ttmall.ro 468x60vivasportshop.ro 1 468x60tt-shop.ro 468x60
Nu-mi place Nu-mi place:  0
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 16 la 28 din 28

Subiect: Achizitii de pe AliExpres

cadet Avatarul lui georgianc
    Data înscrierii
    30.12.2016
    Locație
    Franta
    Vârstă
    42
    Postări
    75
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    7 z 3 h 37 m
    Timp online pe zi
    15 m
    Reputație
    6
    E interesant robotul, are 2 rotite, deci trimite si mingi fara spin
    Cam la banii astia se vinde robotul Newgy 1050, dar SH.
    Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

cadet Avatarul lui traian
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Otopeni
    Vârstă
    47
    Postări
    109
    Timp total online
    2 z 22 h 23 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    9
    Nu se compara cu Newgy 1050, acesta este digital, poti sa memorezi anumite setari, etc, ce am eu este analogic, invarti de potentiometre si nimic mai mult.
    La aruncarea mingii amandoua sunt la fel, dar daca vrei sa-ti setezi o suita de miscari la al meu nu o poti face , trebuie cineva sa stea sa invarta de butoane.

In alta ordine de idei, ma asteptam ca motoarele sa fie de tip brushless, dar sunt normale si cu toate astea jucaria nu face zgomot, mai tare se aude pocnetul cand arunca mingea, imi mai place ca e ff precis, adica toate mingiile sunt aruncate exact in acelasi loc / cu precizie.
    Pentru inceput sunt multumit, vedem peste cateva luni daca "antrenorul" si-a meritat banii, testul il fac la Top Arena, trebuie sa "bat" cativa monstrii sacri ai tenisului de masa.
    JOOLA Flame Extreme - Donic Acuda S1 - Donic Acuda S1 / Masa Tenis Kondition, Robot HP-07

organizator turnee
    Data înscrierii
    10.10.2008
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    34
    Postări
    940
    Timp total online
    8 z 13 h 28 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    951
    Citat Postat în original de traian Vezi post
    Am primit robotul, acum m-am mai impacat cu gandul ca m-a costat ~1400 lei, din cauza "bonusului" cu vama.
    Atașament 15111

- - - Actualizat - - -

Stiti cumva vreo plasa de pus in spatele mesei, mai ieftina ?
    Nu imi vine sa dau ~400 lei pe asa ceva, in caz ca nu gasesc ceva rezonabil ca pret o sa-mi confecționez una din țevi de instalatii electrice de 16mm (sa fie suportul usor) si pun plasa de umbrire solarii.
    Am comandat acum 2 ani de la EmiTT plasa colectoare joola cu 200 lei. Este f ok ptr robot.Gasesti nr lui pe site.Spor!
    13 Rules

4. Mulțumesc Zosim1, traian au mulțumit pentru mesaj
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Otopeni
    Vârstă
    47
    Postări
    109
    Timp total online
    2 z 22 h 23 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    9
    ~200 lei e ok, nu e o suma mare, dar m-am gândit de ce sa nu economisesc și de aici dacă eu ma pricep sa meșteresc și nu este o asa mare inginerie sa nu o pot confecționa eu dacă ies cu costuri minime.
    Asa ca ieri am achiziționat câteva țevi de instalații electrice, teuri și coturi cost 28 lei, 10 metri de bandă bumbac de 30 mm cost 12 lei, plasă de umbrire deja o am, asa că trăgând linie, această plasă colectoare mă costă per total 40 lei + câteva ore de muncă.
    JOOLA Flame Extreme - Donic Acuda S1 - Donic Acuda S1 / Masa Tenis Kondition, Robot HP-07

Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Otopeni
    Vârstă
    47
    Postări
    109
    Timp total online
    2 z 22 h 23 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    9
    Am facut plasa, mai am putin de bibilit la ea, vreau sa prind marginile laterale cu banda magnetica (masa avand profil metalic) sa vad unde gasesc asa ceva.

Ultima modificare făcută de traian; 28.10.2018 la 18:01.

7. Îmi place claudiu2525, lucian75, georgianc le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    09.10.2015
    Locație
    bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    178
    Timp total online
    5 z 4 h 43 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    178
    Arata foarte bine ,felicitari ,insa cred ca ar fi fost si mai bine sa o faci un pic mai lata ,stanga dreapta .
    Blade:- Timo Boll ZLF , FH-Andro R37 BH-Andro R37
    - Stiga Infinity VPS FH: Nittaku Fastarc P1 , BH: Andro Rasanter R42

9. Mulțumesc traian au mulțumit pentru mesaj
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Otopeni
    Vârstă
    47
    Postări
    109
    Timp total online
    2 z 22 h 23 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    9
    Nu este necesar sa fie mai lată având in vedere ca are margini către fileu.
    Lățimea mai mare se pretează la cele care sunt de tip panou.

La drept vorbind, pentru început îmi trebuia o plasa cat peretele de mare, asa de aiurea returnez mingiile, mai ales alea trimise cu efect mare.
    Chiar ma gândesc sa desenez pe fiecare minge câte două circumferințe, sa văd ce efect imprimă robotul, ca asa pană îmi dau seama se golește coșul cu mingii.

Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Otopeni
    Vârstă
    47
    Postări
    109
    Timp total online
    2 z 22 h 23 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    9
    Au inceput sa-mi soseasca produsele comandate de pe AliExpres;
    Le-am ridicat de la posta fara nicio taxa suplimentara.
    Am asamblat si prima paleta

cadet Avatarul lui baltzatu
    Data înscrierii
    30.01.2018
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Postări
    77
    Timp total online
    3 z 15 h 44 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    5
    Felicitări!

Alt lemn OK (şi mai rezistent, şi mai ieftin) e cel cu care joc acum (Galaxy/Yinhe N9S).

Ai grijă cu Energy 03, nu-l brusca. Al meu s-a rupt dând cu paleta de coapsă (frustrările astea...), fix când începusem să mă-nţeleg cu el. Şi nu-s vreun Hulk.

Feţele sunt... ieftine şi urât mirositoare, presupun (eu le-am lăsat o săptămână la aerisit până am îndrăznit să le pun)

Probabil o s-ajungi la concluzia la care-am ajuns şi eu, că de pe Aliexpress merită să iei, în general, doar lemne N9S şi mingi DHS 40+, 3*. Prea multe fake-uri, prea puţine magazine serioase, prea multe porcării prezentate ca fiind la fel ca ZJK+T05 sau chiar mai bune.
    Moo... or something...
    --------------------------------------------------------------
    Galaxy N9S/T05+Xiom Sigma II Pro - Bty Gionis Carbon All+/T05+Xiom Vega Pro

13. Mulțumesc traian au mulțumit pentru mesaj
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Otopeni
    Vârstă
    47
    Postări
    109
    Timp total online
    2 z 22 h 23 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    9
    baltzatu m-ai făcut sa rad.
    Jur ca ai dreptate, fețele PUT rău de tot, am îmbâcsit toată casa.
    De paleta ce sa spun, sunt incantat ca o pot controla mai bine decât pe cea din semnătura, la 120 mingii trimise cu robotul, 100 le pun pe masa, cu cea din semnătura dacă pun 50.
    Mai am pe drum încă 7 lemne și vreo 10 fețe, sa vad cu care ma împac mai bine și îmi opresc 2 palete, restul le pun la vânzare.

Abia acum am văzut ca totuși exista diferențe intre lemne și fețe, sincer din citite de pe net, nu am crezut ca diferențele sunt asa de evidente.
    Acum mi s-a deschis iar apetitul de cumpărături, pe Ali sunt reduceri de 11-11, ce ma mai gâdilă buzunarul !

Apropo, vreau sa ma arunc la acest lemn, zic sa urc măcar o treapta la capitolul calitate.
    Ultima modificare făcută de traian; 06.11.2018 la 16:53.

Data înscrierii
    30.01.2018
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Postări
    77
    Timp total online
    3 z 15 h 44 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    5
    Normal că pui mai multe mingi pe masă. Paleta nouă are control mult mai bun, nu-i Mjölnir, ca aia veche

IMO, XVT fac clone care arată bine doar pe hârtie (am rupt una pe genunchi de nervi, că trebuia să fie fulger, iar retururile mele nici măcar la fileu n-ajungeau).

Personal, consider că acei 40$ ar fi cheltuiţi mai bine pe un lemn All+ SH brand serios, gen Nittaku Septear.
    Moo... or something...

16. Mulțumesc traian au mulțumit pentru mesaj
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Otopeni
    Vârstă
    47
    Postări
    109
    Timp total online
    2 z 22 h 23 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    9
    Deci pana acum ai rupt o paleta pe coapsa și încă una pe genunchi ! ești violent, totuși e bine ca nu iți rupi in bătaie adversarii, sau cine știe !
    Lăsând gluma la o parte, m-ai făcut sa ma dezumflu cu paletele XVT, acum ca ai deschis cutia pandorei, iți înșir paletele pe care deja le-am achitat și aștept sa-mi vina, măcar sa-mi mai achiziționez si o tesla la o adică ca îmi spui numai lucruri nasoale despre ce am achiziționat.
    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. 8.

Data înscrierii
    30.01.2018
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Postări
    77
    Timp total online
    3 z 15 h 44 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    5
    Să ştii că ai dreptate Dar nu mă răzbun pe adversari, că mi-e ciudă pe mine, nu pe ei. Mai calc o minge, mai rup o paletă ieftină pe genunchi (al meu, fireşte), de-astea.

Am făcut şi eu experimentul China. Am luat o mulţime de lemne şi feţe, "că-s ieftine şi la fel de bune". Ieftine, da; la fel de bune... nu prea spre deloc, aşa. E diferenţă uriaşă între produsele noname de pe Ali şi cele de firmă. În general, cam sfârşeşti prin a plânge după bani (la mine, cel puţin, aşa a fost).

N-am ce lucruri nasoale să spun despre materialele de mai sus, că doar Black Knight mi-e cunoscută. M-a rugat un prieten să-i cumpăr una (feţele au fost Kokutaku 868 ). A fost OK pentru început, a trecut apoi la un Septear cu Xiom şi acum joacă cu un Grubba cu Xiom. Once again, nu se compară (bine, şi preţul e altul).
    Moo... or something...

19. Mulțumesc traian au mulțumit pentru mesaj

Subiecte similare

1. achizitii
    De popescu doru viorel în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 04.05.2016, 21:51

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte