Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

revenire + paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • revenire + paleta

    Va salut si ma bucur ca nu am uitat contul pe care il am aici, nu am mai intrat demult, nu am mai jucat tenis de ceva vreme. Acum am reinceput sa joc si vreau sa-mi inlocuiesc paleta cu ceva mai nou, dar chiar nu mai stiu ce noutati au mai aparut, spre ce sa ma indrept. Am avut 2 palete luate de aici de la tibi (Gelu) si vali, oare mai sunt pe aici, se mai ocupa de asta? De unde mai cumparati voi echipamente, fete, lemne?
    prima, de incepator: Butterfly BalsaCarbo X5 + Tibhar Sinus Sound 2.0 + Tibhar Nimbus Soft 2.0
    a doua, pe care o am acum si vreau sa o vand e: Stiga Clipper Wood cu Xiom Vega Europe + Joola Energy X-tra

    Chiar nu stiu ce as putea sa iau . Se poate gasi ceva cu un control mai mare la aceeasi viteza si spin fata de paleta actuala? Sau cu plusuri? Ca nu m.ar deranja nimic in plus, cred si sper.. ) Desi mi-a placut mult paleta asta care o am acu.

  • #2
    Atunci o sa va intreb altfel, din fetele mai noi aparute, mai ales cele de la xiom, sau si altele, care sunt relativ asemanatoare cu Vega Europe si Energy X-tra? cu care am jucat..
    Si referitor la lemn, stiti cumva cum s-ar comporta un Nittaku Septear si un Xiom Stradivarius fata de lemnul meu Stiga Clipper Wood cu aceleasi fete? (Vega Europe si Joola Energy X-tra)

    Comentariu


    • #3
      https://revspin.net/blade/stiga-clipper.html

      https://revspin.net/blade/xiom-stradivarius.html

      https://revspin.net/blade/nittaku-septear.html

      Aici iti poti compara lemnele si fetele dar totul e oricum relativ.

      Nu stim nivelul tau de joc asa ca e mai greu cu recomandarile, eu nu as renunta la Stiga Clipper Wood dar as renunta la Joola Energy X-tra. In loc sa pui o fata de forhand Xiom Vega PRO sau Vega Japan, ramani pe rever cu Vega Europe si ai rezolvat problema.
      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

      Comentariu


      • #4
        O sa pastrez lemnul, si o sa inlocuiesc fata pe BH, Joola Energy X-tra cu VICTAS V > 01 Stiff. Cred ca mi-ar fi placut si VICTAS Limber, dar am inteles ca e cam moale buretele si mingea are o traiectorie mai joasa din ea, inca oscilez.
        In schimb nu stiu inca cu ce sa inlocuiesc pe FH Vega Europe..Doresc o fata tot de la Xiom, cu o idee doar mai rapida, fara sa pierd din control si spin, sa fie tot cu higher ball-trajectory ca Vega Europe. Ma puteti ajuta cu un sfat?

        Comentariu


        • #5
          Xiom vega japan recomand
          FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

          Comentariu


          • #6
            Eu pe FH as merge mai degraba pe Xiom Vega Pro, nu stiu insa cat de mult difera fata de Vega Europe?
            Viteza si spinul banuiesc ca sunt putin mai ridicate, dar este mai putin controlabila?

            Comentariu


            • #7
              Vega japan e mai apropiata ca simnt de vega euro.
              FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X