Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

    Postat în original de MyMaster
    Mai Razvan nu te supara ca iti spun dar sincer tu ce crezi ca suntem in jungla si poate fiecare face ceea ce vrea. Chiar m-ai facut sa rad. Si stau sa ma gandesc bine ca multi utilizatori de pe acest forum si-au facut cont doar ca sa se bage in seama, pt ca nu au habar de absolut nimic. De ce domnul Kantor si altii se zbat???? doar asa de florile marului??
    Ma bucur ca am reusit sa va amuz. Inseamna ca am sperante ca daca ne-om intalni pe la vreun concurs nu o sa aruncati cu paleta dupa mine. Eu nu-i pun bete in roate domnului Kantor si celor ce vor sa institutionalizeze Amaturul. Dar atata timp cat NU suntem afiliati ITTF-ului, nu vad de ce am urma toate hotararile aberante ale lor. Acesta este ultimul meu post in legatura cu acest subiect.

    Comentariu


    • #27
      Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

      Sa nu uitam ca si la fotbal amator pe echipe intr-un circuit oarecare (universitate, cartier, oras), de indata ce se joaca cu miza, clasament etc, apar certuri, se solicita arbitru, reguli etc.
      Dar sa lasam fotbalul, ca sunt satul de el ...
      Zice maestrul Yoda:
      ?... Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.?
      Adica adaptat la tenis de masă : Frica de a nu pierde vreun centimetru in clasament/orgoliul constituie pericolul principal.
      De ce sa lipesti cu speed glue in continuare ? De frica ... poate nu-ti mai intra topspinul asa de indesat ca inainte si poate "dusmanul" il returneaza mai usor inapoi ... si ar fi mai mult de muncit ...
      De ce sa nu poti renunta la SuperBlock ? De frica ... poate nu mai poti returna/bloca topspinul advers la fel de usor ca inainte, mai "musti" si cate un serviciu ... trebuie schimbat tot jocul in care ai investit atata timp si bani ... tragedie in clasament.
      Odata ce accepti ca nu e un dezastru sa nu te mai califici din grupe respectand niste reguli sa zicem de fair-play, poti juca relaxat si cu fruntea sus in orice turneu.
      Dar e foarte greu sa-ti impui asta fara o constrangere din exterior (pe romaneste esti numit "fraier").
      Iar daca constrangerea apare, apare si ispita de a ocoli regula. Iar la asta, ca popor suntem imbatabili.
      Ca sa nu mai vorbim de vestitele "cazuri particulare" care nu se mai termina. O derogare ici, alta dincolo ...
      Ne-am obisnuit asa in toate domeniile de activitate. Mai inchidem un ochi, ca doar suntem romani.
      Nu suntem nemti si nu vom fi niciodata.
      LATER EDIT : Nu am avut deloc intentia sa-l atac pe RazvanO (sau pe altcineva punctual) in interventia asta, Doamne fereste !!!
      "De ce sa lipesti cu speed glue in continuare ", "De ce sa nu poti renunta la SuperBlock" sunt intrebari retorice ... de principiu.
      Citind acuma din nou mesajele unul dupa altul, mi-am dat seama ca s-ar putea interpreta diferit.

      Comentariu


      • #28
        Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

        Postat în original de fake
        Cred ca ar trebui sustinuta la vot ideea aceasta,de respectarea a fetelor cat si relipirea cu speed glue.
        Astfel majoritatea decide
        corect ,
        minoritatea se supune majoritatii...
        sa votam !
        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
        FH: Tenergy 05 FX
        BH: Tenergy 05 FX

        Comentariu


        • #29
          Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

          Nu cred ca votul direct pe site ar fi relevant. Sunt multi jucatori care nu intra pe forum.
          Nominal, cu semnatura pe lista ar fi altceva.
          Dar oare avem structura in teritoriu care sa inregistreze vocea majoritatii ?

          Comentariu


          • #30
            Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

            Ciprian ...
            Fii mai optimist, si daca tot "contrazici" tot ce se zice, vino si cu o solutie in schimb. Nu doar critica.
            Lipesc in continuare cu speed glue pentru ca lipiciul cu apa mi se pare o prostie si mi-as distruge tensorele la prima deslipire, dar totusi eu nu particip prin concursuri. Nu inca cel putin.
            D09C - Mizutani ZLC - D09C

