Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar Amatur 2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Am o mica problema ... pe care am avut-o si anul trecut... Daca se poate organizatorii de A-uri sa mentioneze
    de la inceput daca turneul se desfasoara pe o zi sau doua si categoriile pe fiecare din zile. Pt mine din cauza ...apropierii
    de București e ff greu sa gasesc o ...data in calendar pt un turneu B. Uneori o sa incerc sa fac turneele in aceeasi zi cu
    Bucureștiul dar sa difere categoriile pe zile. MULTUMESC !

    Comentariu


    • #27
      E tare dificil de stabilit acest lucru, care tine de disponibilitatea salilor in care se va desfasura turneul respectiv. Practic, in afara de TTA, care aproape sigur va desfasura turneele pe doua zile (fara sa stabileasca la inceputul anului si categoriile). celelelate turnee vor fi definitivate o data cu anuntul de turneu.

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de george60 Vezi post
        Am o mica problema ... pe care am avut-o si anul trecut... Daca se poate organizatorii de A-uri sa mentioneze
        de la inceput daca turneul se desfasoara pe o zi sau doua si categoriile pe fiecare din zile. Pt mine din cauza ...apropierii
        de București e ff greu sa gasesc o ...data in calendar pt un turneu B. Uneori o sa incerc sa fac turneele in aceeasi zi cu
        Bucureștiul dar sa difere categoriile pe zile. MULTUMESC !
        George,la tine singura problema este sa nu suprapui B-urile tale cu turneele de casa care sint tot ale tale

        Comentariu


        • #29
          Stie cineva care e situatia turneelor A de la Bacău, Onesti, Brăila si Targu Secuiesc (februarie-cel din octombrie vad ca a aparut)? Anul trecut au fost in calendar cel putin un A in aceste localitati si acum nu apar. Nu s-au stabilit datele pentru acestea sau au fost scoase din calendar?
          Multumesc anticipat pentru raspunsuri si va doresc tuturor sanatate in noul an si sa vi se indeplineasca toate dorintele.
          Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
          FH: Butterfly Dignics 05
          BH: Tibhar Grass D.TecS

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de GeluBv Vezi post
            Acesta este mesajul de anul trecut, unde "brumărelul" a fost de inteles., desi postase f târziu. Am spus si repet, cei interesati de "zile speciale" să se gospodărească si să posteze in primele zile de la apariție, nu după ce este calendarul "plin".

            De data asta nu cred ca se mai poate face nimic, eu m'am tot mutat să las colegii (Focșani, București, etc) să-si facă treaba, acum este târziu să caut iarăsi zile potrivite.

            Imi aduc aminte că anul trecut , după ce am cedat, am fost surprins că după câteva luni "brumărelul" a cedat mai departe ziua specială , către Agnita.
            Desi imi sunteți simpatici , cu părere de rău spun că de data asta este mai peste m?nă, am trimis cererile către sălile de sport .
            Brumarelul nu a cedat în favoarea Agnitei am fost de acord să organizeze și ei tot pe aceeași dată.Va rog nu faceti afirmații care nu sunt adevarate.Brumarel 2018 a fost organizat la data stabilita
            Nu stiu cum din tot anul nu ati gasit alte date decât fix datele care au fost organizate singurele concursuri A la Comănești in ultimii patru ani.


            Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #31
              Am mutat posturile aici: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...-Calendar-2019

              Comentariu


              • #32
                Daca pentru zona I nu s-a rezervat A+-ul regional as putea incerca sa-l reeditez (daca nu ma bag peste cineva). (Sper sa nu intre Polivalenta in reparatie pana atunci.)

                Multumesc.
                Blade: lemn off...ce lemn !
                Bh: cu tepi
                Fh: fara tepi

                Comentariu


                • #33
                  Buna ziua!

                  Imi puteti spune si mie daca A+-ul de luna aceasta se tine? Am vazut ca perioada este rezervata dar nu este anuntata localitatea.
                  As vrea sa-mi planific participarea la turneele din aceasta luna si vreau sa stiu daca il iau in calcul sau nu ...

                  Multumesc anticipat!

                  Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
                  Blade: Andro Treiber H
                  Fh: Nittaku Fastarc G-1
                  Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                  Comentariu


                  • #34
                    In principiu, pentru Turneul A+ organizat în Zona I sunt rezervate 3 date: 23 Februarie, 6 Iulie si 10 August, dar poate fi si o alta data.

