Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Pingpongmania", Oradea - 19.01.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Propun Comitetului Director din Amatur ca aceștia 2 mai sus precizați să nu aibă dreptul de a participa la turnee pe o perioadă de cel puțin 6 luni. Ceea ce s a întâmplat este GRAV, dat fiind faptul ca MUNCA pe care am depus o obținând calificarea mi a fost sabotată rușinos. L-am bătut cu 3 - 2 pe domnul Mitar Marius după o lungă serie de avantaje. De acolo dânsului i a fost ciudă pe mine pt ca nu mă putea învinge la masa de joc. Țin să aduc în atenție si comportamentul acestuia, care a fost sub toată critica. Acest om nu are cei 7 ani de acasă! Nu are niciun respect! Mă trata ca și cum ar fi venit dintr-o specie superioară și ca și cum aș fi fost c?rpa lui de șters pe picioare. LA FINAL, ADAUG FAPTUL CĂ CEEA CE MI S A ?NT?MPLAT MIE SE POATE ?NT?MPLA ORICUI ALTCINEVA, DE ASTA CONSIDER NECESARĂ SANCTIONAREA DISCIPLINARĂ!

    Comentariu


    • Postat în original de Chira Lucian Vezi post
      Propun Comitetului Director din Amatur ca aceștia 2 mai sus precizați să nu aibă dreptul de a participa la turnee pe o perioadă de cel puțin 6 luni. Ceea ce s a întâmplat este GRAV, dat fiind faptul ca MUNCA pe care am depus o obținând calificarea mi a fost sabotată rușinos. L-am bătut cu 3 - 2 pe domnul Mitar Marius după o lungă serie de avantaje. De acolo dânsului i a fost ciudă pe mine pt ca nu mă putea învinge la masa de joc. Țin să aduc în atenție si comportamentul acestuia, care a fost sub toată critica. Acest om nu are cei 7 ani de acasă! Nu are niciun respect! Mă trata ca și cum ar fi venit dintr-o specie superioară și ca și cum aș fi fost c?rpa lui de șters pe picioare. LA FINAL, ADAUG FAPTUL CĂ CEEA CE MI S A ?NT?MPLAT MIE SE POATE ?NT?MPLA ORICUI ALTCINEVA, DE ASTA CONSIDER NECESARĂ SANCTIONAREA DISCIPLINARĂ!
      Eu zic sa te calmezi un pic si sa iei la rasfoit un pic acest forum ,mai ales sectiunea organizare Amatur si acolo gasesti subiecte interesante pe aceasta tema ,cat de o discutie pragmatica pe aceasta tema nu mai poti avea ca subiectele Dezbateri si Cazuri de indisciplina sunt de mult inchise.Cat tine de aceasta forma de a pacali pe cei din acest circuit la umbra neputintei si regulamentului te informez cu tristete ca sunt nu multi acestia ci foarte multi.Succes in lupta pentru dreptate cu morile de vant.

      Comentariu


      • Lucian, daca esti prezent la primul tau turneu , iti inteleg ofurile si supararea, dar vocabularul pe care l-ai folosit nu i-l pot tolera
        Daca ai mai fost si la alte turnee, ar fi trebuit sa sti ca se mai fac cateodata carcoteli de genul asta, se dau meciuri intre colegi pt a favoriza calificarea unuia dintre ei, stiu si inteleg ca este greu uneori sa accepti, dar asta e.
        Tenisul in acest circuit, trezeste orgolii, ambitii inumane, polemici etc.

        Ps: o sa vb cu colegul meu Kralizec sa vedem cum se rezolva problema
        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

        Comentariu


        • Bogdan, una este sa intri la masa cu gandul de a da meciul, jucand cu baloane si mingi in fileu - aici oricat s-ar vrea nu se poate face nimic - si alta este sa treci alt scor pe foaie, dupa ce ai calculat set-averajele si ai vazut varianta optima de a se califica cine trebuie
          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Bogdan, una este sa intri la masa cu gandul de a da meciul, jucand cu baloane si mingi in fileu - aici oricat s-ar vrea nu se poate face nimic - si alta este sa treci alt scor pe foaie, dupa ce ai calculat set-averajele si ai vazut varianta optima de a se califica cine trebuie
            Din cate imi aduc aminte , am avut un " schimbator de scor" de prin zona Bucovinei , nu mai stiu exact cum l-am sanctionat? A scapat basma curata?
            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

            Comentariu


            • Cred ca nu l-a reclamat nimeni din grupa
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • Eu propun ca la fiecare meci sa fie cineva din grupa nu ca arbitru. Un fel de observator. Sa tina scorul si sa fie acolo cand se scrie scorul.Mai bine zis cine castiga meciul. Capii de serie de exemplu. Ei sa raspunda de completarea listelor si sa numeasca castigatorul. Multumesc

                Trimis de pe al meu LG-M160 folosind Tapatalk

                Comentariu


                • 1. In primul rand doresc sa multumesc tuturor participantilor la acest turneu.La toate categoriile a fost un echilibru extraordinar,de aici si incrancenarea unor jucatori.Am putea sa dam ca ex exceptia ...la open/elite unde Remus a castigat clar si si-a aparat ultimul trofeu PPM,

                  2.Am citi cu atentie cele scrise de Lucian.Tinerii simt mai bine nedreptatea decat noi astia veterani care am vazut multe...Cunosc familia Chira de mult timp si pot spune ca sunt un exemplu frumos,pt ei tenisul de masa este o pasiune adevarata,nu am avut niciodata vreo problema cu ei la vreun turneu.Sigur Lucian a exagerat putin in limbaj.
                  Dupa terminarea gr sup Lucian,impreuna cu Pop Alex senior-pt ca a mai fost un Pop Alex-Junior......si Marius Mitar au venit la mine sa calculam departajarea celor 3.......La momentul respectiv Lucian nu mi-a zis nimic.Am facut calculele,au fost de acord toti 3 si am mers mai departe in eliminatorii....Dupa cateva minute Lucian vine impreuna cu tatal sau si-mi spun ca s-a intamplat ceva dubios in gr lui Lucian,Mi-au povestit exact ce au scris si pe forum,le-am spus ca nu prea am ce face daca nu sunt martori care sa fi urmarit meciul integral....Au spus ca vor scrie pe forum in speranta ca cineva a mai vazut meciul respectiv.Fara martori nu ai nicio sansa nici la proces.Eu nu-I pot acuza pe Alex P.si Marius M de nimic fara martori.Mi s-a intamplat si mie acum ceva timp dar nu am avut ce face.Asfel de lucruri sunt frecvente in Amatur,dar fara martori nu se poate face nimic.Sigur,putin dubioasa este disparitia de la premiere a lui Alex Pop ,care a disparut fara urma iar colegii il cautau.....Acesta nu este insa un argument pro Lucian.....In concluzie,nu pot sa-i acuz pe Alex P si Marius M ca ar fi aranjat meciul,fara sa avem niste martori care sa declare acest lucru.Lucian este un tanar inteligent si talentat si cred ca in viitor va fi un jucator bun de tenis de masă.

                  P.S Trofeul fair-play la acest turneu l-as acorda lui Vaida Sorin-zis si rechinul care in ultimul meci din gr sup cu Nagy Iosif ,si-a aparat corect sansele castigand cu 3-2,cu toate ca nu mai avea nicio sansa de calificare in eliminatorii,astfel Alesia-care nu a avut suficienta rabdare cu un jucator defensiv de uzura, meciul pierdut cu Nagy Iosif, s-a calificat in eliminatorii.....Bravo Sorine!!!!se poate si asa.....
                  Ultima editare de MariusBH; 22.ian.2019, 18:11.
                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                  Comentariu


                  • Postat în original de roman bogdan Vezi post
                    Din cate imi aduc aminte , am avut un " schimbator de scor" de prin zona Bucovinei , nu mai stiu exact cum l-am sanctionat? A scapat basma curata?
                    Nu Bogdane, nu a scapat,a fost chiar decorat cu Campion judetean si premiat si bineinteles ca a devenit un exemplu de urmat si pentru cei tineri.De aceea eu filmez toate turneele sa am timp sa studiez cand apar neconformitati ca aceea pauza de tigare de 5 min a lui Avram care s-a dovedit la filmare de 32 min. si bineinteles ca multe altele.Dar ce sa mai zicem de mascarada la care au fost si organizatori implicati,chiar coordonatori inainte de T.C. si au primit taxa de inscriere pt persoane care nu au fost prezente doar sa le scada media pt campion judetean sau dreptul de participare la o alta categorie.Dovezile sunt multe dar la ce folos ?

                    Comentariu


                    • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                      Nu Bogdane, nu a scapat,a fost chiar decorat cu Campion judetean si premiat si bineinteles ca a devenit un exemplu de urmat si pentru cei tineri.De aceea eu filmez toate turneele sa am timp sa studiez cand apar neconformitati ca aceea pauza de tigare de 5 min a lui Avram care s-a dovedit la filmare de 32 min. si bineinteles ca multe altele.Dar ce sa mai zicem de mascarada la care au fost si organizatori implicati,chiar coordonatori inainte de T.C. si au primit taxa de inscriere pt persoane care nu au fost prezente doar sa le scada media pt campion judetean sau dreptul de participare la o alta categorie.Dovezile sunt multe dar la ce folos ?
                      Vad ca pauza aia a lui Victor o sa o tii minte pana dai coltu��������))) asa te-a afectat?
                      Eu te inteleg, altii nu))
                      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                      Comentariu





                      • ...poza grupa sup 6 Avansati....original...rezultatele au fost scrise de jucatori.....

