ttmall.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60vivasportshop.ro 1 468x60
Pagina 6 din 7 PrimulPrimul ... 4567 UltimulUltimul
Rezultate 76 la 90 din 101

Subiect: Offtopic la Cupa centenar Dumbravita

ͲЯѺՆՆ
    Data înscrierii
    11.05.2014
    Locație
    Alexandria, Teleorman
    Vârstă
    46
    Postări
    144
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    8 z 21 h 23 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    79
    Citat Postat în original de sasatl Vezi post
    Domnule , Zosim 1 , tocmai dumneata ai esit sa " contracarezi " ? pai la toate concursurile organizate de tine , es discutii si scandaluri , pentru ca te porti urat si jignesti participantii la concurs . Pe un post al lui GeluBv , afirma ca la mangalia cineva ti-a stricat concursul ( mincina ordinara ) , aduc aminte de cum s-a intamplat : dimineata cand te-ai trezit ca-ti lipseste o paleta , ai scos toata lumea in strada si i-ai tinut aproape o ora cautandu-ti paleta , la reintrarea in sala , ai spus ca nu ti-ai gasit paleta si ai obligat pe toti ( copii si adulti ) ,sa dea 5 lei peste taxa anuntata si ne-ai vorbit urat , de genul ( e turneul meu , cui nu-i convine pleaca acasa ) .Ai uitat ?
    Dar surpriza cea mare a fost adoua zi , cand sa iscat scandalul (eu atunci nu am scris nimic ) si a inceput lumea sa scrie , am aflat cu stupoare ca de fapt , paleta o uitase-i acolo cu o seara inainte , si ca pana la urma a fost gasita . Si ca de obicei , ti-au sarit in ajutor GeluBv (care acum are tupeul sa spuna ca cineva ti-a stricat turneul) si ceilalti prieteni de grup (de fapt aceiasi ) , e o chestie notorie oricine poate sa urmareasca acest subiect . Domnule trebuie sa ai stomacul tare ca sa iesi sa spui ca cineva , minte si denigreaza , la adresa voastra . Voi v-ati gresit meseria , ar trebui sa va faceti politicieni , numai aia dupa ce spun sau fac ceva , es si te mint in fata (ca nu-i adevarat) , cu nerusinare fara sa roseasca .
    Asta e chiar culmea tupeului.Cum sa scoti afara o sala intreaga in strada si sa i tii la usa , sa le faci control la genti ca ti a disparut o paleta?Pe urma sa i pui sa ti dea cate 5 lei ca nu ai gasit o?
    Nu inteleg de ce nu au plecat oamenii acasa,sa l lase pe ala sa si organizeze singur.Eu asa faceam.
    Mie anul asta mi s a furat un telefon la un turneu,nu mai zic locul ca sa nu fac publicitate negativa salii.N am spus la nimeni,doar colegul de la Alexandria stia.Ce sa i faci , asta e, daca nu ti le pazesti e vina ta pana la urma.
    Promovam asemenea comportamente la nivelul organizatorilor Amatur?Toleram asa ceva?Pana cand?

Nici nu mai e vorba de bunt simt,educatie si onoare.Suntem deja in penal aici.

- - - Actualizat - - -

""". De ce credeti ca marea majoritatea ( organizatori ,moderatori , coordonatori , membri amatur ) , au apreciat "postarile acestui anonim " ?
    -cine a apreciat aceste aberatii ale tale,nu vezi ca toti le contracareaz,ai un singur sustinator pe Mihai de la Alexandria dar o lasam asa.""""