                    Bacăul se chinuie sa obtina rezervarea Salii Polivalente pentru una din cele 3 date sau pentru o alta data libera. Speram sa obtina cat mai repede confirmarea pentru a putea sa va faceti planurile.
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                      In principiu, pentru Turneul A+ organizat în Zona I sunt rezervate 3 date: 23 Februarie, 6 Iulie si 10 August, dar poate fi si o alta data.

                      Bacăul se chinuie sa obtina rezervarea Salii Polivalente pentru una din cele 3 date sau pentru o alta data libera. Speram sa obtina cat mai repede confirmarea pentru a putea sa va faceti planurile.
                      Multumesc mult!

                      Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
                      Blade: Andro Treiber H
                      Fh: Nittaku Fastarc G-1
                      Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                        In principiu, pentru Turneul A+ organizat în Zona I sunt rezervate 3 date: 23 Februarie, 6 Iulie si 10 August, dar poate fi si o alta data.

                        Bacăul se chinuie sa obtina rezervarea Salii Polivalente pentru una din cele 3 date sau pentru o alta data libera. Speram sa obtina cat mai repede confirmarea pentru a putea sa va faceti planurile.
                        Hai Bacăul !!!

                        Comentariu


                        • #37
                          Hai Comăneștiul! Un an in care nu mergem la concursuri la Comănești, e un an pierdut! Poate faceti "vreo magie" si reintroduceti Comăneștiul pe harta Amatur!
                          Nittaku Acoustic
                          FH - Xiom Omega V Tour
                          BH - Xiom Omega V Tour

                          Comentariu


                          • #38
                            Turneul A+ aferent zonei 1 va avea loc in data de 10 August 2019 la Bacău.
                            Ultima editare de marcelgiosan; 01.feb.2019, 18:43.
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • #39
                              2019

                              Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                              Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                              FH: Donic Bluefire JP 01 max
                              BH:Yasaka Rakza X max

                              Comentariu


                              • #40
                                Va tot certati de la turnee, dar pe data de 23 februarie nu este programat nici un turneu in toata tara.Foarte frumos.....

                                Comentariu


                                • #41
                                  O sa fie si pe 23 turnee.
                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de spaller Vezi post
                                    Va tot certati de la turnee, dar pe data de 23 februarie nu este programat nici un turneu in toata tara.Foarte frumos.....
                                    Este returul DivA, B si Superliga in 4 orase ... la Bistrița joaca Divizia A, avem ce vedea
                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                      Este returul DivA, B si Superliga in 4 orase ... la Bistrița joaca Divizia A, avem ce vedea
                                      Abia astept sa vina ziua, poate ai timp si dispozitie pentru transmisii live, rezultate live, clasament live s.a.m.d.... La FRTM inca nu s-a inventat asta

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Pentru turneul A+ din zona 6 (Brașov) din data de 01 si 02 iunie vă precizez urmatoarele:

                                        Avand in vedere ca se anunta un turneu destul de interesant (A+), chiar daca mai sunt peste 3 luni, precum si faptul ca sunt intrebat individual de participanti pe la turneele unde merg, impreună cu Alex am demarat actiunile.


                                        -Sala Polivalentă din v?rful muntelui Fundățica (Cheile Grădistei) a fost rezervată;
                                        -S-au rezervat si un nr de 50 camere in incinta complexului, cu un pachet de 300 lei/pers (reducere consistentă!) in care avem inclus: 3 mese pe zi, doua zile de cazare, adica vineri 31 si sâmbăta 01 iunie 2019, cu iesire in 02.06.2019 (duminica). Se poate si duminica, chiar recomand tuturor, in special celor de la ”avansati/incepători” care joacă duminica să-si facă o mini-vacantă de 3 zile (vineri-sambata si duminică) cu 450 lei /pers + 3 mese /zi,
                                        -01.06.2019 OPEN + ELITE 24 mese
                                        -02.06.2019 AVANSATI + INCEPATORI 24 mese

                                        Am să deschid un post separat numai pentru rezervări. Nu garantez locurile disponibile la turneu, fiecare isi calculează punctele, si până una alta este timp să mergeti la turnee , cu cat mai multe cu atât mai aproape de locurile fruntașe din clasament;

                                        Complexul este situat in zona Bran, asa cum spuneam, in v?rful muntelui , daca este senin afară puteti vedea cea mai frumoasă priveliste din tara noastră. La baza, in Moieciul de Sus, acelasi complex detine un restaurant prin care trece un r?u natural, singurul din tară care detine asa ceva. Mîncarea este punctul forte al restauratelor ce apartin de Fam. G?rbacea, asa că nu vă sfătuiesc să luati sandwis-uri de acasă.

