Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Mihai905 Vezi post
    Au existat multe voci care au sustinut in cadrul propunerilor pentru anul viitor acordarea titlurilor de campion judetean la fiecare din cele 4 categorii. Daca e cazul caut postarile, dar stiu ca au fost destule.




    Pe pagina concursului de la Alba iulia se precizeaza ca vor fi premiati castigatorii din fiecare judet de la toate cele 4 categorii, nu doar cel mai bine clasat. S-a modificat cumva decizia?
    1.Intre voci care au sustinut si o dezbatere pe aceasta tema este cale lunga.Dar fiecare cum percepe.

    2.Pe pagina concursului de la Alba Iulia se face aceasta precizare,care este decizia Comitetului Director Amatur,dar nu se afla in concordanta cu regulamentul Amatur dupa care am facut planurile pe sectiuni ale evenimentului si am prevazut pentru premiere Amatur un timp de 30-45 min .Am avut o discutie pe aceasta tema cu Marcel si incercam sa gasim o solutie in aceasta directie fara a schimba planul pe ore deja stabilit. Cat tine de aceasta decizie de premiere pe 4 categori judetene decizia le apartine in totalitate coordonatorilor Amatur si eu incerc sa prind aceasta premiere in programul evenimentului dar cu foarte mari greutati din cauza timpului foarte condensat pt toate.

    P.S.Cat tine de parerea mea personala o astfel de manifestare de premiere pe criteri regionale,adica judetene si pe 4 categorii trebuie gandita in cadrul unui eveniment unde vor fi toti cei premiati invitati si nu la un turneu final unde criterile de participare nici macar nu ii include pe toti coordonatorii Amatur si unde din 42 de judete premiate la incepatori de exemplu vor participa doar 11 din cei nominalizati si din al 12 judet nu este campionul.

    Comentariu


    • Regulamentul Amatur este clar:

      Titlurile de Campion judetean se acorda numai primului clasat din fiecare judet. Asa a fost si asa e normal sa ramana. Amatur premiaza doar campionii judeteni.
      Propunerile sunt pentru ciclul urmator, adica, doar daca se vor accepta, vor fi valabile pentru 2019.

      Acum, pentru ca sponsorii au fost generosi, iar bugetul anului 2018 permite, s-au acordat premii suplimentare primilor clasati la fiecare categorie, fara a fi numite CAMPION. Un gest frumos al sponsorilor, pentru care comunitatea Amatur poate fi recunoscatoare.

      In privinta titlului judetean, logic si normal este ca primul clasat sa primeasca aceasta titulatura. Cei care intamplator (sau nu ) se vor afla pe 3 noiembrie pe primele locuri la alte categorii, nu vor fi campioni, ci lidreri ai categoriei respective. Acesta nu este neaparat un merit, deoarece ati citit zeci de trucuri prin care unii amaturisti si-au asigurat acest loc, prin pierderi intentionate de jocuri, prin neparticipari sau noncombat, contrar spiritului de joc.
      Asadar, dragi lideri de categorie, bucurati-va de premii, dar nu prea tare, deoarece daca ati fi jucat un pic mai bine, nu ati fi fost pe acest loc onorant, ci o treapta mai sus si, poate, nici nu ati fi prins loc la TC!
      Ultima editare de Dan2; 11.oct.2018, 16:15.

      Comentariu


      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
        1.Intre voci care au sustinut si o dezbatere pe aceasta tema este cale lunga.Dar fiecare cum percepe.

        2.Pe pagina concursului de la Alba Iulia se face aceasta precizare,care este decizia Comitetului Director Amatur,dar nu se afla in concordanta cu regulamentul Amatur dupa care am facut planurile pe sectiuni ale evenimentului si am prevazut pentru premiere Amatur un timp de 30-45 min .Am avut o discutie pe aceasta tema cu Marcel si incercam sa gasim o solutie in aceasta directie fara a schimba planul pe ore deja stabilit. Cat tine de aceasta decizie de premiere pe 4 categori judetene decizia le apartine in totalitate coordonatorilor Amatur si eu incerc sa prind aceasta premiere in programul evenimentului dar cu foarte mari greutati din cauza timpului foarte condensat pt toate.

