pingpongshop.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60 2
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 28

Subiect: carte tenis, astept ajutor !

boboc
    Data înscrierii
    13.11.2007
    Locație
    Baia-Mare
    Postări
    22
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    N/A
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0

carte tenis, astept ajutor !

Vreau sa scriu o carte despre tenisul de masa si am nevoie de orice informatie utila, cine ma poate ajuta este binevenit .Imi sunt de folos carti scanate, e-book -uri, articole pe diverse teme ( istoric, tehnici, regulament, materiale tenis, clasamente, statistici, curiozitati etc).
    alecs

cadet
    Data înscrierii
    28.06.2008
    Locație
    Constanta
    Vârstă
    35
    Postări
    107
    Timp total online
    1 h 40 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    2

Re: carte tenis, astept ajutor !!!

FH: Butterfly Sriver FX
    Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
    BH: Butterfly Sriver FX
    Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

boboc
    Data înscrierii
    13.11.2007
    Locație
    Baia-Mare
    Postări
    22
    Timp total online
    N/A
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0

cartea lui angelescu am gasit-o scanata pe site iar manualul de la NEWGY l-am descarcat deja.Are cineva cartea unui grec Demosthinis - Table tennis form a to z ????Am citit pe internet ca este foarte buna.Am dat un search pe google dar varianta e-book nu am gasit-o de download nicaieri.Multumesc mult pentru ajutor - deocamdata - daca mai stii ceva te rog sa ma anunti.Io sunt prof. de istorie si vreau sa fac o treaba buna, nu ma intereseaza sa scriu 50 de pagini si sa scot o carte ( am publicat deja doua carti de specialitate iar cartea despre tenis nu ma ajuta in cariera ci este un hobby de-al meu) ci vreau ca cineva care se apuca de tenis sa gaseasca tot ce trebuie sa stie intr-un singur loc.
    alex

înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Postări
    2.721
    Timp total online
    94 z 6 h 42 m
    Timp online pe zi
    41 m
    Reputație
    2417

Pai cartea lui Dimosthenis E. Messinis se poate cumpara pentru 20 USD in format e-book de la http://tabletennis.gr/index.php?opti...ooks&Itemid=18
    Nu e prea scumpa, nu? Adica sa fie nevoie sa piratezi cartea, in loc sa o cumperi...

boboc
    Data înscrierii
    13.11.2007
    Locație
    Baia-Mare
    Postări
    22
    Timp total online
    N/A
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0

ideea e ca daca avea cineva cartea grecului foloseam cei 20 de dolari sa cumpar altceva si astfel bibliografia era mai variata.Io am cumparat deja doua carti originale , din USA si as mai cumpara inca una, fie cea despre care vorbim ( daca nu are nimeni un download) fie o alta iar informatiile din carte vor cita sursa folosita iar la sfarsit va fi mentionata bibliografia completa ( inclusiv site-urile de net !!!!).Asa ca nu sunt piratul/ plagiatorul care -poate ti-a trecut prin gand
    alex

senior

Data înscrierii
    24.11.2006
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    63
    Postări
    1.712
    Timp total online
    28 z 13 h 48 m
    Timp online pe zi
    12 m
    Reputație
    72

Detin o carte:GHEORGHE BOZGA-UN DESTIN CU DOUA FETZE
    Autor- Vasile Jimboreanu Editura Barna"S 2008
    Daca nu o poti procura ,poate ai drum prin Bistrita.
    Primorac Carbon FL Off+
    Sriver FX // Sriver FX

cadet
    Data înscrierii
    09.10.2005
    Postări
    271
    Timp total online
    N/A
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    1

Daca vrei sa scrii o carte despre tenisul de masa din Romania poti incepe cu Angelica Rozeanu.amanunte gasesti aici http://www.mickyh.com/aar/aar_pictures.html,este practic imposibil ca cineva sa o depaseasca la numarul de titluri mondiale cucerite,din pacate un alt trist exemplu la cum ne stim pretui noi adevaratele valori...........

înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Postări
    2.721
    Timp total online
    94 z 6 h 42 m
    Timp online pe zi
    41 m
    Reputație
    2417

Scuze, cred ca eram intr-un fel de moment de "justitiar"
    Mult succes cu cartea!
    Pana la urma, va a avea ca subiect istoria tenisului de masa sau ceea ce tine de jocul propriu-zis?
    P.S. Ai cartea lui Paneth Farkas "Paleta si planeta?
    P.S. 2 Pe site-ul www.ittf.com gasesti ceva informatii despre materialele acceptate, moduri de testare a echipamentelor, statistici, imagini (cred ca sunt cu copyright). Alte informatii interesante si curiozitati, despre tehnica, materiale, istorie, imagini etc. poti gasi la http://www.larrytt.com/. Informatii despre autor gasesti chiar acolo.

boboc
    Data înscrierii
    13.11.2007
    Locație
    Baia-Mare
    Postări
    22
    Timp total online
    N/A
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0

va multumesc tuturor pentru sfaturi si astept in continuare sugestii.Cartea lui Bozga nu o am dar ma intereseaza, cand am drum la cluj poate ma abat spre bistrita sa ne intalnim.Despre angelica rozeanu stiam ca a fost o mare campioana si nu o sa scap din vedere acest lucru ( si de paneth farkas am auzit iar cartea despre el , chiar daca e autobiografica as vrea sa o citesc).Pe tipul asta din sua, larry l-am abordat prin email si i-am spus ca in Romania nu s-a mai scris o carte depre tenisul de masa din anii 70 , rugandu-l sa ma ajute cu ceva materiale( ca doar are de unde, colectia lui e IMPRESIONANTA !!!!) da nici pana astazi nu mi-a raspuns.Ce am gasit pe net am descarcat tot , acuma urmeaza sa fac o selectie a materialelor si incerc sa mai comand o carte in SUA la un var de-l meu.
    Cartea pe care o am in plan m-am gandit sa cuprinda tot ce ar trebui sa stie un pasionat al tenisului de masa, pe capitole ( scurt istoric al jocului, echipament( lemne, fete,adezivi, textile,mese cu clasificari etc) , regulament, tehnici de baza, roboti, antrenemente , incalzire, accidentari iar la anexe as pune tot ce tine de campionatele nationale, europene, mondiale, jocuri olimpice tabele cu caracteristici ale fetelor/lemnelor de la diversi producatori si ami am multe in cap.Ca sa fiu sigur ca nu fac greseli - mai les la partea de tehnice, cinematica miscarii, incalzire- o sa dau manuscrisul la un antrenor de tenis acreditat din Baia Mare cu care am vorbit deja.
    Asadar o sa fie ceva ce nu poate lipsi din colecti oricarui player amator-poate si profi- pentru ca o sa prezint TOT ce trebuie stiut de un pasionat despre joc si echipament.
    p.s Astept ajutor in continuare de la voi
    alex

înțelept
    Data înscrierii
    01.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Postări
    2.721
    Timp total online
    94 z 6 h 42 m
    Timp online pe zi
    41 m
    Reputație
    2417

Alecsu, ai un mesaj privat.

cadet
    Data înscrierii
    08.09.2009
    Locație
    Lupeni, Hunedoara
    Vârstă
    46
    Postări
    93
    Timp total online
    N/A
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    2

in ceea ce priveste cartile scoase in romania a mai scos dl ochiana de la bacau doua carti despre tenis de masa.el este prof univ la univ din bacau si acum are si o functie in federatie

junior Avatarul lui triumph
    Data înscrierii
    12.01.2006
    Locație
    Adjud
    Vârstă
    39
    Postări
    518
    Timp total online
    3 z 9 h 8 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    13

Citat Postat în original de suirad
    in ceea ce priveste cartile scoase in romania a mai scos dl ochiana de la bacau doua carti despre tenis de masa.el este prof univ la univ din bacau si acum are si o functie in federatie
    am una din ele : "Orientarea si selectia initiala in TENIS DE MASA " -(notiuni introductive).
    TB ALC/05FX

senior

Data înscrierii
    24.11.2006
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    63
    Postări
    1.712
    Timp total online
    28 z 13 h 48 m
    Timp online pe zi
    12 m
    Reputație
    72