            Comentariu


            • #31
              Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

              Postat în original de leordarares
              Postat în original de mandrubogdan
              poi din moment ce e interzis tu pierzi cu 3-0!!!
              atata timp cat e un regulament sa ne straduim sa-l respectam!
              deja pleaca o gramada din amatur....
              Voi chiar nu v-ati saturat de atatea discutii inutele??Eu,da!
              Chiar nu intelegeti termenul de amator?
              Pe mine ma intriga foarte tare cu cata nonsalanta se vorbeste de fete frictionless in conditiile in care se foloseste speed glue-ul in continuare fara ca nimeni sa pomeneasca nimic de acest subiect!Putini sunt cei care s-au conformat!
              Ultima fraza cu cei care pleaca din Amatur e total deplasata!Suna ca si cum cei care pleaca ,pleaca din cauza fetelor frictionless!!Da-mi te rog macar 3 nume de jucatori care s-au retras oficial din acest motiv!
              Si apropos Bogdane,vezi ca ti-am trimis un pm despre respectul pentru ceilalti!Incearca sa nu
              sari calul!Pastreaza-ti ironiile pentru cei care iti permit! Stii tu despre ce vorbesc...
              speed glue-ul nu a fost interzis pentru ca impieteaza asupra jocului ( cum se intimpla cu ierburile ), ci, pentru ca substantele volatile pe care le contine, afecteaza sanatatea.
              dar, sunt convins ca daca lipesc o data la 3 luni cu speed glue, acasa la mine, nu in sala de joc, nu va afecta pe nimeni, doar pe cei care vor sa se considere afectati.
              papapa

              Comentariu


              • #32
                Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                Am mai spus si repet, n-are nimic de a face speed-glue-ul cu sanatatea, este doar un pretext ca sa mai schimbe ceva, de parca n-ar fi facut destul rau si inafara de asta.
                Si gazele de la motoare sint nocive, dar totusi inca n-a zis nimeni sa vina sportivii cu bicicletele la concursuri.
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #33
                  Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                  Ca vechi membru si organizator de turnee in Amatur, am vazut destule pana acum, asa ca un optimism exagerat nu pot sa eman ...
                  Ca solutii, vom gasi noi ceva, dar stim ce vrem pe termen lung oare ???
                  1. Daca vrem institutionalizarea miscarii, organizare pe toata linia, ca un partid, cu membrii alesi in Comitet executiv, ei vor hotari pe baza statutului si a Regulamentului (ca sa nu ne mai certam toti pe forum) etc etc etc .... Reguli care sa se respecte si care sa nu sufere derogari de N feluri. Revizuiri anuale permise, structura in teritoriu, alegeri, voturi, tot tacamul.
                  2. Daca nu vrem sa ne complicam asa de tare, organizam cum putem diverse turnee, mai mult sau mai putin cuantificate in Maria-Sa Clasamentul, dar mai ales ne distram si ne simtim bine. Si atunci chiar nu conteaza cu ce joci, daca nu esti incrincenat sa mai "punctezi". E vorba de placere, nu de performanta ! Poti sa lasi elegant meciul sa curga in favoarea prietenului daca il vezi ca se chinuie si nu face fața ierbii tale otravite. Poti sa-l lasi sa schimbe paleta in timpul meciului, sa incerce ce vrea el ... Ridem de netz sau tush, nu injuram ...etc. E alta atmosfera ! Iti verifici puterea de joc, dar nu ai nevoie sa castigi CU ORICE PRET. Suna naiv, nu ?????????
                  Dupa parerea mea, cel mai mare castig la ora actuala in Amatur il avem prin prieteniile pe care le legam la nivel national.
                  Daca ma duc la mare spre exemplu, stiu ca pot apela pe cineva si pot juca un meci, mai stam la un mic, o bere ... ne relaxam.
                  Deci totul depinde ce dorim de fapt ...

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                    Postat în original de FlorinBN
                    Am mai spus si repet, n-are nimic de a face speed-glue-ul cu sanatatea, este doar un pretext ca sa mai schimbe ceva, de parca n-ar fi facut destul rau si inafara de asta.
                    Si gazele de la motoare sint nocive, dar totusi inca n-a zis nimeni sa vina sportivii cu bicicletele la concursuri.
                    asa este florine, ai si tu dreptate, are si ciprian dreptate, trebuie sa ne hotarim ce vrem.
                    sa ne dea dumnezeu minte !!!
                    papapa

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                      speed glue-ul nu a fost interzis pentru ca impieteaza asupra jocului ( cum se intimpla cu ierburile ), ci, pentru ca substantele volatile pe care le contine, afecteaza sanatatea.
                      dar, sunt convins ca daca lipesc o data la 3 luni cu speed glue, acasa la mine, nu in sala de joc, nu va afecta pe nimeni, doar pe cei care vor sa se considere afectati.
                      papapa
                      ..pai cum impieteaza iarba jocul ??!!
                      si de ce nu lasati timpul sa rezolve situatia, daca au fost interzise nu se vor mai fabrica si vor disparea, cine insista sa foloseasca materialele interzise va casiga pe moment si va pierde pe viitor..