        P.S.Cat tine de parerea mea personala o astfel de manifestare de premiere pe criteri regionale,adica judetene si pe 4 categorii trebuie gandita in cadrul unui eveniment unde vor fi toti cei premiati invitati si nu la un turneu final unde criterile de participare nici macar nu ii include pe toti coordonatorii Amatur si unde din 42 de judete premiate la incepatori de exemplu vor participa doar 11 din cei nominalizati si din al 12 judet nu este campionul.
        Idea de premiere a castigatorilor fiecarei categorii pe judet este foarte buna si creste numarul participantilor in Amatur. Vrem nu vrem sa recunoastem multi sunt vrajiti de cupe,medalii si diplome si un trofeu\titlu de campion\lider judetean pe categorie va fi cu atat mai mult apreciat.
        Pe de alta parte pe viitor poate ar fi mai bine sa se imparta aceste titluri la turneele A + Regionale unde sunt mult mai mari sansele ca toti laureati sa fie prezenti. Si in plus in luna premergatoare desemnarii campionilor judeteni va creste semnificativ numarul turneelor si al participantilor , binevenita in general si mai ales in varianta zilei in care regionalul ramane la inceput de septembrie , deci luna august in care multa lume in general prefera pana acum mai mult sa mearga in concediu
        Trucuje se vor face asa cum spune si Dan insa parerea mea se vor face cu sau fara titlul de campion\lider pe judet la o anumita categorie dar hai macar din cand in cand sa privim partea plina a paharului care cred ca este totusi ca majoritatea merita acest titlu

        Comentariu


        • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
          Cred cu tarie ca premierea a 4 cat. este gresita . Un campion judetean ar aduce normalitatea .Ceilalti 3 sunt campioni de conjunctura !
          Celelalte categorii care sint majoritari in circuit nu platesc aceeasi taxa or fi mai papagali...hai ma Adi ca nu te mai recunosc esti tot mai confuz pina acum aveai treaba cu fosti si activi legitimati si acum ii vrei doar pe ei campioni ,pai noi AMATORII adevarati ce dreak mai cautam in amatur

          Comentariu


          • Postat în original de GeluBv Vezi post
            Despre afirmatia asta vorbesc! Nu despre superioare, inferioare (dantim), ci strict despre afirmatia asta. Acum spui ca anul nu are 365 zile,...din contra, studiaza atent si vezi ca exact asa a fost, a inceput la 01 ian si nu s-a modificat nimic. Daca s-a modificat da-mi un exemplu.

            Avem pretentia sa imbunatatim, concret, ce anume!?
            Disparitia superioarelor nu a inceput sa se facain anul competitional

            Comentariu


            • Postat în original de dantim Vezi post
              Disparitia superioarelor nu a inceput sa se facain anul competitional
              Nu Dane ,Turnee fara superioare a facut subsemnatul in mai multe randuri deja de prin 2014 (chiar in ian 2013 prima editie Paleta Veche) si multe altele ,o reeditare a unor incercari de dublu K.o. initiata de dr.Toma cu ani in urma,grupe de 3 le-am testat inclusiv la A+ prin 2015 etc.Regulamentul nu a prevazut nicaieri in ultimi ani obligativitatea superioarelor.

              P.S. Poti sa o numesti o deviere de la normalitate dar nu o schimbare de regulament.

              Comentariu


              • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                8. Trofeele AmaTur
                8.1.Distincțiile de turneu
                Pentru fiecare turneu de categorie B, A sau A+, câștigătorii, precum și locurile 2, 3 și 4 vor primi diplome de merit. Pentru turneele de tip A, câștigătorii vor fi distinși cu titlul de câștigător al turneului AmaTur - [orașul]. în funcție de posibilitățile organizatorilor se pot acorda cupe, medalii și premii în obiecte. Premierea în bani nu este recomandată, dar poate fi făcută prin intermediul sponsorilor.
                8.2.Distincțiile circuitului AmaTur
                Pe baza punctajului final se acordă următoarele distincții:
                Campion AmaTur România – cel mai bine clasat în clasamentul general;
                Campion județean AmaTur – cel mai bine clasat în clasamentul județean (indiferent de categorie);
                Campion Junior AmaTur – cel mai bine clasat junior în clasamentul general;
                Lady AmaTur – cea mai bine clasată fată în clasamentul general;
                Maestru AmaTur – cel mai bine clasat Old-boys în clasamentul general;
                Special AmaTur – cel mai bine clasat jucător cu dizabilități în clasamentul general;
                Globe Trotter AmaTur – jucătorul cu cele mai multe participări la turnee.

