Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

    Ca as vrea sa.mi iau super block.
    BLADE :Yasaka Balsa +
    FH : Tenergy 64 2.1
    BH : Hallmark Phoenix 0X

  • #2
    Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

    De ce?
    nu-ti mai place phoenixu?
    Mai stiu eu unu care ma omoara cu fata aia (Jax )
    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

    Comentariu


    • #3
      Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

      butterfly feint long 2 e fata interzisa in Amatour?
      Blade-Darker speed 90
      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
      Bh- Testing

      Comentariu


      • #4
        Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

        Din cate am vazut la bistrita...domnul Carbovici Boris joaca cu feint long 2
        ma insel cumva?
        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

        Comentariu


        • #5
          Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

          Postat în original de mandrubogdan
          Din cate am vazut la bistrita...domnul Carbovici Boris joaca cu feint long 2
          ma insel cumva?
          mai studiati va rog.....dl boris e in grafic....din fericire, e un jucator bun
          TB SPIRIT
          TGY 05
          TGY 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

            M-am uitat la paleta lui la bistrita..
            dar feint long 2 nu cred ca e interzisa
            Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
            Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

            Comentariu


            • #7
              Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

              Postat în original de mandrubogdan
              M-am uitat la paleta lui la bistrita..
              dar feint long 2 nu cred ca e interzisa
              nu e interzisa bogdane
              Butterfly Matsushita Power Defence
              FH:Yasaka Rakza Soft
              BH:Hallmark Phoenix Ox

              Comentariu


              • #8
                Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                da d-le, da bine din backhand...sta mult in baie....
                TB SPIRIT
                TGY 05
                TGY 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                  Postat în original de Dado.daniel
                  butterfly feint long 2 e fata interzisa in Amatour?
                  ..nici o fata de la butterfly nu a fost interzisa..

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                    Deci sa inteleg ca am voie?odata ce nu mi-a sarit nimeni in cap .
                    BLADE :Yasaka Balsa +
                    FH : Tenergy 64 2.1
                    BH : Hallmark Phoenix 0X

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                      Din moment ce tot te bate gandul sa-ti pui o fața interzisa probabil nu prea te intereseaza ce spun altii,ca oricum e ilegal.
                      Daca totusi,pt cultura ta generala ,vrei sa stii care fețe sant interzise si care nu,acceseaza pagina de web a ITTF, da pe Home page si pe burtiera din partea superioara da click pe "Equipment","Racket coverings"
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                        Postat în original de cata_60
                        Din moment ce tot te bate gandul sa-ti pui o fața interzisa probabil nu prea te intereseaza ce spun altii,ca oricum e ilegal.
                        Daca totusi,pt cultura ta generala ,vrei sa stii care fețe sant interzise si care nu,acceseaza pagina de web a ITTF, da pe Home page si pe burtiera din partea superioara da click pe "Equipment","Racket coverings"
                        Stai linistit ca stiu care sunt fetele interzise.Ideea era alta,vroiam sa vad daca se mai tine cont.Normal nu ar trebui sa se tina cont cu nu jucam in nici o liga.Si este greu sa impui reguli.
                        BLADE :Yasaka Balsa +
                        FH : Tenergy 64 2.1
                        BH : Hallmark Phoenix 0X

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                          Regulile nu sunt "impuse", le respecta toata lumea cu drag!
                          Ce faci daca unul singur refuza sa joace cu tine intr-un concurs, invocand faptul ca folosesti un material interzis de regulament?
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                            Postat în original de VISCO
                            Regulile nu sunt "impuse", le respecta toata lumea cu drag!
                            Ce faci daca unul singur refuza sa joace cu tine intr-un concurs, invocand faptul ca folosesti un material interzis de regulament?
                            Castig cu 3-0 prin abandonare....Culmea este ca sunt afectati doar jucatorii slabi ca valoare de materiale!Iar asta dovedeste faptul ca persoanele care se plang de materiale,au ca singura solutie ,mai mult antrenament!
                            BLADE :Yasaka Balsa +
                            FH : Tenergy 64 2.1
                            BH : Hallmark Phoenix 0X