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                        Pe mine nu ma intereseaza cu ce paleta joaca adversarul. Majoritatea sunt intr-o continua cautare de lemne sau fete. Eu cu o paleta obisnuita de "Metro" am batut destui jucatori cu materiale serioase. Ce daca are paleta de 8 mil daca nu poate sa o controleze? Eu joc cu o singura fata la paleta (pe partea cealalta nici nu i-am scos tipla.) si sunt multumit de randamentul pe care il dau. Daca ai valoare joci si cu lemnul gol si castigi.
                        www.2eyes.ro
                        photo & graphic

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                          pana la un anumit nivel de joc ai dreptate, mai departe...nu!
                          Blade-Darker speed 90
                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                          Bh- Testing

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                            Aproape pana la orice nivel Daniel. Mie mi-a povestit un jucator de divizia B cum a luat bataie de la cineva care a jucat doar cu lemnul fara fete.
                            www.2eyes.ro
                            photo & graphic

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                              Si nu ai fost curios sa intrebi cine era acel cineva care lovea cu lemnul gol? Si pe urma ne spui si noua! Pe urma mai vb. daca mai avem ce pe subiectul asta(cred ca te vei lamuri singur!)Apropos, lemnul gol are niste proprietati foarte interesante, se comporta asemanator unei ierburi ox care da inapoi efectul pe care tu il imprimi, asemanator jocului la perete, daca dai un efect lateral in perete vei vedea cum va reveni mingea!Deci daca habar nu ai de modul cum se comporta astfel de suprafete si cum inapoiaza ele mingea, poti linistit sa iei bataie si de la cinea care are o scandura de gard dar care are "mana" dar mai ales cap!
                              Blade-Darker speed 90
                              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                              Bh- Testing

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                Postat în original de ciprian
                                Adica adaptat la tenis de masă : Frica de a nu pierde vreun centimetru in clasament/orgoliul constituie pericolul principal.
                                De ce sa lipesti cu speed glue in continuare ? De frica ... poate nu-ti mai intra topspinul asa de indesat ca inainte si poate "dusmanul" il returneaza mai usor inapoi ... si ar fi mai mult de muncit ...
                                De ce sa nu poti renunta la SuperBlock ? De frica ... poate nu mai poti returna/bloca topspinul advers la fel de usor ca inainte, mai "musti" si cate un serviciu ... trebuie schimbat tot jocul in care ai investit atata timp si bani ... tragedie in clasament.
                                Ma bucur ca te-ai corectat un pic dupa pt ca aceste intrebari sunt pur si simplu stupide.
                                Nu vad de unde s-a plecat pe ideea asta ca foarte multa lume vede doar clasamentul, iar restul nu conteaza ..... din contra nu este asa, sunt multi mai multi cei care vin sa joace din placere si pe care ii doare in cot de clasament si nici macar acolo.
                                Trecerea la lipirea cu apa nu a produs in nici un caz o incetinire a jocului asa cum a sperat aiurea ITTF ... produsele "periculoase" au fost eliminate din speed glue cu cativa ani inainte (chiar cu ceva tam-tam si toti au zic ca vezi doamne din acel moment nu mai sunt riscuri) deci e absurd acest argument .... nu vad absolut nici un motiv rezonabil pentru a propune o interzicere. In plus si boosterul este interzis si cum nu avem absolut nici un mod in care sa putem verifica daca cineva si-a tratat fetele lipite cu apa cu booster nu are rost sa discutam. Cine sustine ca a pierdut vreun meci pt ca adversarul a lipit cu speed glue si vezi doamne a dat topsinuri mai tari este dus cu pluta.
                                Ierburile frictionless mie personal mi se par printre cele mai slabe "materiale" .... ducerea la extrem a spin reversal ii incurca doar pe cei care nu inteleg deloc ca odata cu acest mare avantaj vine si un mare dezavantaj, care daca este exploatat (si nici cel mai bun jucator din lume care joaca cu iarba frictionless nu poate impiedica acest lucru) face jocul extrem de simplu. Singurii jucatori din topul mondial cu material (exclud short pimples) sunt aparatorii care joaca cu iarba normala .... nu a fost nimeni care sa fi avut o ascensiune fulminanta cu ajutorul acestui material, iar decizia ITTF mi se pare o prostie.
                                Din moment ce nu avem nici o legatura cu ITTF nu vad ce de am urma regulamentul mot a mot. In plus mi se pare absurd ca cei care vin absolut din placere la 2-3 turnee pe an cu palete cumparate de prin supermarketuri sa fie obligati sa dea cateva milioane pt a fi in concordanta cu regulamentul. Nu cred ca a existat vreun turneu Amatur unde organizatorii sa fi respectat regulamentul (nu pt ca nu ar fi vrut ci pentru ca nu au putut) cu privire la lumina, mese, spatiu de joc, etc.
                                In concluzie daca lumea si-ar petrece doar o mica parte din timpul pe care il petrece pe forum discutand despre acest subiect antrenandu-se .... lucrurile ar sta complet altfel. Cei care cer aceste lucruri doar isi ascund propriile defecte ....
                                Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                  Rflash, nu stiu daca tu esti cel mai reprezentativ Amator care sa ma judece ... (ca sa nu pomenesc de politetea minima : "stupide", "dus cu pluta" ... )
                                  Daca pe tine nu te deranjeaza iarba "frictionless", nu inseamna ca toti sunt bucurosi sa joace contra ei.
                                  S-a dovedit in mai multe turnee ca aici mocnesc tensiuni care pot duce la conflicte.
                                  Iar speed-glue foloseste la cresterea vitezei si a spinului, fapt cunoscut de ani buni, asa ca nu stiu de ce te supara remarca mea privind topspinul "ajutat". Nu cred ca cineva lipeste proaspat in timpul turneului doar asa, in cinstea lui Klampar. Se vrea maximizarea performantei "armei", pentru a cistiga, pentru a lupta pentru un loc mai sus in clasament. Nimic anormal pana la urma, asta-i competitia.
                                  Doar ca trebuie sa intelegem ambele tabere in tactica alegerii materialelor.
                                  Nici o clipa nu am militat pentru interzicerea vreunui material in Amatur.
                                  Eu de buna voie am renuntat la iarba interzisa si am invitat si alti ierbari sa o faca, pentru a da un semnal de fair-play spre "light side". Naiv incorigibil.
                                  In fine, am obosit. E ultimul meu post.
                                  Va doresc numai succese !