                Clasamentul anului în curs se definitivează înainte de disputarea Turneului Campionilor care este de tip A+, și cu această ocazie se stabilesc Campionii AmaTur din fiecare județ (se premiază cu medalie și diplomă primul clasat din fiecare județ, cu condiția să dețină minim 5 turnee A și A+) în ultimele 12 luni.

                Asta este in Regulamentul actual si la categoria propuneri nu cred ca s-a dezbatut subiectul asta.
                Asta cu premierea fiecarei categori am tot scris-o in fiecare an si va durut in consens pe toti de aceea scriu mai mult in scirba ,nu vrea nimeni tricouri(pe care nici macar nu binevoiti voi sa le oferiti,sint din pomeni)(scuze Emi ca tu mai faci pomeni)o diploma si o medalie(daca nu va doare buzunzrul)dar nu mai faceti discriminari intre categori ca fara elite amaturul nu moare dar fara pinguini o sa vorbiti singuri

                Comentariu


                • Postat în original de Dan2 Vezi post
                  Regulamentul Amatur este clar:

                  Titlurile de Campion judetean se acorda numai primului clasat din fiecare judet. Asa a fost si asa e normal sa ramana. Amatur premiaza doar campionii judeteni.
                  Propunerile sunt pentru ciclul urmator, adica, doar daca se vor accepta, vor fi valabile pentru 2019.

                  Acum, pentru ca sponsorii au fost generosi, iar bugetul anului 2018 permite, s-au acordat premii suplimentare primilor clasati la fiecare categorie, fara a fi numite CAMPION. Un gest frumos al sponsorilor, pentru care comunitatea Amatur poate fi recunoscatoare.

                  In privinta titlului judetean, logic si normal este ca primul clasat sa primeasca aceasta titulatura. Cei care intamplator (sau nu ) se vor afla pe 3 noiembrie pe primele locuri la alte categorii, nu vor fi campioni, ci lidreri ai categoriei respective. Acesta nu este neaparat un merit, deoarece ati citit zeci de trucuri prin care unii amaturisti si-au asigurat acest loc, prin pierderi intentionate de jocuri, prin neparticipari sau noncombat, contrar spiritului de joc.
                  Asadar, dragi lideri de categorie, bucurati-va de premii, dar nu prea tare, deoarece daca ati fi jucat un pic mai bine, nu ati fi fost pe acest loc onorant, ci o treapta mai sus si, poate, nici nu ati fi prins loc la TC!
                  Si ce premiezi Dane profesionisti si fosti profesionisti,amatorii ce dreak mai cautam in circuit sa faceti voi bani pe participarea noastra

                  Comentariu


                  • Revenirea la titlul de Turneu Final . Este mult mai adecvată aceasta denumire... aaaa si redefinirea categoriei Open, care chiar nu mai respecta titulatura primita initial

                    Trimis de pe al meu Telefon Fix folosind Tapatalk
                    JOOLA Zelebro
                    FH Joola Rhyzer Pro 45
                    BH Joola Rhyzer Pro 45

                    Comentariu


                    • Postat în original de dantim Vezi post
                      Disparitia superioarelor nu a inceput sa se facain anul competitional
                      Dane, daca tot intram in "trollie" (ar trebui sa fie un topic separat in care sa fie comentate propunerile de modificare, iar acest topic ar fi fost o.k. sa fie numai al propunerilor), regulamentul actual permite doua tipuri de turnee: cu superioare si fara superioare.

                      ***

                      Crede-ma ca am fost un fan al superioarelor pana cand m-am tot saturat sa tot aud ce se intamla in superioare (ca asta a facut blat in superiare cu celalalt, altul s-a delasat in superioare dupa ce a castigat setul doi din ultimul meci care ii asigurase deja sefia grupei, etc), respectiv pana cand nu m-am certat cu cel mai bun prieten amaturist intr-o superioara...

                      In cazul turneelor aglomerate (cu 140-200 de participanti intr-o singura sala si o singura zi), ca organizator optiunea este mai mult decat clara: varianta fara superioare te ajuta sa termini totul in ziua respectiva. (In ultima perioada am vorbit cu mai multi participanti mai putin (sau deloc) activi pe forum si am primit multe opinii pro variantei cu direct eliminatorii, dar nu vreau sa adancesc controversele).

                      Si daca am scris in acest topic din nou, propun coordonatorilor sa regandeasca turneele A+.
                      De ce?
                      AmaTurul s-a schimbat si dezvoltat mult de cand se joaca 4 turnee A+ si un turneu final (al campionilor).
                      Mai mult decat atat, AmaTurul s-a dezvoltat mult si de cand organizam si turnee A+ regionale.
                      Turneele A+ se dovedesc neincapatoare, fie ca sunt organizate intr-o zi sau doua.
                      Propunerea mea ar fi ca intr-un an competitional sa se desfasoare:
                      8 turnee A+, una in fiecare regiune (fata de cele 4 din acets moment).
                      Lunile de desfasurare ale acestora sa fie in afara lunilor in care se desfasoara turneul final, regionale, respectiv sarbatoarea Craciunului. (Pentru a patra luna exlusa armai ramane doua posibilitati: luna WTTD sau gerara luna a Noului An.)
                      Pt. grila clasamentului as lasa tot asa: sa fie contabilizate sase din ultimele 12 luni, din care patru sa conteze la clasament.

                      Am facut doua scurte statistici, cred ca si acestea argumenteaza pro propunerea:

                      Postat în original de PaliHR Vezi post
                      ...cum stam cu grilele pline, deci cine are minim 7 turnee A, 4 turnee B si 4 Aplus in ultimele 12 luni.

                      144 de participanti in circuit, respectiv:
                      44 de la Elite,
                      54 de la Open,
                      42 de Avansati,
                      4 Incepatori.

                      Din top 20 AmaTur au macar un turneu lipsa in acest sens trei colegi (pozitiile 5, 14, 19).
                      Postat în original de PaliHR Vezi post
                      La Turneul Final din acest an avansatii avand 72 de locuri, am analizat cazul ideal in care primii 72 de avansati din clasamentul actual (din 1 octombrie) s-ar prezenta.
                      Dintre ei:
                      -8 jucatori au lipsa 3 Aplusuri
                      -1 jucator are lipsa 2 Aplusuri si 1 A
                      -2 jucatori au lipsa 2 Aplusuri si 1 B
                      -2 jucatori au lipsa 1 Aplus si 2 B-uri
                      -1 jucator are lipsa 3 B-uri
                      -3 jucatori au lipsa 1 Aplus si 1 B
                      -14 jucatori au lipsa 2 Aplusuri
                      -2 jucatori au lipsa 2 B-uri
                      -18 jucatori au lipsa 1 Aplus
                      -1 jucator are lipsa 1 B
                      -si daca am numarat bine, 20 e numarul colegilor care au grila plina deja.

                      PS: din cei 72 sunt numai 3 care n-au fost la macar un Aplus in septembrie, luna cand s-au desfasurat regionalele.
                      Oare cum era inainte de regionale?...
                      A, si sa nu uit, multora dintre noi ne-ar fi important ca A+urile sa se desfasoare intr-o singura zi...
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • Postat în original de dantim Vezi post
                        Asta cu premierea fiecarei categori am tot scris-o in fiecare an si va durut in consens pe toti de aceea scriu mai mult in scirba ,nu vrea nimeni tricouri(pe care nici macar nu binevoiti voi sa le oferiti,sint din pomeni)(scuze Emi ca tu mai faci pomeni)o diploma si o medalie(daca nu va doare buzunzrul)dar nu mai faceti discriminari intre categori ca fara elite amaturul nu moare dar fara pinguini o sa vorbiti singuri
                        Poate intr- o zi v-a fi desecretizat acele posturi dintre organizatori ca nu poate sa dureze o vesnicie !!!
                        Cine stie !!!

                        Comentariu


                        • Separați PROFESIONIȘTII ( foști , actuali , divizia x,y,z , etc ) de amatori . Creați o categorie separată pentru ei , spre exemplu Elit .

                          și

                          AMATORII să rămână - Incepători , Avansați , Open .

                          Comentariu


                          • Ce sa mai pierdem vremea degeaba?faceți eliminatorii direct.fara grupe inferioare/și dublați taxa turneului .