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                              Daca-mi aduc eu bine aminte actualul nr 3 Amatur (atunci nr 1) a pierdut un meci impotriva cuiva din Reghin care folosea o iarba "frictionless" , intr-un meci de pomina la Galați acum aprox doi ani. Si mai sunt multe astfel de exemple cu jucatori nu tocmai "slabi ca valoare".
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                poi din moment ce e interzis tu pierzi cu 3-0!!!
                                atata timp cat e un regulament sa ne straduim sa-l respectam!
                                deja pleaca o gramada din amatur....
                                Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                  eu am jucat contra lui corcoz ,el avea atunci feint long 2 si dupa o perioada iarba nu mi-a mai pus asa mari probleme bineinteles tinind cont de efectul care venea inapoi din paleta lui,dar acum a pus o fata halmark parca care,e adevarat am mai jucat doar de doua ori cu el,m-a pus in umbra complet.
                                  timo boll zl
                                  tenergy fx

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                    Postat în original de mandrubogdan
                                    poi din moment ce e interzis tu pierzi cu 3-0!!!
                                    atata timp cat e un regulament sa ne straduim sa-l respectam!
                                    deja pleaca o gramada din amatur....
                                    Voi chiar nu v-ati saturat de atatea discutii inutele??Eu,da!
                                    Chiar nu intelegeti termenul de amator?
                                    Pe mine ma intriga foarte tare cu cata nonsalanta se vorbeste de fete frictionless in conditiile in care se foloseste speed glue-ul in continuare fara ca nimeni sa pomeneasca nimic de acest subiect!Putini sunt cei care s-au conformat!
                                    Ultima fraza cu cei care pleaca din Amatur e total deplasata!Suna ca si cum cei care pleaca ,pleaca din cauza fetelor frictionless!!Da-mi te rog macar 3 nume de jucatori care s-au retras oficial din acest motiv!
                                    Si apropos Bogdane,vezi ca ti-am trimis un pm despre respectul pentru ceilalti!Incearca sa nu sari calul!Pastreaza-ti ironiile pentru cei care iti permit! Stii tu despre ce vorbesc...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                      Postat în original de victor
                                      eu am jucat contra lui corcoz ,el avea atunci feint long 2 si dupa o perioada iarba nu mi-a mai pus asa mari probleme bineinteles tinind cont de efectul care venea inapoi din paleta lui,dar acum a pus o fata halmark parca care,e adevarat am mai jucat doar de doua ori cu el,m-a pus in umbra complet.
                                      ..corcoz ti-a pus probleme deoarece stie cum sa foloseasca o iarba, indiferent care ar fi, tocmai pentru ca s-a antrenat constant cu ea, un atacant daca si-ar pune o iarba ar pierde la inceput si in fata unei palete de metro pana ar invata sa joace cu ea, s-a mai zis pe forum ca nu fetele sau adezivul te ridica ci constanta in antrenamente cu parteneri cat mai diferiti, sa refuzi sa joci pe motiv ca adversarul are o fata interzisa de un for ce urmareste alte obiective fata de ce se vrea in amatur este aberant..

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                        Cred ca ar trebui sustinuta la vot ideea aceasta,de respectarea a fetelor cat si relipirea cu speed glue.
                                        Astfel majoritatea decide
                                        BLADE :Yasaka Balsa +
                                        FH : Tenergy 64 2.1
                                        BH : Hallmark Phoenix 0X

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                          De ce ar trebui ca o majoritate sa decida cu ce joc eu? Nu traiesc din competitii, nu am sponsori pentru echipament. Si atunci? Daca eu vreau sa joc tenis, ca amator, cu o paleta hobby, de ce mi-ar interzice cineva acest lucru? Comenteaza numai cei pentru care clasamentul e unicul scop in activitatea sportiva. Aceasta atitudine e total diferita fata de ce s-a dorit atunci cand au inceput concursurile in Amatur. S-a dorit jocul cu cat mai multi parteneri, castigarea unor prieteni, etc. Unde s-a ajuns? Certuri pentru echipament, insultarea adversarilor, amenintari cu bataia. RUSINE DOMNILOR!!!!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                            Acum nu vreau sa pun si eu paie pe foc dar cand s-a amenintat cineva cu bataia? Daca se poate macar un pm.
                                            Blade-Darker speed 90
                                            Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                            Bh- Testing