                        P.S Sus este calculul facut impreuna cu cei 3 jucatori implicati....Nu au fost contestatii in momentul calcularii!!!!
                        Ultima editare de MariusBH; 22.ian.2019, 17:58.
                        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                        Comentariu


                        • Am citit cazul de mai sus. Nu vreau sa acuz pe nimeni in nici un fel. Pun intrebarea de ce meciul dintre nr. 1 si nr. 2 din grupa s-a jucat ultimul? Meciul dintre 3 si 4 trebuia sa fie ultimul si poate atunci s-ar fi sesizat daca s-a incercat ceva necurat. Ar fi interesant de stiut cine a luat decizia ca meciul dintre nr. 1 si nr. 2 sa se joace ultimul si nu penultimul asa cum era normal.
                          Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                          FH: Butterfly Dignics 05
                          BH: Tibhar Grass D.TecS

                          Comentariu


                          • Asa este nu am contestat nimic atunci. Din două motive care m au făcut să nu mi dau seama decât ulterior.
                            1. Veneam imediat după un meci foarte greu cu al 4 lea jucător din grupă.
                            2. Am jucat un meci de 5 seturi cu un prieten vineri seara. Așadar în timpul acestui meci, din cauză că eram obosit si era si ora 11 noaptea, am greșit mereu la ținutul scorului, iar prietenul meu mă corecta intotdeauna.
                            In concluzie, eram obosit după meciul greu de abea încheiat + că dupa seara de vineri mă obișnuisem să nu am dreptate! Este ca și în bancul cu ciobanul, oile și lupul. Sâmbătă am avut dreptate intr adevăr, doar că am fost alertat prea târziu de creier din cauza celor menționate mai sus.

                            Comentariu


                            • Domnule Mihai, decizia ca meciul dintre 1 si 2 să se joace ultimul a luat-o Mitar Marius! Eu eram în zonă. Dar el deja pierduse cu mine. Se gîndea sa și cumpere meciul cu nr 2 dacă nu reușește să câștige la masă. A pierdut zdrobitor făcând doar cateva puncte in ultimul set pe care l am vazut de pe băncuțe. Așa că și l a achiziționat trecand la planul B. îmi amintesc cum mă privea cu un zâmbet ironic când am jucat eu ultimul meci cu nr. 4.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Chira Lucian Vezi post
                                Asa este nu am contestat nimic atunci. Din două motive care m au făcut să nu mi dau seama decât ulterior.
                                1. Veneam imediat după un meci foarte greu cu al 4 lea jucător din grupă.
                                2. Am jucat un meci de 5 seturi cu un prieten vineri seara. Așadar în timpul acestui meci, din cauză că eram obosit si era si ora 11 noaptea, am greșit mereu la ținutul scorului, iar prietenul meu mă corecta intotdeauna.
                                In concluzie, eram obosit după meciul greu de abea încheiat + că dupa seara de vineri mă obișnuisem să nu am dreptate! Este ca și în bancul cu ciobanul, oile și lupul. Sâmbătă am avut dreptate intr adevăr, doar că am fost alertat prea târziu de creier din cauza celor menționate mai sus.
                                Cineva minte din prima!
                                Se contrazice că a jucat, nu a jucat anul asta...
                                Tine minte scorul , nu îl ține...
                                Iar dacă nu s-a respectat desfășurătorul e vina șefului de grupa = dl. Militar Marius Tiberiu!
                                Cel care nu s-a prezentat în meciul 1-2 trebuia să piardă la 0.
                                Deci cum am zis înainte adevărul e la mijloc [emoji3]
                                Daca nu luai bătaie cu 3-0 de la Alex Pop și câștigai macar un set nu era posibilă "șmecheria" bănuită de tine. Un set....
                                Ultima editare de D.D.; 22.ian.2019, 20:51.

                                Comentariu


                                • Nu aveți dreptate nici acum. Mă așteptam să mi răspundeți astfel la un moment dat. Nu mă contazic. Am spus că nu am mai jucat tenis de masă din Decembrie deloc. Asta ?nseamnă că până in 19 Ianuarie 2019 nu am mai jucat tenis de masă deloc! Ei bine, antrenamentul cu prietenul meu de vineri seara s a incheiat spre ora 00 ceea ce poate fi considerat aceeași zi cu concursul de la Oradea. Dacă spuneam că nu am mai jucat tenis de masă deloc până să ajung la Oradea, atunci ați fi avut dreptate. în cazul de față nu aveți...