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                    Las-o balta ..... eu sunt un ferm adept in A SPUNE LUCRURILOR PE NUME. Daca dna ministru Ridzi mananca rahat la tv cand explica ce a facut cu banii nu vad nici un motiv ca sa-mi indulcesc exprimarea cu exceptia unor cazuri speciale.
                                    Din moment ce n-ai contestat problema vitezei in general cred ca este foarte clar ca a lipi cu speed glue niste fete din "generatia" veche sau unele cu apa din generatia noua ajungi la aproximativ acelasi rezultat .... topspinul este acum "ajutat" de tensiunea interna existenta in fete in loc de tensiunea indusa de speed glue. Chiar nu vad care este problema si chiar mi se pare stupid cand se face din tantar armasar.
                                    Momentan nu exista absolut nimic in regulamentul Amatur care sa interzica folosirea ierburilor frictionless sau a altor materiale interzise de ITTF. Cunosc situatiile conflictuale care au rezultat, dar dupa parerea mea organizatorii ar trebui sa ia o pozitie mult mai clara. Din moment ce este imposibil de respectat regulamentul ITTF care nu se refera doar la fete si ar fi .... hai sa-i spunem bizar sa se respecte doar ce le convine unora, cand le convine unora .... si in plus nu avem mijloacele tehnice necesare pentru a verifica eventualele probleme mi se pare de bun simt ca fiecare sa joace cu ce vrea atata timp cat saritura mingii este consistenta (deci nu jumate soft jumate iarba .... sau iarba cu un sfert din zimti lipsa, etc).
                                    Revenind la situatia de la Bistrița care reprezinta cea mai mare problema de pana acum, mi se pare absurd ca dupa 3 seturi jucate sa ai o revelatie mistica si sa te dai in figuri in legatura cu paleta adversarului. In primul rand atat regulamentul cat si bunul simt dicteaza ca din moment ce te-ai apucat de joc stiind cu ce joaca adversarul tu ai acceptat acest lucru si esti de acord.
                                    Cu toate ca personal mi-ar place sa ma intalnesc cu jucatori care joaca cu SuperBlock sau alte fete similare pentru ca eu cred ca a juca contra a cat mai multe stiluri diferite este benefic pentru orice jucator .... eu cred ca ei gresesc jucand astfel deoarece isi limiteaza destul de mult posibilitatile de a avansa in joc.
                                    Sunt extrem de mirat de aceasta atitudine contra materialelor pentru ca sunt convins ca atunci cand cineva are o problema ... la munca sa zicem ("ma bate ala cu iarba de ma rupe"), prima data identifica problema ("nu stiu sa joc contra ei") si apoi cauta sa analizeze problema ("cum vine mingea cand eu dau asa sau asa?", "unde gresesc cand imi vine mingea inapoi?", "ce fac altii cand se confrunta cu aceasta problema?", etc.) pentru a gasi o solutie ("hai sa filmez un meci contra ierbii sa vad unde gresesc", "hai sa ma uit la cineva care stie sa joace contra ei", "hai sa gasesc pe cineva cu iarba sa ma antrenez si sa caut sa pun in aplicare solutiile pe care le-am dedus"). Cu un minim de efort si bunavointa materialele si-ar pierde destul de repede reputatia, iar unii chiar vor fi extrem de fericiti cand vor mai juca contra lor.
                                    Eu cred ca decizia ta de a renunta la SuperBlock este una corecta ... in the long run.
                                    Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                    FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                    BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                      cu lipitul putem s-o lasam balta , dar cu fețele interzise putem supune la vot...
                                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                      FH: Tenergy 05 FX
                                      BH: Tenergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                        Postat în original de ursuleanvasile
                                        cu lipitul putem s-o lasam balta , dar cu fețele interzise putem supune la vot...
                                        De ce doar cu privire la fețe? Totusi,nu credeti ca daca vreti sa "va comportati'' ca profesionistii trebuie sa adoptam tot regulamentul ITTF(cu TOATE prevederile sale)?
                                        blade:Re-Impact MEDUSA
                                        fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
                                        bh : _______XXX__________

