Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CLUJ-NAPOCA: În fiecare Miercuri (ora 18:00) - Turneu LAMONT

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de hell_sukar66 Vezi post
    Ma retrag Rosoga Liviu, am făcut o întindere


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sper sa fi apt pentru meciurile grele din 31-08-2019 de ,la BISTRITA.Acolo iți poti arata adevărata ta valoare tenisistica. Refacere cât mai grababnica.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

    Comentariu


    • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
      Sper sa fi apt pentru meciurile grele din 31-08-2019 de ,la BISTRITA.Acolo iți poti arata adevărata ta valoare tenisistica. Refacere cât mai grababnica.
      Va fi foarte tare turneul de la Bistrița...tare tare! Liviu a promis ca se va reface pana atunci, dar nu vrea sa forteze participarea la Dej si la Lamont, tocmai pt a fi in varf la Bistrița. Succes si Dvs!

      Sent from my SM-G975F using Tapatalk
      Ultima editare de ovidiu t; 23.aug.2019, 23:02.

      Comentariu


      • Gasiti pe site rezultatele si clasamentul actualizate si situatia inscrierilor pt 4 Septembrie.

        Pe Liviu l-am inscris din oficiu, ca sa nu dea rateu formula de calcul a coeficientului. Astept confirmarea lui.

        @Razvan: nu e potrivita pentru situatia in care sunt mai putin de 8 participanti, toti din top 8. In cazul asta coeficientul calculat depaseste 8, media scorurilor a 7 oameni din top 8 putand-o depasi pe cea a primilor 8. Mai avem de cugetat un pic...

        Turneul de ieri a fost cel mai tare organizat de mine de la inceputurile sale. A fost super, chiar daca unii dintre cei obisnuiti cu primele locuri s-au trezit la coada clasamentului. Important e sa avem meciuri tari, sa transpiram si sa ne simtim bine.

        Sper ca vom putea mentine nivelul sus.
        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

        Comentariu


        • In cazul de care vorbesti se va folosi coeficient de 2.E foarte putin probabil sa se intample ca doar 7 sau 6 din primii 8 sa vrea sa vina si nimeni altcineva. In formula se poate adauga un "if" ca sa limiteze coef. la maxim 2 daca se depaseste.

          Comentariu


          • E o idee.

            Poate ca ar trebui calculata media pentru 6, 7 si 8 si sa se aplice dupa caz cea potrivita. Nu stiu daca e ok sa dau coeficient 2 cand se inscriu doar 6 jucatori, toti din top 8. Poate ca 2 din cei 6 sunt clasati pe locurile 7 si 8. Cand sunt 6 raportam la top 6, cu 7 la top 7 si 8 la top 8. Trebuie tinut cumva cont si de faptul ca se joaca mai putine meciuri decat cu 8 participanti, deci dificultatea turneului scade putin.

            Postat în original de razvan_cj Vezi post
            In cazul de care vorbesti se va folosi coeficient de 2.E foarte putin probabil sa se intample ca doar 7 sau 6 din primii 8 sa vrea sa vina si nimeni altcineva. In formula se poate adauga un "if" ca sa limiteze coef. la maxim 2 daca se depaseste.
            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

            Comentariu


            • Postat în original de tudorprecup Vezi post
              E o idee.

              Poate ca ar trebui calculata media pentru 6, 7 si 8 si sa se aplice dupa caz cea potrivita. Nu stiu daca e ok sa dau coeficient 2 cand se inscriu doar 6 jucatori, toti din top 8. Poate ca 2 din cei 6 sunt clasati pe locurile 7 si 8. Cand sunt 6 raportam la top 6, cu 7 la top 7 si 8 la top 8. Trebuie tinut cumva cont si de faptul ca se joaca mai putine meciuri decat cu 8 participanti, deci dificultatea turneului scade putin.
              La momentul actual media primilor 8 este 15.88 iar primilor 6 este 16.64, media primilor 4 + 7 +8 este 16.41. Asta ar insemna sa ai un coef de 1.95(calcul bazat pe primii 6) in loc de 2(bazat pe primii . Asta e worst case scenario. Eu zic ca putem sa lasam asa cum e mai ales ca nu cred ca o sa avem situatia asta.
              Poate as umbla la punctele pt primele locuri in caz de participare redusa. Turneu in 7 -> 7 puncte primul loc, iar in 6 -> 6 puncte primul loc. Asta ca sa se reflecte ca au fost mai putine meciuri.

              La cat de multi doritori sunt nu stiu cand o sa fie cazul de participare redusa.

              Comentariu


              • Miercuri a fost, cred, cea mai tare etapa de pana acum...mi-a placut maxim

                Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                Comentariu


                • Ma foarte bucur. Cred ca toti au fost incantati de nivelul jocurilor. De Miercuri revine si Adi, deci sunt sanse sa avem nivel si mai crescut uneori. Va reveni in curand si Adi-2, care joaca si el foarte bine.

                  Postat în original de ovidiu t Vezi post
                  Miercuri a fost, cred, cea mai tare etapa de pana acum...mi-a placut maxim

                  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                  Comentariu


                  • Am confirmat prezenta pentru miercuri, dar e posibil sa nu fiu in Cluj...o sa anunt in timp util/cel tarziu marti

                    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                    Comentariu


                    • Postat în original de ovidiu t Vezi post
                      Am confirmat prezenta pentru miercuri, dar e posibil sa nu fiu in Cluj...o sa anunt in timp util/cel tarziu marti

                      Sent from my SM-G975F using Tapatalk
                      Voi participa!