                                  Comentariu


                                  • Domnule D. D sunteți total pe lângă subiect. Vă rog să recitiți cu atenție și intr o stare mentală limpede ceea ce am scris și apoi să comentați. Dezinformați oamenii care citesc forumul.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Chira Lucian Vezi post
                                      Nu am mai jucat tenis de masă din Decembrie deloc. In condițiile astea mi am intrat in m?nă foarte greu si târziu, de abea din al doilea meci din superioare pe care l am jucat. Aveam șanse bune sa l bat pe cel cu care ar fi trebuit sa joc si a incheiat concursul pe locul 2. Mă recomandă faptul că acum 1 an, l am învins pe cel care a câștigat concursul, domnul Totos Ludovic cu 3 - 0.
                                      Dl Lucian sugerați că am probleme de citire și înțelegere a scrisului?

                                      Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Ok se va lamuri

                                        Comentariu


                                        • Buna seara, scuze ca intervin, toti am fost furati sau jucati la cartea aranjamentul insa cel putin pe mine ma ambitionat sa ma antrenez sa joc mai bine sa nu depind de altii. Domnule Chira faptul este consumat indiferent daca sa aranjat meciul sau nu , in opinia mea va ramane sa va antrenati si la un moment dat o sa reusiti sa va croiti drum prin victorii si totodata sa nu va intereseze de restul rezultatelor. Parerea mea este sa ingropati securea razboiului si sa va antrenati si veti avea satisfactii mari, pana atunci spor la antrenamente si mult succes va doresc.

                                          Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                                          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                          Comentariu


                                          • Va inteleg supararea dar va sfatuiesc sa va abtineti de la atacuri la persoana sau limbaj necorespunzator. Ar fi in sprijinul cauzei dumneavoastra, toata lumea ar intelege mai usor ce s-a intamplat si s-ar putea lua masurile care se impun.
                                            Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                            FH: Butterfly Dignics 05
                                            BH: Tibhar Grass D.TecS

                                            Comentariu


                                            • Domnule Mihai, aveți dreptate, doar că există persoane care care chiar și in această seară comentează cu răutate și in necunostinta de cauza

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Chira Lucian Vezi post
                                                Nu aveți dreptate nici acum. Mă așteptam să mi răspundeți astfel la un moment dat. Nu mă contazic. Am spus că nu am mai jucat tenis de masă din Decembrie deloc. Asta ?nseamnă că până in 19 Ianuarie 2019 nu am mai jucat tenis de masă deloc! Ei bine, antrenamentul cu prietenul meu de vineri seara s a incheiat spre ora 00 ceea ce poate fi considerat aceeași zi cu concursul de la Oradea. Dacă spuneam că nu am mai jucat tenis de masă deloc până să ajung la Oradea, atunci ați fi avut dreptate. în cazul de față nu aveți...
                                                Eu zic că e tocmai invers. Daca ai luat bacul pe drept trebuia să știi de negarea negației! Iar vineri a fost 18 ianuarie 2019 din câte știu eu și era anul asta.
                                                Dar "apreciez' faptul că ești "respectuos "dar trebuia numai să câștigi un set in plus și nu se putea face nici o m?nărie, plus că nu ai zis nimic atunci și ciudat la departajare nu apari cu seturi câștigate și pierdute, numai cu -1 , iar faptul că nu s-a respectat ordinea meciurilor cum am zis eu și nu s-a dat 3-0 pentru neprezentare ridica un semn de întrebare!
                                                Cum ziceam înainte adevărul este la mijloc!
                                                Ultima editare de D.D.; 22.ian.2019, 21:41.

                                                Comentariu


                                                • "Dacă P, atunci Q
                                                  Nu P
                                                  Prin urmare, nu Q
                                                  Argumentele în această formă sunt invalide (cu excepția când argumentul instantiază o altă formă validă)"
                                                  "?n lingvistică, negația este un proces sau o construcție care exprimă în mod tipic contrazicerea înțelesului total sau parțial al unei propoziții " (nu al subîntelesului).

                                                  Comentariu


                                                  • Țin să vă informez faptul că domnul Sferlea a notat departajarea pentru că ceea ce insinuati dvs. este faptul că defapt eu am fost cel care a furat (și nu a reușit să se califice). Dar să se dea 3 - 0 pt NEPREZENTAREA cui? Eu eram pe culoar lângă masă. Capul de serie trebuia să mă cheme să joc în cazul ăsta, nu să se pună el sa joace.
                                                    Ultima editare de Chira Lucian; 22.ian.2019, 22:13.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X