Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ma puteti ajuta va rog !!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ma puteti ajuta va rog !!

    Buna ziua . Sunt nou in acest grup si am ca hobby tenisul de masa .Am decis sa ma apuc mai serios de aces hobby al meu si miam comandat Lemnul Yasaka Extra 3D , si fetele , o fata de atac Donic destro f3 BigSlam si pe rever o fata de aparare TIBHAR GRASS D-tecs..Mi-ati putea spune o parere va rog frumos..?nu prea stiu asa multe in acest domeniu.. si nu stiu daca e alegere buna pentru inceput.. de asta va cer parerea, daca m-ati putea ajuta cu o parere ce e bun pentru inceput .Imi place sa joc mai in aparare.. nu sunt genu care e foarte agresiv.. ce imi place sa ma apar si sa surpind adversarul..!!

  • #2
    In Oradea gasesti la sectiunea competitii doua cluburi care arganizeaza turnee de casa.
    Tot acolo vei gasi atat parteneri de antrenament cat si indrumatori foarte buni.
    Bafta.

    Comentariu


    • #3
      Va multumesc de indrumare dar as vrea un raspuns la ce v-am intrebat.. mai exact daca se poate .

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Sireag Dragos Vezi post
        Buna ziua . Sunt nou in acest grup si am ca hobby tenisul de masa .Am decis sa ma apuc mai serios de aces hobby al meu si miam comandat Lemnul Yasaka Extra 3D , si fetele , o fata de atac Donic destro f3 BigSlam si pe rever o fata de aparare TIBHAR GRASS D-tecs..Mi-ati putea spune o parere va rog frumos..?nu prea stiu asa multe in acest domeniu.. si nu stiu daca e alegere buna pentru inceput.. de asta va cer parerea, daca m-ati putea ajuta cu o parere ce e bun pentru inceput .Imi place sa joc mai in aparare.. nu sunt genu care e foarte agresiv.. ce imi place sa ma apar si sa surpind adversarul..!!
        Salutare,

        Paleta pe care ti-ai configurat-o este una sa zicem mixta, o parte este pentru atac, iar o parte pentru aparare, cam ce vrei tu sa zicem. E clar ca nu stii exact ce iti doresti, dar e un prim pas in multitudinea de materiale profesionale de tenis de masă. Bine ai venit
        Lemnul e bine daca ti l-ai luat cu maner ST (drept) pentru o schimbare mai usoara in mana a paletei, cu material (fata de tip iarba sau anti) ai nevoie de asa ceva pentru o diversitate mai mare.
        Nu stiu grosimea buretelui, dar daca soft-ul (Donic Desto F3 BigSlam) are o grosime de cel putin 2.0mm poti face un joc ofensiv, daca este mai subtire, este pentru un joc mai mult defensiv; fata de tip iarba (Tibhar Grass D-tecs) este o fata pentru un joc predominant defensiv, daca este in grosime de cel putin 0.5mm este recomandata pentru un joc din spatele mesei, daca este OX (fara burete) este mai buna la jocul de langa masa cu block-uri de la nivelul mesei.
        Incearca sfatul dl. Antal Denes si mergi ori la PINGPONGMANIA ori la KING PONG, unde vei intalnii jucatori cu experienta ce iti pot da sfaturi cu privire la ce ai avea nevoie, dar si pentru viitori parteneri de joc

        Cu prietenie,

        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

        Comentariu


        • #5
          Va multumesc foarte frumos pentru sfaturi . O sa tin cont pe viitor . Toate cele bune!

          - - - Actualizat - - -

          Fata de atac are 2.0mm si fata de aparare are burete de 1, 2mm

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Sireag Dragos Vezi post
            Va multumesc de indrumare dar as vrea un raspuns la ce v-am intrebat.. mai exact daca se poate .
            Salut Dragoș! Bine ai venit în comunitatea pasionaților de tenis de masă AmaTur!

            Referitor la întrebările tale, dacă s-ar putea răspunde "mai exact" la aceste întrebări, ai fi primit deja (câteva) răspunsuri "mai exacte". îndrăznesc să presupun că atunci când ai decis să achiziționezi lemnul și fețele, ai avut în vedere criterii care să se potrivească stilului tău de joc. Poate, chiar ai cerut sfatul unui jucător mai experimentat. Dincolo de părerile colegilor noștri legate de paleta comandată de tine, cele mai convingătoare răspunsuri le vei afla tu ?nsuți, pe parcursul antrenamentelor. Așa cum probabil știi, acomodarea cu o paletă nouă este, de obicei, un proces îndelungat, care, de cele mai multe ori, necesită multe ore de joc. în funcție de cât de frecvent/mult joci, s-ar putea să treacă câteva săptăm?ni, până când ?ți vei da seama dacă, configurația aleasă de tine se ridică la nivelul așteptărilor tale. Sfatul distinsului nostru coleg Antal Denes este foarte pertinent. Te încurajez, la rândul meu, să iei legătura cu comunitatea locală a pasionaților de tenis de masă. Te felicit pentru că ai decis să te apuci serios de tenis de masă și ?ți doresc mult succes la antrenamente și la competițiile AmaTur!

            Comentariu


            • #7
              Da . Am primit informatiile de care aveam nevoie si care ma ajuta . Asa e stiu ca dureaza timp pana te acomodezi cu noua paleta si dupa ce o probezi cateva luni iti dai seama daa e ceea ce caut sau nu. Daca e potrivita pentru mine.Asa o sa fac . O sa iau legatura . Va multumesc pentru incurajare . O seara placuta incontinuare va doresc.Numai bine

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X