Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneul B2 in Oradea (5 FEB 2006)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneul B2 in Oradea (5 FEB 2006)

    PREZENTARE TURNEU

    LOCALITATEA: Oradea
    DATA: 5 feb 2006
    ORA: 10:30

    SALA: Clubul de lanag gara ( nu stiu denumirea)
    ADRESA+INDICATII ACCES: langa gara de la magazinul oramil pe straduta in sus
    TIP MESE:active
    NR. MESE:3-6
    SPATIU DE JOC:mediu-slab

    PLATA ORARA A MESELOR: inca nu se stie (posibil gratuit)
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 11-15
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI:24
    TAXA PROBABILA PER JUCATOR:5 ron
    TAXA ORGANIZARE: 0 ron
    MATERIALUL DE PREMIERE: diplome + bani la locul 1,2 si 3

    SISTEMUL PROBABIL DE JOC:grupe +grupe semifinale (3 calificati per grupa ce duc rezultatul)
    NR. DE CAPI DE SERIE:6
    POSIBILITATE GRUPE SATELIT: nu
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: loco

    ORGANIZATORI: IACOB CLAUDIU SI TRANULOV IANOS

  • #2
    daca cei din Cluj doriti sa participati am sa va rog sa ma anuntati din timp. Oricum daca faceti un turneu care sa nu coincida ca week-end cu cel din Oradea poate venim 2-3 la Cluj ce ziceti?

    Comentariu


    • #3
      Multumim pentru invitatie, Filo !

      Sincer sa fiu, ma tenteaza al dracului de tare sa vin la Oradea sa mai iau niste batai (desi doar de 4 zile am scapat de antibiotice)...

      Vineri ar fi prea tirziu sa te anunt ??

      In alta ordine de idei, nu s-a stabilit inca data pentru al doilea turneu la Cluj ; probabil va fi in a 2-a jumatate a lui februarie...
      Desigur ca sunteti bineveniti !!!

      Bilutza si cu mine (si cu ajutorul lui Stefan) ne luptam chiar sa organizam un turneu A, mai spre vara. Avem niste promisiuni pentru o sala mai mare, cu 4 mese Stiga Expert de foarte buna calitate ...
      Ce zici, ar fi loc in calendarul competitional mai spre vara ? iunie-iulie ?

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de ciprian
        Multumim pentru invitatie, Filo !
        Sincer sa fiu, ma tenteaza al dracului de tare sa vin la Oradea sa mai iau niste batai (desi doar de 4 zile am scapat de antibiotice)...
        Vineri ar fi prea tirziu sa te anunt ??
        In alta ordine de idei, nu s-a stabilit inca data pentru al doilea turneu la Cluj ; probabil va fi in a 2-a jumatate a lui februarie...
        Desigur ca sunteti bineveniti !!!
        Bilutza si cu mine (si cu ajutorul lui Stefan) ne luptam chiar sa organizam un turneu A, mai spre vara. Avem niste promisiuni pentru o sala mai mare, cu 4 mese Stiga Expert de foarte buna calitate ...
        Ce zici, ar fi loc in calendarul competitional mai spre vara ? iunie-iulie ?

        Cand doriti sa veniti atunci veti fi bine primiti !!!!!!!!!
        Acolo unde organizez sunt mese destule deci oricati ati veni nu e nici o problema.
        Daca puteti face turneu A foarte bine, este loc...........va dau chiar locul de Oradea (luna mai) si eu il fac in toamna, ca ideea e sa se faca cat mai multe, dar mai sunt libere si lunile septembrie si octombrie.

        Comentariu


        • #5
          voi veni !! operat la glezna de o sapt dar voi veni !!! si voi manca masa !!
          Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
          FH : Butterfly Sriver FX 2,5
          BH : Donic Desto Metalic 2,1

          Comentariu


          • #6
            S-a terminat si turneul B2 de la Oradea si va pot zice ca toata crema jucatorilor oradeni au fost prezenti. Din pacate pentru mine iar am pierdut in finala (nu stiu ce am cu finalele astea) dar de data aceasta cu invingatorul turneului din noiembrie.