                            Comentariu


                            • Postat în original de GeluBv Vezi post
                              Despre afirmatia asta vorbesc! Nu despre superioare, inferioare (dantim), ci strict despre afirmatia asta. Acum spui ca anul nu are 365 zile,...din contra, studiaza atent si vezi ca exact asa a fost, a inceput la 01 ian si nu s-a modificat nimic. Daca s-a modificat da-mi un exemplu.

                              Avem pretentia sa imbunatatim, concret, ce anume!?
                              Regula fetelor aprobate a intrat in vigoare la 1 ian. Jucatorii cu fete interzise au jucat de la inceputul Campionatului Noiembrie pana in 31 dec,obtinand anumite rezultate. De la 1 ian au jucat cu fete aprobate si nu au mai obtinut aceleasi rezultate(vezi staruinta unora de a juca in continuare cu ele)
                              Liviu Petrescu

                              Comentariu


                              • Sa fie suspendati cei care joaca cu fete interzise sau mirsavite (sint citiva care ia-m tot iertat )

                                Comentariu


                                • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                                  Regula fetelor aprobate a intrat in vigoare la 1 ian. Jucatorii cu fete interzise au jucat de la inceputul Campionatului Noiembrie pana in 31 dec,obtinand anumite rezultate. De la 1 ian au jucat cu fete aprobate si nu au mai obtinut aceleasi rezultate(vezi staruinta unora de a juca in continuare cu ele)
                                  Gresit!!! De 2 ani sunt Scoase fetele interzise!!! La sedinta din 2016 s-a votat scoaterea fetelor interzise!!!Pe cale de consecinta afirmatia D-voastra nu are temei legal!!!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de dantim Vezi post
                                    Sa fie suspendati cei care joaca cu fete interzise sau mirsavite (sint citiva care ia-m tot iertat )
                                    Si daca sunt din randul organizatorilor?

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                      Si daca sunt din randul organizatorilor?
                                      Normal ,ce joaca cu doua perechi de m...ingi

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                        Gresit
                                        Ocsi, d-l Petrescu s-a referit numai la luna, nu si la an.
                                        Asa imi amintesc si eu ca hotararea s-a luat in preziua turneului final, dar in vigoare a fost numai din 1 ianuarie.
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de PaliHR Vezi post
                                          Ocsi, d-l Petrescu s-a referit numai la luna, nu si la an.
                                          Asa imi amintesc si eu ca hotararea s-a luat in preziua turneului final, dar in vigoare a fost numai din 1 ianuarie.
                                          In anul 2018 nu s-a jucat cu fețe interzise. La sedinta din 2016 s-a votat scoaterea fețelor interzise, cu aplicare din iulie 2017.Nicidecum nu de la 1 ianuarie s-au scos.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                            Regulamentul Amatur este clar:

                                            Titlurile de Campion judetean se acorda numai primului clasat din fiecare judet. Asa a fost si asa e normal sa ramana. Amatur premiaza doar campionii judeteni.
                                            Propunerile sunt pentru ciclul urmator, adica, doar daca se vor accepta, vor fi valabile pentru 2019.

                                            Acum, pentru ca sponsorii au fost generosi, iar bugetul anului 2018 permite, s-au acordat premii suplimentare primilor clasati la fiecare categorie, fara a fi numite CAMPION. Un gest frumos al sponsorilor, pentru care comunitatea Amatur poate fi recunoscatoare.

                                            In privinta titlului judetean, logic si normal este ca primul clasat sa primeasca aceasta titulatura. Cei care intamplator (sau nu ) se vor afla pe 3 noiembrie pe primele locuri la alte categorii, nu vor fi campioni, ci lidreri ai categoriei respective. Acesta nu este neaparat un merit, deoarece ati citit zeci de trucuri prin care unii amaturisti si-au asigurat acest loc, prin pierderi intentionate de jocuri, prin neparticipari sau noncombat, contrar spiritului de joc.
                                            Asadar, dragi lideri de categorie, bucurati-va de premii, dar nu prea tare, deoarece daca ati fi jucat un pic mai bine, nu ati fi fost pe acest loc onorant, ci o treapta mai sus si, poate, nici nu ati fi prins loc la TC!
                                            Ia priveste clasamentul Dane si vezi citi fosti si actuali divizionari sint in crema campionilor pe care vad ca o susti si scrie tu cu minuta ta cine face jocuri de culise.
                                            De la tine a plecat schimbarea regulamentului cu divizionarii (nu are rost sa mai scriu )era vorba doar de cei plecati din circuit si nu am fost impotriva,dar acum jucam si cu cadetii loturilor nationale,divizionari si fost divizionari(sa nu imi zici ca aia joaca la elite si noi la open ca sint multe turnee unde ne amestecati)eu in locul vostru nu as mai scrie ca imi provocati lehamite.......................................... ...........................

