Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Achizitii de pe AliExpres

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Normal că pui mai multe mingi pe masă. Paleta nouă are control mult mai bun, nu-i Mj?lnir, ca aia veche

    IMO, XVT fac clone care arată bine doar pe h?rtie (am rupt una pe genunchi de nervi, că trebuia să fie fulger, iar retururile mele nici măcar la fileu n-ajungeau).

    Personal, consider că acei 40$ ar fi cheltuiți mai bine pe un lemn All+ SH brand serios, gen Nittaku Septear.
    Moo... or something...
    --------------------------------------------------------------
    Palio Energy 06/Bty T05+Xiom Sigma II Pro

    Comentariu


    • #27
      Deci pana acum ai rupt o paleta pe coapsa și încă una pe genunchi ! ești violent, totuși e bine ca nu iți rupi in bătaie adversarii, sau cine știe !
      Lăs?nd gluma la o parte, m-ai făcut sa ma dezumflu cu paletele XVT, acum ca ai deschis cutia pandorei, iți înșir paletele pe care deja le-am achitat și aștept sa-mi vina, măcar sa-mi mai achiziționez si o tesla la o adică ca îmi spui numai lucruri nasoale despre ce am achiziționat.
      1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. 8.
      Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
      LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
      LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

      Comentariu


      • #28
        Să știi că ai dreptate Dar nu mă răzbun pe adversari, că mi-e ciudă pe mine, nu pe ei. Mai calc o minge, mai rup o paletă ieftină pe genunchi (al meu, firește), de-astea.

        Am făcut și eu experimentul China. Am luat o mulțime de lemne și fețe, "că-s ieftine și la fel de bune". Ieftine, da; la fel de bune... nu prea spre deloc, așa. E diferență uriașă între produsele noname de pe Ali și cele de firmă. în general, cam sf?rșești prin a plânge după bani (la mine, cel puțin, așa a fost).

        N-am ce lucruri nasoale să spun despre materialele de mai sus, că doar Black Knight mi-e cunoscută. M-a rugat un prieten să-i cumpăr una (fețele au fost Kokutaku 868 ). A fost OK pentru început, a trecut apoi la un Septear cu Xiom și acum joacă cu un Grubba cu Xiom. Once again, nu se compară (bine, și prețul e altul).
        Moo... or something...
        --------------------------------------------------------------
        Palio Energy 06/Bty T05+Xiom Sigma II Pro

        Comentariu


        • #29
          Mi-au mai sosit cateva lemne si fete, asa ca am trecut la teste, unde mi-am facut o parere despre ce conteaza mai mult la un setup.
          Asa scurt;
          Lemnul 10 % (as mai scade la lemn si adauga la fete)
          Fetele 30 %
          Antrenamentul 60%
          Am facut combinatii intre lemne si fete.
          Lemne; XVT Black Knight 7 Carbon Fiber, Palio Energy03, Boer Hybrid (2 layers of zebra + 5 layers Ayuus), Boer Lion (2 layers poplar wood, 2 layers arylate carbon, 2 layers pine wood) si Donic Cayman
          Fetele folosite au fost Palio Ak47 blue, SANWEI T88-III, Reactor Corbor si Donic Acuda S1;
          Cea mai controlabila / viteza (adica am precizie in lovituri si mingea are viteza), este cu fata SANWEI T88-III, pe lemnul XVT Black Knight 7, in rest alte combinatii au inconsistenta in lovituri, nu sunt precise (adica mingea nu respecta aceeași traiectorie) cea mai "zapacita" fata e Donic Acuda, niciodata mingea nu sare in acelasi loc si cea mai "puturoasa" fata este Reactor Corbor, buna doar pentru blocaje.
          Testele le-am facut cu robotul de aceea am putut sa-mi dau seama de diferente.
          Am spus ca antrenamentul conteaza 60 % deoarece dupa o acomodare de cateva zeci de mingii pot juca acceptabil cu orice setup.
          Am sa revin din nou cu pareri dupa ce trebuie sa-mi mai soseasca inca vreo 10 fete si vreo 5 lemne.
          Ultima editare de traian; 22.nov.2018, 10:56.
          Sanwei F3 PRO--------------.----.-----.------------------XVT Black Knight 7
          LOKI T3 High Speed Carbo ---.----Backup---------Palio AK47 RED
          LOKI T3 High Speed Carbo-------------.--------------Palio AK47 BLUE

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X