            Surpriza cea mai mare pentru mine a fost prezenta lui Bacotiu Ciprian din Cluj care a venit direct la sala fara sa ma anunte....................dar totusi sper ca pentru el a fost o experienta deosebita ,mai ales ca a avut o gramada de meciuri tari, am jucat impreuna in grupa deci a fost bine pentru toti (sper)

            Prezenta la turneu a fost de 18 persoane (ce pacat ca nu am fost 20....)din care a trebuit sa fac nu mai putin de 12 capi de serie datorita nivelului foarte ridicat al jucatorilor. S-a jucat 3 grupe de cate 6, primii 4 din fiecare grupa s-a calificat mai departe dupa sistemul 2din3 si rezultatul a fost dus de jucator mai departe. Apoi am facut 2 grupe superioare din care primii 2 au intrat in semifinale.

            Clasamentul final+punctajele arata asa:

            1. Horvath Tibi 10 (ni)
            2. Iacob Claudiu 8
            3. Balaj Stelian 6
            3. Tic Ioan 6
            5. Popute Remus 4 (castigatorul turneului B1)
            5. Tranulov Ianos 4
            5. Curpas Ioan 4 (ni)
            8. Ciobota Gheorghe 3
            9. Borodan Cristian 2
            9. Bacotiu Ciprian 2+2 (jucator venit din alta localitate)
            11. Bront Emil 2
            12. Miere Cristian 2
            alti participanti:

            Cret Horea (ni)
            Nutiu Mihai 2
            Lazar Florin (ni)
            Lakatos Rares (ni)
            Lakatos Marius (ni)
            Filip Marius2

            Multumirile mele si ale restului participantilor pentru Clubul LUGOR si patronului acestuia Filip Marius pentru gazduirea turneului (nu am platit mesele nimic) deci tot bugetul a intrat in premii.

            Comentariu


            • #7
              din cei neinscrisi din Oradea am sa ii inscriu pe cei care vad ca participa regulat ca nu are rost sa inscriu un jucator care il vad ca vine la un turneu ia bataie si apoi nu mai vine. Pana acum sigur inscrisi sunt

              Horvath Tibi
              senior
              amator (fost legitimat )

              Curpas Ioan
              old-boys
              amator (fost legitimat)

              Filip Marius
              senior
              amator


              mai sunt inca vreo 2-3 bunicei in Oradea pe care trebuie sa-i `bag` in circuit si atunci pot zice ca toti aia buni din Oradea sunt prezenti in circuit

              Comentariu


              • #8
                am si eu 2 puncte !!!! yeeee!
                Lemn : Donic Crisan Titanium
                FH : Donic Sonex JP : rosu
                BH : Donic Sonex : negru
                www.versuri-muzica.tk

                Comentariu


                • #9
                  Ziceam saptamina trecuta:

                  Sincer sa fiu, ma tenteaza al dracului de tare sa vin la Oradea sa mai iau niste batai (desi doar de 4 zile am scapat de antibiotice)...
                  Vineri ar fi prea tirziu sa te anunt ??
                  Nefiind complet refacut, am luat decizia in ultimul moment (duminica dimineata), pentru ca ispita era prea mare .
                  Asa ca intr-adevar i-am facut o surpriza lui filo, cind m-am prezentat direct la sala .

                  In conditiile date, gazdele (si in special filo) au facut maximul posibil pentru ca toata lumea sa se simta bine.

                  A fost un turneu tare (in raport cu valoarea mea ).

                  Se spune ca din infringeri se invata: ei bine, eu am invatat multe la Oradea . "Iarba" proaspat adoptata (in care speram) nu mi-a compensat lipsurile...

                  In alta ordine de idei, devine extrem de interesanta in viitor o confruntare Cluj-Oradea !!!
                  Am lansat deja invitatia pentru o intilnire tare in cadrul Turneului B de la Cluj (undeva in jurul lui 20 feb. probabil).

                  Comentariu


                  • #10
                    hmmmmmmmmmmm, speram sa putem veni si musai sa facem si un meci pe echipe intre Oradea si Cluj cu ocazia respectiva.

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X