Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CLUJ-NAPOCA: În fiecare Miercuri (ora 18:00) - Turneu LAMONT

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Am o propunere pentru cei ce se intampla sa nu prindeti loc.

    De ce nu faceti inca un turneu? Victor Tarasescu a procedat in felul asta cand a vazut ca o singura zi nu-i ajungea.
    Din pacate, nu ma pot oferi voluntar pentru organizarea sa.

    @Razvan: vezi daca nu-ti da Petru sala intr-o alta seara (Luni, Vineri, etc) si incearca sa-l administrezi. Iti dau desfasuratoarele, excelul pentru calculul clasamentului si acces la site sa afisezi acolo inscrisii, rezultatele si clasamentul.

    Lista pentru turneul de miercuri e posibil sa creasca si mai mult din toamna. Doi participanti regulati m-au anuntat c-ar vrea sa revina dupa perioada concediilor. In conditiile date nu le pot face loc, dar i-as putea directiona spre tine, urmand sa intre si miercuri cand nu suntem destui, facandu-si treptat loc pe lista, daca obtin suficiente puncte.

    Am putea stabili si o regula de promovare / retrogradare in / din turneul de Miercuri. Exemplu: liderul clasamentului de la sfarsitul fiecarei perioade de 10 saptamani promoveaza, iar ultimul clasat in aceeasi perioada retrogradeaza. Asta nu-i va impiedica pe cei promovati sa participe si la al doilea turneu.

    Intrarea noilor veniti in turneul de miercuri s-ar putea face doar prin promovarea din turneul tau, iar parasirea sa temporara nedorita prin retrogradare... E destul de complexa ideea si ar cere investitie de timp.

    Ce zici?
    Ultima editare de tudorprecup; 07.aug.2019, 12:49.
    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

    Comentariu


    • Gasiti pe site clasamentul actualizat si situatia inscrierilor pentru turneul din 14 August.
      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

      Comentariu


      • Salut!
        Din pacate (sau din fericire, ca voi fi in concediu) nu voi putea participa miercuri.
        Tudor, te rog sa ai in vedere! Multumesc!

        Sent from my SM-G975F using Tapatalk

        Comentariu


        • Ma inscriu si eu pentru miercuri Criste Mihai 14.08.2019.

          Comentariu


          • S-a inscris pe maine un jucator ce-a participat in Liga Germaniei. Nu ne e dat un turneu cu adevarat usor nici in perioada concediiilor
            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

            Comentariu


            • Postat în original de tudorprecup Vezi post
              S-a inscris pe maine un jucator ce-a participat in Liga Germaniei. Nu ne e dat un turneu cu adevarat usor nici in perioada concediiilor
              Doamne, ce-as veni si eu!!!

              Sent from my SM-G975F using Tapatalk

              Comentariu


              • Ma inscriu si eu daca mai prind loc cumva.

                Comentariu


                • Prinzi loc ai prioritate, dai mesaj lui Tudor


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comentariu


                  • S-a rezolvat pt toti. Iosif lucreaza.

                    Postat în original de razvan_cj Vezi post
                    Ma inscriu si eu daca mai prind loc cumva.
                    Ultima editare de tudorprecup; 14.aug.2019, 09:36.
                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                    Comentariu


                    • M-a anuntat Lucian ca e foarte probabil sa nu ajunga deseara. Vrea cineva locul lui?
                      DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                      Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                      Comentariu


                      • Salut!
                        scuze daca am ridicat tonul desi nu cred ca am fost eu aceala;
                        cu toate acestea azi Razvan a dat dovada de lipsa totala de "fairplay".
                        1)pe langa serverele repetate din mana si am precizat dupa primu set sa nu mai faca acest lucru;
                        2)s-a intrat de 3 ori in spatele meu om/minge fara sa zica nimeni stop si punctul mereu s-a pus la el,dupa prima "intamplare" am precizat si la domni noi si la el...nimic;
                        3)a servit cu mingea uda a ramas urma pe paleta citez"ia si sterge minge si serveste"(8-5 aveam al doilea set dupa care a abuzat de aceste lucruri..).
                        la final nici macar scuze tot el striga....puerila situatia,de-a dreptul jenanta!
                        O seara buna .
                        Multumesc.