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                          Postat în original de costy7904
                                          Postat în original de ursuleanvasile
                                          cu lipitul putem s-o lasam balta , dar cu fețele interzise putem supune la vot...
                                          De ce doar cu privire la fețe? Totusi nu credeti ca daca vreti sa "va comportati'' ca profesionistii trebuie sa adoptam tot regulamentul ITTF(cu TOATE prevederile sale)?
                                          Iti recomand sa citesti cu atentie regulamentul ITTF si dupa o lectura atenta sa-ti dai cu parerea daca poate fi respectat in totalitate ....
                                          Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                          FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                          BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                            Postat în original de rflash
                                            Postat în original de costy7904
                                            Postat în original de ursuleanvasile
                                            cu lipitul putem s-o lasam balta , dar cu fețele interzise putem supune la vot...
                                            De ce doar cu privire la fețe? Totusi nu credeti ca daca vreti sa "va comportati'' ca profesionistii trebuie sa adoptam tot regulamentul ITTF(cu TOATE prevederile sale)?
                                            Iti recomand sa citesti cu atentie regulamentul ITTF si dupa o lectura atenta sa-ti dai cu parerea daca poate fi respectat in totalitate ....
                                            O sa-ti urmez sfatul...!Nu faceam referire la mine! La nevoie eu pot sa joc doar cu lemnul sau cu o paleta imprumutata de prin sala(ca sa nu mai fie deranj); doar incercam sa ne simtim bine pe la turneele astea...,asta se vrea,NU?
                                            blade:Re-Impact MEDUSA
                                            fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
                                            bh : _______XXX__________

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                              e posibil ca unii sa nu se simta bine tocmai din cauza fețelor interzise...
                                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                              FH: Tenergy 05 FX
                                              BH: Tenergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                                Postat în original de ursuleanvasile
                                                e posibil ca unii sa nu se simta bine tocmai din cauza fețelor interzise...
                                                Te-ai gandit ca ''unii'' nu se simt bine (poate) din cauza spatiului de joc,a servelor din mana,a luminii,etc?
                                                blade:Re-Impact MEDUSA
                                                fh :Joola Energy X-tra 2.0mm
                                                bh : _______XXX__________

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                                  Postat în original de ursuleanvasile
                                                  e posibil ca unii sa nu se simta bine tocmai din cauza fețelor interzise...
                                                  Nu cred ca e cazul.
                                                  Cine stie sa joace contra materialelor aprobate de ITTF (iarba, antipower, antitopsin, etc.) nu are nici o problema cu cele interzise.
                                                  Cei care nu stiu folosesc aceasta scuza cam puerila dupa parerea mea pentru a-si masca propriile defecte.
                                                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Se mai tine cont de interzicerea fetelor long pimples?

                                                    ha ha ha

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X