                                        Pretul la turneu este de 50 lei, mai mic nu se poate, cheltuielile cu sala, mese, transport, etc. sunt mari, dar sper să fie lumea multumită. In functie de multumirile Dvs. ne g?ndim dacă se merită să candidăm pentru turneul final (TC).

                                        Edit: 150 lei/pers/zi (cazare si trei mese) . Obligatoriu doua sau trei zile. Sunt si garsoniere de 4 paturi , dar pretul nu se schimbă, este ”de persoană” .
                                        Ultima editare de GeluBv; 08.feb.2019, 14:06.
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de GeluBv Vezi post
                                          Pentru turneul A+ din zona 6 (Brașov) din data de 01 si 02 iunie vă precizez urmatoarele:

                                          Avand in vedere ca se anunta un turneu destul de interesant (A+), chiar daca mai sunt peste 3 luni, precum si faptul ca sunt intrebat individual de participanti pe la turneele unde merg, impreună cu Alex am demarat actiunile.


                                          -Sala Polivalentă din v?rful muntelui Fundățica (Cheile Grădistei) a fost rezervată;
                                          -S-au rezervat si un nr de 50 camere in incinta complexului, cu un pachet de 300 lei (reducere consistentă!) in care avem inclus: 3 mese pe zi, doua zile de cazare, adica vineri 31 si sâmbăta 01 iunie 2019, cu iesire in 02.06.2019 (duminica). Se poate si duminica, chiar recomand tuturor, in special celor de la ?avansati/incepători? care joacă duminica să-si facă o mini-vacantă de 3 zile (vineri-sambata si duminică) cu 450 lei de camera + 3 mese /zi,
                                          -01.06.2019 OPEN + ELITE 24 mese
                                          -02.06.2019 AVANSATI + INCEPATORI 24 mese

                                          Am să deschid un post separat numai pentru rezervări. Nu garantez locurile disponibile la turneu, fiecare isi calculează punctele, si până una alta este timp să mergeti la turnee , cu cat mai multe cu atât mai aproape de locurile fruntașe din clasament;

                                          Complexul este situat in zona Bran, asa cum spuneam, in v?rful muntelui , daca este senin afară puteti vedea cea mai frumoasă priveliste din tara noastră. La baza, in Moieciul de Sus, acelasi complex detine un restaurant prin care trece un r?u natural, singurul din tară care detine asa ceva. Mîncarea este punctul forte al restauratelor ce apartin de Fam. G?rbacea, asa că nu vă sfătuiesc să luati sandwis-uri de acasă.

                                          Pretul la turneu este de 50 lei, mai mic nu se poate, cheltuielile cu sala, mese, transport, etc. sunt mari, dar sper să fie lumea multumită. In functie de multumirile Dvs. ne g?ndim dacă se merită să candidăm pentru turneul final (TC).

                                          Edit: 75 lei/pers x 2 pers +150 lei /zi . Obligatoriu doua zile sau trei. Pachetul este de 300 lei (doua pers, doua zile, o camera , plus 3 mese /zi)
                                          Exista în complex și camere triple? Sau pot rezerva 2 camere? Am 2 fetite și as vrea sa vin cu familia

                                          Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
                                          Blade: Andro Treiber H
                                          Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                          Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
                                            Exista în complex și camere triple? Sau pot rezerva 2 camere? Am 2 fetite și as vrea sa vin cu familia

                                            ..
                                            Imediat ce aflu, am să deschid un post separat. Să nu discutăm aici despre acest subiect, in 3-4 zile deschid postul pentru ca rezervarile trebuie făcute destul de strict si din timp.
                                            Hobby: Motoare si ski !
                                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Comăneștiul dorește să organizeze Turneu A pe 18.05.2019, dacă se poate. Mulțumesc. P. S. Fosta dată Turneu A, Moinești (Martz)

                                              Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk
                                              Blade: Xiom Strato
                                              FH: Tenergy 05
                                              BH: Tenergy 05

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                In 28 septembrie, Turneu A la Simeria (jud. Hunedoara). Avem acceptul lui Pali de la Odorhei. Organizatori: CS CFR Simeria - Hritac Vasile (0745.394.695) si Vela Claudiu (0726.487.357). Florin, poti sa-l treci, te rog, in calendar. Merci.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Data de 6 iulie , fiind libera , propunem Targoviște , 3 cat . Amatori Incepatori Open+Elite. Multumesc !

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Se mai tine turneul din 18 mai - București Viva ?? ( sau am ratat eu anularea.....)

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X