                        Comentariu


                        • O sa imi expun si punctul meu de vedere.
                          1) Referitor la servele din mana e parerea ta personala si ti-am aratat singura data cand ai obiectat ca arunc mingea. Nu ai mai spus nimic legat de asta pana la final.
                          2) "Omul din spatele tau" Ne-am oprit de mai multe ori si de fiecare data am zis sa asteptam sa se elibereze inainte sa incepem. Faptul ca nu au zis stop este ca punctul nostru era teminat. Dar daca ti s-a parut ca au intrat in timp ce jucai un punct puteai sa spui si tu stop. Pe langa asta, lucru pe care nu l-ai mentionat e ca mi-ai reprosat ca o minge a ajuns la picioarele tale si eu nu am zis nimic. Lucru pe care nici nu l-am vazut. Asta ca sa fie in linie cu puerilul mentionat de tine.
                          3)Te-as ruga daca ma citezi sa o faci exact, nu sa ma parafrazezi ca iese cu totul altceva. Eu ti-am spus "Sterge mingea te rog"(pentru ca am facut si eu asta la FIECARE minge servita iar tu nu) si amintestesti ca asta fost inainte sa imi areti urma de pe paleta ta. Nu am spus asta in contextul paletei tale ci datorita faptului cu tu nu o stergeai. Iar rugamintea asta nu a fost sigulara pe durata meciului. Apoi mi-ai arata ca aveai o pata si eu ti-am aratat ca a mea era curata. Pata de pe paleta ta putea sa fie la fel de bine de la mana ta. De ce sunt sigur e ca mingea a plecat curata de la mine pt ca am sters-o inainte.
                          4) Cand cineva ridica tonul la tine ai tendinta de a face acelasi lucru. Scuze pentru ton! Din pacate nu sunt imun cand se striga la mine. In schimb ti-as fi recunoscator daca ai lasa etichetele la o parte si ai incerca sa fii obiectiv pe cat de mult posibil.
                          Eu imi felicit adversarul de fiecare data cand pierd, imi place sa cred ca putem face cu totii asta. Am pierdut set cu Iosif de la 8-0 pt mine si nu am incercat sa gasesc vina in alta parte decat la mine.
                          Faptul ca ai pierdut de la 8-5 s-a datorat in mare parte faptului ca nu te-ai mai concentrat si ai facut multe greseli nefortate, lucru pe care l-ai recunoscut si tu. Sa afirmi ca am abuzat de toate astea de la 8-5 mi se pare deplasat. Nu joc diferit cu nimic fata de ultima data cand am jucat impreuna si tu ai castigat. Totusi atunci nu ai avut reprosuri de facut. Poate ar trebui sa te gandesti un pic si la asta.

                          Daca te face sa te simti mai bine cedez meciul in favoarea ta.

                          Comentariu


                          • nu doresc sa continui aceasta discutie deoarece e una sisifica;
                            de fiecare daca iti schimbi parerea...
                            nu am de ce sa mint;
                            si nu e numai opinia mea legata de serva am vorbit cu
                            cel putin 4 oameni care au zis la fel...
                            nu pozam aici in victime doar relatam...
                            o situatie de fairplay reprezinta reluarea punctului;
                            numai bine te salut!

                            Comentariu


                            • Gasiti pe site rezultatele si clasamentul actualizate si situatia inscrierilor pt 21 August.

                              Ii multumim lui Adrian pentru lectia ce ne-a oferit-o. Chiar daca n-am reusit niciunul sa-i luam set, a fost o placere sa simtim pe pieile noastre cum loveste un profesionist adevarat. El fiind invitat de onoare, nu i-am luat in considerare punctajul. E putin probabil sa mai participe, deci nu are oricum nevoie de puncte...