Dupa cum a declarat acest individ ,se pare ca numai eu sustin actiunile bine intemeiate ale domnului Bucovina. Ramane de vazut acest lucru,uite eu am sa ma retrag din discutii ca sa vad daca se stinge conflictul sau nu.Pentru ca fara sustinerea mea,ar trebui sa se potoleasca conflictul -dupa logica acestui individ.Ramane de vazut si de urmarit, daca are dreptate sau nu.Vizionare placuta tuturor!!!

maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    60
    Postări
    1.334
    Timp total online
    120 z 12 h 34 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    1702
    Citat Postat în original de arjen_robben Vezi post
    Asta e chiar culmea tupeului.Cum sa scoti afara o sala intreaga in strada si sa i tii la usa , sa le faci control la genti ca ti a disparut o paleta?Pe urma sa i pui sa ti dea cate 5 lei ca nu ai gasit o?
    Nu inteleg de ce nu au plecat oamenii acasa,sa l lase pe ala sa si organizeze singur.Eu asa faceam.
    Mie anul asta mi s a furat un telefon la un turneu,nu mai zic locul ca sa nu fac publicitate negativa salii.N am spus la nimeni,doar colegul de la Alexandria stia.Ce sa i faci , asta e, daca nu ti le pazesti e vina ta pana la urma.
    Promovam asemenea comportamente la nivelul organizatorilor Amatur?Toleram asa ceva?Pana cand?

- - - Actualizat - - -

""". De ce credeti ca marea majoritatea ( organizatori ,moderatori , coordonatori , membri amatur ) , au apreciat "postarile acestui anonim " ?
    -cine a apreciat aceste aberatii ale tale,nu vezi ca toti le contracareaz,ai un singur sustinator pe Mihai de la Alexandria dar o lasam asa.""""

Dupa cum a declarat acest individ ,se pare ca numai eu sustin actiunile bine intemeiate ale domnului Bucovina. Ramane de vazut acest lucru,uite eu am sa ma retrag din discutii ca sa vad daca se stinge conflictul sau nu.Pentru ca fara sustinerea mea,ar trebui sa se potoleasca conflictul -dupa logica acestui individ.Ramane de vazut si de urmarit, daca are dreptate sau nu.Vizionare placuta tuturor!!!
    In opinia mea ,cele intamplate mai sus la turneul de la MANGALIA,trebuiesc reconfirmate si de alti participanti de la acel turneu(martori),sa aflam care este adevarul.Se consulta lista participantilor de la acel turneu si se ia legatura cu ei pentru confirmare.Daca este logat pe forum,poate posta aici cele intamplate.Cu o singura "floare"nu se face primavara.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    44
    Postări
    3.808
    Timp total online
    102 z 19 h 11 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    9619
    Citat Postat în original de arjen_robben Vezi post

- - - Actualizat - - -

Din nou mascarada asta de care m-am cam saturat.Dar trebe sa repet de 100 de ori ca sa priceapa astia doi care vin si se folosesc de aceste atacuri doar cu scopul de a ma denigra si a scoate nu stiu ce diavol in ochii publicului.

Exista o plangere la politie care a fost insotita de filmarile video,studiata de mine,de Viorel Chiurtu si Ionel Panaite (care nu sunt forumisti in aceasta zona )dar pt a confirma ii rog sa arunce o privire si sa isi spuna parerea.In aceea filmare se vede clar timpul cat a fost inchisa sala,pe care l-am precizat de nenumarate ori 7.35 minute si nu ore cum exagereaza susnumitii,aceea sala intreaga au fost exact vreo 5 -10 persoane care erau in zona holului si inca 5 persoane pe care le-am controlat.

Citat direct din postul turneului

"Dar da-mi voie sa te intreb eu pe tine ,tu cum ai fi procedat daca seara cand am plecat de la tabara si in ingrijorarea de a pune la dispozitia celor 53 de participanti de la tabara totul pentru o seara de despartire am facut intelegerea cu portarul ca dimineata la prima ora doar cand vin eu sa deschida sala ca sa pot sa imi strang materialele de acolo si constat dimineata ca chiar daca erau doar 2 participanti in sala ,Domnul Panaite de la Braila si inca un domn si paletele mele de colectie ,un Cresail si una noua Air Carbon echipate doar cu o zi inainte cu 4 fete noi pt testarea la dorinta participantiilor AU DISPARUT.Paguba multe sute de euro si eu ma certam cu paznicul acela care se pare din filmarile azi studiate deja de politie ca el este autorul furtului si tu tocmai intrai in sala sa te intampin cu o expresie obosita ,amarata si trista care nu am putut sa o schimb fatarnic doar de dragul showului.