                      Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                      Comentariu


                      • Gasiti pe site rezultatele si clasamentul actualizate si situatia inscrierilor pt 11 Septembrie.

                        Imi cer scuze pentru greseala cu desfasuratoarele. Le voi scoate din uz pe cele vechi, astfel incat sa joace fiecare dintre noi cate 2 meciuri la mesele 1 (dupa colt) si 2 (centrala), cum dealtfel si intentionasem sa se intample.
                        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                        Comentariu


                        • Salutari!! Caut și eu un club de antrenament ! M am mutat de curând in Cluj și sunt pasionat de tenis de masă și dacă ma puteți ajuta cu ceva informații legate de clubul dumneavoastră Lamont când sunt antrenamente competiții ! Mulțumesc!


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comentariu


                          • Buna ziua,

                            INDICAȚII DE ACCES
                            https://www.google.ro/maps/place/Str...5!4d23.6207749
                            De la sensul giratoriu de pe str. Ialomitei virati pe str.Dambovitei, apoi pe prima strada la dreapta si veti vedea Clubul de Tenis de Masa “Lamont” in fata, dupa garaje

                            Numar de telefon nu pot posta aici datorita GDPR-ului.
                            Exista unul afisat pe net, pe care-l puteti incerca.

                            Club Sportiv Lamont
                            Address: Strada Aurel Vlaicu, Cluj-Napoca 400000
                            Hours: Open ⋅ Closes 10PM
                            Phone: 0744 314 727

                            La turneul nostru puteti veni sa asistati cand aveti timp intr-o miercuri (intre 19 si 21) si chiar sa prindeti lista cand nu se umple. Doritori sunt destul de multi, dar exista uneori suficiente retrageri cat sa incapa toate rezervele.

                            Informatiile despre turneu le gasiti aici:
                            http://tenisdemasacluj.weebly.com/

                            Numai bine.
                            Tudor

                            Postat în original de Ariciu George Nicolae Vezi post
                            Salutari!! Caut și eu un club de antrenament ! M am mutat de curând in Cluj și sunt pasionat de tenis de masă și dacă ma puteți ajuta cu ceva informații legate de clubul dumneavoastră Lamont când sunt antrenamente competiții ! Mulțumesc!


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                            Comentariu


                            • Se înscrie Ariciu George pt miercuri


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comentariu


                              • Gasiti pe site rezultatele si clasamentul actualizate si situatia inscrierilor pt 18 Septembrie.

                                De azi (12 Septembrie) si pana spre seara lui 23 Septembrie (Luni) sunt in concediu, cu acces limitat la internet si telefonul dezactivat.
                                Va rog deci sa nu ma sunati in acest interval.

                                Adrian Vladescu se ocupa de organizarea urmatorului turneu. Va puteti inscrie postand aici solicitarea. Cu el puteti comunica prin mp (daca nu i-l gasiti undeva in acest subiect, cautati-l pe al lui Razvan si ii va transmite el mesajul).

                                O zi placuta.
                                Tudor
                                Ultima editare de tudorprecup; 12.sep.2019, 07:50.
                                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                Comentariu


                                • Ma inscriu pentru miercuri Rosoga Liviu


                                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Participanti 18.09

                                    1. Valentin Kis
                                    2. Irinel Tolescu
                                    3. Dorin Dragoste
                                    4. Iosif Fodor
                                    5. Adrian Vladescu
                                    6. Liviu Rosoga
                                    7. Razvan Puscas
                                    8. Tudor Badescu

                                    Rezerve
                                    1. George Ariciu

                                    Media turneului este: 1.44

                                    Comentariu


                                    • Ariciu George se retrage de pe lista ! Mulțumesc! O zi buna tuturor!


                                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Participanti 18.09

                                        1. Valentin Kis
                                        2. Irinel Tolescu
                                        3. Dorin Dragoste
                                        4. Iosif Fodor
                                        5. Adrian Vladescu
                                        6. Liviu Rosoga
                                        7. Razvan Puscas
                                        8. Tudor Badescu

                                        Coeficientul turneului este: 1.44

                                        Comentariu


                                        • Participanti 18.09

                                          1. Valentin Kis
                                          2. Dorin Dragoste
                                          3. Iosif Fodor
                                          4. Adrian Vladescu
                                          5. Liviu Rosoga
                                          6. Razvan Puscas
                                          7. Tudor Badescu
                                          8. Lucian Astelean

                                          Coeficientul turneului este: 1.11

                                          Comentariu


                                          • Rezultatele si clasamentul turneului din 18 sept

                                            Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • E o mica greseala. Lucian ramane pe locul 8 dar cu 0 victorii.
                                              Merci Razvan!

                                              Comentariu


                                              • Gasiti pe site clasamentul actualizat si situatia la zi a inscrierilor pentru 25 Septembrie.
                                                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                                Comentariu


                                                • Ma inscriu si eu pt 25 septembrie. Daca intervine ceva, anunt din timp o eventuala retragere.
                                                  Multumesc!

                                                  Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • se eu pt 25 sep!! O zi frumoasa tuturor!


                                                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X