat o data sa prezentati bugetul de venituri si cheltuieli, de la inceput pana in prezent, pentru a vedea cum au fost gestionati banii nostri. Va rog sa raspundeti la cerere. Nu va mai faceti ca ploua, pentru ca o sa ne facem si noi ca nu va mai bagam in seama si o sa alegem alti conducatori.
                                                La care ?noi? va referiti d-le Dumitru ?
                                                Pe majoritatea dintre ?noi? chiar nu cred ca ne intereseaza ce s-a facut cu leul si nici nu dorim sa ne ?implicam? in a ?deslusi? trecutul.
                                                In ce priveste schimbarea, ?noi? nu dorim acest lucru dar ne-ar place sa mai imbunatatim cate ceva.
                                                Nu mi-o luati in nume de rau dar mi se pare ca se forteaza prea mult tragerea la raspundere iar acest lucru nu este benefic nimanui. E posibil ca pe cei pe care doriti sa-i ?introduceti/promovati? in conducerea Amatur, sa mosteneasca si tragerea la raspundere si nu cred ca veti gasi multi clienti s-o faca.
                                                Nu voi mai raspunde la acest subiect, am vrut doar sa atrag atentia ca ?noi? nu suntem toti ?noi?. (a se intelege cum se doreste.)

                                                Cu mult respect,


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                                Bh: cu tepi
                                                Fh: fara tepi

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                                  La care “noi” va referiti d-le Dumitru ?
                                                  Pe majoritatea dintre “noi” chiar nu cred ca ne intereseaza ce s-a facut cu leul si nici nu dorim sa ne “implicam” in a “deslusi” trecutul.
                                                  In ce priveste schimbarea, “noi” nu dorim acest lucru dar ne-ar place sa mai imbunatatim cate ceva.
                                                  Nu mi-o luati in nume de rau dar mi se pare ca se forteaza prea mult tragerea la raspundere iar acest lucru nu este benefic nimanui. E posibil ca pe cei pe care doriti sa-i “introduceti/promovati” in conducerea Amatur, sa mosteneasca si tragerea la raspundere si nu cred ca veti gasi multi clienti s-o faca.
                                                  Nu voi mai raspunde la acest subiect, am vrut doar sa atrag atentia ca “noi” nu suntem toti “noi”. (a se intelege cum se doreste.)

                                                  Cu mult respect,


                                                  Sent from my iPhone using Tapatalk


                                                  Sorine,dezinteresul acesta pe care-l manifesta, din pacate, prea multi amaturisti, nu poate duce la nimic bun .
                                                  Nu e vorba de tragere la raspundere, ci trebuie doar sa stim cum s-au folosit banii si daca nu s-au folosit in interesul majoritatii, trebuie sa punem pe altcineva sa-i gestioneze. Nu pentru ca vreau eu, ci pentru ca asa este normal. Sigur ca leul pe care l-am dat eu, nu conteaza,dar leii pe care i-au dat toti cei care s-au perindat pe la turnee in decursul timpului, conteaza.
                                                  Si da, eu as vrea sa punem la conducere oameni care, macar, raspund la intrebarile pe care le punem. Cei care nu fac nici macar asta, inseamna ca ne desconsidera si, ca urmare, nu merita sa ne reprezinte.
                                                  Si, daca tot veni vorba, eu am incredere ca Gelu Vladoiu ar fi potrivit, cu toate ca este contestat modul foarte direct cum pune problemele. Este rau de gura, cand are motive, dar nu jigneste dacat pe cei ce merita. Este omul caruia ii pasa de Amatur. A dovedit-o si cand a condus Amaturul si dupa.
                                                  Ganditi cum puteti, alegeti pe cine vreti, dar macar, nu mai spuneti ca nu va pasa !!!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                                    Aveti la Organizare Amatur cate un topic dedicat fiecarui an in care se detaliaza si veniturile si cheltuielile. Anul acesta va fi publicat dupa incheierea lui.

                                                    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                                                    Multumesc pentru raspuns,Sorine, dar eu n-am gasit decat bugetul pe 2017 iar acolo am vazut doar veniturile, fara cheltuieli. Ar fi edificatoare o balanta de venituri si cheltuieli. Daca poti sa ma indrumi mai pecis unde sa gasesc asa ceva, ti-as fi recunoscator.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X