Stiu trebuia sa ma transform si sa las problemele aparute anunci cu 5 minute inainte si sa le rezolv dupa aceea ca atunci chiar nu am rezolvat nimica.Incodata fata de tine ce ai remarcat dispozitia mea care era aproape de a exploda si a anula intreg turneul,de altfel vreme de 5-10 minute am inchis usile salii si nu a mai intrat nimeni ,doar la insistentele lui Fane care ma lamurit sa analizez si sa incerc sa trec peste asta.Mi-au disparut multe in decursul anilor dar de aceasta data chiar am fost adanc ranit de aceea paleta de colectie."

Pe urma sa i pui sa ti dea cate 5 lei ca nu ai gasit o?
    Citat turneu

"2.Taxa de 15 lei ce am incasat-o la toate turneele din anul acesta la toti copii si acum doar foarte tarziu am fost sesizat de cativa ca in anunt este 10 lei si nu 15 asa cum am procedat tot anul si anuntul a fost postat cu copy-paste de anul trecut,si de aceea am considertat ca la sfarsit am atribuit o medalie tuturor copiilor din sala"
    Am si verificat listele si vad ca au fost 3 copii din afara taberei la care am perceput din greseala cei 5 lei ,in loc de 15 cum au fost toate turneele mele din acel an la copz-paste a lui Ionel a ramas 10 lei in anunt ,dar am cheltuit cateva 100 de lei atunci sa remediez sincopa sesizata cu vehementa de domnul |Sasa care venise cu Niculai Alexandru si l-a inscris la cat Incepatori chiar daca cativa din sala au sesizat ca este jucator mult mai bun si de la aceasta discutie cred ca s-au ambalat lucrurile si au existat niste discutii "amicale " intre mine si Sasa,dar povestea poate continua daca exista doar scopul de denigrare.

Atitudinea corecta si luarea de masuri cu ori ce risc duce la eliminarea elementelor negative din aceste organizatii,eu am prins mai multi hoti si am luat atitudine si cred la turneele mele nu exista astfel de disparitii.

- - - Actualizat - - -

Citat Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    In opinia mea ,cele intamplate mai sus la turneul de la MANGALIA,trebuiesc reconfirmate si de alti participanti de la acel turneu(martori),sa aflam care este adevarul.Se consulta lista participantilor de la acel turneu si se ia legatura cu ei pentru confirmare.Daca este logat pe forum,poate posta aici cele intamplate.Cu o singura "floare"nu se face primavara.
    Este o masura buna ,ceea ce ziceti si asa o sa procedam si in cazul meciurilor si discutiilor de la turneul de la Cluj pe care le am filmate si actor principal sunteti dumneavoastra domnule Ciobanu,si cred ca donmul Serban nascu sa poata confirma cele filmate cand a pierdut meciul cu dumneavoastra si eu am filmat ca ca ati castigat dar in foaie ati modificat si la fel si cu ceilalti la fel si cand v-am pus in fata faptului de fata cu Domnul Apian Florin si cu Domnul Cozma Catalin si cu Domnul Pali Tokos ati recunoscut ispasit si m-ati rugat sa nu pun filmarile.Filmarile spun foarte multe si cred ca ati vazut multe deja de pe la turnee,eu unul imi adunc aminte de tigara lui Avram de 2 minute cum zicea si cronometrul camerei ne-a aratat 32 de minute.

Vorba lui Petrov ,de Ando

boboc
    Data înscrierii
    16.03.2015
    Locație
    Tulcea
    Vârstă
    60
    Postări
    10
    Timp total online
    14 h 33 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    -25
    Domnilor , cel mai simplu , intrati singuri pe "Turneu A ?Cupa de sidef -editia a ll a ? -Mangalia ? 10 septembrie 2016 " si va ve-ti convinge cat tupeu si nerusinare are acest om ( cand iti spune in fata , ca negru este de fapt alb si viceversa ) , iar eu am sa rog cativa participanti la acest turneu sa confirme si ei cele spuse de mine . Dar cel mai bine intrati pe turneu , o sa va convingeti ca eu nu am scris nici un cuvant , o sa vedeti cine la sustinut si cum , o sa vedeti ca sunt aceeasi ca si in subiectul de fata si nu numai .