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                              Si ce treaba am eu cu legea de care ati zis? Cine imi interzice mie sa lipesc fetele cu speed glue? Cine imi interzice mie sa joc cu ce fata vreau?

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                                Mai Razvan nu te supara ca iti spun dar sincer tu ce crezi ca suntem in jungla si poate fiecare face ceea ce vrea. Chiar m-ai facut sa rad. Si stau sa ma gandesc bine ca multi utilizatori de pe acest forum si-au facut cont doar ca sa se bage in seama, pt ca nu au habar de absolut nimic. De ce domnul Kantor si altii se zbat???? doar asa de florile marului??

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                                  Poate nu sunt in masura sa zic eu asta, pentru ca nu prea va cunosc.
                                                  Dar sa nu mor prost, de ce sa ne luam dupa o federatie a carui unic scop, cel putin vazut de mine, in ultimii ani a fost marketing-ul (e o adevarata industrie nu?) si punerea de bete-n roate chinezilor....
                                                  Cine-mi plateste mie echipamentul suportat oficial de un "site" numit ittf, care-ti zice cu ce ai voie sau nu sa joci. Cand noi jucam de placere, poate cu palete vechi de 20 de ani, amintire din parinti. Cu iarba interzisa de vreo 15 si lemn interzis de cand a aparut?
                                                  Cred ca un numar de "amatori" de pe aici, ar trebui sa se gandeasca la profesionalism, daca chiar vor atatea lucruri.
                                                  Prima data cand am intrat pe acest forum, am fost primit de un spirit de... "ne place sa jucam tenis de masă, si incercam sa facem asta cat mai des. Hai sa ne intalnim sa ne distram, sa bem o bere, si poate sa facem un mic concurs".
                                                  Acum atmosfera devine din ce in ce mai agresiva, urmarim ca niste copii ce zice ittf, si nu mai stiu ce producator cand nu asta ar trebui sa ne intereseze. Hai sa jucam tenis de masă, si sa lasam pe altii sa se certe, eventual pe cei care castiga si bani din asta.
                                                  Cred si eu ca cei legitimati schimba echipamentul, pentru ca o mare parte din cluburile sportive primesc bani de la diversi sponsori pentru a juca, pentru a investi in echipament. Chiar daca la unele echipamentul vine mai greu, ei bine totusi vine. Eu daca vreau sa-mi cumpar un lemn si un lipici trebuie sa strang bani, sa fiu sigur ca o sa-mi placa. Si alte lucruri de genu`
                                                  Si nu are rost sa comentati in plus pe subiectul asta, caci mereu vor fi persoane, ca mine, care vor zice sa jucam tenisul de masa de placere, caci este in fond un hobby. Si vor mai fi si persoanele cu sange de profesionalism in ele, care vor tipa-n gura mare.... ITTF A ZIS ASTA! SUNTETI ORBI?!
                                                  O sa continui sa lipesc cu speed glue (odata la 1-2 saptamani ) pentru ca mai am 600...700 ml. O sa joc cu ce paleta am indiferent ca o sa-mi interzica nu stiu ce organizatie internationala asta.
                                                  La fotbal cand jucam pe campuri de placere, nu tineam cont de offside, de nu stiu ce reguli dupa care se ghidau cei mari, profesionisti. Pentru simplu motiv pentru ca nu-mi pasa, imi place (placea mai bine zis) sa joc fotbal si atat. Nu ma interesa ce zicea uefa, de ce m-ar interesa ce zice ittf?
                                                  D09C - Mizutani ZLC - D09C

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X