                              @Mihai: cu servitul ca la carte e greu cand ti-ai format anumite deprinderi si nu esti suficient de avansat pentru a putea face usor corectii. Legat de fair play, doar voi stiti ce s-a intamplat. Din pacate, nu avem resurse pentru a aduce arbitri.

                              @Razvan: tonul de aseara a fost nepotrivit. Incearca te rog sa te temperezi cand/daca vei mai fi implicat in disensiuni.
                              Ultima editare de tudorprecup; 15.aug.2019, 12:30.
                              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                              Comentariu


                              • Imi prelungesc vacanta si nu voi participa nici in 21 august.
                                Multumesc!

                                Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                Comentariu


                                • Receptionat.
                                  Vacanta placuta in continuare!

                                  Postat în original de ovidiu t Vezi post
                                  Imi prelungesc vacanta si nu voi participa nici in 21 august.
                                  Multumesc!

                                  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                  Comentariu


                                  • Gasiti pe site rezultatele si clasamentul actualizate si situatia inscrierilor pt 28 August.
                                    In absenta retragerilor, coeficientul de dificultate al turneului va fi 1,9 din maximul de 2. In timp, daca va mai creste valoare, voi ajusta acest maxim.

                                    Imi cer scuze participantilor regulati ce nu vor prinde loc.

                                    Poate incearca totusi Razvan sa mai organizeze un turneu, ca sa incapa toata lumea cand e lunga lista pentru miercuri.
                                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                    Comentariu


                                    • Cu venirea toamnei/terminarea perioadei de concedii, cu siguranta va fi bataie pe locuri la turneul asta!

                                      Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Din pacate nu pot sa ma inham la ceva regulat. Programul meu nu este atat de stabil.
                                        Ovi, astept cu nerabdare sa mai jucam. Esti jucatorul cu care imi place cel mai mult sa joc

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de razvan_cj Vezi post
                                          Din pacate nu pot sa ma inham la ceva regulat. Programul meu nu este atat de stabil.
                                          Ovi, astept cu nerabdare sa mai jucam. Esti jucatorul cu care imi place cel mai mult sa joc
                                          Astept si eu sa jucam!
                                          Miercuri voi participa.

                                          In alta ordine de idei: am citat postul tau pentru a reitera aprecierile la adresa lui Tudor care se ocupa de atata timp de organizarea turneului!

                                          Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de razvan_cj Vezi post
                                            Din pacate nu pot sa ma inham la ceva regulat. Programul meu nu este atat de stabil.
                                            Ovi, astept cu nerabdare sa mai jucam. Esti jucatorul cu care imi place cel mai mult sa joc
                                            Mai ales ca ultima data ai castigat!

                                            Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de ovidiu t Vezi post
                                              Mai ales ca ultima data ai castigat!

                                              Sent from my SM-G975F using Tapatalk
                                              Am fost si eu norocos o data. Nu stiu cand si daca se va mai repeta.

                                              Comentariu


                                              • [emoji16]


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Salut,

                                                  Am aplicat retroactiv punctajelor din ultimele 10 turnee coeficientul de dificultate obtinut aplicand formulele de calcul propuse de Razvan.
                                                  Ordinea in clasament nu s-a modificat, semn ca le nimerisem binisor si fara formule.

                                                  Cum 100% corect e ce a propus Razvan, ramanem cu formulele.

                                                  Pentru urmatorul turneu formula a dat un coeficient de 1.97, adica foarte aproape de maximul de 2 pe care-l putem atinge in componenta actuala.

                                                  Multumesc mult pentru ajutor, Razvan!
                                                  Nu cred c-as fi avut rabdarea ta...

                                                  O zi placuta.
                                                  Ultima editare de tudorprecup; 23.aug.2019, 09:21.
                                                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                  Comentariu


                                                  • Ma retrag Rosoga Liviu, am făcut o întindere


                                                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X