Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar Amatur 2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    într-adevăr!
    Sebi Rojniță avea bilete la Felix pentru întreaga familie chiar în perioada 17/18 August.
    Când l-a chemat primarul să-i spună că a intervenit ceva/cineva de mai sus și pe 10/11 August e o competiție de Handbal ce și-a spus?
    Hai că mă duc acasă la familie și văd eu cum ?i "aburesc" ca să pot organiza Turneul A+ pe 17/18, că în AmaTur familia e mai mare!

    Mulțumim Sebi că pui înainte de familie, familia!
    la noi primarul este intangibil mai ceva ca in sicilia !

    Comentariu


    • #77
      Inadmisibil!

      Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
      Blade:Butterfly Innerforce ZLC
      FH: Donic Bluefire JP 01 max
      BH:Yasaka Rakza X max

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de marcelgiosan Vezi post
        Din motive independente de voința organizatorilor Turneul A+ de la Bacău din 10.08.2019 se decalează cu o săptăm?nă, respectiv 17/18.08.2019.
        Cu acordul Dl. Marcu, Turneul A de la Vatra Dornei se va desfășura cu o săptăm?nă mai devreme, pe data de 10.08.2019.
        Mulțumim pentru înțelegere!
        Sa inteleg ca acest A+ se va desfasura pe doua zile? Daca da, ne puteti spune cum se vor imparti pe zile cele 4 categorii?
        Si eu am programat un concediu in acea saptamana si daca Avansatii vor fi duminica imi voi mentine concediul
        Sa joci duminica si sa pleci apoi la distanta mare spre casa, cu familia, nu e prea ok

        Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
        Blade: Andro Treiber H
        Fh: Nittaku Fastarc G-1
        Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

        Comentariu


        • #79
          Calendar Amatur 2019

          Concursurile oficiale organizate in salile polivalente organizate prin Federatia Romana sau cea internationala au prioritate. Orice alta activitate va fi amanata sau anulata.
          Din aceasta cauza suntem la mana lor pana in ultima clipa.
          Si la Botoșani am fost pusi in situatia sa schimbam pe ultima suta de metri data concursului din cauza aparitiei unui alt concurs oficial. Partea buna a fost ca am gasit o zi care sa nu se coreleze cu alte concursuri Amatur din tara si am putut schimba data. Partea proasta e ca se poate repeta oricand in orice moment.
          Momentul este cu atat mai prost cu cat se poate ?incaleca? cu o vacanta sau un concediu (cazul lui Sebi) iar deranjul este cu atat mai mare cu cat esti organizator si esti pus intr-o situatie extrem de neplacuta. Ca jucator ?poti fugi? cateva ore la o partida de tenis (daca distanta iti permite), ca organizator munca incepe cu cateva zile inainte si o inchei (in cel mai fericit caz) dupa doua zile.

          In cazul acesta avem noroc ca echipa bacauana este una de elita care stie sa se mobilizeze, de fiecare data ne-au primit cu caldura iar faptul ca data s-a schimbat... o dregem noi cumva si tot vom fi prezenti!


          Respect.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de sorin_client Vezi post
            Concursurile oficiale organizate in salile polivalente organizate prin Federatia Romana sau cea internationala au prioritate. Orice alta activitate va fi amanata sau anulata.
            Din aceasta cauza suntem la mana lor pana in ultima clipa.
            Si la Botoșani am fost pusi in situatia sa schimbam pe ultima suta de metri data concursului din cauza aparitiei unui alt concurs oficial. Partea buna a fost ca am gasit o zi care sa nu se coreleze cu alte concursuri Amatur din tara si am putut schimba data. Partea proasta e ca se poate repeta oricand in orice moment.
            Momentul este cu atat mai prost cu cat se poate ?incaleca? cu o vacanta sau un concediu (cazul lui Sebi) iar deranjul este cu atat mai mare cu cat esti organizator si esti pus intr-o situatie extrem de neplacuta. Ca jucator ?poti fugi? cateva ore la o partida de tenis (daca distanta iti permite), ca organizator munca incepe cu cateva zile inainte si o inchei (in cel mai fericit caz) dupa doua zile.

            In cazul acesta avem noroc ca echipa bacauana este una de elita care stie sa se mobilizeze, de fiecare data ne-au primit cu caldura iar faptul ca data s-a schimbat... o dregem noi cumva si tot vom fi prezenti!


            Respect.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Perfect de acord!

            Nu acuz pe nimeni, se poate intampla... Doar ca fiind august ar fi ok, daca se poate, sa ne oferiti cat mai repede informații suplimentare ca sa putem decide daca mai ajungem sau nu...

            Multumesc anticipat!

            Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
            Blade: Andro Treiber H
            Fh: Nittaku Fastarc G-1
            Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

            Comentariu


            • #81
              Sa organizezi un concurs inseamna foarte multe ore de munca, cam 10 zile. Perioada in care pleci de acasa, de langa familie si alergi ca sa multumesti cateva sute de amaturisti. Stres, timp pierdut pe langa usi, masina, telefoane peste telefoane, carat mese, apa etc. toate se aduna, de aceea ar trebui sa ne gandim de doua ori ce reprosuri facem organizatorilor dupa un concurs (daca chiar avem motive serioase de a face reprosuri). Imi pare rau pentru Sebi pentru ca este un baiat sufletist ca de altfel toata echipa de la Bacău. Numai in pielea lui n-as fi vrut sa fiu cand s-a dus acasa sa explice familiei.