Citat Postat în original de alecsu
    va multumesc tuturor pentru sfaturi si astept in continuare sugestii.Cartea lui Bozga nu o am dar ma intereseaza, cand am drum la cluj poate ma abat spre bistrita sa ne intalnim.Despre angelica rozeanu stiam ca a fost o mare campioana si nu o sa scap din vedere acest lucru ( si de paneth farkas am auzit iar cartea despre el , chiar daca e autobiografica as vrea sa o citesc).Pe tipul asta din sua, larry l-am abordat prin email si i-am spus ca in Romania nu s-a mai scris o carte depre tenisul de masa din anii 70 , rugandu-l sa ma ajute cu ceva materiale( ca doar are de unde, colectia lui e IMPRESIONANTA !!!!) da nici pana astazi nu mi-a raspuns.Ce am gasit pe net am descarcat tot , acuma urmeaza sa fac o selectie a materialelor si incerc sa mai comand o carte in SUA la un var de-l meu.
    Cartea pe care o am in plan m-am gandit sa cuprinda tot ce ar trebui sa stie un pasionat al tenisului de masa, pe capitole ( scurt istoric al jocului, echipament( lemne, fete,adezivi, textile,mese cu clasificari etc) , regulament, tehnici de baza, roboti, antrenemente , incalzire, accidentari iar la anexe as pune tot ce tine de campionatele nationale, europene, mondiale, jocuri olimpice tabele cu caracteristici ale fetelor/lemnelor de la diversi producatori si ami am multe in cap.Ca sa fiu sigur ca nu fac greseli - mai les la partea de tehnice, cinematica miscarii, incalzire- o sa dau manuscrisul la un antrenor de tenis acreditat din Baia Mare cu care am vorbit deja.
    Asadar o sa fie ceva ce nu poate lipsi din colecti oricarui player amator-poate si profi- pentru ca o sa prezint TOT ce trebuie stiut de un pasionat despre joc si echipament.
    p.s Astept ajutor in continuare de la voi
    Avand in vedere ca te-ai intersectat si cu miscarea AMATuR,poate ca un mic capitol sau o referire la ceea ce se intampla aici se poate face!
    alex
    Primorac Carbon FL Off+
    Sriver FX // Sriver FX

boboc
    Data înscrierii
    13.11.2007
    Locație
    Baia-Mare
    Postări
    22
    Timp total online
    N/A
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0

Cartea scoasa de dl Ochiana ar fi buna dar nu stiu cum as putea intra in posesia ei.Normal ca o sa tratez si subiectul AMATuR desi personal nu am participat la nici un turneu dar cei care se ocupa de organizare sunt convins ca imi pot oferi cateva informatii.Daca cineva are cataloage mai noi sau mai vechi in limba engleza de la producatorii de materiale pentru tenis de masa il rog sa le pastreze , fiindca pot contine informatii utile ( ex.Valigti mi-a trimis cu ocazia unei comenzi un catalog Butterfly in care sunt descrise esentele exotice utilizate la confectionarea lemnelor )
    alex

junior Avatarul lui triumph
    Data înscrierii
    12.01.2006
    Locație
    Adjud
    Vârstă
    39
    Postări
    518
    Timp total online
    3 z 9 h 8 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    13

astept adresa pe mp pt a va trimite cartea!
    TB ALC/05FX

Subiecte similare

1. Ajutor asamblare paleta tenis de masa
    De Maximilian2016 în forumul Echipament
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 28.06.2016, 15:24
  2. Cumpar masa de tenis de masa astept oferte.
    De flllorin în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 02.08.2012, 02:15
  3. Ajutor pentru realizarea unui campionat tenis de masa
    De superstar în forumul Competiții
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 20.02.2011, 20:01
  4. Vand carte Tenis de masa -Nicolae Angelescu
    De amand025 în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 26.08.2010, 17:54
  5. Baieti va cerem ajutor! - Infiintare club tenis