- - - Actualizat - - -

domnilor , omul asta are cumva ochii albastri ? pentru ca vad ca se ocupa si de filmari ascunse , cu care santajeaza ...

organizator turnee
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    41
    Postări
    6.062
    Timp total online
    132 z 11 h 5 m
    Timp online pe zi
    1 h 34 m
    Reputație
    12887
    Citat Postat în original de PaliHR Vezi post
    Fiti amabil, Bucovina, sa dati doua-trei exemple ale injuriilor trase de subsemnatul. Forumul e mare, control F-ul va ajuta, sper.
    FH: Butterfly Tackiness Matsus
    Citat Postat în original de PaliHR Vezi post
    Am observat moderator(i) si administrator(i) forum, respectiv coordonator(i) si sef(i) AmaTur (necunoscand proprietarul acestei pagini web despre el/ei nu ma pot pronunta) manifestandu-se cu apreciere neutra, cu multumire sau chiar cu like pentru postarile unui anonim care are despre subsemnatul afirmatii publice pe care nu le poate proba.
    Trebuie sa vin in ajutorul colegilor enumerati mai sus cu citate din Bucovina, respectiv in postul urmator cu un citat din DEX.

Partea a treia, despre activitatea mea din AmaTur, va rog sa ma scuzati, dar pe moment nu o pot detalia, si sper sa nici nu fiu nevoit sa o fac.
    Sper, cum sper ca puteti repara aici (in acest spatiu numit tenisdemasa.ro) prejudiciile pe care mi le-a adus aceasta domnisoara / acest domnisor sau cine o fi, scuzati-ma, si cu concursul tacit al Dvs.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

organizator turnee
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    44
    Postări
    3.808
    Timp total online
    102 z 19 h 11 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    9619
    Citat Postat în original de sasatl Vezi post
    Domnilor , cel mai simplu , intrati singuri pe "Turneu A ?Cupa de sidef -editia a ll a ? -Mangalia ? 10 septembrie 2016 " si va ve-ti convinge cat tupeu si nerusinare are acest om ( cand iti spune in fata , ca negru este de fapt alb si viceversa ) , iar eu am sa rog cativa participanti la acest turneu sa confirme si ei cele spuse de mine . Dar cel mai bine intrati pe turneu , o sa va convingeti ca eu nu am scris nici un cuvant , o sa vedeti cine la sustinut si cum , o sa vedeti ca sunt aceeasi ca si in subiectul de fata si nu numai .

- - - Actualizat - - -

domnilor , omul asta are cumva ochii albastri ? pentru ca vad ca se ocupa si de filmari ascunse , cu care santajeaza ...
    Da domnule, am ochii albastri ,dar nu am facut filmari ascunse ci filmari ale adevarului cu care am reusit sa prind HOTII,filmari cu care am putut dovedii MINCIUNI si nu au fost niciodata ascunse ci puse la vedere,si nu cred ca a fost nimeni santajat ,nici macar Domnul Ciobanul pe care l-am pus in fata situatiei si si-a recunoscut fapta.Sunt un adept al adevarului.

organizator turnee
    Data înscrierii
    02.06.2013
    Locație
    Odorheiu Secuiesc
    Vârstă
    41
    Postări
    6.062
    Timp total online
    132 z 11 h 5 m
    Timp online pe zi
    1 h 34 m
    Reputație
    12887
    Emi, lasa-l pe domnul Ciobanu sa ne recunoasca greseala intre 4 sau 6 ochi si sa-si exprime aici alte opinii.
    Eh, daca n-am fi diferiti, s-@r cam alege praful de lumea asta, nu?...