              Sa speram ca ramane in program si 17/18 august, pentru ca in Romania se poate orice, mai ales ca e o perioada pre-competitionala la toate sporturile.
              Succes in organizare echipei din Bacău!
              Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
              FH: Butterfly Dignics 05
              BH: Tibhar Grass D.TecS

              Comentariu


              • #82
                Se anuleaza turneul din 31 august de la Curtea de Argeș din motive organizatorice.
                Ultima editare de florin toma; 23.iul.2019, 12:35.

                Comentariu


                • #83
                  Din motive organizatorice Memorialul KOOS GYULA sa va amana pentru data de 31.08. 2019.Am vorbit cu Razvan Crisan si este de acord. Multumesc pentru intelegere. Maine voi posta turneul.

                  Comentariu


                  • #84
                    Face Cristi Bubulac la Piatra Neamț un A,daca tot a ramas data libera..51 de mese...sau 15..vedem..maiine se posteaza..deocamdata Cristi cere acceptul celor de la Gheorghieni care au un turneu B la aceeasi data
                    Ultima editare de cata_60; 14.aug.2019, 16:53.
                    of all the things i lost i miss my mind the most

                    Comentariu


                    • #85
                      Cu acceptul colegilor organizatori de la Miercurea Ciuc - multumiri Paly & Co - se programeaza un turneu A la Apahida, jud. Cluj, in 16 noiembrie ... localitate noua, organizator principal Asteleanu Lucian.
                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #86
                        Pali impreună cu băieții din zonă doresc un turneu A la Sovata , in data de 9 nov 2019 , odată cu Fieni. Claudiu Mănoiu, băiat finuț , este de acord, asa că turneul poate fi trecut in calendar.
                        Ultima editare de GeluBv; 03.sep.2019, 16:30.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • #87
                          Am mai jucat la Sovata prin 2010..Pali zicea ca-i o locatie in premiera dar din cate tin minte a mai fost un A ,am mers cu Boris Carpovici..cred ca acolo
                          In alta ordine de idei,Cristi Bubulac anuleaza A-ul din octombrie de la Piatra..cel putin asa m a anuntat mai dimineata
                          of all the things i lost i miss my mind the most

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de cata_60 Vezi post
                            Am mai jucat la Sovata prin 2010..Pali zicea ca-i o locatie in premiera dar din cate tin minte a mai fost un A ,am mers cu Boris Carpovici..cred ca acolo
                            In alta ordine de idei,Cristi Bubulac anuleaza A-ul din octombrie de la Piatra..cel putin asa m a anuntat mai dimineata
                            Errare humanum... fiind, am si revenit cu o rectificare, peste cateva minute:

                            Postat în original de PaliHR
                            A, de fapt e o reintrare. Primul meu turneu in AmaTur a coincis cu turneul A din iulie sau august 2oo9 de la Sovata, tinut fix in sambata de dupa prima tabara a lui Andris.
                            si ca sa fim mai precisi, 18 iulie 2009:

                            http://www.amatur.ro/tenisdemasa/Turnee?locs=Sovata
                            +
                            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...18-iulie/page7
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • #89
                              Turneul de la București din 14 septembrie se mai organizeaza?
                              Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                              FH: Butterfly Dignics 05
                              BH: Tibhar Grass D.TecS

                              Comentariu


                              • #90
                                Turneul de la Cluj din 21 septembrie se anuleaza iar cel din 16 noiembrie de la Apahida se va numi `Memorialul Paneth Farkas`.
                                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • #91
                                  Turneul de la Botoșani din 5 Octombrie 2019 SE ANULEAZĂ din motive organizatorice .

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Nicio veste despre Viva(Chiajna)?

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Ascunse sunt caile Domnului !

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de popescu doru viorel Vezi post
                                        Turneul de la Botoșani din 5 Octombrie 2019 SE ANULEAZĂ din motive organizatorice .
                                        Pentru aceiasi data se propune un Turneu A la Vorona (Bt.) Organizatori: Zamfirache Ioan si Tocariu Sebastian.
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Buna ziua, suntem in data de 24 si nu e nicio veste despre turneul de la Chiajna din weekend

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de Aurelian Mihail Vezi post
                                            Buna ziua, suntem in data de 24 si nu e nicio veste despre turneul de la Chiajna din weekend
                                            Un turneu A se postează cu minim 1 săptăm?na înainte de data programată (art. 4.3 din regulament) .
                                            Concluzia....

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                              Pentru aceiasi data se propune un Turneu A la Vorona (Bt.) Organizatori: Zamfirache Ioan si Tocariu Sebastian.
                                              draperiiiii
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de razvan.cristofor Vezi post
                                                Un turneu A se postează cu minim 1 săptăm?na înainte de data programată (art. 4.3 din regulament) .
                                                Concluzia....
                                                In primăvară a fost la fel, tăcere, s-a anunțat într-un final că intră sala în renovare, iar în ultima secunda s-a reprogramat turneul la TTA, dar TTA au fost obligați să cedeze turneul lor A la Luncavița.
                                                Ultima editare de Aurelian Mihail; 25.sep.2019, 08:25. Motiv: Greșeală de tastare

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Turneul A București (Viva) se anuleaza din cauza lipsei de disponibilitate a Salii Polivalente de la Chiajna.
                                                  Ultima editare de marcelgiosan; 25.sep.2019, 11:04.
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Cei responsabili, Tibi sau Dan Bodeanu au stiut acest lucru. O sală cum este cea de la Chiajna are un program. Nu inteleg de ce nu au anunțat din timp că renunță la turneu. Poate făcea altcineva in preajma celor 300 km. Ati repetat aceiasi ignoranță de anul trecut. Nu mai puneți Chiajna in calendar dacă nu vă interesează.
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X