                                            Comentariu


                                            • Propun in conducere sa figureze doar persoane care sustin in adevaratul sens al cuvintului ce inseamna amator,categoria celor care au fost profi sau sint sa nu mai fie pe primul plan ca va bateti joc de 90la suta dintre cei care venim si cotizam aceeasi bani la turneele organizate de voi

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                                                Daca noul regulament,cu schimbarile lui, intra in vigoare la 1 ian 2019, toate competitiile pana atunci se deruleaza pe vechiul regulament. Practic turneul final este prima competitie din campionatul 2018-2019 !Vom avea o perioada (noiembrie -decembrie) cu un regulament,apoi intra in vigoare alt regulament.(Ian-Oct)
                                                Trebuie sa facem distinctie intre anul competitional si anul calendaristic. Pana in urma cu 2-3 ani nu era o problema mare pentru ca Turneul Final era in luna Decembrie si noul Regulament aparea la inceputul lunii ianuarie. Dupa cativa ani s-a stabilit sa se evite frigul din Decembrie si turneul sa se tina in luna octombrie. Acum s-a ajuns ca turneul final sa se tina in luna noiembrie. Nu vad o mare problema sau mari schimbari.
                                                Eventual trebuie sa prevedem expres ca anul competitional tine de la 1 ianuarie a anului in curs- pana la Turneul final.
                                                Tot expres se va prevedea ca, noile reglementari intra in vigoare cu incepere de la 1 ianuarie. Pana ce apare in mod oficial Regulamentul mai trece putin timp si nu cred ca 1 luna( decembrie) daca se tin turneele sub vechiul regulament este o problema. Intr-o luna nimeni nu face nu stiu cate puncte, nu se tin turnee A+ si pe cale de consecinta nu afecteaza clasamentul anului urmator.
                                                Am vazut multe propuneri ale unor jucatori care au intrat in circuit de 2-3 ani si vin cu propuneri care in decursul a celor 12 ani au fost analizate si s-au gasit solutiile cele mai bune, dar in momentul solutionarii ei nu erau in circuit, nu jucau tenis de masă si nu se uita la topicurile din urma cu 8-10 ani. Imi place ca multe pareri vin din partea unor persoane care nu organizeaza concursuri, ei doar isi dau cu parerea total gratuit si mai sunt alimentati de vechii sindicalisti ai Amaturului care le dau LIKE. O seara faina!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                  In anul 2018 nu s-a jucat cu fețe interzise. La sedinta din 2016 s-a votat scoaterea fețelor interzise, cu aplicare din iulie 2017.Nicidecum nu de la 1 ianuarie s-au scos.
                                                  Vedeti cand a intrat in vigoare aceasta reglementare si apoi vorbim!
                                                  Liviu Petrescu

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                                                    Vedeti cand a intrat in vigoare aceasta reglementare si apoi vorbim!
                                                    2. Ambele fețe au la vedere sigla de omologare ITTF, cu condiția să se afle pe lista fețelor aprobate (regula intră în vigoare începând cu 1 Iulie 2017);

                                                    Stimate Domn!!! Esti IDR !!! In afara de rand!!! Ia si citeste regulamentul pe 2017 si nu mai agita spiritele degeaba!!! CITESTE SI INVATA!!! Sti sa joci tenis de masă dar nu sti sa citesti!!! RUSINE PENTRU CA AGITI SPIRITELE DEGEABA!!! Plecati la ALBENA si faceti acolo Regulamentele pentru ca cele din ROMANIA vad ca nu vreti sa le aplicati , dar nici macar nu vreti sa le cititi!!!
                                                    Nu am ce vorbi cu unul care nu stie sa citeasca numai sa agite apele!!!
                                                    Ultima editare de Kantor Imre-Zoltan; 11.oct.2018, 22:47.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X