Lasa-l, te rog pe domnul Doctor, te rog, pentru ca - daca nasul si ochiul nu ma minte - aici se pare ca suntem pe taramul userului de gen feminin Bucovina, respectiv al catorva "grei" al AmaTurului gen moderatorul/organizatorul/coordonatorul/membrul-in-comitet Kralizec, care de vreo 48 de ore nu gaseste un pic de ragaz pentru asumarea responsabilitatilor in ce priveste calomniile permise (si "laikuite") de pe spatiul public tenisdemasa.ro...

Hai sa dam sansa userului de sex feminin, precum si altora ca sa-si arate linia coloanei...

No offence. Omul cand isi ridica mana, poate afirma ca imi asum ce fac, poate spune imi cer scuze, etc.
    Tacerea? Da, tacerea este altceva.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

boboc
    Data înscrierii
    21.11.2018
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    19
    Timp total online
    1 z 1 h 50 m
    Timp online pe zi
    1 h 19 m
    Reputație
    2
    Domnnu PaliHr , eu vad ca e odragoste mare intre tine si EMI ,mai ales ca are si ochii albastri...a recunoscut-o singur . Buni baieti !!...

domnu PaliHr , eu vad ca este dragoste mare intre tine si EMI , mai ales ca are si ochi albastrii (a recunoscut-o singur )...buni baieti !!...

Asta spune totul , n-ai cum sa te lupti cu un asemenea cuplu unit...lucrul acesta cred ca-l vad totii .

- - - Actualizat - - -

v-am umplut pagina , poate va linistiti putin...

senior
    Data înscrierii
    12.03.2008
    Locație
    Topoloveni
    Vârstă
    49
    Postări
    550
    Timp total online
    65 z 3 h 26 m
    Timp online pe zi
    32 m
    Reputație
    673
    Citat Postat în original de Zosim1 Vezi post
    ,aceea sala intreaga au fost exact vreo 5 -10 persoane care erau in zona holului si inca 5 persoane pe care le-am controlat.
    Imi si imaginez 5 oameni cu palmele sprijinite de perete cu picioarele desfacute, controlate de unu' : unde a-ti ascuns ba paleta ca v-a luat mama d....
    Cum s-or fi simtit acele persoane?
    T05-Viscaria-T05
    Adrian Gorum

organizator turnee
    Data înscrierii
    06.02.2011
    Locație
    botosani
    Vârstă
    49
    Postări
    1.747
    Timp total online
    62 z 30 m
    Timp online pe zi
    31 m
    Reputație
    3477
    Citat Postat în original de Bucovina

Asta spune totul , n-ai cum sa te lupti cu un asemenea cuplu unit...lucrul acesta cred ca-l vad totii .
    Paragraful asta trebuia scris sub userul sasatl. Era mai palpitant.

Mi-a placut grozav cum ti-ai raspuns la postul 65 cu postul 66 si sincer sa fiu ma asteptam sa se repete.
    ...ca de-acum e clar ca bucovina e sasatl.
    Chestia asta cu dubla personalitate cica e.... mai bine cauta singur.

....continuare.... probabil.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ultima modificare făcută de sorin_client; 07.12.2018 la 15:49.
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

boboc
    Data înscrierii
    21.11.2018
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    19
    Timp total online
    1 z 1 h 50 m
    Timp online pe zi
    1 h 19 m
    Reputație
    2
    domnule Sorin Client , toata lumea a vazut cat de mult va place sa va tineti strans in brate ( se vede din avion lucrul acesta si a inceput sa cam bata la ochi ) , da poate ne spui si noua de cum sau intamplat lucrurile la Mangalia ( ca doar ai fost acolo ) , ce spui ?...mucles , nu?...ca e de rau despre EMI (omul cu ochi albastri ) . Numai ca orice curios , poate sa faca clic pe concurs si se convinge singur . Degeaba incercati sa deturnati discutia de la fondul problemei , precum cei mai infocati basisti (cand il aparau pe base ) . Credeti ca lumea a uitat de tertipurile astea , basiste?

