pingpongshop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60tenismasa.ro 468x60
Pagina 17 din 34 PrimulPrimul ... 7151617181927 ... UltimulUltimul
Rezultate 241 la 255 din 503

Subiect: CLUJ-NAPOCA: În fiecare Miercuri (ora 18:00) - Turneu LAMONT

senior

Data înscrierii
    16.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    53
    Postări
    680
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    15 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    170
    Citat Postat în original de razvan_cj Vezi post
    Ma inscriu pt 7 August.
    Te-am trecut.

Sa stii ca m-a incurcat retragerea ta tardiva de la turneul de ieri. Precedenta retragere ti-a fost la fel.
    Ieri am dat o gramada de telefoane pentru a umple golul si o parte dintre cei sunati mi-au spus ca daca-i anuntam de marti veneau. N-am gasit pe nimeni pana la urma, dar m-a salvat Ovidiu, reusind sa-si termine treaba mai repede decat crezuse.

Voi presupune ca ambele situatii au fost cazuri de forta majora si n-am sa te trec rezerva pentru miercuri, desi chiar tu ai insistat ca in situatii din astea s-o fac.
    Te rog doar sa faci tot posibilul ca pe viitor sa ma anunti cel tarziu marti dupa amiaza cand stii ca exista riscul de a nu putea ajunge.

Mersi.
    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

senior

Data înscrierii
    16.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    53
    Postări
    680
    Timp total online
    15 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    170
    Am facut uz de regula ce-mi permite sa adaug un jucator nou la fiecare turneu pentru a-i face loc lui Dorin Dragoste, care nu e tocmai nou. A fost de cateva ori anul trecut, cu rezultate bune, dupa care s-a retras temporar din motive obiective.

Doreste sa participe din nou, in mod regulat si pe termen lung.

Bine ai revenit in turneu!
    Ultima modificare făcută de tudorprecup; 04.08.2019 la 20:59.
    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX

3. Îmi place ovidiu t le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    14.07.2012
    Locație
    cluj napoca
    Vârstă
    42
    Postări
    346
    Timp total online
    16 z 1 h 21 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    356
    Citat Postat în original de tudorprecup Vezi post
    Am facut uz de regula ce-mi permite sa adaug un jucator nou la fiecare turneu pentru a-i face loc lui Dorin Dragoste, care nu e tocmai nou. A fost de cateva ori anul trecut, cu rezultate bune, dupa care s-a retras temporar din motive obiective.

Doreste sa participe din nou, in mod regulat si pe termen lung.

Bine a revenit in turneu!
    Abia astept sa jucam!

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

senior

Data înscrierii
    16.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    53
    Postări
    680
    Timp total online
    15 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    170
    Incepand de miercurea aceasta e putin probabil sa mai prinda loc de titular mai mult de 1 jucator de nivel incepator spre intermediar, ca urmare a cresterii semnificative a interesului pentru turneu.

Valoarea turneului fiind in crestere spectaculoasa, a trebuit sa adaptez regulamentul de punctare, care nu era potrivit pentru o competitie de un asemenea nivel. Pentru ca valoarea reala a jucatorilor sa fie reflectata cat mai fidel de clasament, a fost necesara introducerea unui coeficient de dificultate a turneului in calculul punctajului.

Coeficientul aplicat de mine va avea valori cuprinse intre 1 si 2, 1 insemnand cel mai lejer posibil turneu, iar 2 cel mai echilibrat / dificil posibil.

Miercuri vom avea coeficient 1.75 daca nu se retrage niciunul din titulari. Cand vor veni si Zoli, Tudor Badescu si Adi Vladescu vom avea 2.

Tot datorita valorilor foarte apropiate ale participantilor am decis sa nu mai acord un numar disproportionat de puncte ocupantilor primelor 2 locuri. La medie am dat puncte si pentru participare, intrucat fiecare jucator se intampla sa aiba zile mai slabe, iar un numar mic de participari ii reduce riscul de a prinde o astfel de zi. Punctele pentru participare compenseaza putin acest risc pentru cei ce participa in mod regulat.

O formula perfecta nu vom gasi. Sper ca aceasta sa fie mai buna decat precedenta.
    O gasiti explicata pe site.

Am aplicat-o retroactiv pe toate datele folosite in calculul clasamentului.

