Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat pt achizitionarea unei palete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfat pt achizitionarea unei palete

    Salut sunt din Craiova si ash dori sa achizitionez o paleta mai pe placul meu si nu prea stiu cum sa o configurez ... Joc tenis de masă d ft mult timp cel putin 3-4 zile pe sapt a cate 2-3 ore ...
    Despre stilul meu d joc c sa zic e mai ofensiv pe FH mai mereu joc in viteza nu prea joc cu taiate sau efect mult si de cate ori mi se da posibilitatea trag si nu o fac prea rau insa pe rever vine problema mea .. nu reusec prea bine sa controlez mingea mai ales daca vine cu efect .. si din cauza asta devin ft defensiv pe rever ceea ce nu prea ma avantajeaza mai dloc ... Oricum sper sa ma ajutati cu un sfat sa fac o paleta cu care sa ma simt mai bine cu care sa mai avansez in joc ms..

  • #2
    Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

    pt. BH incearca XIOM YANUS def. hibrid - o fața cu care poti ataca linistit, dar poti face si aparare cu destula usurinte, avand un control deosebit -
    daca te intereseaza, ia legatura cu dl. Gelu -Tibi pe forum
    lemn:HML -carbon, hinoki
    fetze; Victas V>01 Limber
    si echipament Xiom

    Comentariu


    • #3
      Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

      si pe FH ce ar fi bun si ce lemn ? si un site d unde ash putea achizitiona

      Comentariu


      • #4
        Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

        PENTRU VARIANTA YANUS DF-POT SA VA AJUT,
        0728747067-GELU
        MULTUMESC
        www.tenismasa.ro

        Comentariu


        • #5
          Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

          pai pt bh daca ai probleme cu spin-ul o iarba cred ca ar merge....cv frictionless sa aibe spin reversal si ox pt control iar pt fh dak joci 6 ore p sapt(ai timp sa te acomodezi) si tragi mult cred k ti-ar place bryce

          Comentariu


          • #6
            Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

            eu as recomanda sa-l cauti pe TIBI (dl.Gelu) pe forum, el te poate ajuta si cu sfaturi,- cred ca si cu linkuri-, dar si cu echipamentul....... mai intereseaza te si de la VISCO tot de pe forum
            lemn:HML -carbon, hinoki
            fetze; Victas V>01 Limber
            si echipament Xiom

            Comentariu


            • #7
              Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

              Este f util sa stim cu ce a-ti jucat pana acum. O prima sugestie ar fi sa incercati sa stati un pas mai la stanga la masa (daca sunteti dreptaci) si sa incercati sa acoperiti toata masa cu FH, iar BH sa fie doar de control cand primiti "extralaterale". Pt asta aveti nevoie de picioare pregatite sa va asigure o deplasare rapida la mingiile venite pe dreapta.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

                pai pana acum am jucat numai cu palete gata asamblate o Stiga efect avea un burete mai gros si pe bh era destul de ok; Butterfly Timo Boll Gold si asta a fost destul de buna dar ma descurcam mai bine cu timo ball silver nu stiu de ce era mai def si controlam mai bine mingea cu toate ca joc de obicei ft ofensiv pt ca pierd de obicei daca stau mult intrun punct apoi am luat una de la joola dar era prea usoara si nu prea ma descurcam mai ales ca pe rever dadeam aproapte toate mingiile in fileu...
                Oricum ma descurc sa dau si mingi cu efect asta daca nu reusesc sa trag ... Cred eu ca mi-ar fi buna o iarba pe o parte si ceva mai rapid pe cealalta cu toate ca si pe rever ash vrea sa fiu tot ofensiv ...
                Joc de ft mult timp dar am adversari care sunt destul de slabi si parca imi stric stilul ...
                Si cu statul mai pe stanga mesii asa si stau dar tot ash vrea sa stau pe mijloc sa nu ma surprinda nimic sunt si destul de inalt cam 1.90 ..
                Ms de sfaturi si o sa va sun zilele astea

                Comentariu


                • #9
                  Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

                  ar fi timpul sa treci de la NON EURO la EURO 3, nu zic de euro 5 pt. ar fi prea rapid si daca inteleg bine mai ai mult de invatat (altfel si Eu, chiar daca joc intr-o echipa, si saptamanal mergem la antrenor), daca se poate bine ar fi sa merg la un club de tenis de masă, vezi cum se joaca pe acolo......nu te as sfatui sa cumpari " iarba-ox", gasesti explicatie aici pe forum
                  lemn:HML -carbon, hinoki
                  fetze; Victas V>01 Limber
                  si echipament Xiom

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

                    Postat în original de Rene
                    pai pana acum am jucat numai cu palete gata asamblate o Stiga efect avea un burete mai gros si pe bh era destul de ok; Butterfly Timo Boll Gold si asta a fost destul de buna dar ma descurcam mai bine cu timo ball silver nu stiu de ce era mai def si controlam mai bine mingea cu toate ca joc de obicei ft ofensiv pt ca pierd de obicei daca stau mult intrun punct apoi am luat una de la joola dar era prea usoara si nu prea ma descurcam mai ales ca pe rever dadeam aproapte toate mingiile in fileu...
                    Oricum ma descurc sa dau si mingi cu efect asta daca nu reusesc sa trag ... Cred eu ca mi-ar fi buna o iarba pe o parte si ceva mai rapid pe cealalta cu toate ca si pe rever ash vrea sa fiu tot ofensiv ...
                    Joc de ft mult timp dar am adversari care sunt destul de slabi si parca imi stric stilul ...
                    Si cu statul mai pe stanga mesii asa si stau dar tot ash vrea sa stau pe mijloc sa nu ma surprinda nimic sunt si destul de inalt cam 1.90 ..
                    Ms de sfaturi si o sa va sun zilele astea
                    Hm, vreti sa jucati ofensiv pe rever cu o iarba...
                    Ma rog, se poate. Atentie, iarba este o specializare. Adio topspin pe BH!
                    Mai bine capatati control pe BH cu un soft defensiv gen Xiom Yanus DF, care va permite sa jucati toata gama de lovituri, fara sa va limiteze.
                    Un upgrade valabil la materialele cu care a-ti jucat pana acum ar fi:
                    Lemn Butterfly Timo Boll ALL+
                    FH- Fata Butterfly Sriver FX sau Yasaka Mark V 30 sau GPS
                    BH- Fata Xiom Yanus DF
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

                      AZI A SOSIT IARBA XIOM-QUILLOTINE
                      VARIANTA 1,2 SI 1,6.
                      www.tenismasa.ro

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

                        Am si eu cateva intrebari legate de Xiom Yanus (scuze Rene ca intru cu intrebari pe topicul tau):
                        1- Care este pretul unei fete?
                        2-Se lipeste cu adeziv pe baza de apa, sau clasic?
                        Multumesc

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Sfat pt achizitionarea unei palete

                          si ash vrea daca s-ar putea si niste solutii de lipit fetele fara sa fie nevoie sa le lipesc mereu
                          Ms mult

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X