organizator turnee
    Data înscrierii
    06.02.2011
    Locație
    botosani
    Vârstă
    49
    Postări
    1.747
    Timp total online
    62 z 30 m
    Timp online pe zi
    31 m
    Reputație
    3477
    Citat Postat în original de Bucovina Vezi post
    domnule Sorin Client , toata lumea a vazut cat de mult va place sa va tineti strans in brate ( se vede din avion lucrul acesta si a inceput sa cam bata la ochi ) , da poate ne spui si noua de cum sau intamplat lucrurile la Mangalia ( ca doar ai fost acolo ) , ce spui ?...mucles , nu?...ca e de rau despre EMI (omul cu ochi albastri ) . Numai ca orice curios , poate sa faca clic pe concurs si se convinge singur . Degeaba incercati sa deturnati discutia de la fondul problemei , precum cei mai infocati basisti (cand il aparau pe base ) . Credeti ca lumea a uitat de tertipurile astea , basiste?
    Nu cunosc subiectul paleta decat de pe forum.
    Cati dintre voi v-ati fi dorit sa aveti macar gandirea lui Base’ ? Ca puterea de executie nici n-o visati. Inca-l slaviti pe Iliciescu si asteptati minuni, cautati castiguri din munca altora precum lacustele. Ati umplut Romania de bolnavi inchpuiti, pensionari de mii de euro si ajutorati sociali cu “bamvauri” la poarta.
    Nu va este rusine sa comentati?
    Nu pot scrie cate v-as spune. Va invit la o discutie oricand face to face pe aceasta tema dar refuz s-o amplific aici pe forum.

Si, de ce-ar trebui sa fiu de acord cu dvs sau cu altcineva cu aceleasi principii ca ale dvs daca nu ma regasesc in ceea ce dvs cautati ?
    Nu spun ca uneori n-ati avut dreptate in ceea ce-ati etalat dar, pentru ca ati “aglomerat” prea mult tot ce nu va convine si incepeti si dvs sa atacati pe oricine care nu va este partinitor ma determina sa va tratez (personal) ca pe un trol si-mi pare rau sa va spun asta.
    Nu suntem toti perfecti, poate si motivul pt care v-am raspuns.

Respect.

Sent from my iPhone using Tapatalk

boboc
    Data înscrierii
    21.11.2018
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    19
    Timp total online
    1 z 1 h 50 m
    Timp online pe zi
    1 h 19 m
    Reputație
    2
    Eu am o ideie , ce ar fi daca li s-ar aplica acelasi tratament , acelasi pe care il aplica ei celorlalti . Adica la tot ceea ce vor scrie..."nu-mi place" , sa-i umplem de "nu-mi place " , asa cum procedeaza ei , fara nici un comentariu . Sa vedem , o sa le placa ?

- - - Actualizat - - -

Ps. Eu nici o data nu evit discutiile , mai ales pe cele bine argumentate , chiar imi plac .

organizator turnee
    Data înscrierii
    06.02.2011
    Locație
    botosani
    Vârstă
    49
    Postări
    1.747
    Timp total online
    62 z 30 m
    Timp online pe zi
    31 m
    Reputație
    3477
    Nu ma regasesc inscris la acel concurs "Cupa de sidef", cred ca probabil ca n-am fost. Habar n-am, o sa intreb un prieten. Cred insa ca as fi avut pretentii la persoana desemnata sa ma "controleze", cum si in ce mod s-o faca si de care sex sa fie. Cine stie !