O zi buna.
    Tudor
    Ultima modificare făcută de tudorprecup; 06.08.2019 la 09:06.

junior
    Data înscrierii
    14.02.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    42
    Postări
    109
    Timp total online
    5 z 14 h 58 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    23
    Tudor am si eu o intrebare. Cu a aparut Valentin Kis​​ de azi pe lista principala? Ieri la 18:00 nu era nici macar la rezerve trecut.

7. Mulțumesc hell_sukar66 au mulțumit pentru mesaj
    junior Avatarul lui hell_sukar66
    Data înscrierii
    27.03.2017
    Locație
    Cluj Napoca
    Vârstă
    34
    Postări
    212
    Timp total online
    6 z 8 h 48 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    45
    Normal jucătorii noi trebuie sa aștepte , dar ca sa fii mai sigur ca prinzi loc Razvan ,trebuie sa fii in primii 8 clasăti,altfel mai Bn nu te înscrii , tu ai prioritate in fata lui Valentin și a lui Dorin , Vino azi la sala și lămurește ca așa nu faci nimic

Sent from my iPhone using Tapatalk

senior

Data înscrierii
    16.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    53
    Postări
    680
    Timp total online
    15 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    170
    Ti s-a parut. S-a incris de miercurea trecuta, iar lista am afisat-o joi, 1 August. De atunci am modificat doar ordinea afisarii inscrisilor, dupa ajustarea regulamentului de calcul al mediei punctelor. Poate de aceea ai impresia ca nu era. O fi fost prezent pe o alta pozitie.

Nu s-a retras / inscris nimeni de joi incoace.

Tudor am si eu o intrebare. Cu a aparut Valentin Kis​​ de azi pe lista principala? Ieri la 18:00 nu era nici macar la rezerve trecut.

junior
    Data înscrierii
    14.02.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    42
    Postări
    109
    Timp total online
    5 z 14 h 58 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    23
    Ieri pe locul 7 era Iosif si pe 8 Dorin. In rest nu am urmarit cum ai tot schimbat punctajele.

senior

Data înscrierii
    16.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    53
    Postări
    680
    Timp total online
    15 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    170
    Salut Liviu,

Nu mai sugera razmerita, te rog

Nu stiu ce lista a vazut Razvan, ca pe cea postata de mine aparea Valentin. Poate nu si-o fi dat clear cache la web browser si i-a aparut una mai veche.

Regret situatia aparuta, dar prioritatea la inscrieri pentru primele 7 pozitii de titulari o da clasamentul, in vreme ce ultimul loc si-l poate revendica un jucator valoros mai mult sau mai putin nou.

Razvan nu are prioritate in fata lui Valentin si a lui Dorin. Dorin nu e nou in turneu, iar nivelul lui este peste a lui Razvan. Vei vedea azi.

Razvan s-a retras miercurea trecuta in ultima clipa, iar Valentin l-a inlocuit si a obtinut scor mai bun decat el. Nu e vina mea ca s-a retras si nici ca n-a obtinut medie mai buna. Valentin se inscrisese de miercuri pentru turneul de azi si l-am pus pe lista joi, fara a-l sterge ulterior, pentru ca nu se retrasese. Punctajul lui e peste al lui Razvan.

Cand se vor inscrie doar jucatori de nivel cel putin mediu n-o sa accept nou veniti, chiar daca au mai participat la turneu in trecut. Aplic aceasta regula doar cand consider ca e utila/necesara o crestere a valorii competitiei. Cu cat e mai mare numarul jucatorilor valorosi din fiecare turneu, cu atat va deveni el mai atractiv.

Obiectivul meu e sa-l mentin in viata pe termen nedefinit, iar pentru asta e obligatoriu sa-i pastrez nivelul cat de sus are sens.

Nici macar ocuparea constanta a locurilor 5 la 7 nu va mai garanta includerea pe lista titularilor. Valoarea turneului a crescut mult in ultimele saptamani, iar clasamentul va fi tot mai strans. Suntem deja 10 jucatori cu media de peste 10.

Pe cine voi trece rezerva cand ne inscriem toti 10? Asta e dilema mea...

Pe deseara.

Citat Postat în original de hell_sukar66 Vezi post
    Normal jucătorii noi trebuie sa aștepte , dar ca sa fii mai sigur ca prinzi loc Razvan ,trebuie sa fii in primii 8 clasăti,altfel mai Bn nu te înscrii , tu ai prioritate in fata lui Valentin și a lui Dorin , Vino azi la sala și lămurește ca așa nu faci nimic

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ultima modificare făcută de tudorprecup; 07.08.2019 la 13:51.

senior

Data înscrierii
    16.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    53
    Postări
    680
    Timp total online
    15 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    170
    Nu e vorba de vreo scamatorie.

Mi-am refacut formulele si listele pentru ca devenisera imposibil de gestionat. Iau in calcul rezultatele din ultimele 10 saptamani si nu din ultimele 2 luni, ca pana acum. Acele 2 luni insemnau luna anterioara + cat s-a scurs din cea curenta, adica un numar mai mult decat variabil de saptamani.

Daca dau puncte si pentru participare e critic sa mentin constant numarul saptamanilor in formula.
    Pana acum nu-mi permitea setupul sa fac asta. Fara sa-mi dau seama, creasem un monstru...

Acum e totul simplu si pot detecta si corecta eventualele erori cat ai clipi.

Sunt corecte datele, iar formula cred ca e mai fair pentru toata lumea decat precedenta.

Ieri pe locul 7 era Iosif si pe 8 Dorin. In rest nu am urmarit cum ai tot schimbat punctajele.
    Ultima modificare făcută de tudorprecup; 07.08.2019 la 13:05.

senior

Data înscrierii
    16.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    53
    Postări
    680
    Timp total online
    15 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    170
    Am o propunere pentru cei ce se intampla sa nu prindeti loc.

De ce nu faceti inca un turneu? Victor Tarasescu a procedat in felul asta cand a vazut ca o singura zi nu-i ajungea.
    Din pacate, nu ma pot oferi voluntar pentru organizarea sa.

@Razvan: vezi daca nu-ti da Petru sala intr-o alta seara (Luni, Vineri, etc) si incearca sa-l administrezi. Iti dau desfasuratoarele, excelul pentru calculul clasamentului si acces la site sa afisezi acolo inscrisii, rezultatele si clasamentul.

Lista pentru turneul de miercuri e posibil sa creasca si mai mult din toamna. Doi participanti regulati m-au anuntat c-ar vrea sa revina dupa perioada concediilor. In conditiile date nu le pot face loc, dar i-as putea directiona spre tine, urmand sa intre si miercuri cand nu suntem destui, facandu-si treptat loc pe lista, daca obtin suficiente puncte.

Am putea stabili si o regula de promovare / retrogradare in / din turneul de Miercuri. Exemplu: liderul clasamentului de la sfarsitul fiecarei perioade de 10 saptamani promoveaza, iar ultimul clasat in aceeasi perioada retrogradeaza. Asta nu-i va impiedica pe cei promovati sa participe si la al doilea turneu.

Intrarea noilor veniti in turneul de miercuri s-ar putea face doar prin promovarea din turneul tau, iar parasirea sa temporara nedorita prin retrogradare... E destul de complexa ideea si ar cere investitie de timp.

Ce zici?
    Ultima modificare făcută de tudorprecup; 07.08.2019 la 14:49.

senior

Data înscrierii
    16.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    53
    Postări
    680
    Timp total online
    15 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    170
    Gasiti pe site clasamentul actualizat si situatia inscrierilor pentru turneul din 14 August.

senior
    Data înscrierii
    14.07.2012
    Locație
    cluj napoca
    Vârstă
    42
    Postări
    346
    Timp total online
    16 z 1 h 21 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    356
    Salut!
    Din pacate (sau din fericire, ca voi fi in concediu) nu voi putea participa miercuri.
    Tudor, te rog sa ai in vedere! Multumesc!

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

junior
    Data înscrierii
    07.05.2016
    Locație
    Cluj
    Vârstă
    30
    Postări
    54
    Timp total online
    1 z 10 h 13 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    15
    Ma inscriu si eu pentru miercuri Criste Mihai 14.08.2019.

senior

Data înscrierii
    16.07.2010
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    53
    Postări
    680
    Timp total online
    15 z 1 h 47 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    170
    S-a inscris pe maine un jucator ce-a participat in Liga Germaniei. Nu ne e dat un turneu cu adevarat usor nici in perioada concediiilor

18. Îmi place ovidiu t le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. CLUJ-NAPOCA: În fiecare Duminică (ora 17:00) - Turneu LAMONT
    De tudorprecup în forumul Competiții locale
    Răspunsuri: 28
    Ultimul post: Ieri, 14:11
  2. Răspunsuri: 3593
    Ultimul post: 27.02.2020, 01:52
  3. CLUJ-NAPOCA: Campionatul lunar LAMONT Tenis de Masa - 2018
    De Radu Serban în forumul Competiții locale
    Răspunsuri: 206