In ce priveste acel buton "nu-mi place", parerea mea e ca de foarte multe ori a fost apasat din lipsa altuia sau altora de "mijloc".
    Am propus acum vreo doi ani daca memoria nu-mi joaca feste, ca sa se mai adauge un buton ceva gen "ma abtin si/sau putin probabil si/sau..." (nu-mi trece prin cap acum o alta denumire) dar care sa nu afecteze reputatia unui utilizator. Desigur ca mi s-a "taiat-respins" propunerea ca fiind "deplasata" si iata ca acum se-ntampla unele chestii care ar fi putut fi evitate.
    De multe ori cineva apasa "nu-mi place" dar fara sa fi vrut sa afecteze si reputatia. Tot de multe ori as vrea sa dau un vot negativ ("nu-mi place") ca sa se vada ca nu sunt de-acord cu acea idee dar n-o fac stiind ca-i afectez si reputatia.
    Alteori un topic este atat de mare si cu idei diferite incat parte din ale sunt pro iar celelalte contra gandirii mele. Pe ce sa apas ? Pentru ca probabil ca se si asteapta si un vot sau un raspuns atata timp cat acel topic a fost scris. Si as prefera sa ma abtin, sa-mi placa sau sa nu-mi placa sau... . Daca primul si ultimul afecteaza reputatia, cel sau cele din mijloc ar trebui sa arate doar o parere si sa nu-l bage in troll pe utilizator. Pentru ca daca raspund la subiect este posibil sa fiu recontrat cu un raspuns acid (cum se obisnuieste) si chiar n-am chef sa intru in polemici.
    Cam asta-i povestea butonului buclucas "nu-mi place"

Respect.

înțelept
    Data înscrierii
    25.02.2008
    Locație
    Deva
    Vârstă
    68
    Postări
    2.757
    Timp total online
    73 z 14 h 49 m
    Timp online pe zi
    36 m
    Reputație
    3252
    Citat Postat în original de sorin_client Vezi post
    Nu ma regasesc inscris la acel concurs "Cupa de sidef", cred ca probabil ca n-am fost. Habar n-am, o sa intreb un prieten. Cred insa ca as fi avut pretentii la persoana desemnata sa ma "controleze", cum si in ce mod s-o faca si de care sex sa fie. Cine stie !

In ce priveste acel buton "nu-mi place", parerea mea e ca de foarte multe ori a fost apasat din lipsa altuia sau altora de "mijloc".
    Am propus acum vreo doi ani daca memoria nu-mi joaca feste, ca sa se mai adauge un buton ceva gen "ma abtin si/sau putin probabil si/sau..." (nu-mi trece prin cap acum o alta denumire) dar care sa nu afecteze reputatia unui utilizator. Desigur ca mi s-a "taiat-respins" propunerea ca fiind "deplasata" si iata ca acum se-ntampla unele chestii care ar fi putut fi evitate.
    De multe ori cineva apasa "nu-mi place" dar fara sa fi vrut sa afecteze si reputatia. Tot de multe ori as vrea sa dau un vot negativ ("nu-mi place") ca sa se vada ca nu sunt de-acord cu acea idee dar n-o fac stiind ca-i afectez si reputatia.
    Alteori un topic este atat de mare si cu idei diferite incat parte din ale sunt pro iar celelalte contra gandirii mele. Pe ce sa apas ? Pentru ca probabil ca se si asteapta si un vot sau un raspuns atata timp cat acel topic a fost scris. Si as prefera sa ma abtin, sa-mi placa sau sa nu-mi placa sau... . Daca primul si ultimul afecteaza reputatia, cel sau cele din mijloc ar trebui sa arate doar o parere si sa nu-l bage in troll pe utilizator. Pentru ca daca raspund la subiect este posibil sa fiu recontrat cu un raspuns acid (cum se obisnuieste) si chiar n-am chef sa intru in polemici.
    Cam asta-i povestea butonului buclucas "nu-mi place"

Respect.
    Eu, acum as fi apasat ,, imi place”, dar n-am buton. Ai dreptate. In afara de ,,nu” si ,,da”, mai exista si nuante, care sunt la fel de importante, la fel cum nu exista doar oameni buni si rai.

Subiecte similare

1. Răspunsuri: 369
    Ultimul post: 05.12.2018, 16:35
  2. Turneul Campionilor "Cupa Centenar", Alba Iulia - 03.11.2018
    De marcelgiosan în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 1113
    Ultimul post: 25.11.2018, 13:40
  3. Turneu B "Cupa CENTENAR TRANSILVANIA", Sibiu - 20.10.2018
    De adof în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 56
    Ultimul post: 30.10.2018, 17:32
  4. Offtopic - Cupa Prahova", Blejoi